Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Magna v Mariboru in kaj vse to potegne za sabo

Magna v Mariboru in kaj vse to potegne za sabo

Zdaj bo pa počasi dovolj. Zaradi lakirnice bo šlo v franže xy kmetijskih zemljišč, medtem ko je na MB območju ogromno propadajočih tovarn, kjer bi lahko kaj takega postavili. Zakaj tega n estorijo??? Ampak ne, dajmo uničiti naravo. In zdaj bi zaradi tega še posekali 66 hektarjev gozda??? A so nori, a so sploh veste, kaj to pomeni za naravo, ekosistem?

Pa nihče me ne bo prepričal, da bi s to tovarno Mb rešil problem brezposelnosti. Kdor ima namen, lahko gre delat v avstrijsko Magno, gotovo so tam boljše plače, kot bi jih dali pri nas.

Naj postavijo tako lakirnico v okolico Graza.

Prebivalci Rogoze, ki so se povezali v civilno pobudo Rešimo Rogoški gozd, nasprotujejo nameram občine Hoče – Slivnica, da del kmetijskih zemljišč, ki se jim je občina odpovedala za graditev tovarne Magne Steyr, nadomesti s posekom gozda.

Kot je znano, občina Hoče – Slivnica zaradi gradnje lakirnice, ki jo je napovedalo veliko avtomobilsko podjetje Magna, še vedno išče nadomestna kmetijska zemljišča za kmete. Potrebujejo jih več deset hektarjev, zato načrtujejo posek gozda. Kmetijska zemljišča namerava občina delno nadomestiti s posekom 66 hektarjev gozda na meji med Rogozo in Miklavžem na Dravskem polju, čemur pa v civilni iniciativi Rešimo Rogoški gozd nasprotujejo.

Čeprav gozd ne velja za kakovostnega, okoliški prebivalci menijo, da bo posek znižal življenjski standard. Opozarjajo na poslabšanje kakovosti zraka in pitne vode, posek pa bo okolje izpostavil kmetijskim pesticidom in gnojilom, znižal cene okoliških nepremičnin in povečal izpostavljenost vremenskim ujmam.

“Drevesa, ki imajo pravzaprav to ekološko funkcijo, da izboljšujejo zrak in da v svoje sestoje vežejo odvečne izpuste CO2, bo to pravzaprav pomenilo, da se bo kakovost zraka še dodatno poslabšala,” je povedal član civilne pobude Simon Žlahtič.

Žlahtič dodaja, da bi lahko prostor za kmetijska zemljišča poiskali drugje. Pojasnjuje, da je nadomestne lokacije občina že iskala. “Najverjetneje bi potrebovali malo več časa, malo več dela, da te stvari poiščejo in vzpostavijo, ampak so po liniji najmanjšega odpora to zrisali na obrobju občine,” je še povedal Žlahtič.

Zaskrbljeni zaradi vplivov na okolje
Marta Majer pa pojasnjuje, da se vodstvo občine glede sečnje z njimi ni posvetovalo, tudi do sestanka z županom kljub prošnjam še ni prišlo. “O tej nameri smo izvedeli iz medijev, s krajani, na katere bo ta odločitev res usodno vplivala, se nihče ni pogovarjal,” je povedala Majerjeva.

Člani civilne pobude, ki gradnji tovarne Magne Steyr in širitvi mariborskega letališča ne nasprotujejo, so kljub temu zaskrbljeni nad okoljskimi vplivi industrializacije območja.
Na sestanku bodo zato poskušali stališča uskladiti še s preostalimi tamkajšnjimi civilnimi pobudami in glede problematike industrializacije območja nastopiti skupaj.

Bratko Zavrnik/Radio Slovenija, Sa. J.

pa saj je jasno, zakaj selijo tovarne v nerazvite države – zaradi nizkih stroškov.
Seveda je za Steyr Magno veliko ceneje, če malo porije po mehki ravni zemljici na izvozu do avtoceste, kot če bi šla za svoje delo urejat neko degradirano industrijsko območje.
Oni hočejo vsepovsod profitirati.
Oblast bo najbrž dobila od tega denar, kdo pa razmišlja kaj vnaprej? Prav nihče.

Nč ne bo iz te “proti gonje”. Delovna mesta so prioriteta!!!

nova
Uredništvo priporoča

in to za minimalca na slovenski način, kaj bodo hodili Štajerci v Avstrijo po dobre plače in otroške dodatke.

slovencelj ni srečen če je proti nečemu kar bi mu bilo v korist, boljše če so še drugi z njim/njo v mizeriji… me zanima zakaj niste glasni, ko se take površine predela v parkirne ploščadi in trgovske centre?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Men je ta ideja všečna ker upam da bojo vsi mariborski frajerji, ki so se vozli v Magno v Avstrijo zdaj priisiljeni delat za minimalca v Mariboru. Bodo vsaj vedli čemu so škrtali keš, se okoli gonli itd… s puncami, ki so bile do njih iskrene in poštene ampak zaradi sistema brez službe ker so mele diplome. Upam, da se zamislijo nad tem ko bojo v podobni koži kot me, ki ne dobimo službe zaradi diplome. Pravilno! Hvala Bogu da je Avstrijce pamet srečala. Pa nisem sam enga frajersja spoznala ki v Magni dela, ampak 3 oz 4. Vsi enaki škrtali pa tak, da na pir niso hteli it v bife ampak samo doma na kavču pili pir. So se zgledal že takrat privajali na minimalca v Slo. Bravo država končno enkrat neki lepega za vse punce ki so te cepce prenašale…

služb ne dobite zaradi diplom ampak ker nimate delovnih navad in izkušenj.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Rogoza, ne dajte se! ta gozd mora ostati … naj gredo na področje TAM-a ali Metalne, tam je skoraj vse prazno

in to za minimalca na slovenski način, kaj bodo hodili Štajerci v Avstrijo po dobre plače in otroške dodatke.[/quote]

Poznaš koga, ki bo v bodoči lakirnici zaposlen in ti je črno na belem pokazal kaj (vse) mu ponuja pogodba o delovnem razmerju, predvsem za kak denar bo delal? Če NE VEŠ, raje utihni, ker nabijaš na pamet! Dejstvo je, da si vsak Slovenec oz Slovenka ne more najti ali dobiti dela v Avstriji….ah, ne do tega sklepa ali osebne izkušnje še nisi prišel, ker raje paseš lenobo in tržiš “znanost” za pc-jem 😛

Če se hodi na pijačke, jedačke in redno trošiš denar za punco/e, ne moreš nič privarčevat; posledično nič imet.

Vsak je sam odgovoren za to, kaj bo naredil iz svoje diplome, ali jo bo na trgu znal vnovčiti ali ne, če izkušnje kažejo, da z diplomco ne gre, potem je potrebno nehati ponujati to titulo in pričeti ponujati izključno sebe, interese, voljo, zagnanost in SŠ.

in to za minimalca na slovenski način, kaj bodo hodili Štajerci v Avstrijo po dobre plače in otroške dodatke.[/quote]

Poznaš koga, ki bo v bodoči lakirnici zaposlen in ti je črno na belem pokazal kaj (vse) mu ponuja pogodba o delovnem razmerju, predvsem za kak denar bo delal? Če NE VEŠ, raje utihni, ker nabijaš na pamet! Dejstvo je, da si vsak Slovenec oz Slovenka ne more najti ali dobiti dela v Avstriji….ah, ne do tega sklepa ali osebne izkušnje še nisi prišel, ker raje paseš lenobo in tržiš “znanost” za pc-jem :P[/quote]

nekateri tudi nočejo v avstrijo ker imamo super požrešno državo…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Malo se mi je zataknilo pri tem tvojem zapisu.

A človek, ki z delom zasluži denar, bi ga moral razdeliti vsem mimoidočim interesentkam, ki ste vrh svojega življenja dosegle z diplomo, da boste zadovoljene? :O

Super, da znajo biti preudarni in razumni ter varčujejo.
Verjemi, da ko bodo našli primerne partnerke, jim ne bo težko dati denarja zanje in za skupno življenje.
Kot kaže, v tebi takšne osebe ne vidijo …

Hvalabogu! Eden izmed teh 4 je me iskal v času nosečnosti partnerke, da bi sexala, rodila mu je 2 otroka celo. Še dobro da mene ni vido kot partnerko, ker bi jih dobo po buči. Prav nasmejal si me, hvalabogu. Bog ma mene rad! Sem zadovoljna in sama brez odvečnih problemčkov.

Poznaš koga, ki bo v bodoči lakirnici zaposlen in ti je črno na belem pokazal kaj (vse) mu ponuja pogodba o delovnem razmerju, predvsem za kak denar bo delal? Če NE VEŠ, raje utihni, ker nabijaš na pamet! Dejstvo je, da si vsak Slovenec oz Slovenka ne more najti ali dobiti dela v Avstriji….ah, ne do tega sklepa ali osebne izkušnje še nisi prišel, ker raje paseš lenobo in tržiš “znanost” za pc-jem :P[/quote]

nekateri tudi nočejo v avstrijo ker imamo super požrešno državo…[/quote]

Se da doplačat tisto razliko za dohodnino in če imaš vzdrževane člane v Sloveniji, se doplačilo precej zniža (na kak stotak evričev). Nekateri gastajbajterji pretiravajo – do slo. davčnega urada so zatajili podatke o osebnih dohodkih v tujini za več let in potem je res kriza, ko ti Durs izstavi odmero dohodnine za 5 ali več jurjev…nihče od teh gastajbajterjev pa ne pove, da gre za plačilo za več preteklih let in ne zgolj samo za preteklo leto.
In kdor lahko naj kar ukine rezidenstvo v Republiki sloveniji in bo davek na os. dohodek plačeval samo državi, v kateri je zaposlen; so pa pr nas dokaj stroga pravila in pogoji kdo to sme in kdo ne.

Ne nabijaj, pa čimprej potegni prst iz ritke.

Še dobro, da imaš diplomo, zaradi katere nimaš službe in problemov.

Sluzba bo prisla k meni. Takrat se nebom rabla sekirat da se mi zmanjsa ker nebom delavka Avstrijcem. Samo potrpezljivo in preudarno se morem prezivet ta cas. Vrjamem v nas postene mlade pametne ljudi da bo lepsi cas tud za nas.


Če je tvoje strokovno znanje tako slabo, kot je znanje slovenščine, boš še dolgo čakala na službo …

Podpiram gradnjo Magne v Mariboru. Ljudje pač morajo nekje delati.

V Hočah bo, ne v Mariboru.

Magna v Mariboru in kaj vse to potegne za sabo
@
predvsem denar davkoplačevalcev.
Še ena firma,ki bo cuzala državo.

Ma, za tistih petsto minimalcev se po zobeh mečejo.

Prav res! Če jih sploh bo toliko, so številke vsak dan manjše.

Polna luna si me nasmejala. Sem se spomnila, da je en tip od teh 4 klical v Avstrijo in se s sefom Avstrijcem hotel slovensko menit ker mu niso plačali nadur v Magni.

namesto da psujete, bodice hvaležni da bodo vsaj nekateri dobili sluzbo in preskrbeli svoje druzine. na zalost drzava premalo vlaga da bi pripeljala investitorje k nam. glede zakonodaj je pa tak jeba glei. kolko nam logika dela ko gori delamo, si zelijo dobiti dober kader, in tak neumni niso da bodo ponudili minimalko ker vedo da doben nebo priso… bi se pa po mojem mnenju morali ostali delodajalci naokrog bati ko grdo ravnajo z svojimi delavci za minimalko.
da bodo pa delavci prisli dol v slovenijo delat, se pa tud motite, ker nas gori varuje avstrijski zakon in pogodbe, in če si dober te ne odpustijo – ni to slovenija…
ti punca si pa naletela pač na napačne 4. oz. si že pokazala da si tak material kaj iscejo – bred zamere. ampak povej odkrito, če bi ti delala za 1500 evrov, kaj bi ti počela z fantom ki ima diplomo pa ne najde sluzbe ali dela v sloveniji. verjamem da bi se spustila v resno zvezo z planiranjem familije ipd.

New Report

Close