Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek odpoved…olajšanje

odpoved…olajšanje

V službi sem dala danes ustno odpoved…kakšno olajšanje…psihično namreč
Tako me je dušila ta služba…s tem da nimam na vidiku še nove..iščem
Upala sem si reskirati ker ali bi znorela do amena ali pa da grem
Upam da sem se prav odločila…rajši imam sebe…

Privoščim ti olajšanje. Upam, da imaš glede financ porihtano, ker drugače bo hudič, dokler ne dobiš druge zaposlitve.

Kaj je blo tko grozn?

nova
Uredništvo priporoča

Bravo, cestitke. BLAAAAGOR. Men tut mal manjka! Ce ne bom znorela! Delam pa v trgovini- petke in svetke in svetke in petke, nikol ne dobim dopusta ko rabim, non stop nadomescam bolniske, ce slucajno dobim koriscenje ur, me klicejo nazaj, ne smem po sihtu domov ker moram v svojo polico itd itd itd… Pol so pa se stranke presrane- hoce 7 dek poli in ce je slucajno 8, mors vrzt eno rezino stran, al pa hoce 1/4 kile kruha in ne sme bit ne vec ne manj kot 250 g!!! Aja, pa zakaj so tok bele zemlje, zakaj prodajamo surove zemlje?? Haaaaloooo, pa ne me zezat, se 30 let mam do penzije, pa majhnega otroka, ki hoce normalno mamo!!


Podpišem!
Tudi sam kot stranka v trgovini vidim, kako se nekateri preseravajo in iščejo dlako v jajcu.
Doma si pač ne upajo odpreti ust, da jo ne dobijo po pi…, se pa zato znašajo nad trgovkami.
Za mene so navadni vaški kmetavzarji…

Samo tolko na znanje, ustna odpoved pogodbe je nezakonita. Je že bolje, da daš sporazumno kot pa da bi ti sedaj delodajalec pisal plave in dobiš odpoved iz krivdnih razlogov.
V obeh primerih ti na zavodu nič ne pripada nadomestila.

Tudi mi stranke nismo krive za vašo jeb.arijo v službah, kaj smo me presrane zaradi tega? Sama ne kompliciram zaradi rezine, ampak če naročim 30 dek, dobim dostikrat samoumevno, saj lahko 34. Če bi že hotla 35, pa bi jih 40 dek dobila. Narežite raje manje, ne bo znerviranosti.
Grem zadnjič in povem, da naj mi da debelino salame med 0 in 1 na polovico, pa mi nareže na debelino 3, ker so se mi zdele nekam debele rezine. No, tega nisem vzela, ker jo ne bom sama razrezovala na tanjše rezine.
Pri kruhu je pa jasno, da če hlebec razrežeš na 4 skoraj enake dele, da bo imel kakšen kos 260 g, drug pa 240. In da ne bo nekdo tolko sfalil in odrezal že polovico v sorazmerju npr 70/30. Zaradi barve pa tudi lahko razložiš, zakaj so bele in ne rumene. Če že koga zanima.
Stranke res nimamo nič z vašimi odnosi v službah.
Tudi ni fajn, ko prideš v neko trgovino, pa namesto dober dan slišiš kako neka šefica trgovke nadira. Potem je pa trgovki še najbolj banalno vprašanje odveč.

Tudi mi stranke nismo krive za vašo jeb.arijo v službah, kaj smo me presrane zaradi tega? Sama ne kompliciram zaradi rezine, ampak če naročim 30 dek, dobim dostikrat samoumevno, saj lahko 34. Če bi že hotla 35, pa bi jih 40 dek dobila. Narežite raje manje, ne bo znerviranosti.
Grem zadnjič in povem, da naj mi da debelino salame med 0 in 1 na polovico, pa mi nareže na debelino 3, ker so se mi zdele nekam debele rezine. No, tega nisem vzela, ker jo ne bom sama razrezovala na tanjše rezine.
Pri kruhu je pa jasno, da če hlebec razrežeš na 4 skoraj enake dele, da bo imel kakšen kos 260 g, drug pa 240. In da ne bo nekdo tolko sfalil in odrezal že polovico v sorazmerju npr 70/30. Zaradi barve pa tudi lahko razložiš, zakaj so bele in ne rumene. Če že koga zanima.
Stranke res nimamo nič z vašimi odnosi v službah.
Tudi ni fajn, ko prideš v neko trgovino, pa namesto dober dan slišiš kako neka šefica trgovke nadira. Potem je pa trgovki še najbolj banalno vprašanje odveč.[/quote]

first world problems. bodi hvaležna, da jih imaš.

Tudi mi stranke nismo krive za vašo jeb.arijo v službah, kaj smo me presrane zaradi tega? Sama ne kompliciram zaradi rezine, ampak če naročim 30 dek, dobim dostikrat samoumevno, saj lahko 34. Če bi že hotla 35, pa bi jih 40 dek dobila. Narežite raje manje, ne bo znerviranosti.
Grem zadnjič in povem, da naj mi da debelino salame med 0 in 1 na polovico, pa mi nareže na debelino 3, ker so se mi zdele nekam debele rezine. No, tega nisem vzela, ker jo ne bom sama razrezovala na tanjše rezine.
Pri kruhu je pa jasno, da če hlebec razrežeš na 4 skoraj enake dele, da bo imel kakšen kos 260 g, drug pa 240. In da ne bo nekdo tolko sfalil in odrezal že polovico v sorazmerju npr 70/30. Zaradi barve pa tudi lahko razložiš, zakaj so bele in ne rumene. Če že koga zanima.
Stranke res nimamo nič z vašimi odnosi v službah.
Tudi ni fajn, ko prideš v neko trgovino, pa namesto dober dan slišiš kako neka šefica trgovke nadira. Potem je pa trgovki še najbolj banalno vprašanje odveč.[/quote]

first world problems. bodi hvaležna, da jih imaš.[/quote]

Le povedala sem, da za določene težave nismo krivi drugi, ker nas zardi tega kdo tretira kot predrane. In da zardi malenkosti, tudi če ni zaradi težav dober dan, ne kompliciram.
Mi pa moj utrjeni križ služi dobro, hvala.

Bravo. Čestitam in vse se bo samo uredilo na novo.
Pravilna odločitev s svojo izkušnjo.

Samo da te zdaj finance ne bodo dušile do amena.

Bravo. Čestitam in vse se bo samo uredilo na novo.
Pravilna odločitev s svojo izkušnjo.[/quote]

Daj ne zavajaj…kar uredilo se bo….sej nima čarobne paličice

Bravo. Čestitam in vse se bo samo uredilo na novo.
Pravilna odločitev s svojo izkušnjo.[/quote]

Uredilo se bo kaj? Me res zanima, ker poznam polno obupanih nezaposlenih.

Zdaj je, kar je. Pametno najbrž ni bilo, da si pustila službo brez nove službe, ampak verjetno je bila služba res grozna. Kar pogumno naprej.

Ampak novo službo dobiti je danes misija obupa in iskanja, hoje po razgovorih, odpiranja pisem z vsebino, da nisi bil izbran, vprašanj, zakaj nisi več zaposlena pri bivšem delodajalcu, itd.


Zdravo. Pa sploh velja ustna odpoved? A ni rečeno da mora bit pisno, kjer uradno z datumom odpoveduješ delavno razmerje?

Dajanje odpovedi na vrat na nos je res malce nespametno. Še posebej, ker ti nove službe noben ne garantira in še manj pa tega, da bodo razmere v njej boljše.

Jaz sem se, hvala bogu, uspela ustavit v zadnjem trenutku, ker mi je res zadeva že prišla preko glave. A se je zgodil zanimiv preobrat, v trenutku, ko sem se odločila, da se mi dobesedno j.e.b.e. za službo, so se stvari začele postavljati na pravo mesto.

Ko sem se postavila zase in prvič rekla, da mi je sicer žal, ampak da danes pa res ne mislim ostati po delovnem času, ker enostavno ne morem. Sem vse pustila in šla. Šef je nekaj cmizdril in grozil, ampak, ker mi je bili res vseeno, sem enostavno odšla, njegove grožnje niso imele name nobenega učinka, ker mi je bilo res vseeno, če me odpusti ali ne, v bistvu sem si želela, da bi me. Ampak me ni. In korak po koraku se enostavno nisem več pustila izkoriščati, ampak sem se začela postavljati zase.

Rezultat, še vedno sem v tej službi in sploh ni več grozno, ampak čisto OK.

Bravo.


Zdravo. Pa sploh velja ustna odpoved? A ni rečeno da mora bit pisno, kjer uradno z datumom odpoveduješ delavno razmerje?[/quote]

Ustna odpoved pogodbeje nezakonita.

Sem tudi jaz pustila iz danes na jutri in v primerjavi z drugimi, ko berem, ni bil moj šiht še zdaleč ne tako grozen, v bistvu je bil prav fajn. Problem so nastali z nadrejenimi. Če tukaj ni nekega fer odnosa delodajalec-zaposleni in začno j*bat v glavo, pošljem zelo hitro vse nekam. Nikoli mi ni bilo žal, da sem šla, čeprav sem bila potem nekaj časa brez dela, ampak konec koncev našla nekaj novega. Tukaj je še ok, a seveda nikoli ne veš, kaj bo. Če se odnosi pokvarijo in postanejo nefer, me pa tudi ne bodo videli več. Jaz zase vem, da sem pridna, delovna, vestna in fer. Isto pričakujem tudi od drugih.

Imam samo 1 življenje in mi je škoda, da ga zapravim v družbi ljudi, ki niso ok. Nenazadnje skoraj 1/3 dneva človek preživi na delovnem mestu in če se tukaj ne počuti ok, ti to pokvari cel dan, teden, vikend, mesec…

New Report

Close