Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nekatere slike na tobačnih izdelkih so zelo neprimene

Nekatere slike na tobačnih izdelkih so zelo neprimene

Sicer sem nekadilec, ampak nekatere slike na tobačnih izdelkih so zelo neprimerne. Zlasti tiste, ki vključujejo otroke. Najbolj sta me zmotili sliki, ko je na eni dojenček s cigareto v ustih, na eni pa mati piha dim v otroka. V realnosti nihče otroku ne piha dima dobesedno v obraz! To je enostavno nesprejemljivo!

Vaše mnenje?

vse je primerno in jasno nazorno, kajenje ubija!

te slike so vse sfaljene, vpliva na kadilce pa nimajo, verjetno tudi ne na bodoče kadilce.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.
nova
Uredništvo priporoča

ja, se strinjam, tobačne izdelke bi morali v celoti umaknit iz prodaje in jih uvrstit med ostale droge … s temi slikcami samo meglo mešajo.

kaj pa alkohol? je lahko v prodaji?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

še ogabnejše bi mogle bit!!!!

Tista nehajte kaditi, da vam ne bo treba zapustiti ljubljenih, nekaj podobnega, pa moški bolan, žena in majhna hči pa ob njemu. V redu, vse lepo in prav. Samo od devetih ljudi, za katere jaz vem, da so zboleli, umrli in zapustili majhne otroke, niti eden ni kadil. In se vprašam, na kaj bi pa njim morala biti prilepljena takšna slika? Na kolo, ker je bil moški vas čas na kolesu, je mogoče zato dobil kožnega raka? Ali pa?

Čim prej mora čim več ljudi začeti kupovati cigarete na črnem trgu. Brez slik. Samo to lahko rečem. Če je država tako proti kajenju, naj pa cigaret ne prodaja. Ne pa veselo pobere ogromne davke na cigarete, potem se pa s temi slikami spreneveda.

kaj pa alkohol? je lahko v prodaji?[/quote]

Tudi mene zanima, zakaj na flaše od piva, vina, žganih pijač ipd., ne dajo slik zaklanih, pretepenih, povoženih, zaletenih ljudi, pa kakšnih ciroznih jeter, ledvičnega raka, raka požiralnika…..

PS – kadim ta ozke Marlboro (modre), se dobi kje etui za škatlico?

Čim prej mora čim več ljudi začeti kupovati cigarete na črnem trgu. Brez slik. Samo to lahko rečem. Če je država tako proti kajenju, naj pa cigaret ne prodaja. Ne pa veselo pobere ogromne davke na cigarete, potem se pa s temi slikami spreneveda.[/quote]

ah ne no, država mora služit če ne z drugim s prodajo teh slik 🙂

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Da ne? Že 1000x videno

kaj pa alkohol? je lahko v prodaji?[/quote]

Tudi mene zanima, zakaj na flaše od piva, vina, žganih pijač ipd., ne dajo slik zaklanih, pretepenih, povoženih, zaletenih ljudi, pa kakšnih ciroznih jeter, ledvičnega raka, raka požiralnika…..

PS – kadim ta ozke Marlboro (modre), se dobi kje etui za škatlico?[/quote]

odgovor zakaj tega ni na alkotu je v tem da je slovenija dežela alkohola in tega se na polno tolerira, za to pa še dolgo ali nikoli ne bomo uzrli navedenih slik na flašah, niti takih od pretepenih žensk in otrok, invalidov ki so to postali zaradi promilov drugih za volani itn.

p.s. za škatlice ne vem, ker že dolgo časa uporabljam cigaretnico ali pa začasno prepakiram v kakšno staro škatlico ali pa tudi ne, kadar se mi mudi, če pa ob gledanju take škatlice na mizi v kafiču pada v komo pa naj, jih nisem ne tiskal, ne dizajniral tako da naj odgovornost prevzame država 🙂

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Verjetno te slike ne ganejo nobenega kadilca. To je isto kot vsak dan pokažejo nesrečo avtomobilsko pa zaradi tega vsi vozijo avtomobile.

Že ptički na strehi pa čivkajo, da zbolevajo za pljučnim rakom enako kadilci in nekadilci. Pač to je v genih. Moj stric kadil, pil celo življenje. Nobenega, raka, ciroze jeter nič od niča na koncu umrl zaradi rane na nogi. Na koncu je bil še darovalec organov za oči in srce.

No, tle se ne strinjam…. Raka na pljučih lahko dobi tudi nekadilec, vendar je 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bolnikov z rakom pljuč kadilcev, tako da povezava med rakom pljuč in kajenjem definitivno je….

Tudi cirozo jeter lahko faše nekdo, ki ni pijanec, je pa spet med cirozarji 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pijancev….

Določene bolezni in raki so povezani s kajenjem.

kaj pa alkohol? je lahko v prodaji?[/quote]

popijem kozarec vina z veseljem kdaj … ampak če se del prebivalstva ne zna kontrolirat in jim je z zakonom treba določene zadeve povedat, tudi ok.

btw. podobnega mnenja sem glede sladkorja, maščob ipd.
mogoče ne ravno prepovedat, ampak davke nabit, da bi se ljudje začeli malo spraševat o potrebnosti teh dodatkov ..

kaj pa alkohol? je lahko v prodaji?[/quote]

popijem kozarec vina z veseljem kdaj … ampak če se del prebivalstva ne zna kontrolirat in jim je z zakonom treba določene zadeve povedat, tudi ok.

btw. podobnega mnenja sem glede sladkorja, maščob ipd.
mogoče ne ravno prepovedat, ampak davke nabit, da bi se ljudje začeli malo spraševat o potrebnosti teh dodatkov ..[/quote]

zakaj bi pa vsi drugim nabijali neke davke in nekaj ukinjali? je res tako težko sprejet da ljudje nismo vsi iz istega materjala in nismo vsi narejeni po isti šabloni? obstajajo oddelki s prehrano brez glutena, brez sladkorja, brez maščob itn. in tisti ki ne jeste tega kar bi omejevali ali dodatno obdavčevali se lahko mirne volje poslužujete teh oddelkov, vam nihče ne preprečuje tega, vi pa drugim bi da živijo svoja življenja in se prehranjuhejo brez trenutnih modnih muh, zakaj?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Tudi na predpakirani hrani in skatlah big maca bi mogle bit slike predebelih in bolnih otrok, pa na sladkorju in beli moki….ker ubijeta vec ljudi kot cigareti…

popijem kozarec vina z veseljem kdaj … ampak če se del prebivalstva ne zna kontrolirat in jim je z zakonom treba določene zadeve povedat, tudi ok.

btw. podobnega mnenja sem glede sladkorja, maščob ipd.
mogoče ne ravno prepovedat, ampak davke nabit, da bi se ljudje začeli malo spraševat o potrebnosti teh dodatkov ..[/quote]

zakaj bi pa vsi drugim nabijali neke davke in nekaj ukinjali? je res tako težko sprejet da ljudje nismo vsi iz istega materjala in nismo vsi narejeni po isti šabloni? obstajajo oddelki s prehrano brez glutena, brez sladkorja, brez maščob itn. in tisti ki ne jeste tega kar bi omejevali ali dodatno obdavčevali se lahko mirne volje poslužujete teh oddelkov, vam nihče ne preprečuje tega, vi pa drugim bi da živijo svoja življenja in se prehranjuhejo brez trenutnih modnih muh, zakaj?[/quote]
ja glej, sej dokler se določene zadeve tičejo samo tebe, me tvoj način življenja sploh ne zanima … ko pa pod prisilo voham cigaretni smrad in se iz prispevkov in davkov, ki jih plačujem državi, financirajo razne nezdrave razvade ljudi, s katerimi nimam nič … no, takrat pa težko sprejmem to drugačnost.

zakaj bi pa vsi drugim nabijali neke davke in nekaj ukinjali? je res tako težko sprejet da ljudje nismo vsi iz istega materjala in nismo vsi narejeni po isti šabloni? obstajajo oddelki s prehrano brez glutena, brez sladkorja, brez maščob itn. in tisti ki ne jeste tega kar bi omejevali ali dodatno obdavčevali se lahko mirne volje poslužujete teh oddelkov, vam nihče ne preprečuje tega, vi pa drugim bi da živijo svoja življenja in se prehranjuhejo brez trenutnih modnih muh, zakaj?[/quote]
ja glej, sej dokler se določene zadeve tičejo samo tebe, me tvoj način življenja sploh ne zanima … ko pa pod prisilo voham cigaretni smrad in se iz prispevkov in davkov, ki jih plačujem državi, financirajo razne nezdrave razvade ljudi, s katerimi nimam nič … no, takrat pa težko sprejmem to drugačnost.[/quote]

a veš da jih jaz tudi, pa mi na misel ne pride nabijanje dodatnih davkov… v bistvu mi gre najbolj nekam slovenceljstvo pa tudi ni dodatno obdavčeno pa bi lahko bilo…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


Kdo ti je pa to povedal? Čista neresnica. Pismo no, pa vtipkaj v google in preberi najbolj osnovne stvari o pljučnem raku. Statistika pravi, da je 85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} obolelih kadilcev. Ne vem zakaj je potrebno govoriti na pamet.

absolutno nobenega afekta name. Z lahkoto se človek nauči, da jih spregleda. Kot razne oglase. Naredi se nam filter vsebine, ki naj pride do nas.
Bi bilo fino dati tudi kaj takega na alkohol pa male bajske na napolitanke naprimer..tako, za tiste, ki ne vedo :)..ampak hm..ne umrejo vsi kadilci, ne zaletijo se vsi pijanci in ne zredijo se vsi otroci ki papajo napolitanke.

Na katerih cigaretah so te slike? Jaz jih še nisem videla.


Kdo ti je pa to povedal? Čista neresnica. Pismo no, pa vtipkaj v google in preberi najbolj osnovne stvari o pljučnem raku. Statistika pravi, da je 85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} obolelih kadilcev. Ne vem zakaj je potrebno govoriti na pamet.[/quote]

Tvoje prepričanje je žal napačno in nasedaš medijem ne zdravnikom.

Večina ljudi ve, da kajenje povzroča raka. Ljudje pa se ne zavedajo, da je veliko nekadilcev, ki dobijo raka na pljučih, a v življenju niso prižgali niti ene cigarete. Če bi pljučni rak pri nekadilcih vodili kot posebno kategorijo, bi bil med 10 najpogostejšimi vzroki za smrt zaradi raka v Združenih državah Amerike. Na žalost splošno prepričanje, da bolnik sam prispeva k lastni bolezni s kajenjem, škoduje tako kadilcem kot nekadilcem z rakom na pljučih. Študija merjenja odnosa javnosti do pljučnega raka je pokazala, da je imelo 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} udeležencev negativen odnos do pljučnega raka. Za primerjavo, negativen odnos do raka na dojki je imelo samo 22{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vprašanih oseb.


Onesnaženost zraka. Dolgo znano dejstvo je, da onesnaženost zraka v zaprtih prostorih in na prostem prispeva k pljučnemu raku. V oktobru 2013 je Mednarodna agencija za raziskave raka (IARC), ki je del Svetovne zdravstvene organizacije, onesnaženost zunanjega zraka opredelila kot rakotvorno sredstvo. IARC je ocenila več kot 1000 študij in ugotovila, da povečana izpostavljenost onesnaženosti zunanjega zraka povečuje tveganje za nastanek pljučnega raka.

IN TAKO DALJE

kaj pa alkohol? je lahko v prodaji?[/quote]

Tudi mene zanima, zakaj na flaše od piva, vina, žganih pijač ipd., ne dajo slik zaklanih, pretepenih, povoženih, zaletenih ljudi, pa kakšnih ciroznih jeter, ledvičnega raka, raka požiralnika…..

PS – kadim ta ozke Marlboro (modre), se dobi kje etui za škatlico?[/quote]

Ma ni šans, je ALKOHOLNI LOBI premočan. Sploh v Sloveniji, kjer je pijančevanje del folklore.

Zato tisti, ki se naslajate nad kadilci, da bodo dobili raka niste čisto nič bolj varni pred rakom. Pove samo o vas veliko, ker mislite, ker ne kadite, da ste nekaj več. O pa niste popolnoma nič in dobite čisto vsako bolezen enako lahko kot pa najhujši kadilec. Jaz pravim temu žlehtnoba in samovšečnost. Ti meni škoduješ, se ti smejem, ker boš zbolel na koncu pa zboli tisti, ki prst kaže.

New Report

Close