Prehrana in kulinarika

Čiščenje aparata za kuhanje kave

Default avatar
Pozdravljene... po zares dolgem času...

Imam eno težavo. Kot kaže se je v našem aparatu za kuhanje kave (s fitrom) nabral vodni kamen. Zanima me, kako naj to očistim? Probala sem z limono, pa kot kaže ni dovolj. Še vedno voda ne pride skozi.

Prosim za pomoč.

Tan
Default avatar
Hej, Tan!

Mislis caffetiero? Ali tisti skoraj barski aparat?

Caffetiera: Najprej vse razstavim, operem v blagi milnici s kaksno staro zobno scetko, nato vse namocim v kar mocnem koncentratu
kisa v vodi; kaknso uro ali cez noc. V Italiji dobis tudi Viakal prav za male gospodinjske aparate. Poglej, kako je z gumijastim tesnilom ; ce razpada, ga zamenjaj.
Sicer imajo cez blok - Bata vse rezerve dele. Jaz veckrat kar zamenjam vse razen osnovnih dveh posod. Nnajvec kamna se nabere na tistem filtru, ki ga obejma tesnilo.

Lep pozdrav Babi
Default avatar
Ni cafetiera, ampak prav električni aparat. :(
Default avatar
Tan, pri tem pa moje znanje odpove:(

V prilozenih navodilih verjetno je tudi poglavje o ciscenju. Jaz bi se ravnala po njih.

Imej lep dan Babi
Default avatar
Žal navodil ne najdem...
Default avatar
Aparat za filter kavo čistim ali s citronsko kisilno ali pa z čistilom, namenjem za čiščenje aparatov. Kupi se ga v DM (verjetno še kje), s tem gre neprimerno bolje kot z citronko. Eni to počnejo tudi s kisom.

Srečno in LP na morje!
Default avatar
Zdravo!

Mož to dela s kisom. Namesto vode natoči kis, nekaj časa pusti, zatem pa "prižge" aparat, kot bi kuhal kavo. Mislim, da postopek ponovi, če še ni dobro.
Ga bom pa še povprašala, ter ti sporočila.
Default avatar
Še enkrat jaz..

Ja, sem vprašala. In to je to..
Default avatar
Dobro, da vem. Moj aparat je sicer še skoraj nov, a bom dala informacijo v memorijo, za takrat ko bo potrebno.
Default avatar
Ja, s kisom gre čisto ok.
Potem samo še nekajkrat spustiš skoz vodo in je uredu.
Default avatar
Bom še to probala...

Hvala za vaše nasvete in lep večer želim.

Tan