Najdi forum

Injekcija trigger tocke?

Pozdravljeni, stara sem 26 let. Pred 2 mesecema se mi je ze drugic pojavil misicni krc (grozne bolecine) ki gre od zg. dela lopatice do rebra (nazadnje je po pol leta bolecine izvenel sam). Zdravnica me je napotila k fiziatru (na obravnavo se cakam), v vmesnem casu sem imela 6 trigger point terapij, ki so mi
resile vecino trigger tock (na rebrih, spodnji del lopatice), ni pa bilo moznost resiti tocke ob zgornjem robu lopatice (ko recimo zavrtim ramena nazaj mi nekaj v tem delu preskakuje), bolecina pa je stalna…ne glede na gib, mogoce jo pri tem gibu obcutim malo vec…cuti se tudi oteklo/zatrdelo misico. Za to tocko sem opravila tudi ultrazvocno terapijo (ni pomagalo). Po mnenju terapevtk in zdravnice imam hudo zatrjene trigger tocke od sedecega dela in nenatreniranih misic. Naj povem se, da npr. ce dva dni samo lezim, bolecine ni vec…po dveh dneh sluzbe je zvecer ze hudo, ko lezim zopet bolje itd. Vrat me ne boli, poskodovala se nisem. Iz obupa, ker sem v hudi bolecini sem brskala po spletu in ugotovila, da bi bila mogoca resitev injekcija v trigger tocke trpeza? Ali menite, da bi mi to lahko pomagalo? Ter ce mogoce cesre ali je mozno v SLO prejeti ultrozvocno vodeno injekcijo (trapez naj bi bil tvegan za pnevmotoraks?) Najlepsa hvala za vas odgovor!

Spoštovani,

ultrazvočno vodene injekcije dajemo pri nas, nisem pa prepričan, da je to za Vas najboljša rešitev. Pred nadaljnjim zdravljenjem priporočam ugotiviti VZROK, saj je v odpravo le-tega usmerjeno zdravljenje najučinkovitejše. Težave, ki jih navajate bi lahko izvirale iz prsne hrbtenice. Priporočam pregled.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni, najlepsa hvala za odgovor. Naj povem, da sem bila med prvo in drugo epizodo 100% brez bolecin. Obakrat pa se mi je pojavila po hudem custvenem stresu, zaradi cesar menim, da sem imela zelo zakrcene misice…ali bi bil to mozen razlog? Oz. neeankomerna razvitost misic ob lopatici? S to hrbtenico ste me posteno prestrasili…Pa recimo vceraj je bila bolecina precej huda, misica pa kot da nekaj preskakuje in poka…potem pa sem naredila doloceno raztezanje in je bilo kot da bi se misica odskocila in sedaj boli manj….tocke so tocno tam kjer naj bi bile trigger tocke trapeza, kolikor gledam povezave med zivci in hrbtenico, mi ne deluje kot da gre po liniji prsne hrbtenice…Vem, da je potrebna diagnostika, ampak sem pozabila omeniti, da zaradi drugih zdravstvenih tezav ne smem jemati protivnetnih in protibolecinslkih zdravil…torej bi mi bila injekcija edina resitev pred nadaljno diagnostiko oz terapijo. Ali lahko se lahko zdravnik v kolikor oceni, da gre res za trigger tocko, pred nadaljnjo diagnostiko to injekcijo implicira?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

težave lahko izvirajo tudi iz mišic samih, vendar pa priporočam PRED aktivnim zdravljenjem opraviti slikanje prsne hrbtenice z magnetno resonanco. Torej, najprej priporočam slikanje prsne hrbtenice z magnetno resonanco, nato pa pregled s posnetki in izvidom, sledilo bo zdravljenje, morebiti tudi z injekcijami.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close