Najdi forum

rušenje sosednje stavbe

Kaj naj storim?
Občina je porušila sosednjo leseno stavbo, ki je bila naslonjena na zid moje hiše. Ob tem so podrli skupni požarni zid in uničili strešnike. Izvajalca sem pismeno opozorila, prav tako investitorja (občino) Streho in steno so šele po 5 mesecih popravili tako, da drži za silo. Ob tem je začela puščati streha, namočilo je strop in steno. Prostor nisem mogla uporabljati 5 mesecev, račun za ogrevanje pa je bil nenormalno visok, saj je še sedaj luknja v steni.
Ali lahko za malomarnost in gospodarsko škodo zahtevam odškodnino in kako ? Prosim vas za konkreten odgovor, saj mi vsak drugače svetuje. Hvala!

Če je bil objekt vsaj nezahteven ali manj zahteven, je občina morala imeti gradbeno dovoljenje in projekt rušitve in predvidene vse ukrepe za nepoškodovanje vaše lastnine. Če ne, so izvedli črno gradnjo/rušitev.
Gradbena inšpekcija – prijava. Brez stroškov. Morda ste za to že malo pozni….a vseeno.
Tu se pa začno stroški;
Gradbeni izvedenec – ogled in ocena.
Reklamacija izvedenih del – Kdor je dela izvajal, kdor je lastnik – naprej pot do odvetnika in tožba z oceno gradbenega izvedenca. Sploh če je že v prvo trajalo 5 mesecev, kar bolj konkreten nastop. Sestanek s predstavniki lastnika/občine, kot pravite in potem naprej.
Verjetno pa bo tudi moj odgovor eden izmed variant ukrepanja.

New Report

Close