Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek zakaj je udba uničila arhive če je bila udba tako oh in sploh

zakaj je udba uničila arhive če je bila udba tako oh in sploh

kaj kučan kot oseba kateri je celotna jugoslovanska udba odgovarjala pravi na uničenje arhivov po osamosvojitvi slovenije?

je udba pomorila preveč ljudi? z montiranimi komunističnimi procesi? koliko ljudi je udba pravzaprav umorila po titiov smrti do leta 91? približna ocena me zanima

Kplko jaz vem,Kučanu pač ni imel črez celotne jugoslovanske udbe

Se danes predstavlja za desničarje.So bili težji udbapi od kučkota.

nova
Uredništvo priporoča


Link do tvojih trditev??? Nora24TV in Reporter ne važi.

je imel..udba je odgovarjala neposredno komunistom ne kakemu drugemu organu..recimo predsedniku, policiji, … predsednik zveze komunisto juge je bil pa kučan…po nekaterih informacijah titov sin..btw zakaj se ne preveri s kako dnk preiskavo če kučan titov sin?

zato, da se ne brska, ker so bile stroge tajne in ne bi prišlo do ljudi, ker bi samo odprtih ust bili celo leto

nekaj dokumentov pa dobiš na netu, če dobro pregledaš in boš videl kaj je politika in kaj so delali z ljudmi z meščani in kmetom. Človek težko verjame, da je um tako bolan in da smo dobesedno zajčki…ne ovce…zato mi je žalostno, da ljudje politike tako resno vzamejo kot da so bog in batina. kar rečejo to je absolutna resnica s pomočjo medijev.


Link do tvojih trditev??? Nora24TV in Reporter ne važi.[/quote]

link do katere od mojih trditev? da je udba morila v jugi in tujini..ljudje so pobegnili v anglijo en naprimer pa ga je udba okoli 86 tam našla in umorila..link da je bil kučan glavni kateremu je udba odgovarjala? čemu točno ne verjameš

Še slabši so klečeplazniki vatikanski ritolizniki.Ne ve se kdo je večji drek.


Link do tvojih trditev??? Nora24TV in Reporter ne važi.[/quote]

Kako ti bo taka oseba dala link, če je Kučanovo funkcijo navedla povsem napačno. Kučan je bil predsednik CK ZKS, torej predsednik slovenske partije. Po funkciji naj bi bil tudi vrhovni šef udbe. Tako, kakor je po funkciji predsednik države vrhovni komandant vojske. Pa predsednik države nima skoraj nič z vojsko, razen da je protokolarni šef vojske. Z vojsko pa komandirajo poklicni vojaki, visoki oficirji.
Ravno tako je bilo z udbo. Operativne in druge naloge so imeli čez šefi udbe. V Jugoslaviji je bil šef udbe tisti, ki je imel funkcijo namestnika (imenovan tudi pomočnik) republiškega ali zveznega sekretarja za notranje zadeve.
Ravno o tem imata Nova ali pa Reporter najbolj verodostojne podatke. Ostali mediji pa zamegljujejo ali namenoma zavajajo.
Zelo slabo ste o teh zadevah poučeni. Jugoslavije sploh ne poznate. Pa tako lepo vse piše v zgodovinskih knjigah. Raje nabijate, kot da bi se poučili.
Arhive so uničili zato, ker je bilo v njih preveč skrivnosti, preveč bi se izkazalo, kaj vse je udba počenjala in kako strahotne zločine so izvajali.

je imel..udba je odgovarjala neposredno komunistom ne kakemu drugemu organu..recimo predsedniku, policiji, … predsednik zveze komunisto juge je bil pa kučan…po nekaterih informacijah titov sin..btw zakaj se ne preveri s kako dnk preiskavo če kučan titov sin?[/quote]

Kučan NIKOLI ni bil “predsednik zveze komunisto juge”. Kučan je bil predsednik CK ZKS, se pravi predsednik SLOVENSKE partije. Bil pa je tudi član predsedstva Zveze komunistov Jugoslavije, NIKOLI pa njen predsednik!
Kako slabo poznate Jugoslavijo!!! In potem nabijate, da je strahota. Če pa vam kdo pravilno odgovori, ga pa znate tudi žaliti.


Link do tvojih trditev??? Nora24TV in Reporter ne važi.[/quote]

Kako ti bo taka oseba dala link, če je Kučanovo funkcijo navedla povsem napačno. Kučan je bil predsednik CK ZKS, torej predsednik slovenske partije. Po funkciji naj bi bil tudi vrhovni šef udbe. Tako, kakor je po funkciji predsednik države vrhovni komandant vojske. Pa predsednik države nima skoraj nič z vojsko, razen da je protokolarni šef vojske. Z vojsko pa komandirajo poklicni vojaki, visoki oficirji.
Ravno tako je bilo z udbo. Operativne in druge naloge so imeli čez šefi udbe. V Jugoslaviji je bil šef udbe tisti, ki je imel funkcijo namestnika (imenovan tudi pomočnik) republiškega ali zveznega sekretarja za notranje zadeve.
Ravno o tem imata Nova ali pa Reporter najbolj verodostojne podatke. Ostali mediji pa zamegljujejo ali namenoma zavajajo.
Zelo slabo ste o teh zadevah poučeni. Jugoslavije sploh ne poznate. Pa tako lepo vse piše v zgodovinskih knjigah. Raje nabijate, kot da bi se poučili.
Arhive so uničili zato, ker je bilo v njih preveč skrivnosti, preveč bi se izkazalo, kaj vse je udba počenjala in kako strahotne zločine so izvajali.[/quote]

kako vezo ima če napišeš komunisti ali pa ck zkj..kučan je bil predsednik komunistov in udba je odgovarjala neposredno komunistom

neposredno

praviš da je počela grozote in strahotne zločine

nalog za njih je dal torej kučan…samostojni niso mogle biti če so odgovarjali za svoje delo komunistom..

https://www.youtube.com/watch?v=iZAlY9gLiBE
https://www.youtube.com/watch?v=zqOyUKBGoJM
https://www.youtube.com/watch?v=0AwYmavzwHU
https://www.youtube.com/watch?v=f_wGmO0DG9Q

No M. Jackson je itak nameraval zbežati v Bahrajn.

Kako ti bo taka oseba dala link, če je Kučanovo funkcijo navedla povsem napačno. Kučan je bil predsednik CK ZKS, torej predsednik slovenske partije. Po funkciji naj bi bil tudi vrhovni šef udbe. Tako, kakor je po funkciji predsednik države vrhovni komandant vojske. Pa predsednik države nima skoraj nič z vojsko, razen da je protokolarni šef vojske. Z vojsko pa komandirajo poklicni vojaki, visoki oficirji.
Ravno tako je bilo z udbo. Operativne in druge naloge so imeli čez šefi udbe. V Jugoslaviji je bil šef udbe tisti, ki je imel funkcijo namestnika (imenovan tudi pomočnik) republiškega ali zveznega sekretarja za notranje zadeve.
Ravno o tem imata Nova ali pa Reporter najbolj verodostojne podatke. Ostali mediji pa zamegljujejo ali namenoma zavajajo.
Zelo slabo ste o teh zadevah poučeni. Jugoslavije sploh ne poznate. Pa tako lepo vse piše v zgodovinskih knjigah. Raje nabijate, kot da bi se poučili.
Arhive so uničili zato, ker je bilo v njih preveč skrivnosti, preveč bi se izkazalo, kaj vse je udba počenjala in kako strahotne zločine so izvajali.[/quote]

kako vezo ima če napišeš komunisti ali pa ck zkj..kučan je bil predsednik komunistov in udba je odgovarjala neposredno komunistom

neposredno

praviš da je počela grozote in strahotne zločine

nalog za njih je dal torej kučan…samostojni niso mogle biti če so odgovarjali za svoje delo komunistom..
[/quote]
Da obrazložim nepismenemu. CK ZKJ, pri čemer J pomeni JUGOSLAVIJO CK ZKS pa S pomeni SLOVENIJO. Slediš? Torej, Kučan je bil predsednik CK ZKS (predsednik SLOVENSKE partije. Slediš?
Bil pa je tudi član predsedstva CK ZKJ. Je prezapleteno?
Zelo rad pa bi bil tudi predsednik JUGOSLOVANSKE partije. Osebno sem ga slišal v mali dvorani takratne Ljudske skupščine v LJ. na začetku seje CK ZKS leta 1988, ko je “otvarjal” sejo in je rekel, da “otvarja” 26. sejo CK Zveze komunistov JUGOSLAVIJE. Pardon, je rekel, in začel znova:”Otvarjam 26. sejo CK ZK JUGOSLAVIJE“. Nakar je nekaj zamomljal in tretjič pravilno povedal…. Zveze komunistov SLOVENIJE
Preveč zapleteno za revne možgančke??? Tovariš Kučan, kot vrhovni šef udbe (po položaju) udbovskih akcij ni načrtoval, marveč je dal samo žegen. Strinjati se je moral z vsem, kar mu je predlagala udba. Nobene akcije ni prepovedal.
Jasno? Si sledila? Še enkrat za otroke pa ne bom več razlagal.

https://www.youtube.com/watch?v=3kuGgO5a49M
saj so še tega prepovedali
https://www.youtube.com/watch?v=ZLAXlIo2TUQ

Vprašajte Gorenaka,Janšo in ostale desne komuniste,verjetno vedo veliko o udbi!

Put u raj
Do mudrosti svake čovjek doprije,
dano mu da tajne svijeta otkrije,
otkud stiže, kuda ide, kamo teži,
taj misterij svijeta u srcu mu leži.
Ruka koja daje, koja oprašta,
srce što ne mrzi nikoga,
svaki krik, suza, ime i domovina,
to što Nebo piše tajna je i istina.

Živi u Ljubavi
jer baš svaki novi dan
u Božji dlan je ucrtan.

UZMI KRIŽ I NOSI GA,
TO JE PUT ČOVJEKA DO NEBA.
UZMI KRIŽ I NOSI GA,
PUT U RAJ NIJE POSUT RUŽAMA.

Ne laži, ne kradi,
moli se i radi.
Priđi i pomogni,
nikom’ ne odmogni.
Pjevaj o slobodi,
i neka Bog te vodi,
blagoslovljen k’o tud’ hodi.
Put je samo jedan,
biti Njega vrijedan.
Rajska riječ od zlata,
otvara nam vrata.

Živi u Ljubavi
jer baš svaki novi dan
u Božji dlan je ucrtan.
UZMI KRIŽ I NOSI GA,
TO JE PUT ČOVJEKA DO NEBA.
UZMI KRIŽ I NOSI GA,
PUT U RAJ NIJE POSUT RUŽAMA.

“Ora et labora znaj,
to je put u vječni raj
i život nije kraj
i…moliti, raditi…”

UZMI KRIŽ I NOSI GA,
TO JE PUT ČOVJEKA DO NEBA.
UZMI KRIŽ I NOSI GA,
PUT U RAJ NIJE POSUT RUŽAMA.

Geni kameni
Čvrsta ruka i poštenje
Sveta voda i krštenje
Budi čovik to je dika
Budi roda svoga slika
Nedaj na se, nedaj svoje
Nemoj tuđe, prokleto je
Jer ko život tako prođe
Ponosan pred Boga dođe

Gdje god da te život nosi
Uvik moraš znati ko si, hej

Geni, geni kameni
Vatra gori u meni
Geni, geni kameni
Takvi smo mi rođeni
Uzmi ili ostavi

Loša bila 45ta
Rasula nas preko svijeta
A sad nova loza raste
Vratile se doma laste

Plave krvi, bijela lica
Rađaju se nova dica
Na kamenu ka na svili
Di oduvik mi s*****li
Gdje god da te život nosi
Uvik moraš znati ko si, hej

Geni, geni kameni
Vatra gori u meni
Geni, geni kameni
Takvi smo mi rodeni
Uzmi ili ostavi

Noćima sanjam sve pobijede, poraze, tjeskobe
al ove noći sati nikad neće proći
jer nemir dolazi
A ona spava,
nezna ništa, čista poput snijega
Ona spava i sanja mene

Kako mi je teško noćas
teško, najteže
nikad tako nije bilo meni ranije
Kako mi je teško noćas
nema ljubavi
sve što imam dat ću Bože
da zabravim
I heroje prevarene i anđele prerušene
pa da njeno rame poljubim i zaboravim
Napušten kao cvijet bez mirisa,
prazan ko potok bez izvora
Ova noć bi bila posljednja da mi nema nje
A ona spava,
nezna ništa, čista poput snijega
Ona spava i sanja mene
Kako mi je teško noćas
teško, najteže
nikad tako nije bilo meni ranije
Kako mi je teško noćas
nema ljubavi
sve što imam dat ću Bože
da zabravim
I heroje prevarene i anđele prerušene
pa da njeno rame poljubim i zaboravim

Tisti, ki so jih fentali v Pliberku so imeli itak srečo, ker mi je dedek partizan Šlandrove brigade povedal, kako prijazna je bila z njimi Milka Planinc.
On jih je samo lepo ustrelil in poslal v raj.
Najhujše je, ker mi je dedek pravil podrobnosti, ko sem bila stara samo deset let. Od takrat me zlepa nihče ne more prestrašiti. Nobena stvar. Na smrtni postelji je zahteval od mene, da moram zatožiti komuniste, ker je v ideal komunizma nehal verjeti že ko se je prvič vprašal, če med to tolpo psihopatov niso tudi nedolžne osebe. Osebe, ki so bile prisilno mobilizirane med Domobrance, Ustaše in Četnike. Toda potem so jih našli drugi in opravili moje delo. Tako da…
Bojim se dneva, ko bodo ljudje tega tipa del rešitve in ne več del problema
Bojim se dneva, ko se bodo napovedi babe VANGE uresničile in takšni čudaki kot je izvajalec teh pesmi ne bodo več del problema ampak del rešitve.

Težko je če je človek velik bedak in kot da to še ni dovolj se bedaka še dela!
Najprej Kučan je za vse domobranske zločince CAR!!!
UDBA je bila zvezna organizacija in njen sedež je bil izključno v Beogradu, kjer pa Kučan nikdar ni bil!
Dejstvo, da niti Jugoslavija še manj Slovenija ni bila do leta 1991 NIKDAR KAZNOVANA OD KATEREKOLI MEDNARODNE INŠTITUCIJE, ZAČELO SE JE PO OSAMOSVOJITVI, KO SO SE NA OBlAST Z VELIKI SVINJARIJAMI IN LAŽMI PRIGREBLI VATIKANSKI POGREBNIKI TE NAŠE LEPE DRŽAVE!!!
Vsakemu poštenemu in razsodnemu človeku to pove vse!
Arhivska so uničili tisti, ki so jih prenašali okrog in se z njimi šopirijo! To pa so bili izključno SDS bedaki z Brejcem na čelu!!!
Obnašanje kaj se tako zaletavati v te arhive če je vse uničeno???!!!

New Report

Close