Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Boleča roka

Boleča roka

Pozdravljeni,

upam, da mi boste lahko odgovorili na moje vprašanje.
Pred nekaj dnevi me je začela boleti roka na zgornji strani dlani in naprej proti komolcu. Občasno je bolečina pekoča in kljuvajoča, bolj boli ob dotiku. Nisem se nikjer udarila in na roki ni videti ničesar.

Sem pa kakšen teden pred tem z milom umila zelo umazan kovanec, ki sem ga prejela v trgovini, na prstu te boleče roke pa sem takrat imela dve mali praski (opraskala me je naša muca, ki živi le v stanovanju). Ali bi lahko bila bolečina povezana s tem? Ali je možno, da bi prišlo do kakšne okužbe? Bi lahko bile bolečine v roki znak katerekoli okužbe? Kaj menite vi?
Praski nista bili vneti in sta se že zacelili oz. ju ni več videti.

Lani januarja in marca sem se preventivno cepila proti tetanusu, ker me je naša muca takrat močneje opraskala. Ali bi kljub temu lahko prišlo sedaj do okužbe s tetanusom?

Morda je vse skupaj le slučajno povezano in po nepotrebnem paničarim, ampak vas vseeno prosim za mnenje glede vsega skupaj.

Lep pozdrav!

Spoštovani, z umazanim kozarcem to prav gotovo ni povezano. Mačja opraskanina sicer lahko povzroči okužbo, a bi bili vidni znaki vnetja. Takole kot opisujete bolečino, še najbolj izgleda kot bolečina nevrološkega izvora. Kaj ste delali z roko? Sloneli na komolcu? Imeli komolec na prepihu? Kaj sicer počnete? Ste naslonjeni na podlaket ob tipkanju?

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala vam za odgovor.
Z roko nisem počela nič neobičajnega ali karkoli kar bi lahko povzročilo bolečino. Prišlo je kar iznenada.
Zato sem začela razmišljati od kod bolečina in pomislila, da sem se morda s čem okužila, ko sem z opraskano roko umivala kovanec, ker je na denarju ogromno bakterij in umazanije.
Najbolj pa me boli zgornja stran dlani in malenkost tudi navzgor proti komolcu. Bolečina pa zaenkrat ni nevzdržna.
Ali vas prav razumem, da se kakršnakoli okužba ne bi pokazala z bolečino v roki, ampak bi bila v tem primeru vneta rana oz. praska? Kar pa pri meni ni bilo. Roka tudi ni otečena, rdeča, sploh se nazunaj nič ne vidi.
Kaj svetujete, da naj naredim? Ali bi morala k zdravniku?
LP

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani, kot rečeno, bi bili ob lokalni okužbi vidni znaki vnetja. Če zadeva v par dneh ne bo minila sana od sebe, vam vsekakor svetujem obisk izbranega zdravnika.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close