Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek tekaški copati, oblačila

tekaški copati, oblačila

Tisti, ki imate več izkušenj s tekom v naravi (sama sem šele na začetku), katera oblačila ali superge priporočate, katera odsvetujete? Gledala sem v Hoferju oblačila znamke Inoc, so ta ok, ali je bolje odšteti več denarja za morebitno boljšo kvaliteto?

Tega je kot dreka in važno je, da ne preplačaš blagovne znamke, ki niso nič boljše kot povprečje.

Moj mož teče že desetletja, je pred nekaj leti poskusil z oblačili iz Hoferja in pravi, da so čisto primerljiva s tistimi precej dražjimi, ki jih je kupoval prej.
Edino copate si pa zmeraj kupi res dobre (preverjene na kakšnih testih) in dokaj drage v Intersportu.

Hoferjeva, Lidlova majčka ali hlače so čisto ok za nekoga ki se ne poti preveč. Supergi za cca 5 km razdaljo tudi gre skoz. Sama tečem bistveno več zato tudi superge menjavam na 4 mesece v rangu 180 eur.

Sama že leta tečem v Nikecah. Oblačila imam iz Intersporta, ker jih imam tudi za kolesarjenje in morajo biti bolj kvalitetna, glede na to, da jih imam cel dan na sebi, vikend za vikendom. Jaz dam raje malo več, se mi zdi, da odtehta.

oblačila iz Hoferja, Lidla in Decathlona so top in jih uporabljam že leta.
Superge pa vedno kupujem v Palmanova outlet, ker so ista kvaliteta kot pri nas (pa še več izbire imajo), ampak so vsaj 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cenejše, če ne več. Imam superge že več kot 5 let pretekel kar nekaj kmjev in so še vedno kot nove.

kot so ti že povedali – oblačila katerakoli, pri supergah pa izberi kaj boljšega in dražjega. Po možnosti si daj stestirat nogo, da ti potem lažje svetujejo na podlagi tega, kakšno stopalo imaš in kako ga postavljaš.


A jih zgrizeš, ker ne zmoreš tečt? Moj pob ima superge za sto evrov po 3, 4 leta, pa jih nosi po cele dneve in povsod. Sam jih imam pa po 5, 6 let. 🙂


A jih zgrizeš, ker ne zmoreš tečt? Moj pob ima superge za sto evrov po 3, 4 leta, pa jih nosi po cele dneve in povsod. Sam jih imam pa po 5, 6 let. :-)[/quote]

Otrok nosi 3, 4 leta iste copate? A potem je ta otrok že odrasel, da mu noga ne raste?


A jih zgrizeš, ker ne zmoreš tečt? Moj pob ima superge za sto evrov po 3, 4 leta, pa jih nosi po cele dneve in povsod. Sam jih imam pa po 5, 6 let. :-)[/quote]

Edino če kupuješ kakšne teniske z mehkim podplatom potem gredo tak hitr (sm mel nike lunarglide varianto pa ne kupim nikol več) po kakšnega pol leta se je dobesedno zrediralo skoraj pol cm podplata.
Če kupiš teniske s trdim podplatom bi ti morale komot zdržat vsaj eno leto, pa če ogromno tečeš, za teniske je najslabši kakšen fuzbal na betonu/asfaltu, tam pa gredo hitr in bi ti verjel, da jih znucaš v 4 mescih.

Ne predstavljam si, kako tečeš v kolesarskih hlačah (ali pa obratno).


A jih zgrizeš, ker ne zmoreš tečt? Moj pob ima superge za sto evrov po 3, 4 leta, pa jih nosi po cele dneve in povsod. Sam jih imam pa po 5, 6 let. :-)[/quote]

Otrok nosi 3, 4 leta iste copate? A potem je ta otrok že odrasel, da mu noga ne raste?[/quote]Ma kak otrok, zdaj ima že četrto leto nogo enake velikosti, širine in kil ima pa res pošteno več. 🙂

Ne predstavljam si, kako tečeš v kolesarskih hlačah (ali pa obratno).[/quote]
Zelo težko, svet namreč še ni videl, da bi kdo kdaj kje tekel ali vozil kolo preden niso začeli prodajat plastične robe za neumne ovce.

Ne predstavljam si, kako tečeš v kolesarskih hlačah (ali pa obratno).[/quote]

Aja, jaz sicer ne tečem, partner pa jih menjava nekje pri 700-900 pretečenih kilometrih, odvisno od modela in kje teče, nekateri se obrabijo prej, drugi malo kasneje.

Ne predstavljam si, kako tečeš v kolesarskih hlačah (ali pa obratno).[/quote]

Jaz včasih tečem v kolesarskih. Recimo najprej naredim kolesarsko turco, potem grem pa takoj še teči kar v kolesarskih hlačah. AMpak tega teka je malo, recimo kake pol ure, največ uro.
Obratno pa težje. Vsaj za kako resno turo ne gre brez kolesarskih hlač. Zdaj, če grem z babičinim kolesom v mesto, potem seveda gre. Za resne ture s pravim športnim kolesom se pa strinjam,d a ne gre brez kolesarskih hlač.

Ne predstavljam si, kako tečeš v kolesarskih hlačah (ali pa obratno).[/quote]

Jaz včasih tečem v kolesarskih. Recimo najprej naredim kolesarsko turco, potem grem pa takoj še teči kar v kolesarskih hlačah. AMpak tega teka je malo, recimo kake pol ure, največ uro.
Obratno pa težje. Vsaj za kako resno turo ne gre brez kolesarskih hlač. Zdaj, če grem z babičinim kolesom v mesto, potem seveda gre. Za resne ture s pravim športnim kolesom se pa strinjam,d a ne gre brez kolesarskih hlač.[/quote]
To popolnoma drži, ker to gre za take finese pri “vaših doseških” na kateriih cel svet stoji in res ne bi bilo primerno, da bi imal navadne zračne krake hlače za tečt al pa bicikl vozt, v katerih se ne bi čisto usmrdnla. 🙂 Samo res, koliko lastnikov firm se lepo smeji na račun popolnoma brezglavih ljudi.

Jaz včasih tečem v kolesarskih. Recimo najprej naredim kolesarsko turco, potem grem pa takoj še teči kar v kolesarskih hlačah. AMpak tega teka je malo, recimo kake pol ure, največ uro.
Obratno pa težje. Vsaj za kako resno turo ne gre brez kolesarskih hlač. Zdaj, če grem z babičinim kolesom v mesto, potem seveda gre. Za resne ture s pravim športnim kolesom se pa strinjam,d a ne gre brez kolesarskih hlač.[/quote]
To popolnoma drži, ker to gre za take finese pri “vaših doseških” na kateriih cel svet stoji in res ne bi bilo primerno, da bi imal navadne zračne krake hlače za tečt al pa bicikl vozt, v katerih se ne bi čisto usmrdnla. 🙂 Samo res, koliko lastnikov firm se lepo smeji na račun popolnoma brezglavih ljudi.[/quote]

Zakaj si tako obremenjen s tem kaj imam jaz oblečeno? Zaradi mene lahko ti nag skačeš okrog ali pa zavit od glave do pet, to ni moj problem, je samo tvoj. Je pa zanimivo, da si ti tako obremenjen z mojimi oblačili.

Načeloma lahko tečeš oblečena v karkoli ti srce poželi in pogojno tudi obuta v karkoli. tekla boš vseeno. Odvisno od udobja, pa potem vložiš več ali manj v nakup oblačil, v obutev pa itak. Ko tečem, vidm vse mogoče, od mikro kratkih hlačk, do debelih bombažnih trenirk, pa spet nekatere tako opremljene, kot da se grejo najmanj km maraton, do vode, banane ipd. za pasom (pa vem, da odtečejo niti km ne). Jaz sem raje oblečena manj kot več (ali raje premalo) zato ob vročini ali mrazu vedno nosim čim več mrežic, absolutno pa quick dry materiale. A kot rečeno, nujno ni. Hofer, Lidl ipd. mi ni všeč, prav zanič mi je, čeprav zgleda prav ok. je odvisno tudi od postave. Meni recimo Nike oblačila ne sedejo na telo, ker sem hour shape postave, Nike pa je za bolj dilaste narejen. V glavnem oblečem Puma. Obutev pa Nike. A spet … to sem jaz in moje telo.

Ne predstavljam si, kako tečeš v kolesarskih hlačah (ali pa obratno).[/quote]
Zelo težko, svet namreč še ni videl, da bi kdo kdaj kje tekel ali vozil kolo preden niso začeli prodajat plastične robe za neumne ovce.[/quote]

Ti pa čisto zares ne moreš mimo tega, kar jaz napišem?
Še na to boš ugovarjal, če bom rekla, da je zunaj lep sončen dan 🙂

A jih zgrizeš, ker ne zmoreš tečt? Moj pob ima superge za sto evrov po 3, 4 leta, pa jih nosi po cele dneve in povsod. Sam jih imam pa po 5, 6 let. :-)[/quote]

Ne jih ne zgrizem, daj na zunaj so videti kot nove, vendar po cca dobrih 700 km, me začno boleti kolena in to je znak, da je superga fuč. Notranjost je derformirana ampak to bi že lahko vedela če bi mali več tekla. Pohodniške čevlje imam pa že 7 let ker manj hodim in ker ni tok pritiska pri hoji kot pri teku.

A jih zgrizeš, ker ne zmoreš tečt? Moj pob ima superge za sto evrov po 3, 4 leta, pa jih nosi po cele dneve in povsod. Sam jih imam pa po 5, 6 let. :-)[/quote]

Ne jih ne zgrizem, daj na zunaj so videti kot nove, vendar po cca dobrih 700 km, me začno boleti kolena in to je znak, da je superga fuč. Notranjost je derformirana ampak to bi že lahko vedela če bi mali več tekla. Pohodniške čevlje imam pa že 7 let ker manj hodim in ker ni tok pritiska pri hoji kot pri teku.[/quote]

Kako pa veš koliko km si pretekla?
To si pišeš dnevnik, vodiš mogoče zadevo s kako aplikacijo, imaš na roki uro z GPS?
Večkrat slišim, berem, da je pametno menjat pri nekje 800km in tudi sami tekači povedo, da tako delajo. Pa sem radovedna kako to sledite.
Na kolesu mi je enostavno, števec šteje km :). Tečem pa bolj tako tu in tam. Pa pojma nimam koliko in s katerimi copati. Bi pa bilo, fajn, da to malce pošlihtam.
Drugače pa seveda pohvale za reden tek :).

Ne jih ne zgrizem, daj na zunaj so videti kot nove, vendar po cca dobrih 700 km, me začno boleti kolena in to je znak, da je superga fuč. Notranjost je derformirana ampak to bi že lahko vedela če bi mali več tekla. Pohodniške čevlje imam pa že 7 let ker manj hodim in ker ni tok pritiska pri hoji kot pri teku.[/quote]

Kako pa veš koliko km si pretekla?
To si pišeš dnevnik, vodiš mogoče zadevo s kako aplikacijo, imaš na roki uro z GPS?
Večkrat slišim, berem, da je pametno menjat pri nekje 800km in tudi sami tekači povedo, da tako delajo. Pa sem radovedna kako to sledite.
Na kolesu mi je enostavno, števec šteje km :). Tečem pa bolj tako tu in tam. Pa pojma nimam koliko in s katerimi copati. Bi pa bilo, fajn, da to malce pošlihtam.
Drugače pa seveda pohvale za reden tek :).[/quote]

Več ali manj imam vsak drugi dan isto razdaljo tako da to ni problem zračunat. Oz zdaj niti ne računam več saj mi kolena same pivedo da so superge fuč. Lej moja frendica ima iste superge kot jaz, pa ma drug način teka pa morda kak kg več in jih zbije hitreje kot jaz. Nekdo drug pa z njimi naredi še več km kot jaz.

Ne jih ne zgrizem, daj na zunaj so videti kot nove, vendar po cca dobrih 700 km, me začno boleti kolena in to je znak, da je superga fuč. Notranjost je derformirana ampak to bi že lahko vedela če bi mali več tekla. Pohodniške čevlje imam pa že 7 let ker manj hodim in ker ni tok pritiska pri hoji kot pri teku.[/quote]

Kako pa veš koliko km si pretekla?
To si pišeš dnevnik, vodiš mogoče zadevo s kako aplikacijo, imaš na roki uro z GPS?
Večkrat slišim, berem, da je pametno menjat pri nekje 800km in tudi sami tekači povedo, da tako delajo. Pa sem radovedna kako to sledite.
Na kolesu mi je enostavno, števec šteje km :). Tečem pa bolj tako tu in tam. Pa pojma nimam koliko in s katerimi copati. Bi pa bilo, fajn, da to malce pošlihtam.
Drugače pa seveda pohvale za reden tek :).[/quote]

Partner teče z uro z GPS-jem in merilcem utripa, podatke prenaša v Stravo, kjer si dopisuje tudi s katerimi copati je tekel in še kako posebnost.

Kako pa veš koliko km si pretekla?
To si pišeš dnevnik, vodiš mogoče zadevo s kako aplikacijo, imaš na roki uro z GPS?
Večkrat slišim, berem, da je pametno menjat pri nekje 800km in tudi sami tekači povedo, da tako delajo. Pa sem radovedna kako to sledite.
Na kolesu mi je enostavno, števec šteje km :). Tečem pa bolj tako tu in tam. Pa pojma nimam koliko in s katerimi copati. Bi pa bilo, fajn, da to malce pošlihtam.
Drugače pa seveda pohvale za reden tek :).[/quote]

Več ali manj imam vsak drugi dan isto razdaljo tako da to ni problem zračunat. Oz zdaj niti ne računam več saj mi kolena same pivedo da so superge fuč. Lej moja frendica ima iste superge kot jaz, pa ma drug način teka pa morda kak kg več in jih zbije hitreje kot jaz. Nekdo drug pa z njimi naredi še več km kot jaz.[/quote]

Aha, to pa gre ja.
Jaz pa tako, občasna tekačica, ko ni za kolo, grem pa teči :). Potem pa pojma nimam.

Ne jih ne zgrizem, daj na zunaj so videti kot nove, vendar po cca dobrih 700 km, me začno boleti kolena in to je znak, da je superga fuč. Notranjost je derformirana ampak to bi že lahko vedela če bi mali več tekla. Pohodniške čevlje imam pa že 7 let ker manj hodim in ker ni tok pritiska pri hoji kot pri teku.[/quote]

Kako pa veš koliko km si pretekla?
To si pišeš dnevnik, vodiš mogoče zadevo s kako aplikacijo, imaš na roki uro z GPS?
Večkrat slišim, berem, da je pametno menjat pri nekje 800km in tudi sami tekači povedo, da tako delajo. Pa sem radovedna kako to sledite.
Na kolesu mi je enostavno, števec šteje km :). Tečem pa bolj tako tu in tam. Pa pojma nimam koliko in s katerimi copati. Bi pa bilo, fajn, da to malce pošlihtam.
Drugače pa seveda pohvale za reden tek :).[/quote]

Tudi jaz se ravnam po občutku. Na zunaj so videti bp, enostavno pa več nogi ne pašejo.
Nisem neka blazna tekačica, vem pa (brez aplikacij) vsakič pretečem cca. 10-12 km, tečem 3-4x na teden in ja, tale 800 km nekje kar drži. Čeprav jaz potegnem še ziher za ene 100 km 🙂

New Report

Close