Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek partner troši in uživa v svojem denarju

partner troši in uživa v svojem denarju

Leta nazaj sva imela oba minimalno plačo in sva davala denar skupaj in skupaj trošila oz.pokrivala stroške. Na koncu meseca itak ni ostalo skoraj nič.. Jaz sem zelo šparav človek in ne zapravljam za neumnosti. On je glede denarja zelo nediscipliniran. Ko sva še imela skupno malho, sva se dogovorila, če kateri od naju potrebuje kaj zase, se bo najprej pogovoril in na tisti list v malhi napisal koliko je vzel in zakaj, da se bo konec meseca vedelo kam je šel denar. Parkrat je sledilo kreganje, ker se ni držal dogovorjenega-je vzel iz malhe, me ni vprašal in ni napisal koliko in zakaj. Ko mi je prekipelo, sem mu rekla, da ne bo več skupne malhe in bova pokrivala vsak pol stroškov.
Želel si je boljše službe in sem zanj pisala prošnje in po enem letu je ratalo, da je dobil dobro plačano službo. Dogovorila sva se, da vzame kredit za dokončanje hiše, on še zraven pokrije položnice, vse ostalo pa jaz. Z minimalcem sem težko shajala skozi mesec za hrano in za vse ostale stroške, ki so nastajali zraven položnic. Pa sem si mislila, da ga ne bom gnjavila, da še kaj prispeva, če sva se tako dogovorila. V upanju, da ko odplača kredit, da se ponovno dogovoriva kako bova pokrivala stroške.
Kredit je odplačan, on pa še naprej fura ta najin dogovor. Večkrat sem mu že povedala, da se tega ne grem več, meni od plače ne ostane nič od nič, njemu, ko poplača položnice, si tanka avto, pa še ostane nekje 1000 eurov. Pa ok, da bi ta denar vložil v kaj skupnega ali da bi varčeval za kaj, bi še razumela, ampak on preostanek denarja zagoni samo zase.
Sva pred kratkim imela spet debato na to temo in sem mu rekla, če ima kakšno idejo kako bi drugače razporedila finance, da bi tudi meni neka malenkost ostala od plače, pa je tiho. Mu predlagam, da bi primaknil še nekaj dodatnega denarja za hrano in kakšnih 50 eurov v malho v katero bi tudi jaz nekaj primaknila, da bi imela vsaj neko manjšo rezervo, ko pride do kakšnega večjega izdatka. Pa mi reče za malho, da ne, ker ni funcionirala in da sva se kregala. Se spet skregava zaradi malhe in mu očitam, da ni funkcionirala zaradi njegove nediscipline. Pa zaključi pogovor z mano, da njemu je tako čist ok, kot je in jaz se lahko na trepalnice postavim in mu govorim, da ni vredu in da nočem več tako živeti.
S takšno razporeditvijo denarja se ne vidim v prihodnosti z njim in ko mu to omenin, spet ima izgovor, da prav zaradi tega ne bo varčeval v skupno malho. Pa mu rečem, da si naj odpre varčevalni račun, pa mi reče, da ga že ima. Ja vem, da ga ima, samo kaj ko tisti denar potem naenkrat izgine iz njegovega varčevalnega računa in vidim doma novo opremo za njegov hobi. Jaz pa želim, da ima varčevalni račun v dobro obeh, če kateremu zagusti, da se takrat to koristi ali za kakšno večjo skupno naložbo.

Problem je čisto rešljiv. Za hrano daj samo 200 eurov, ostalo je tvoje. Naj hodi ven jest, če mu je doma premalo. Upam, da nimaš otrok s tako nezrelim osebkom.

Skratka: kredit je odplacal, sedaj pa pravzaprav placujeta skupnih stroskov pol-pol.zakaj je nefer?

Kaj pomeni tole: S takšno razporeditvijo denarja se ne vidim v prihodnosti z njim in ko mu to omenin, spet ima izgovor, da prav zaradi tega ne bo varčeval v skupno malho.
Se pravi, on ne varčuje, ker v prihodnosti itak ne bo s tabo?
Hja, če si mu že zrihtala boljšo plačo, ko si mu pisala prošnje (a tako zdaj izgleda novodobna cankarjanska mati?), mu pa zdaj zrihtaj še eno keš-pîčko, da ga bo oskubila na golo, ti se pa pojdi smejat.

Ločitev in v sklopu razdelitev premoženja. To ti je to, babe blesave! Mislm še tazrešna koza je bolj pametna, gre tisto travo jest k je bolj hranjiva in bo dala več mleka.

Partner troši in uživa v svojem denarju.
Če ne znata imeti skupnega denarja…

ja, ampak zaradi NJEGA ne znata imeti skupnega denarja.

“Zagoni” nekaj svoje plače zase in ne polni hladilnika, pa bo.

ja, ampak zaradi NJEGA ne znata imeti skupnega denarja.[/quote]
Kje pa piše, da bi morala imeti skupen denar.

Imata skupno gospodinjstvo ne pa tudi skupnega denarja? To gre, če je obema prav, sicer itak ne gre nič skupaj. Saj je res njegov denar, ampak se vidi, koliko mu partnerica pomeni. On bogat, ona revna.. A otrokom, če bodo, tudi ne no nič dal? Mah, samo stran od takega.

ja, ampak zaradi NJEGA ne znata imeti skupnega denarja.[/quote]
Kje pa piše, da bi morala imeti skupen denar.[/quote]

Nikjer. A sem mogoče napisala, da bi morala imeti skupen denar?

Imam doma enake težave z ženo….

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11037297&p=11341812&utm_source=forum&utm_campaign=title&utm_medium=search#p11341812

Ti si mu pisala prošnje? In je našel boljšo službo? Z minimalca na kok dva jurčka?
Vseeno pa ne razumem- če je on odplačeval kredit za vajino skupno bivališče in dajal za položnice, kaj ni dal že veliko za vaju oba? Saj hrana za dve osebi na mesec ne pobere vso tvojo plačo. Zakaj rineš v njegovo plačo? Če tako pogledaš, da on že več, kot daš ti.
Lahko pa poravnata vsak svoje stroške, odplačaš polovico kredita, vsak si sebi hrano kupuje in preostanek plače vsak zase zabije. Aja- pa troši svoj denar ne tvoj, zato mi je še manj jasno, zakaj bentiš. Bere se te namreč, kot da si z njim samo zaradi denarja.

Obrok kredita sigurno ni bil le 50, pa vse položnice tudi ne samo 100. Minimalna plača je okrog 600-700. Kateri dodatni stroški so vsak mesec poleg vsakomesečnih ostalih položnic?
A hrane kupiš vsak mesec za 500 in vsak mesec potem plačaš še skupnih stroškov 200?
A ni bil prvotni dogovor potem pol/pol, ki ga sedaj še fura?

Ne vem, njemu si zrihtala bolje plačano službo (a bi ti to moral plačati), sebi je pa ne moreš? Da bista bližje tej polovici.
Bi bilo zanimivo slišat še njega. V zvezi je nekako tako in če ima nekdo 5 jurjev, drugi pa 500 evrov, da se pol/pol nikdar ne bo izšlo. In tudi pregovarjanj ne bo, ker bo za vse po malem prav. Tako tudi ne bo očitkov, če je kdo kupil čigumi.
Kako se pa za dopust menita zdej – on gre, ti pa doma za štedilnikom?
Ampak, odpre si naj varčevalni račun? Ker ga imaš tudi ti, ko vsak mesec dodaš dodatni strošek poleg ostalih položnic? V dobro obeh bi bil skupni varčevalni račun ali ne?

Po tem kako si opisala tipa, avtorica tip ni fer ampak očitno nekaj zna delat, če dobi takšno plačo. Brezvezno je filozofirat o tem kaj imata vidva za en interni dogovor, ki se ga nekdo ne držiampak si ti očitno bolje vedela od njega kaj zna delati, da tako dobro zasluži, kot on sam. Problem je edino v tem, da si zdaj videla njegov pravi obraz, torej zjebal te je tvoj lastni filing kar se tipov tiče, ko te je osvajal in dol položil,
Pride čas, ko se je treba enostavno ločit, da začneš živeti, najslabš ljudej za skupno življenje so egoisti, ki jim denar zamegli um, to so hujš modeli kot tisti, ki varajo za rekreacijo, hehe..

Če si pisala prošnje zanj, da je našel tako dobro novo službo, potem mi ni jasno, da še zase ne pišeš in si poiščeš boljšega dela?

Meni se zdita izredno nezrela in bi bilo se najboljse it narazen, ce sta nastepala se otroke pa bo kot bo. Ampak it narazen pomeni, da bos ti iskala stanovanje, ker kredit je odplacal on in glede na to kako funkcionirata se mi zdi, da se ne bosta znala dogovorit.

ok, si pisala prošnje ampak to ni nič, razgovor za službo je menda imel sam? kar se tiče pa denarja je pa itak ženski kriptonit, če ni v vaših rokah pizdite, delate sranja, razdirate veze, ker vam to da imate nekaj pod palcem očitno predstavlja poglaviten pogoj za “srečo” v ljubezni in partnerstvu.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Hišo sva financirala skupaj. On je vzel kredit samo za fasado. Ostali stroški zraven hrane, ki še jih imam so stvari za šoloobvezna otroka. To pa vemo, da vsak mesec nekaj stane. Tudi ko je novo šolsko leto, ali zima, se on naredi gluh za otroka. Potem zmajnka plina, se kaj pokvari, potrebuješ za serviserja denar ali da nabaviš kaj novega, ker je staro že odslužilo, se otroku strga nahrbtnik, je prerastel oblačila. Pa kaj naj zraven njegove plače hodim po hrano in oblačila na Karitas ali RK.

To se pa zdaj bere kot dve zgodbi. Če nekdo pod dodatne stroške imenuje otroka, ki ga pozabi omeniti v uvodu. Oz. se dogovarjata o materialu, kako pa furati še okrog živega bitja pa, kot da je ta tudi potrošni material.
Kot da živita vsak zase, čeprav ob tem otroka ne moreta dati na pol.
A sedaj želiš povedati za povrhu, da mu za otroka ni mar? Če si še kaj pozabila omeniti.

Evo, še otroka je šla zaplodit s takim. To so rezultati tiste mitske nezmotljive ženske intuicije.

Prijateljica od moje mami je bila v podobni situaciji. Nehala je kuhat, mu prat, plačala je samo tiste položnice, ki so bile na njeno ime. S tem je tud ona prišparala neki denarja. To je trajal ca 3 mesece. No potem je desc prišel h seb in zdaj že ca 2 let, vsaj tako je videt, finance štimajo. Ne vem pa ali imata vsak svoj denar ali pa skupno, v glavnem ne jamra več.

Prijateljica od moje mami je bila v podobni situaciji. Nehala je kuhat, mu prat, plačala je samo tiste položnice, ki so bile na njeno ime. S tem je tud ona prišparala neki denarja. To je trajal ca 3 mesece. No potem je desc prišel h seb in zdaj že ca 2 let, vsaj tako je videt, finance štimajo. Ne vem pa ali imata vsak svoj denar ali pa skupno, v glavnem ne jamra več.[/quote]

Položnice so skoraj vse name pisane, ker sem bila lastnica parcele že pred poroko in sva nekako potem tudi vse urejala v mojem imenu . Ne morem nehat kuhat zanj, kako bi pa to zgledalo, da mi kosimo, partner pa sedi pri mizi in zraven gleda. Kakšna popotnica je to za otroka.

Prijateljica od moje mami je bila v podobni situaciji. Nehala je kuhat, mu prat, plačala je samo tiste položnice, ki so bile na njeno ime. S tem je tud ona prišparala neki denarja. To je trajal ca 3 mesece. No potem je desc prišel h seb in zdaj že ca 2 let, vsaj tako je videt, finance štimajo. Ne vem pa ali imata vsak svoj denar ali pa skupno, v glavnem ne jamra več.[/quote]

Položnice so skoraj vse name pisane, ker sem bila lastnica parcele že pred poroko in sva nekako potem tudi vse urejala v mojem imenu . Ne morem nehat kuhat zanj, kako bi pa to zgledalo, da mi kosimo, partner pa sedi pri mizi in zraven gleda. Kakšna popotnica je to za otroka.[/quote]

Kako kakšna popotnica za otroka? Najboljša je! Kdor ne dela, naj tudi ne je!

Prijateljica od moje mami je bila v podobni situaciji. Nehala je kuhat, mu prat, plačala je samo tiste položnice, ki so bile na njeno ime. S tem je tud ona prišparala neki denarja. To je trajal ca 3 mesece. No potem je desc prišel h seb in zdaj že ca 2 let, vsaj tako je videt, finance štimajo. Ne vem pa ali imata vsak svoj denar ali pa skupno, v glavnem ne jamra več.[/quote]

Položnice so skoraj vse name pisane, ker sem bila lastnica parcele že pred poroko in sva nekako potem tudi vse urejala v mojem imenu . Ne morem nehat kuhat zanj, kako bi pa to zgledalo, da mi kosimo, partner pa sedi pri mizi in zraven gleda. Kakšna popotnica je to za otroka.[/quote]

Kaj ima pa to veze, na koga so pisane položnice? Daš mu jih na mizo in rečeš, da nimaš – plačaj ali pa bodo odklapljali. Hladilnik naj bo prazen, nehaj kuhat, ker nimaš denarja. Menda mu bodo pa začeli klikerji delat? Za šolo isto – nimam, plačaj, otrok je tvoj, drugače te bom prijavila na socialno. Pa ne, da se ga bojiš?

New Report

Close