Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj ponuja Zavod za zaposlovanje?

kaj ponuja Zavod za zaposlovanje?

preden sem grem tja blamirat in tudi da me ne bodo prehitro odpravili: kaj ponuja Zavod za zaposlovanje brezposelnim? prijavljena sem zdaj pol leta, imam uni izobrazbo, nezaposljiv profil (učiteljica). razmišljam o prekvalifikaciji (čeprav ne vem, v kaj), učenju jezika (nemščina in spokam v Avstrijo) … javna dela sem že izkoristila in bojda zdaj kriterij ni več zgolj to, da si prijavljen dve leti, ampak da v javnih delih sploh še nisi bil.
torej: kaj lahko pričakujem od Zavoda v mojem primeru?

Če si že izkoristila javna dela – potem nič.

prekvalifikacija? jezikovni tečaj? nič?

Če si na zavodu, starost pod 30 let, lahko kakšen tečaj tujega jezika in možnost, da zaprosiš za socialno pomoč na csd + obe zdr zavarovanji. Vprašaj, kakšne so tvoje opcije.

Če si izkoristila javna dela in kak brezplačen tečaj za prekvalifikacijo ( za katero se prijavi itak malo kandidatov, da potem NPKja ne izvedejo) in njihove brezvezne delavnice za pisanje starokopitnih prošenj in Cvjev ti ne ponujajo nič! Svetujem ti da se naučiš vsaj pasivno nemško in odideš delati v Avstrijo! Tukaj boš gnila na zavodu, če nimaš pravih vez in pravega priimka! 😉 Veliko sreče!


Vsaki 2 leti ti “pripada” nekaj. Počakaj še leto in pol.

tu sprašujem zato, da pridem tja pripravljena 🙂

Po riti se lahko cohas jaz se tudi enako izobrazbo imam kot ti enake obcutke ampak iz ponosa ne grem pucat sekretov v avstrijo. Ko vas …… delodajalci. K sreci niti ne dobimo povabila za trgovce itd….ker imamo VII.stopnjo kajne?

meni čiščenje sekretov ne bi bil problem, ampak pri nas me za kaj takega nikjer ne vzamejo.

Pa dobivas vsaj odgovore postene ko se prijavlas kam jaz dobivam tudi take da niso zaposlili nikogar na soli ker so umaknili delovno mesto…itd.

šole navadno odgovorijo in večinsko napišejo zgolj nekaj v smislu “vas nismo izbrali”. tega, kar omenjaš ti, še nisem doživela.

Lahko odpres s.p.osebna uciteljica dobis dovoljenje na ministrstvu za solstvo in porabis subvenicijo od zavoda ampak 5000 ni dovolj za dve leti. Drugega pa menda res ni. Jaz tud mam javna dela za sabo ze.

hm, samo kaj naj s tem s.p.-jem potem? da bi nudila inštrukcije? ti si to imela oz. poznaš koga, ki je imel? kako je to šlo v praksi?

Za tiste, ki menite, da vam zavod nič ne nudi – Zakaj ste se pa potem tja prijavili?

v osmih mesecih, beden tečaj za iskanje zaposlitve, če delaš po tem kopitu službe sploh ne dobiš, ker štanc ne marajo delodajalci, za jezike, tečaje pa so že itak porabili sredstva!

Revoz – tekoči trak – nočna izmena.

Skupen projekt politiki, gospodarstveniki, zavod za zaposlovanje, in sindikati, vedno več odvisnih sociale potrebnih, dolgotrajnih revežev. Ime ali naslov projekta enakost v revščini .

si gledal Tednik nocoj?
plus za službo tam moraš biti nekje tam relativno blizu doma.

ali pa še to ne, jaz finančno ne dobim nič 🙁
sem pa prijavljena in upam na kakšna javna dela ali pa vsaj napotnico na kak razgovor, do katerega sicer samo s pošiljanjem prijav sploh ne pridem.

Ali ni po Zakonu obvezna prijava na Zavod za zaposlovanje?

Ali ni po Zakonu obvezna prijava na Zavod za zaposlovanje?[/quote]

Ne 🙂

Hej, si še kje tu? Ali pa kdo drug, ki zadevo pozna? Bi prosila za kaj več informacij o tej zadevi … karkoli. Hvala.

Ali ni po Zakonu obvezna prijava na Zavod za zaposlovanje?[/quote]

Ne, je pa pogoj, ce imas pravico do nadomestila za brezposelnost ali pa ce zelis zaprositi za socialno pomoc.

Barca, je pa denarno socialno pomoč treba vračati.


Ni treba vračat.

New Report

Close