Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kdaj otroku kupiti mobilni telefon??

kdaj otroku kupiti mobilni telefon??

Pozdravljeni,

zanima me če ima kdo kak nasvet.. izkušnjo? Imam sina v 3 razredu osnovne šole in si zelo želi svoj mobilni telefon, ker ga ima menda že večina sošolcev. Sem v dilemi ali naj mu ga kupim ali ne ker sem sicer mnenja,da je še prezgodaj in,da ga ne rabi še.Bojim se tudi, da bi potem preveč časa posvečal telefonu. Vesela bom vsakega odgovora.Hvala.

Hoče mobilni telefon ali pametni telefon? Bistvena razlika. Za mobilni telefon ni nobenih ovir, pri pametnem pa je treba bit zelo previden in uporabo nadzirat kot sokol. Če meniš, da bi ga potegnilo, pa je to močan argument proti. Vsekakor pa je zgodaj. In da ga imajo vsi, veš, da je raca?

Naš ga bo dobil za 11. rojstni dan. Dobil ga bo že malo prej, da ga bo imel čez poletje, ko bo sam doma in da bo klical sošolce.

Dokler ne hodi sam okoli, na ID, ali pa je dlje sam doma, ga po moje ne rabi.

nova
Uredništvo priporoča

Moj ga je zaradi zdravstvenih težav dobil v vrtcu in zato ga je potem starejši brat tudi dobil- takrat je bil v 2. razredu.

staršev, ki se ne morejo odločiti, ali bi otroku kupili pametni telefon ali ne in potem na koncu kupijo, ker seveda že vsi imajo, imam hude težave s svojim sedmošolcem. Prav ste slišali. Naši otroci vedo, da te igrače prej pri nas ne bo. Če je nujno, vzamejo dodatni mobitel, ki je po njihovem mnenju neumen, seveda, so pa dosegljivi. in drugega ne potrebujejo.

Seveda pa se svet vrti po svoje. Zelo me je strah, kaj bo z zdajšnjimi generacijami. Ali vi kaj pogledate okoli sebe?

Mulci se preko pametnih telefonov zmenijo, da gredo na rekreacijo – beri fuzbal. potem pa tam sedijo in eden drugemu pošiljajo sporočila. res super, ni kaj.

…link za malo branja

https://www.domovina.je/zaradi-zasvojenosti-s-pametnimi-telefoni-se-zdravijo-ze-trinajstletniki-kako-pa-je-z-vasimi-otroki/

Tudi naš je v tretjem razredu trdil, da ga imajo že vsi sošolci. Ne verjemi mu. Mi bomo še malo počakali.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Ne kupujte, zaradi tega, “ker ga imajo že vsi v razredu” (ponavadi v 3.raz.to ne drži), ampak ali ga zares potrebuje. Npr.se vozi z busom sam na trening ali hodi sam iz šole z busom domov ipd. V takem primeru, npr.zamudi prevoz in pokliče nekoga, da ga pride iskat, ker je npr.predaleč, prepozno (ponoči, pozimi, preveč prometa), da bi hodil peš.
Če nič od tega ni, ga povsod vozite odrasli, praktično ni nikoli sam, potem ne potrebuje ne mobilni, ne pametni ne kakršenkoli telefon v 3.raz.OŠ.
Velika verjetnost obstaja tudi, da ga bo pri teh letih izgubil.

Jaz bi počakala vsaj še do 5.raz.

Naš otrok je tudi v 3. razredu in bo konec šolskega leta za rojstni dan dobil telefon – KER bo začel sam hoditi domov iz šole in želiva, da ga lahko pokličeva, ali da on pokliče naju, ko bo sam.
Tudi pri starejših dveh otrocih smo telefon uvedli konec tretjega razreda iz istega razloga. Smo pa vedno kupovali neko bolj poceni zadevo, ki je bila namenjena bolj kot ne klicanju in pošiljanju sms-jev.
V naši šoli je pač tako, da se v podaljšanem bivanju dolgočasijo, medtem ko učiteljice visijo na kupu in klepetajo.

Vsi trije radi berejo. Imajo kar nekaj popoldanskih aktivnosti, narest morajo domačo nalogo, dokuhati kosilo – morajo se organizirat, da jim vse znese. Skratka ni bojazni, da bi viseli po nepotrebnem na telefonu.

Koliko sošolcev ima telefon, pa ne vem. Me ne briga. In otroci to dobro vedo, da ne težijo.

želi si pametnega

naš bo za 11 rd dobil svoj prvi (rabljen) mobilni telefon.
to, da morajo starši imet otroka na vrvici, ker grem sam (po možnosti še z busom od vhoda do vhoda) domov (kot zgoraj v 3. razredu), se mi pa zdi neka novotarija. otroci smo vedno hodili sami domov iz šole. če se kaj zgodi, pa itak ne moreš pomagat na daljavo.

Moj ga je dobil v 1. Razreda. Izključno, ker je takrat začel hoditi sam v šolo in domu, ker se je sam vstajal in se uredil za šolo. Pač zaradi delovnega časa nisem tako zgodaj več doma in mi je bil telefon nujen.

Telefon čim kasneje in to na kartice.
Z telefonom se konča mirno obdobje, najprej ga boste zgubili, pol razbili ekran, morda bo padu še v wc, ker ga bo zaradi vas tihotapil….v skrajno sanjskem primeru, morda telefon vašega otroka ne bo zanimal….želim, da je vaš otrok med njimi…:)

naš ga je dobil v 6R, ampak ne novega, podedoval je starega in še dobro, ker ga je zgubil v parih mesecih.
zdej ima spet starega, mal bol pazi, je predplačniški, doma ima wifi odprt 2 uri… seveda otroci rabijo telefon za vse kaj drugega kot klicanje in pisanje sms-ov, to vam mora bit jasno!

3R pa ni potrebe, razen v izrednih okoliščinah .. in verjemi, da niti slučajno nimajo v 3R telefona vsi.

Moja tamaučka ima telefon od 4 leta naprej, ker gleda risanke in kliče atija, mamico, babico in dedija. Vendar ne pretirava z uporabo.

Ne, dokler ganujno ne rabi da se dogovorita kje počaka, kdaj se dobita, torej ko sam odhaja na pot in je samostojen.
Nimajo ga vsi, zagotovo in res ga ne še kupit. Nič ga ne boš prikrajšala s tem.
Lahko pa se opazuješ kako manipulira s tabo in kako nestabilna si, če popuščaš pri tako nepomembnih stvareh (že zdaj!)

Jaz sem proti temu, da ima otrok mobilni pametni telefon. Pa ni bilo druge opcije, ker nimamo možnosti stacionarnega telefona, otrok pa je moral z začetkom tretjega razreda pričeti sam hoditi iz šole in sem resnično želela vedeti, ko je prišel domov. Če ne bi bilo tega razloga, telefona ne bi bilo.

Zato smo uvedli star pametni telefon, ki ni od otroka ampak je namenjen nujnim klicem. Telefon je vedno doma, s seboj ga vzame izključno po predhodnem dogovoru, če je res nujno potrebno. Drugače telefon ne sme iz stanovanja (je samo na pol mobilen :).

Lahko pa potrdim, da imajo pri nas sedaj v četrtem razredu vsi telefone, veliko otrok jih nosi s seboj v šolo, kar sem jaz strogo prepovedala in bo telefon prvič, ko bo prekršen ta dogovor, pred otrokovimi očmi fizično uničen. Menim, da ni nobene potrebe, da otrok nosi telefon kamorkoli s seboj, razen kot sem zgoraj navedla, v izjemnih primerih.

Kje je tista meja, ko potem postane to pravilo bolj ohlapno in otrok dejansko dobi “svoj” telefon, pa še nisem sigurna. Kolikor se mi zdaj zdi, v OŠ ni potrebe po tem.

Jaz mislim da ni neke filozofije. Otrok dobi telefon ko ga potrebuje. Pa ne za FB ipd. zadeve. 🙂

Telefon je ze standard. Brez njih res ni vec zivljenja. Cez par let bojo telefoni pomembnejsi od avta. Se kej hujsega. Telefona verjetno se rabil nebo ampak kupit ga ni greh saj se bo tako hitreje vkljucil med ostale in odkril internet ki bomo itak vsi odvisni od njega cez par let. Pa se vazil se bo lahko pred drugimi ane.

Naš je v 4 razredu, dobil ga je med počitnicami pred 1. razredom… Zakaj? Ker je sam hodil v na neke delavnice pa da sem ga lahko zjutraj poklicala, zbudila… no potem je pa še 1 uro počakal sam doma in sva se spet slišala! Na telefonih imamo aplikacijo, s katero preko svojega telefona nadzorujem njegovega, uporabo igric ima omejeno na 30 min na dan, to je pa to 🙂 instagrama, Facebooka in podobnega pa ne dovolim

Odgovor na vprašanje je :nikoli ni prepozno. In še, nobenemu ne verjamem, da ga otrok v 3.razredu potrebuje. Naša je v četrtem, pa ga ima samo ena sošolka. Res pa smo po nekem maključju zbrani samo starši, ki nam je mar.
Moja starejša sta ga dobila za birmo, jeseni v 9.razredu. Daaaaaleč zadnja v razredu. Pa še to je prezgodaj.

To pa res ni neko vprasanje. Ko bo v stanju zasluziti dovolj, da ga podpis pogodbe z mobilnim operaterjem ne bo po nekaj mesecih spravil v insolvenntnost.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

A bejž no? Boš rekel, da tvoje hčere nimajo mobitela, ker še niso v službah? Itak, stari, itak… :-))))

A bejž no? Boš rekel, da tvoje hčere nimajo mobitela, ker še niso v službah? Itak, stari, itak… :-))))
[/quote]

Cemu bi ga potrebovale?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Nekateri starši so zelo pametni in dosledni v tem, ko pravijo, dobili ga bodo, ko ga bodo potrebovali. Pa si tudi vi kupite stvari samo takrat, ko jih res potrebujete? Ženske imate 5 torbic in 10 parov čevljev, pa jih toliko potrebujete?

Naša družba je digitalna in tudi otroci se morajo vanjo čimprej vključiti. Pametni telefon je samo eden izmed medijev te družbe. Ni nujno, da ima 8 letnik že FB (osebno sem celo proti temu), je pa dobro, da zna uporabljati mail, youtube in kaj poiskati na spletu.

Šole imajo gradiva na spletu, prijave, odjave, vse se dela preko spleta. Ne vem kakšen smisel imajo izjave: dobili ga bodo, ko ga bodo potrebovali. In to od staršev, ki so pogosto digitalni analfabeti. Če vidite, da jim telefoni diktirajo življenje, je pa treba postaviti omejitve.

New Report

Close