Forum: Prehrana in kulinarika

Imate kuharske izkušnje? Potrebujete nasvet? Povprašajte ostale udeležence foruma, ki radi razkrijejo male skrivnosti velikih kuharskih mojstrov. Seveda pa vam bo svetovala tudi naša izkušena uporabnica, moderatorka , s svojimi nasveti in za vas iskala potrebne informacije. Obilo užitkov.

šparglji so zakon, samo....

Odgovori Nova tema
Default avatar smrdi smrdi 17 Apr 2017 00:39

odlični so za zdravje in nutricionistične vrednosti za človrka, samo kaj, ko ti urin tako smrdi po žveplu... Ko da si gejzirski krater s sulfurnim vonjem...

Vem, da se pri kuhanju izločaja specifična kislina, ki je samo v špargljih, ki daje tak spečifini vonj urinu po žveplu potem, samo a se to da kako drugače potem zakamuflirat? Pa ne z razimi omakcami, ipd. - ne vem.... v kombinaciji s kaknim drugim živilom, svežim , kakšno drugo sadje in zelenjava - naprimer peteršilj, sveža meta, ali pa vejico zelene pogrickat na koncu?

Pa ne mi zdej filozofirat z mesno kontro ( sem mesojedec, tudi ostala hranial brez odrekanj), samo obožujem pa šparglne sedaj v sezoni.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar kako kako 17 Apr 2017 06:45

jih lahko obožuješ, če smrdijo. Jaz jih nisem še nikoli jedla.
Okus, vonj, nič mi ni všeč. In jih ne jem. Razmišljam, da poskusim frtaljo..

Default avatar Ne kompliciraj 17 Apr 2017 07:24

Vzami v zakup vonj urina in zdravilne vrednosti spargljev in uzivaj, dokler so še na razpolago. Mi jih jemo surove in kuhane, pa malo več kopalnico zračim :)

Default avatar sploh niso dobre 17 Apr 2017 07:33

Meni niso dobre.

Default avatar mene iskreno 17 Apr 2017 08:09

Mene iskreno zanima, kaj ti bo dišeč urin. Kaj počneš z njim, da ti je to tako pomembno?

Default avatar Avtor klatiš 17 Apr 2017 09:25

Šparglji so brez vonja.Smrdi pa brokoli in podobno.Šparglji se pečejo ja žaru in takrat dišijo

Default avatar kkaosemotiš 17 Apr 2017 09:29

Prikaži citatAvtor klatiš napisal:
Šparglji so brez vonja.Smrdi pa brokoli in podobno.Šparglji se pečejo ja žaru in takrat dišijo
Zelo se motiš. In avtorica ne govori o vonju špargljev kot živilu, temveč o urinu, ki resnično zaudarja (ne le smrdi), ko/če uživaš šaraglje. Pa še tu je razlika med posamezniki. Pri večini urin smrdi, enemu delu ljudi pa ne (nek encim jim manjka, ki razgrajuje, ki bla, bla), plus še en faktor, enim spet nekaj "manjka" in potem tega sploh ne vohajo. Itd.

Default avatar Jainin 17 Apr 2017 09:33

Smrdi tistih par sekund ko je urin v skoljki. Ko potegnes vodo vonja ni vec, vsaj pri meni ne. To je cisto premalo motece, da bi se s tem ukvarjala.

Default avatar kahlo22 17 Apr 2017 15:11

Prikaži citatsmrdi smrdi napisal:
odlični so za zdravje in nutricionistične vrednosti za človrka, samo kaj, ko ti urin tako smrdi po žveplu... Ko da si gejzirski krater s sulfurnim vonjem...

Vem, da se pri kuhanju izločaja specifična kislina, ki je samo v špargljih, ki daje tak spečifini vonj urinu po žveplu potem, samo a se to da kako drugače potem zakamuflirat? Pa ne z razimi omakcami, ipd. - ne vem.... v kombinaciji s kaknim drugim živilom, svežim , kakšno drugo sadje in zelenjava - naprimer peteršilj, sveža meta, ali pa vejico zelene pogrickat na koncu?

Pa ne mi zdej filozofirat z mesno kontro ( sem mesojedec, tudi ostala hranial brez odrekanj), samo obožujem pa šparglne sedaj v sezoni.

Itak, urin ti smrdi po špargljih. Moška sperma ima čuden okus po špargljih.,

Default avatar samo fprašam 17 Apr 2017 15:32

a vi jeste na veceju?

Default avatar smrdi da dvigne vsebino želodca 17 Apr 2017 22:44

Prikaži citatsamo fprašam napisal:
a vi jeste na veceju?
Ne, mi pa tisti vonj urina po špargljih tistih 30 sekund doklern epotegnem vode in se ne prelufta, "dvigne" vsebino želodca.

Vzrok pa je 1,2-ditiolan-4-karboksilni kislina prisotna v špargljih, ki vsebuje žveplo in po zaužitju špargljev se produkti presnove te snovi sproščajo v urin, ki v stiku z zrakom dobi značilen žvepleni vonj.

Ampak so pa takoooo dobri in zdraaaavi tile špargeljčki......

Default avatar snowshowers 18 Apr 2017 10:30

Prikaži citatsmrdi da dvigne vsebino želodca napisal:
Ne, mi pa tisti vonj urina po špargljih tistih 30 sekund doklern epotegnem vode in se ne prelufta, "dvigne" vsebino želodca.
Pa zadrži dih tačas. :)

Default avatar odgovor na vprašanje 18 Apr 2017 10:38

Odgovor na vprašanje v prvem postu je, ne.

Ničesar ne moreš pojesti, da bi omilil vonj urina po zaužitju šparglejv.

Avatar Jalapena 18 Apr 2017 10:41

Jemo jih največ 2-krat tedensko, čeprav bi jih pa vsak dan, ravno zaradi vonja.

Default avatar samo fprašam 18 Apr 2017 11:13

Prikaži citatsnowshowers napisal:
Prikaži citatsmrdi da dvigne vsebino želodca napisal:
Pa zadrži dih tačas. :)
še boljše, lulat greš v naravo, na veter ... ali pa si daš kirurško masko gor ... tako bo vsak, ki te bo videl prihajat iz veceja, vedel, kaj si jedla

Default avatar Zanimivvonj 18 Apr 2017 11:45

Men je pa ful zanimiv ta vonj. Prov veš, da gre en gift iz tebe...

Default avatar polarni sij 18 Apr 2017 12:20

Ah , saj teh zdravilnih trav je še kar nekaj, pa še niso trendovske, mogoče bi kar probali s posušeno krmo, pa sliažo, ki jo kmetje na veliko pridelujejo, ma to boste po šivih pokal od zdravja. :-)

Default avatar ah ja 18 Apr 2017 12:34

Prikaži citatZanimivvonj napisal:
Ta vonj ni noben gift. Pač se šparglji tako presnavljajo, niso to neki strupi iz tvojega telesa.

Default avatar Opaso 18 Apr 2017 13:26

Prikaži citatah ja napisal:
Ta vonj ni noben gift. Pač se šparglji tako presnavljajo, niso to neki strupi iz tvojega telesa.
O, so, so, ledvice se zelo lepo očistijo s șparglji.

Default avatar ah ja 18 Apr 2017 13:37

Prikaži citatOpaso napisal:
Prikaži citatah ja napisal:
O, so, so, ledvice se zelo lepo očistijo s șparglji.
Samo to nima nobene zveze z vonjem urina.

Na vrh