Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Švicar me je vprašal če smo še vedno člani Jugoslavije

Švicar me je vprašal če smo še vedno člani Jugoslavije

Klepetal sem z domačinom iz Švice in sva klepetala o najinih državah in potem me vpraša če smo še vedno člani Jugoslavije? Ob tem vprašanju sem bil kar malo začuen. A je bila izjema, da sem naletel na takšnega nevedneža ali res še v državah, ki so tako blizu Slovenije nimajo pojma o nas?

si začuden? Saj imajo prav, sam ti si slep.

V Jugoslaviji SO STARŠI IMELI DELO, STANOVANJE, KREDIT IN OTROCI SMO VSAKO POLETJE HODILI NA MORJE!

v EU kozlariji SO ZALOGE NA RDEČEM KRIŽU IN KARITASU PRAZNE, BREZPOSELNOST IN SAMOMOR PA STA VSAKODNEVNA.

Toliko!

Nič izjemnega. Na jugu Italije se mi je redno dogajalo, da ljudje niso še niti slišali za Slovenijo. So pa vedeli za Jugoslavijo in Tita. 🙂

To ni nič. Mene so na letališču v Kölnu vprašali, kako sem prišla v Nemčijo samo z osebno in brez vize. Potem je gospodična 10 minut preverjala po telefonu, če je Slovenija res v EU in euro območju in če res ne potrebujemo potih listov in viz za Nemčijo.
Nisem se kregala, bila sem tako osupla, da sem ostala brez besed.

Mene je tudi pred leti na podzemni v Madridu, ko sem imel v nahrbtnik zapiknjeno slovensko zastavico neki gospod vprašal: “Yugoslavia?”. Sem mu samo z nasmeškom odgovoril Former Yugoslavia.

Sem enemu nemcu razlagala kje je slovenija, ker je mislil, da je nekje v rusiji. Po pol ure smo ugotovili, da se vsako leto pelje cez slovenijo na hrvasko morje. Niti opazil ni, da je med avstrijo in hrvasko se ena drzava.

TURIZEM je Slovenijo svetu že pokazal. Slovenija ima glede naravnih lepot OGROMNO za pokazati. Na Bledu ” v nezavest” padajo, ko ga vidijo. Ne moreš torej nakladat, da Slovenije ne poznajo. Lepa je. ( družbene zadeve znotraj države pa so drugo poglavje, brezposelnost, zdravstveni sistem….)

CELA EU je v krizi.

V Italiji moram na uradne obrazce v rubriko Državljanstvo vedno napisati Ex Iugoslavia, ker Slovenije računalnik ne prepozna.

Ti si brus. In imaš vedno možnost oditi v S Korejo.

Hehehe, da meni to rečejo, jim lepo nazaj v sarkazmu z nasmeškom na obrazu in prijazno odgovorim, naj prelistajo moj pasoš, pa naj pogledajo glede na šteplje , koliko viz imam noter za države, kamor sem potovala 🙂 Nobene :))))) To bi jim šele možgani delovali.

Si pač naletela na gušterje, zelence, ki pojma nimajo še pri štempljanju potnih listin, kaj češ.

In ja, za prenekatere smo SLovenci Balkanci – bili in vedno bomo.

Tudi za nerazgledane , introvenrtirane Švicarje naprimer.

Še pred nekaj leti smo v Toskani starejšemu Italijanu razlagali o Sloveniji. Slovenija, aaaa, nikoli slišal?! A da smo sosedi?!? A res?!? 🙂

V kakšne nastanitve pa ti to hodiš – motelčke za popoldanski počitek ob cestah? Po vseh hotelih nastanitvah, kjer jaz hodim po Italiji, take diskriminacije ni več. Imajo Slovenijo lepo v sistemih kot SLovenijio ne ex Yugoslavia.

pa še zadnjič v trgovini Decathlon v Italiji ( Brescia) ko smo nekaj kupili in na blagajni so želeli informacijo od kod smo, da vnesejo poštno kodo noter , jim je slovenijo ven vrglo – pa ni poštna koda 1000, ker Slovenija ni samo Ljubljana 🙂 Je pa res, da govorim odlično italijansko in se znam zmenit in ne zgledam ravno ku Balkanka 🙂

tudi doživela, da Italijani iz severa!!! države niso vedeli, da mejijo na Slovenijo.

Slovenijo zelo dobro poznajo v Evropi in to zaradi gospoda Janeza Janše, ki je do zdaj najbolj uspešno predsedoval EU in je med najbolj cenjenimi politiki.

Ma škandal, peezda, da Švicar ne pozna druge Švice!

zarad njega poznajo kosovo.

Na letališču v Bergamu ( med Benetkami in Milanom), ne samo, da je letališka uslužbenka 10 min po tel preverjala moj potni list, ni verjela, da je eu potni list, čeprav sem jo opozorila, da imajo vsi eu pasoši isto barvo in obliko in napis, ampak je bila tudi zelo jezna in užaljena, ko sem ji rekla, da Italija meji na Slovenijo, če ve, in da je najdaljša ita zunanja meja prav s Slovenijo. O vsem tem ni imela pojma in ji ni bilo prav, da je bila njena nevednost razkrita pred drugimi čakajočimi. Kakšna ignoranca ! 🙂

:)))))

Hecno, kako sloveceljčki mislijo, da so glavne zvezde v Evropi! A te hecni a tako zaplankani, da res mislite, da nas vsi poznajo? HB nas ne.

Poznano. V Nemčiji. Mi reče Nemka, ja, saj ste se nekaj ločili itd. Ampak Jugoslavija ste pa še vedno. Jaz: Mmmm, ne, nismo. Ona: Ja, seveda ste! Jaz: Ne, res nismo. Niti malo ne. Jugoslavije ni več! Ona: Zame boste vedno Jugoslavija!
Imela je moža Hrvata. 🙂

Ogromno potujem – in 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi po svetu ne ve, kje je Slovenija. 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nas daje nekje v Rusijo, preostali pa rečejo kar Jugoslavija. RES sem se že naveličal razlagati, kje smo, niti jezen nisem več – zdaj rečem samo, da smo dobro uro stran od Benetk, potem pa vsi vejo kje je to (in padejo dol:)).

Tako, da tisti, ki misli da je Slovenija prepoznavna po svetu – NE POTUJE in naklada. Kaj šele, da bi kdo poznal Tino Maze ali Petra Prevca. Imam pa pri tem ravno eno anekdoto, ko sem bil na Finskem in mi en tip reče, da je že slišal za Slovenijo…jaz pa ves vesel – ja potem pa povejte kaj ste slišali, pa reče:”Malo me je sram. ampak enega vašega politika so omenjali o povezavi z podkupninami…Janez Jansha…”. Je rekel, da mu nu jasno, ker so pri njih črno na belem dokozali, da so bile podkupnine.

Pa da me ne bo kakšen privrženec Janše križal – nič nimam proti njemu, ker se mi je** za politiko, samo povem, po čem so nas prepoznali tam gor.

No, sej zdej je že vsaka malo večja vas, lahko država. Po razpadu SZ, ČS , Juge je nastalo en kup enih držav, ki si jih je že po imenu težko zapomniš.
Juga je v svetu pustila močan pečat, če ne zarad drugega, pa zarad Tito-ta, v pozitivnem al pa negativnem smislu, pač kakor za koga, njegova stvar in mislim, da bo Slovenija rabila še kar nekaj desetletij, da pride na ta nivo prepoznavosti, kot jo je imela Juga v povojnem času.
Je pa res, da je na svetu čedalje več ljudi in čedalje več piz-darij in koga v bistvu sploh boli qurac že za ene 100 km, od njegovega doma, kaj se sploh tam dogaja, če mu je doma lepo.

Čez Italianov jih ni. Poznam osebno več ljudi iz Pordenone-ja, 50km od slovenske meje, ki še niso bli nikol v Sloveniji. O Sloveniji nimajo pojma razen to da je meja tam nekje in da smo bli v jugoslaviji.

Bravo, pa si jo res podučila… plosk plosk.

Na Italijo – glede na št mejnih kilometrov – mejijo:
Avstrija 430 km
Francija 488 km
Vatikan 3.2 km
San Marino 39 km
Slovenija 199 km
Švica 740 km

New Report

Close