Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rojevanje otrok zato, da bodo skrbeli za vas, ko boste stari?

Rojevanje otrok zato, da bodo skrbeli za vas, ko boste stari?

Tule gor se kar naprej pojavljajo zapisi raznih monovcev in monklj, ki kar naprej lajnajo, da kdo bo pa skrbel za tiste, ki nimajo otrok?
Pa kaj vas je res toliko tu gor, ki rojevate otroke zato, da vam bodo brisali rit, ko boste stari?
Kaj boste storili, če se odselijo v tujino?
Se kar zgrozim, ko berem toliko zapisov. Sem mislila, da so ti časi mimo, ko se je otroke rojevali samo zato, da so potem delali doma oz. skrbeli za starše. Ampak na monu je videt, da ti časi še niso mimo. Da eni še kar živite v takih časih.

Nisem za nobeno zasužnjevanje,samo se pa iz aviona vidi,da ste ljudje vedno večji egoisti – zavestno odločanje,da nima otrok,da raje uživa+da mu je odveč staršu pomagati, torej sama JAZ, JAZ IN JAZ.

Kdo je večji egoist: tisti, ki rojeva otroke, ker hoče, da bodo zanj skrbeli, ko bo star in bolan?
Ali tisti, ki nima otrok, ker raje uživa in ker si bo sam plačal oskrbo na stara leta, namesto, da bi to zastonj zahteval od svojih otrok?

nova
Uredništvo priporoča


Prosim?? Ravno več egoistov (egoistk) opažam med tistimi, ki se zavestno odločajo ZA otroke, brez misli na posledice in odgovornost do svoje IN otrokove dobre prihodnosti – “JAZ HOČEM OTROKA, bomo že kako oz. BOVA že kako.. bo država poskrbela, bo ‘očkova’ preživnina poskrbela…”

__________ i'm so stupid.................


Jah, kaj, otroci so imeli zgled pri svojih starših. Prej so samo oni bili egoisti – imeli otroke za delovno silo, jih imeli za to, da so jim na stara leta stregli…. Danes pač ti otroci prehitevajo starše – tudi sami so že takoj postali egoisti. Komu je zdaj kaj za očitati?

Eni menda res tako mislijo. Ogabno.

Kaže, da bo marsikdo od nas, ki nimamo otrok, spokal kufre in na stara leta odšel – saj je svet velik in brez težav se najde koga, ki je pripravljen dostojno in prijazno poskrbeti za kako staro babo (pa biti za to seveda plačan in dedovati), Kje pa piše, da bi moralo vse z nami vred ostati tu in biti na voljo tistim, ki nas žalijo, in njihovim otrokom?

Nikoli nisem razmišljala o temu,da bi imela otroka zato,da bi on skrbel zame in sploh nič podobnega v tej smeri. To je menda logično,da si med seboj pomagamo,nobenega pa nimam namena zasužnjevati,niti si ne predstavljam,da bi to moj otrok sam od sebe želel – 24/h skrbeti zame.
Da pa si pomagamo,jaz njemu,on meni,to je pa menda najbolj normalna stvar na svetu.
Ali za nekatere to ni?! Je to že zloraba?! Nasilje?!….
Kam gre ta svet in jaz z njim?!

Lepo napisano. Podpis.

Otrok nimam, ker nisem imela nikoli želje po njih. Niso mi zanimivi. Imam precej v redu službo, nekaj podedovanega denarja, če prodam dve nepremičnini, mi še vedno ostane ena, v kateri bom živela.
In si prijazno oskrbo na stara leta pošteno plačala iz svojega žepa. Kdor bo že skrbel zame, ga nameravam lepo nagraditi.

Živali nimam, ker veliko potujem in ne bi želela vlačiti živali s sabo ali je puščati doma. Pri notarju pa mislim urediti tako, da bo po moji smrti šel denar od mojega premoženja v različna Zavetišča za živali oz. Društvom proti mučenju živali.

Odvisno ali je ta pomoč kot obveza ali ne.
Recimo, če boš imela dolgo surlo, ker bodo šli vsi otroci v tujino, potem je to psihično nasilje.

Haha, ti si pa za hece. Preveč ameriških filmov? Pri nas imamo zakone o dedovanju in nujne deleže. Kar bo nagrabila, bodo sorodniki razgrabili. Tudi če so v 15. kolenu.

Haha, ti si pa za hece. Preveč ameriških filmov? Pri nas imamo zakone o dedovanju in nujne deleže. Kar bo nagrabila, bodo sorodniki razgrabili. Tudi če so v 15. kolenu.[/quote]

IMamo pa tudi možnost oporoke. In tisti daljni sorodniki seveda niso upravičeni do nujnega deleža. To velja za otroke, starše. Ne pa za tete, strice, bratrance… ti pa nimajo pravice do nujnega deleža.
Če je seveda oporoka.

Otroka imam, ker sem se zanj zavestno odločila – želela sem imeti nekoga, da bi ga z možem skupaj vzgajala, skrbela zanj, da bi ga imela rada, da bi prenesla nanj kaj dobrega, kar je v nama – in da bi otrok naju česa naučil.
Res ne pričakujem, da bo ta otrok nekoč v najini starosti skrbel za naju, nama brisal rit in podobno.
Imava nepremičnino in nekaj prihrankov – in prioriteta bo plačati oskrbo (na domu ali v domu starostnikov), če bo treba nepremičnino prodati, jo bova.
Menim, da sva otroka vzgojila v osebo, ki se znajde z lastnimi rokami in glavo na lastnih nogah in mu dala tako najboljšo popotnico.

Resnično lepo napisano. Me veseli, da tako razmišljata.

Da imaš za to otroke, moraš biti res bedak. Kaj če se otroci odselijo v tujino, tebe dajo v nek beden dom za ostarele! Kaj pa takrat? Dons se očitno otroke rojeva zaradi koristi od tega, kdo bo zame skrbel na stara leta do tega, da moža/partnerja privežejo nase. Ni pa neke nesebične želje, zmeraj je pri večini žensk neka računica zadaj. Žal.

Da imaš za to otroke, moraš biti res bedak. Kaj če se otroci odselijo v tujino, tebe dajo v nek beden dom za ostarele! Kaj pa takrat? Dons se očitno otroke rojeva zaradi koristi od tega, kdo bo zame skrbel na stara leta do tega, da moža/partnerja privežejo nase. Ni pa neke nesebične želje, zmeraj je pri večini žensk neka računica zadaj. Žal.[/quote]

Jaz sem naivno mislila, da takih računic večinoma ni več. Pa sem čisto zgrožena, ko berem, da je na MONu še kar en kup takih ljudi.
Je pa toliko lepše prebrati tiste, ki niso taki kot je zgoraj ena mtka lepo napisala. Pohvala takim.

Razumen zapis.

Torej se naj vsi odločimo, da smo brez potomcev, potem pa bo, kar bo?

Se mi zdi, da nekateri ne razumete sistema delovanja družbe.
Če nečesa (oz. nekoga ni), ga ni.

Torej, če ne bo mladih (domačih ali tujih), ki bodo znali in sposobni delati, bodo starejši ljudje v velikih težavah.
Ker tako ali drugače jih/nas bo večina na stara leta potrebovala pomoč drugih, beri: mlajših, delovno sposobnih ljudi.

Ali bomo to pomoč dobili od lastnih potomcev ali od drugih negovalcev, je zadeva, odvisna od mnogih okoliščin, tako osebnih kot družbenih.

Jaz se poserjem na takšno dvolično in kontradiktorno družbo! 🙂

In kaj boš storila, če se tvoji otroci odselijo daleč stran? In ne bodo pripravljeni skrbeti zate, če bo recimo bolna, ker bodo preprosto predaleč stran v službi?

Pričakuješ pa, razumljivo, da boš takšno pomoč precej verjetno potrebovala.
In skoraj zagotovo ti je ne bo nudil nekdo tvoje ali večje starosti, ampak mlajši delavci.
Torej bo nekomu pomoč zate za te tvoje negovalce njihova služba oz. delo.

In ko bodo tvoji otroci ostareli ali morda zboleli, bodo oni potrebovali dovolj prizadevne negovalce, ki bodo, spet zelo verjetno, mlajši od njih.

Pričakuješ pa, razumljivo, da boš takšno pomoč precej verjetno potrebovala.
In skoraj zagotovo ti je ne bo nudil nekdo tvoje ali večje starosti, ampak mlajši delavci.
Torej bo nekomu pomoč zate za te tvoje negovalce njihova služba oz. delo.

In ko bodo tvoji otroci ostareli ali morda zboleli, bodo oni potrebovali dovolj prizadevne negovalce, ki bodo, spet zelo verjetno, mlajši od njih.[/quote]

Iz njenega zapisa je razvidno, da ima imetje, torej bo plačala storitev. To ne bo neka brezplačna pomoč, ampak bo plačana storitev.
Tudi v trgovini ti prodajo, tudi vlak te pelje, taksi te pelje, z avionom letiš… vse to so storitve, ki jih plačamo.

Haha, ti si pa za hece. Preveč ameriških filmov? Pri nas imamo zakone o dedovanju in nujne deleže. Kar bo nagrabila, bodo sorodniki razgrabili. Tudi če so v 15. kolenu.[/quote]

Nehaj nakladati.

če napiše oporoko, skatero vse premoženje zapušča določenemu zavetišču ali večim, nima noben kaj grabiti.

Haha, ti si pa za hece. Preveč ameriških filmov? Pri nas imamo zakone o dedovanju in nujne deleže. Kar bo nagrabila, bodo sorodniki razgrabili. Tudi če so v 15. kolenu.[/quote]

Nehaj nakladati.

če napiše oporoko, skatero vse premoženje zapušča določenemu zavetišču ali večim, nima noben kaj grabiti.[/quote]

Res je. Poleg tega imajo nujne deleže samo dediči prvega reda. In če nimaš partnerja ali otrok teh nujnih deležev ni.

New Report

Close