Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vtikovanje v intimno življenje

Vtikovanje v intimno življenje

V zadnjih letih smo se umaknili od sorodnikov in določenih ljudi. Samo jih zanima zakaj ni otrok, koliko smo posteljno aktivni in take podobne svinarije. A so ljudje izgubili kompas, kaj jih briga zakaj ni otrok in kakšen je razlog.
Prej grem iz trgovine in že od daleč, “a še nič otrok in jih ne bo nikoli”, na parkirišču so ljudje pogledali v obe. Kako takih zapret gobce. V njihovo življenje se ne vtikujem, pa bi imeli možnost slišat lekcijo, ki bi jim prišla prav. Prosim za dober predlog, nasvet, kako za vedno jim usta zapret. Ne morejo pri nas, pa izkoristijo na cesti.

to je pač primitivnost ljudi. Svetujem ti, da poveš jasno: PUSTITE ME PRI MIRU IN ME NE NADLEGUJTE. Drugače ne boš dosegla miru pred tako nesramnostjo v tvojo zasebnost. Samo direktno zabij. In bi mir potem.

Takih žalitev sem deležna, popljuvana, samo zaradi tega kar ni otrok. Od službe, do bivanja, vse bi me zbombardirali, zmleli če bi lahko. Sploh ne razumem tako agresijo in vtikovanje ljudi. Pa kaj to mora bit, da si to dovolijo? Nič jih ne zabije nazaj. Naj sebe pogledajo

Sramujejo se me, nas. V službi in okolici grdo govorijo, trosijo laži in delajo škodo.
Po cesti kričijo, “sramujem se te”,, sram te je lahko
Velikokrat jočem in trpim zaradi tega.

Hladnokrvno in mirno poveš, da si raje brez kot pa da so taki kot pa je ta oseba….

Samo nekaj me zanima glede tega, kar opisuješ. Ali si slučajno v zvezi in nimaš otrok ali si še samska?
Poznam primeri iz širše družine in je bilo podobno, ker ni bilo otrok, je šlo pa za moškega. Predvsem starejši ne morejo iti iz svoje kože in morda niti ne pomislijo, koliko škode naredijo človeku, nekaterim je vse samo to, da te malo podražijo.

LP

Nočem jim nič odgovarjat, saj še sama ne vem zakaj jih nimam, pa bom zanje vedela. Meni vlak še ni odšel, nisem toliko stara kot se tej derejo name. Četudi bi vedela, jim ne bi povedala. Kako jih utišat?

Mislim, da tega ne boš mogla sama rešit. Zakaj ne bi šla k zdravniku in prosila za napotnico pod nujno za psihiatrično pomoč?

Nič čudnega, da nimata otrok, če je seks za vaju svinjarija…

Na osebna vprašanja pa odgovarjam direktno in po resnici. Ljudjem tako zapreš usta, ker nihče ne pričakuje, da poveš direktno, konkretno in jasno.
Imava enega otroka, drugi ni nikdar ratal. Vsakemu, ki se je našel poklican, da me sprašujeo drugem otroku, sem to jasno povedala. Nikdar me ni nihče 2x vprašal.

Mislim, da tega ne boš mogla sama rešit. Zakaj ne bi šla k zdravniku in prosila za napotnico pod nujno za psihiatrično pomoč?[/quote]
Zakaj bi potrebovala pomoč? Bi še razumela, da bi rekel za njih, ampak zame. Samo mir hočem, pa se jih ne da utišat. Si na njihovem nivoju.

Sprašujem če ima kdo dober, močen stavek, kako jih zabit nazaj?

Mislim, da tega ne boš mogla sama rešit. Zakaj ne bi šla k zdravniku in prosila za napotnico pod nujno za psihiatrično pomoč?[/quote]
Zakaj bi potrebovala pomoč? Bi še razumela, da bi rekel za njih, ampak zame. Samo mir hočem, pa se jih ne da utišat. Si na njihovem nivoju.

Sprašujem če ima kdo dober, močen stavek, kako jih zabit nazaj?[/quote]

Če po cesti kričijo za tabo, da se te sramujejo, potem si ti ta, ki potrebuješ pomoč.
Lepo povej vse tako, kot si napisala tukaj, brez olepševanja. Ti bodo siguro pomagali.


No vidiš, nikoli ne odogovrim tako, en je ratal, drugi ne. Kaj to koga briga, kaj jim bo pojasnilo.
Midva sva zadovoljna s spolnim življenjem med nama.

Ne potrebujem pomoč, zastopiš? Iskreno se sramujem takih sorodnikov. Utišat jih ne znam, edino da jim zagrozim s čim, s kom? Enostavno si ne dovolim da bi se kdo zdiral name, pa kaj misli da sem mula zanjga? Zato pa res ne potrebujem psihiatrično pomoč, ne flancaj, saj gre ven iz tebe nekaj kar ne sodi.


Zakaj bi potrebovala pomoč? Bi še razumela, da bi rekel za njih, ampak zame. Samo mir hočem, pa se jih ne da utišat. Si na njihovem nivoju.

Sprašujem če ima kdo dober, močen stavek, kako jih zabit nazaj?[/quote]

Če po cesti kričijo za tabo, da se te sramujejo, potem si ti ta, ki potrebuješ pomoč.
Lepo povej vse tako, kot si napisala tukaj, brez olepševanja. Ti bodo siguro pomagali.[/quote]
Toliko nora pa nisem da bi upoštevala ta nasvet in psihiatru šla s tem problemom.V čem bi mi pomagal, a bi mi dojenčka dal?
S svojim življenjem sem zadovoljna. Ne potrebujem tujih vtikovanj.

to zna bit zoprna zadeva v manjših mestih, ko vsak vsazga pozna, pa en par ene 10, 20 let šeta in se drži za roke, ni pa nobenih otrok, ki laufajo za njimi al pred njimi. postanejo dolgočasni, še za gledanje, ne moreš pa, da jih ne opaziš v manjših mestih, seveda.
je pa bila ena dalmatinska nadaljevanka v 70 letih … Naše malo misto, in sta bila dva lika v njemu… Luiđi(doktor) in Bepina (doktorjeva partnerica), pa sta bila že orng stara in vedno, preden sta šla v pojstlo, … vpraša Bepina,… Luiđiii,… kad čes me ženit,…. on pa odgovori, … eeee, pa rekaaa, sam,…. sutra ili prekosutra in to je tako bilo leta in leta v filmu kao,, prevod mislim da ni potreben.
Avtorica, malo se je treba neumnega včasih narediti in odgovriš, predvidevam, da jutri al pojutrišnem. V čem je poanta tega odgovora. Poanta je v tem, da jim poveš, da se redno dol daješ, tako oni ostanejo brez besed, ker, tisti, ki te to vprašjo, dobijo v bistvu odgovor, pitaj boga pa, kdaj so se oni nazadnje dol dal pred vprašanjem in ti zavidajo ob enem, da si recimo dan prej uživala med sexom. Volk sit in koza cela.


jaz bi ji rekla, da čakam na njenega moža, naj se hitro loči :)))


Brez slabe bi se vtaknil v njihovo življenje, če bi me že res tako motilo. Eni pač razumejo le na način, ki ga sami uporabljajo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Sicer pa to, da te nekdo vpraša, če še ni otrok, ni ravno žalitev. Razen, če ti ljudje poznajo razloge, zakaj jih nimaš, pa še vedno trobijo isto. Poleg tega je nenavadno, da posteljne aktivnosti imenuješ svinjarije. ?? Slabe izkušnje očitno

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Mislim, da tega ne boš mogla sama rešit. Zakaj ne bi šla k zdravniku in prosila za napotnico pod nujno za psihiatrično pomoč?[/quote]
Zakaj bi potrebovala pomoč? Bi še razumela, da bi rekel za njih, ampak zame. Samo mir hočem, pa se jih ne da utišat. Si na njihovem nivoju.

Sprašujem če ima kdo dober, močen stavek, kako jih zabit nazaj?[/quote]

Ja – Barca ti ga je že napisala.

sklepam, da se nahajate v primitivnem nizko izobražene okolju kjer prevladujejo primitivne navade komunikacije in ne poznajo bontona ipd. Nimaš kaj. Ne vem kako bi jih “zabijala” ker to je isti nivo komunikacije jaz pa bi se od tega distancirala. Očitno te to boli in nisi čisto zadovoljna ker če bi bila te noben primitivec s primitivno govoranco ne bi mogel vznemiriti več kot da bi si pri sebi rekla: “oh kak bedak”..in šla naprej. Lahko jim rečeš mogoče:” Za enkrat je en dovolj!” . Ljudje klobasajo neumnosti ves čas, gre za floskule, puhlice ker nekaj se čutijo dolžni zablejat ko te vidijo. Študente sprašujejo kdaj bo diploma, brezposelne kdaj bo služba, neporočene kdaj bo poroka, potem kdaj bo otrok in potem ko je otrok kdaj bo še en..in tako po predvidenem vzorcu. Ne jemlji vsega osebno eni pač niso vešči poglobljene komunikacije in se poslužujejo teh puhljic. Lp

Mislim, da tega ne boš mogla sama rešit. Zakaj ne bi šla k zdravniku in prosila za napotnico pod nujno za psihiatrično pomoč?[/quote]
Zakaj bi potrebovala pomoč? Bi še razumela, da bi rekel za njih, ampak zame. Samo mir hočem, pa se jih ne da utišat. Si na njihovem nivoju.

Sprašujem če ima kdo dober, močen stavek, kako jih zabit nazaj?[/quote]
simpl: da so njihovi desci neplodni – le čigavi so njihovi otroci

Moj nesramen odgovor (z ironičnim nameškom;)) je bil: “Če vas zanima kaj z možem delava v postelji, pridite pogledat!” Enih štirikrat sem spravila ljudi v zadrego 😀

Sem pa doživela, da je 80 letna soseda, ki jo poznam bolj na zdravo, čez cesto skoraj pritekla do mene in me vprašala: “Oprostite, lahko nekaj vprašam? Vi ne morete imeti otrok. A ste zdravi, kaj je narobe z vami, da jih po 3 letih zakona še ni?” Jaz pa cela v šoku, da ne, zdrava sem, pač se še nisva odločila za otroka. Izkazalo se je, da so sosedje o mojem zdravju spraševali tudi taščo, ona pa je spet meni namigovala o svojem dedu, ki se je nekaj let trudil dobiti otroka.

Ko pa sem bila že v petem mesecu nosečnosti, oblečena v plašč, stara 34 let, me je druga (nekdanja) soseda ustavila na cesti, me vprašala, če še ne mislim imeti otrok, saj sem že toliko stara (njen sin je isto star kot jaz), in mi pričela dajati lekcijo, češ, kaj se igram s časom, naj čimprej delam na otroku ipd. Pa ji jaz dobesedno jezno rečem:”A ne vidite, da sem noseča??” Pa ona presenečena: “Aja… ja potem boš pa za drugega že prestara…Na svidenje.” Svašta.


Vidiš, to pa ne maram, tako vtikovanje, verjetno ker sama ne sprašujem in ne nadlegujem ljudi.
To kar si ti odgovrajala sploh mi ni da bi tako.
Enkrat je moj rekel, pridete pogledat kaj delava midva v postelji..ko mu je dvignilo tilt od vprašanj, pa mu je stara mama skoraj klofuto primazala. Ne razumejo, da jim tako odgovoriš da bi se zamislili nad vprašanji, ki jih postavljajo. Vidiš nikoli nimamo prav, oni imajo vedno prav. Lahko sprašujejo, lahko žalijo, lahko nadlegujejo, vedno bodo imeli prav, mi mladi pa nikoli po njihovo.
Me ima da nabavim hudega psa, pa spustim ko usta odpre.

Meni ni do tega da bi jim kaj pojasnjevala, ker niti nočem, se jih ne tiče. Začepit usta pa jim samo ne vem kako, ker nimamo takih gnilih kot oni.

Še najboljše je, če na vsiljivo vprašanje odgovoriš, da je osebno. Pa, če dalje vrtajo, spet, osebno je. Pa spet, osebno je. Potem pa že valjda skapirajo, da je osebno. 🙂

Hvala, sem razumela.
Moti me ker mi ne dajo miru. Nesem smeti, se pojavi, grem na igrišče kjer skačem s kolebnico, pa pride težit, če bi imela trebuh ne bi mogla skakat. Ko grem v trgovino spet teženje. Pa mlade nagovarjajo da bi izvedeli h keremu ginekologu hodim in kaj je vzrok da ni otrok.
Zame je to čisto zblaznelo. Njih boli ko se zanje nihče ne zanima.
Ne prenesejo, da jih pozdraviš in bi največ o vremenu, ostalo pa ne, pa cele dneve okrog oken in balkonov letajo. Mater sem jim trn v peti.
Poleti sta bile proti jutru pod drevesom in poslušali če kaj počenjava, saj je bilo balkonsko okno odprto in zavese. Moj jih je z vodo polil, pa sta klele. In celo okolico okužile proti nama.
Ne predstavljam si kakšne so bile kot mlade, če so take kot stare.

New Report

Close