Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako čez to

Kako čez to

Prosim za nasvet tistih ki ste bili v takšni ali podobni situaciji. Torej: partner ima otroka iz prejšnje veze. Sicer me to ne moti in otrok je čudovit in se razumemo. Problem nastane ker želiva tudi skupaj ustvariti družino in mene dajejo nelagodni občutki ko pomislim da najin otrok ne bo njegov prvi in da je to doživel z eno drugo. Lahko bi rekli tudi da sem ljubosumna na to da je on že to največje veselje doživel z nekom drugim.
Nisem si mislila da bi me kaj takega obremenjevalo, a me, odkar delava na otročičku.
In ne vem kako naj se sprijaznem da to tako pač je. Kako si lahko pomagam da bi to lažje sprejela? Ali je nemogoče?
Hvala za nasvete.

prav je, da tako čutiš, ker ni normalno, da njegov otrok ne živi s svojim očetom in mamo ampak si sedaj ti vmes.

njegov otrok je njegov otrok, ki ima pravico do miru, do očeta in matere, ki ga je rodila! SRAM NAJ TE BO!!!!

Ta je pa težka. Če te že zdaj daje ljubosumje, kaj bi lahko nastalo šele potem, ko bosta otroka dejansko imela?

Sama si izbrala človeka, ki ima otroka od prej. S tem se moraš sprijazniti. Očitno ti pa to daje neke druge občutke. Zato boš morala na tem dobro delati, da s tem ljubosumjem ne zafrkneš marsičesa in marsikoga, med drugim še nerojenega otroka kot tudi njegovega, pa seveda vajin odnos. Takšni, čeprav negativni občutki, so lahko zelo problematični kasneje.

Tista zgornja posta pa piše ena bolana oseba, ki se vedno oglaša s svojim fuknjenim stilom. Ignoriraj. (Zdaj bo še meni odgovorila Ej ti….)

Še ena nova sama sreča, ki jih že mrgoli danes povsod ob uničenih otrocih in norih babjih glavah. To je naravnost čudovito, kar tekmujejo med sabo kdo bolj izstopa.

V bistvu te razumem, ker sem razmišljala podobno. V vsej moji nečimenosti si nisem želela moškega, ki bi se že pred menoj odločil za skupno pot z drugo žensko. Pač sem želela moškega, kateremu bi bila prva velika ljubezen, oboževana in ljubljena čez vse meje, edina življenjska ljubezen. Tudi če mi je bil kdo všeč, ki je imel za seboj že skuno pot z drugo žensko, sem imela do njega odpor, pa če je imel otroke ali ne.
Sem našla sebi pravega in zaenkrat, po 27ih letih lahko rečem, da je bil izbor loterijski zadetek.

Na tvojem mestu, če si že v vsem tem, bi način razmišljanja obrnila: tebi je otrok prvi, a otrok ni igrača in ni samo zabava, mogoče je pa koristno imeti ob sebi nekoga, ki se na stvar spozna in ima izkušnje. Menda že toliko zaupaš partnerju, da si se pripravljena tudi kaj naučiti od njega.

Glej, tudi mene je to motilo in sem doživljala podobno. Je sicer razlika, ker imava oba od prej otroke, skupaj pa ne. A sva zaradi velike obojestranske naklonjenosti in ljubezni zmogla tudi to – sprejela dejstva in živiva za sedaj in za naprej. Kar je bilo je bilo, poskušaj si to dopovedati, da preteklosti ne moreš spremeniti, zagotovo pa si v prednosti pred bivšo, ker imaš tega partnerja sedaj ti in želi imeti s teboj otroka. Zakaj ni več z njo že gotovo obstaja razlog in ni nujno, da je na njegovi strani (tu ciljam na prva dva posta, ki ju je gotovo napisal isti avtor!). Ti se fokusiraj na vajino sedanjost in kadar te preplavijo misli ljubosumja, jih preprosti odrini, se zamoti z mislijo na nekaj drugega in sčasoma bo vse manj teh misli. Sploh če bosta imela skupnega otroka. Z ljubeznijo se vse da. Veliko sreče!

Jemlji to v tvoje dobro. On ima že nekaj izkušenj, torej več ti bo lahko pomagal.
Doživljanje vsakega novorojenčka je unikatno tako, da bo tudi za njega novo doživetje.
Ne poslušaj gobezdal na monu, po večini sploh ne vedo kaj je življenje.

Kaj sploh želiš. Dejstvo je in absolutna resnica, da ima tvoj partner otroka z drugo žensko. Tako pač je. Nimaš kaj se s tem sprijazniti ker to je dejstvo.

Saj pa nisi 5let stara si vedla da ima otroka verjetno veš že dolgo časa. Če te moti pejt drugam.

Mimogrede jaz sem od bivšega malega vzljubila, in bivšega zasovražla čez noč, ker me je pustil prek smsa. Ker otroka več nikdar nebom vidla, mali pa vidi vsake 2mesca novo vagino od ateja zgleda.

Jaz bivšega sovražim, ker sem vzljubila tega otroka in mi je lekcija za naprej bila. Nikdar več z takim ki ma prtljago od prej!

boljše bit sama, kot pa s tipom, ki ima otroka od prej.

Tudi moj ima otroka od prej, ampak me to ni motilo in imam tega otroka še rajši odkar imamva tudi skupne otroke. Mislim, da ga ima rajši kot ga ima on sam, na žalost.
Mislim, da tebe daje psiha malo!

Hvala vsem za odgovore. Mi je seveda popolnoma jasno da ima otroka in me otrok resnično ne moti, kot sem napisala, je otrok čudovit in ga imam rada.
Pisala sem ker bi rada spoznala zakaj me včasih spopade ta nelagoden občutek /ljubosumje ob misli da to ne bo njegov prvi otrok in kako bi lahko to razumno predelala.
Vsem ki ste mi lepo svetovali se zahvaljujem, mi je pomagalo, še posebaj pa gospod ki je rekel da je vsako rojstvo nekaj posebnega.

New Report

Close