Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Brezposelni mladi, ki so odvisni od interneta, facebooka in računalniških iger

Brezposelni mladi, ki so odvisni od interneta, facebooka in računalniških iger

Vidim, da je pri vas veliko brezposelnih. A opažam, da so med temi brezposelnimi v veliki meri mladi, ki so zašli in dejansko sploh ne iščejo službe, ampak visijo tam, kjer že vse življenje – na internetu (zadnjih 10 let tudi na Facebooku), računalniških igrah, ipd. Zanje bi osamosvojitev od staršev pomenila tudi močno omejitev uporabe interneta, Facebooka in računalniških iger, saj bi bili primorani poskrbeti sami zase. Nekateri verjetno zaradi navedenega, tako kot alkoholiki in narkomani, spadajo med težko zaposljive… Žalostno. Internet, Facebook in računalniške igre bi bilo treba otrokom omejiti, četudi za ceno nižje ekonomske svobode.

Če bodo ti ljudje dobili kakšno službo, jo bodo verjetno opravljali na računalniku in internetu. Tako da če jim vzameš to dvoje, jih lahko kar direkt ubiješ, krompirja se pač danes ne okopava več toliko.

In kje ti zivis, da pri vas te novodobne bolezni nimate in ste vsi zaposleni?

nova
Uredništvo priporoča


Prihajam z Xmoya, kjer vlada socialistična diktatura, podobna Severni Koreji. Pri nas je raba računalnika zelo omejena, in sicer:
1) otroci se z računalnikom prvič srečajo šele pri pouku računalništva od 7. razreda obvezne osnovne šole dalje – do konca 8. razreda po dve uri tedensko, v srednji šoli pa odvisno od poklica, za katerega se učijo – tj. od 0 ur dalje.
2) računalniških iger na Xmoyu nimamo, prav tako tudi ne Facebooka in drugih družabnih omrežij
3) internet je omejen na poslovne sisteme – ljudje doma ne smejo imeti interneta, razen lokalnega LAN-a.
4) Če dijak zadnjega letnika srednje šole ne išče dela in si ga ne najde do zadnjega meseca pred zaključkom pouka v zadnjem letniku srednje šole, mu ga poišče država. Delo mora prevzeti. Če dela ne vzame, ga zaprejo v delovno taborišče. Tam se navadi delati.
5) študirajo lahko le tisti, ki so posebej uspešni in inteligentni v šoli, a le v količinah, kot jih rabi gospodarstvo – cca. 3 – 5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vse generacije – študirati je mogoče pravo, medicino (vključno z zobno medicino), veterino in teologijo. To je vse. Za vse ostale poklice – vključno z vzgojiteljicami v vrtcih, učiteljicami v osnovnih in srednjih šolah, socialnimi delavci,… zadošča srednja šola. Univerzitetni učiteljski kader se pa rekrutira iz diplomantov fakultet.

Ekonomska svoboda na našem planetu je nižja kot v Severni Koreji in vam ne priporočam posnemanja.

Pozabla si tiste nad 30 ki nimajo skoraj 0 delovne dobe ker majo diplome. Tako da mlajsi naj uzivajo v nedelu dokler lahko ker bojo itak z diplomami doma. Btw.


To po navadi govorijo tisti, ki o računalništvu nimajo pojma. Glede na to koliko nekateri preživijo na računalniku/internetu bi pričakoval da obvladajo vsaj 3 programske jezike in da vedo o računalništvu marsi kaj. Realnost je takšna da si še svoje računalnike ne znajo poservisirat, kaj da bi znali še kaj več…

Ravno danes videl, v nulo razloženo, dobri slajdi: https://www.slideshare.net/LukaKogovsek/lukakogovsekljubezenazvplivinternetanamedosebneodnose


To po navadi govorijo tisti, ki o računalništvu nimajo pojma. Glede na to koliko nekateri preživijo na računalniku/internetu bi pričakoval da obvladajo vsaj 3 programske jezike in da vedo o računalništvu marsi kaj. Realnost je takšna da si še svoje računalnike ne znajo poservisirat, kaj da bi znali še kaj več…[/quote]

Ti nimaš pojma, če misliš, da je internet lahko koristen samo za programiranje in šraufanje kompjuterjev. Nisi niti malo drugačen od tistih, ki mislijo, da se danes dnar služi z okopavanjem njiv – ti pač vidiš programiranje in šraufanje računalnikov kot edini opciji.


To po navadi govorijo tisti, ki o računalništvu nimajo pojma. Glede na to koliko nekateri preživijo na računalniku/internetu bi pričakoval da obvladajo vsaj 3 programske jezike in da vedo o računalništvu marsi kaj. Realnost je takšna da si še svoje računalnike ne znajo poservisirat, kaj da bi znali še kaj več…[/quote]

Ti nimaš pojma, če misliš, da je internet lahko koristen samo za programiranje in šraufanje kompjuterjev. Nisi niti malo drugačen od tistih, ki mislijo, da se danes dnar služi z okopavanjem njiv – ti pač vidiš programiranje in šraufanje računalnikov kot edini opciji.[/quote]
Ok, sem spregledal tisto o krompirju in vidim da sva na različnih valovnih dolžinah.

se da od iger in facebooka živet, veš 🙂

Xmoy,

a veš, da obstaja tudi mnogo mladih, ki študirajo na takih področjih, kjer se na splet dnevno še povežejo ne, ker nimajo časa? Navedi kakšno slovensko raziskavo (če obstaja), koliko mladih brezposelnih je koliko ur na dan na Facebooku, računalniških igrah ipd. V tujini z igranjem računalniških igric celo služijo in je to njihova zaposlitev. To, da mladi brezposelni visijo na spletu še ne pomeni, da ne znajo kuhat in prat. Ne vem, zakaj misliš, da ne bi znali plačat položnice, ker visijo na internetu. Ti znaš plačat položnico prek klika? Zakaj so nekateri med mladimi brezposelnimi težko zaposljivi, ker visijo na spletu? Kje si našel povezavo? V proizvodnji bodo zaposlili vsakega mladega, ki visi na spletu, saj je uvajanje in delo zelo enostavno. Ali visijo na spletu ali ne. Mladi brezposelni pa imajo na primer diplomo in bi moral pogledati od primera do primera, zakaj ne dobijo službe. Mogoče zato, ker jih delodajalci z diplomo nočejo zaposlit na nižjem delovnem mestu. Mogoče zato, ker bi za delodajalce bili prevelik strošek, ker bi se vozili od daleč. In še mnogo dejavnikov obstaja. Ne vem zakaj v zadnjem stavku pišeš, da bi “internet, Facebook in računalniške igre bilo treba otrokom omejiti, …”. Mladi brezposelni niso otroci. Se strinjam, da bi mogli otrokom omejiti uporabo spleta, tablic; ampak to je že druga tema, ki se tiče otrok in njihovih staršev.

Dejansko bi bili presenečeni, če bi vedeli, koliko ljudi dejansko živi od igranja iger in preprodajanja dobrin iz iger. Ampak seveda še zdaleč s tem ne služijo vsi ali tudi večina igralcev.

New Report

Close