Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sramotno prdenje v Javnih WC-jih

Sramotno prdenje v Javnih WC-jih

Jaz ne upam niti pišati na glas, s sosednjega WC-ja pa, kar naglas trobenta, po trgovinah, gostilnah…To so pa res packe!

Ja kje pa bojo sprostili napetost če ne na wcju. 🙂

Eni (tudi jaz) imamo težave s črevesjem in kdaj moramo na WC-ju prdnit, ker kdaj tudi malo sokca zraven priteče. Misliš, da se bomo zaradi tebe posrali v gate??

Tudi tako doma, nabijem papir, da se sosed ne vzburi, razburi od lulanja. Posteljo ima ob steni, pa fantazira in si ga glasno dr**, socialec pač.

Če nimate bolanega črevesja, potem prdenje ni “težava črevesja”, ampak je težava neznanje o pravilnem prehranjevanju. Ker če prav ješ, hrana v črevesju ne vre in posledično ni plinov. To je vsa znanost.

Blagor tebi, ki vidiš samo sebe.
če wc ni namenjen (tudi) temu, čemu je? OZiroma, kje je prostor, ki je namenjen temu, pa da se vesoljna Slovenija ne razburja?

Kako se pa da lulat potihem?


WC školjko napolniš s toaletnim papirjem, preden se olajšaš.

In upaš, da si dal dovolj papirja, da utišaš ves zvok, hkrati pa dovolj malo, da ne zamašiš školjke …


Če imaš ti probleme z naravnimi zadevami, ne obtožuj drugih, da so nekaj, kar niso.


To sem poskusila dopovedat ljudem v neki drugi temi o prdenju.
Vsi tisti, ki jedo rdeče meso imajo posledično gnile prdce, ker to meso rabi dolgo časa, da se predela. In če poješ kako uro po tem mesu še banano- joj, jih razumem, da jih je sram prdnit prem možem ;).
Zdravo jejte, rdeče meso izločite, fižol dobro operite, pa ne bo prdcev, če pa že kak, bo pa zelo nežen.
Oni pa tam o nekih rafalih bobnečih in smrdečih prdcev.. Cccc, vse se začne s tem, kar daš v telo.


To sem poskusila dopovedat ljudem v neki drugi temi o prdenju.
Vsi tisti, ki jedo rdeče meso imajo posledično gnile prdce, ker to meso rabi dolgo časa, da se predela. In če poješ kako uro po tem mesu še banano- joj, jih razumem, da jih je sram prdnit prem možem ;).
Zdravo jejte, rdeče meso izločite, fižol dobro operite, pa ne bo prdcev, če pa že kak, bo pa zelo nežen.
Oni pa tam o nekih rafalih bobnečih in smrdečih prdcev.. Cccc, vse se začne s tem, kar daš v telo.[/quote]

Jem rdeče meso, nimam rafalastih, bobnečih in (pretirano) smrdečih prdcev.

P.S.: In ne zavajaj, da je dovolj, da če se fižol dobro opere, ne bo povzročal vetrov.

Pozna kdo trik, da se ne sliši. Na rit si daš na debelo papirja da se ne sliši,brrrrr….:)))))))

Ajde ne seri. Po fižolu prdiš kot konj.

Primeš si ritnice in jih potegneš narazen.

Uhajanje plinov ima vzrok v notranjem rektalnem zdrsu, ker notri ostajajo kosi blata in plini, vsako pritiskanje pa pomeni poslabšanje delnega rektalnega zdrsa. Veseli bodite tisti, ki ne trpite in lahko svobodno po svoji volji zadržujete, dokler gre. Tud jaz sem t lahko v otroštvu, vendar sem že tkrat trpela hude bolezni dvanajstnika, rane.

https://my.clevelandclinic.org/health/articles/rectal-prolapse

https://patient.info/doctor/rectal-prolapse

slike

http://www.emedicinehealth.com/rectal_prolapse-health/article_em.htm

še slike

http://www.webmd.com/digestive-disorders/types-of-rectal-prolapse

To je moj problem, s tem živim in motim okolico, ker mi vetrovi uhajajo, jaz pa ne čutim, kdaj, duševnega trpljenja ni več, samo umikam se še od ljudi, jasno da je v srednjih letih zame konec mojega življenja, ker tega ne bi nihč toleriral. Zaradi notranjega rektalnega zdrsa oziroma povešenega notranjega dela črevesja, mi ob normalni prebavi moje blato s plini vred, pridrsi udari do samo nekaj centimetrov do odprtine – in jaz nimam časa in nimam moči tega zadrževati, saj blato lahko zadržim, ker je toliko močananalni sfinkter, toda vetrov nič več, ker so lažji in se izmuznejo skozi moj oslabljeni anus. Ko končno pridem na wc, pa ne gre ven, ker je anus živčno skup stisnjen in pritiskanje ne pomaga, ker je v anusu od vsega tega zadrževanja vetrov po prvotni diagnozi razdražljivega črevesja, nastal zasuk – težko je brez popolne sprostitve, vendar meditacija tukaj ne deluje! Zato si že veliko let s papirjem ovijem 2 prsta, ju za začetek iztrebljanja vtaknem v anus in malo premikam, da spodbudim izločitev, saj med vmes močno zvija v trebuh in spodnjem delu trebuha, ostre bolečine zaradi preveč nabranega blata. In praviloma koščke blata otipam na stenah in potem le zdrsnejo ven , no, čim zdrsnejo ven tile košči trdega na začetku anusa, lahko prste odmaknem,ker potem šele sledi mehka klobasa, tanka in vedno mehkejša. Pravilne oblike blata nisem imela od zgodnje mladosti naprej. Toda ker imam kožne gube na koncu črevesa, pri notranjem zdrsu kot vidite na sliki, (internal rectum prolaps), od tam ne morem ven splakniti koščkov blata in plina in zato vedno zaudarja od mene, sem pa šele na pragu srednjih let.

V Iatrosu so mi svetovali mehko odvajanje, klistiranje namesto potiskanja črevesja ven, imam pa diagnoze delni rektalni zdrs in notranji rektalni zdrs, na kolonoskopiji v Rogaški Slatini mi je na kolonokopiji gastrenterologinja odkrila tudi inverzijo v rektumu in je osebnemu zdravniku predlagala pregled z analno nanometrijo, ki jo izvajajo v UKC Ljubljana, da se ugotovi, koliko močna je še analna mišica, saj je delno odprta in ne morem več uporabljati bazena in ne morem iti na morje, saj vsi ljduje okrog mne vidijo,kako iz moje zadnjice uhajajo mehurčki zraka, saj moje debelo črevo ne tesni dobro! Vendar moj osebni zdravnik še ni imel takega primera in mi ne zna izpolniti te napotnice, sicer pa se ne mislim s tem več mučiti. Ko pride do inkotinence, bom pač dobila penzijo in travmirala osamljenost do smrti.

Moje zdravljenje so Keglove vaje in izvajanje klistiranja, ki mi je tako ogabno, da ga ne izvajam.
Z njimi bom baje preprečila vsaj inkotinenco blata in popolni rektalni zdrs. Tako so mi rekli v Iatrosu. Za kirurški poseg ni potrebe, ne še.

Tako da se ne smejte človeku ki toliko smrdina wc al kjerkoli, ker je bolan. In če ni bolan, bo zbolel.

Izvajanje zadeve, ki bi ti lahko dovolj neinvazivno pomagala, se ti zdi ogabno, in to je bolje kot dejstvo, da zaradi svojih težav travmiraš in ti onemogočajo normalno druženje z drugimi?

Da ti je bolj prijetno vedno znova tiščati prste v rit kot pa normalno izveden klistir?!?
:O

Saj ne vem, kaj si naj mislim …


To sem poskusila dopovedat ljudem v neki drugi temi o prdenju.
Vsi tisti, ki jedo rdeče meso imajo posledično gnile prdce, ker to meso rabi dolgo časa, da se predela. In če poješ kako uro po tem mesu še banano- joj, jih razumem, da jih je sram prdnit prem možem ;).
Zdravo jejte, rdeče meso izločite, fižol dobro operite, pa ne bo prdcev, če pa že kak, bo pa zelo nežen.
Oni pa tam o nekih rafalih bobnečih in smrdečih prdcev.. Cccc, vse se začne s tem, kar daš v telo.[/quote]

Jem rdeče meso, nimam rafalastih, bobnečih in (pretirano) smrdečih prdcev.

P.S.: In ne zavajaj, da je dovolj, da če se fižol dobro opere, ne bo povzročal vetrov.[/quote]
P:S.: Ne zavajam. Povem točno tako kot je. Preizkušeno.
Meso pa dolgo gnije v črevesju in povzroča gnilce. Tudi to preverjeno;).
————-

Za osebo z črevesnimi težavami: klistir ni noben bau bau, zato le pogumno in si ga naredi, če je to tisto, kar ti lahko stanje izboljša. Gre se za tvoje zdravje in gnus je treba premagat.

Jem prebavne encime že dolgo
https://www.super-hrana.si/kako-zelo-pomembni-so-prebavni-encimi

Jem rdeče meso, nimam rafalastih, bobnečih in (pretirano) smrdečih prdcev.

P.S.: In ne zavajaj, da je dovolj, da če se fižol dobro opere, ne bo povzročal vetrov.[/quote]
P:S.: Ne zavajam. Povem točno tako kot je. Preizkušeno.
Meso pa dolgo gnije v črevesju in povzroča gnilce. Tudi to preverjeno;).
[/quote]

Nisi edina, ki ješ fižol.
Tudi drugi ga jemo.
In zato vemo, da zgolj dobro umit fižol ni dovolj, da ne napenja.

Tako kot vsa ostala hrana, tudi rdeče meso gnije v črevesju.
Ne pomeni pa to, da vsi, ki jemo rdeče meso, neznosno in smrdeče prdimo, tisti pa, ki ga ne uživate, nimate ‘odišavljenih’ vetrov.

ta je najbolj smrdljiv, alkohol vre v riti….

Jem rdeče meso, nimam rafalastih, bobnečih in (pretirano) smrdečih prdcev.

P.S.: In ne zavajaj, da je dovolj, da če se fižol dobro opere, ne bo povzročal vetrov.[/quote]
P:S.: Ne zavajam. Povem točno tako kot je. Preizkušeno.
Meso pa dolgo gnije v črevesju in povzroča gnilce. Tudi to preverjeno;).
————-

Za osebo z črevesnimi težavami: klistir ni noben bau bau, zato le pogumno in si ga naredi, če je to tisto, kar ti lahko stanje izboljša. Gre se za tvoje zdravje in gnus je treba premagat.[/quote]

Ja to pri tebi meso tako deluje. To pa ne pomeni, da ima cel svet zdaj enake probleme kot ti, da imamo po rdečem mesu smrdeč prdec. Daj piši za sebe. Ko jem rdečo meso imam smdreč prdec zato sem ga opustil.

Pa dobr – nej ne bi prdel doma pred družino, ne spodobi se prdet kjerkoli drugje, ne smemo prdet v WC-jih – ja madona, a kakamo pa lulamo še lohka?

Povzročajo predvsem smrdeč prdec, meso ne, mogoče ribe, jajca, suhe marelice, česen, čebula brokoli, cvetača, zelje, ohrovt, brstični ohrovt, repa…

Lahko vse razložim. Klistir, ki so mi ga priporočili, je seveda zelo invaziven, ne pa neivaziven.) Klistiranje v vsem skupaj traja od 30 do 60 minut, preden čisto vse očistiš in preden je varno zapustiti wc, kopalnico in svobodno oditi v službo ali med ljudi po ulici. in kje je higiena, kje je čiščenje vseh pripomočkov, školjke, brisač, ker med zadrževanjem vode v telesu se praviloma zgodi nesreča, da je nekaj brizgne ven v kopalnici – da to preprečiš, moraš vlivati vode v črevesje po 4 x čisto malo, namesto 1 x 1 liter. Žal se tudi po klistirju potem zna zgoditi, sploh če imaš razdražljivo črevesje, da si nekje zunaj med ljudmi, pa ostane nekaj rjave vode v črevesju, ke rje nisi mogel v celoti iz sebe spraviti, saj ne smeš pritiskat ven preveč. In greš po ulici, misliš da je zrak in previdno iztisneš zrak, vendar brizgne ven voda od klistirja in se zadnji hip zaustaviš, stisneš sfinkter, ko že začutiš zunaj mokre gate, da vsaj ne pride čez kavbojke. S prisilnim doziranjem 1 litra vode v črevo proti volji se odpira črevesje, kar pri notranjem rektalnem zdrsu slabo vpliva na že itak prešibek analni sfinkter, ker ga pomaga dodatno razširjati namesto ožiti, tako da Keglove vaje niso toliko učinkovite, kot da bi podenvi šival, ponoči vse razdiral.

Cilj klistirja je sicer preprečiti neuspešno pritiskanje blata iz sebe na stranišču, ki poslabšuje delni rektalni zdrs, ki se fizično izkaže ob iztrebljanju in zna ob pretiravanju prerasti v popolni rektalni zdrs (na sliki je DELNI ZDRS – PARTIAL ali MUCOSAL RECTAL PROLAPSE).

Če pa iztrebljanje spodbudim s prsti, pa mi to namesto 1 uro časa odvzame samo največ 1 minuto, ovijem si papir okrog prstov in spodbudim odpiranje analnega sfinktra in izpraznim črevo. Če pa že blato premoči papir, kar je redko, pa pač prste močno zdrgnem s pralnim prahom, saj v vakem primeru, saj nisem nemarna in ne dotikam se ničesar prej. Še vedno pa pri tem ni nobene take svinjarije, niti jemanja časa, kakršna je pri klistiranju, ko brizga ven posrana voda iz tebe lahko povsod, odvisno kako te komandira tvoje črevesje No zdaj pa grem na wc, ker še danes nisem šla in je moje danes mehko blato tik pri vhodu , ker sem mirna cel dan, je sproščeno vse in ne bo mi potrebno uporabit pomoči.)


P:S.: Ne zavajam. Povem točno tako kot je. Preizkušeno.
Meso pa dolgo gnije v črevesju in povzroča gnilce. Tudi to preverjeno;).
————-

Za osebo z črevesnimi težavami: klistir ni noben bau bau, zato le pogumno in si ga naredi, če je to tisto, kar ti lahko stanje izboljša. Gre se za tvoje zdravje in gnus je treba premagat.[/quote]

Ja to pri tebi meso tako deluje. To pa ne pomeni, da ima cel svet zdaj enake probleme kot ti, da imamo po rdečem mesu smrdeč prdec. Daj piši za sebe. Ko jem rdečo meso imam smdreč prdec zato sem ga opustil.[/quote]
Ne vsi, mnogo njih pa ;).

New Report

Close