Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko vas upa brez kančka slabe vesti dvigniti roko

koliko vas upa brez kančka slabe vesti dvigniti roko

in reči, da živite pošteno življenje brez laži – do sebe, do partnerja in do otrok.

nimam partnerja, ampak če bi imela eno določeno osebo za partnerja, pa tudi pošteno povem, da bi egoistično poskrbela za svoje interese, kot je tudi on za svoje na račun mojega življenja- brez da bi bila v partnerstvu.

Brez slabe vesti priznam, da si z nujno potrebnimi drobnimi lažmi olajšujem življenje.

…s citiranim…

poštena sem s tistimi, ki spoštujejo mene, so iskreni… tisti, ki pa mene lažejo, še več pod pretvezo hinavske prijaznosti in lažnivih izgovorov, pa pač nimam nobene slabe vesti do takih postopati v meji in z zgolj svojimi interesi, da jih zaščitim.
Tako,d a do človeka, ki meni zahrbtno laže in ponavlja vedno nove in nove igrice – pač mi ni treba biti iskrena – in če hoče prideti v stik z menoj imeti kakšen odnos, ve kaj ga čaka, ker je izrabil zaupanje in v takem odnosu bom jaz tudi egoistično poskrbela,da se meni povzročena škoda in laži povrnejo.

Priznam enako.
Vsi mi smo tako narejeni, še naječji poštenež prilagodi resnico svoji koristi.
Trudim se, da ne delm škode drugim, ker potem mene peče vest in jaz slabo spim.

Jaz.

V bistvu dokaj resnicoljubna, sicer raje molcim in temu posledicno tudi bolj sama :))

Pri takšnem izzivu – evo me, dvigujem roko.

Mogoče bo težko verjeti zakaj tako – a odgovor je dokaj enostaven, čeprav večplasten;
ne da se mi lagat.
In ugotovil sem, da je ne-laganje izraz spoštovanja do ljudi okrog mene, ki ga čutim.

Moje življenje je prekratko, da bi ga zapletal z lažmi in ga krajšal s kompliciranjem kjer res ni potrebno.

Mi je prav hecno vprašanje!

Ja kako pa, če ne pošteno?

Kaj dosežeš, če do sebe nisi pošten?
Kakšen odnos imaš lahko, če nisi pošten do partnerja?
In do otrok?

Ne razumem. Jaz drugače kot da bi živela pošteno, ne znam. Ni vredno.
Ne potrebujem niti manjhnih laži.

Pri takšnem izzivu – evo me, dvigujem roko.

Mogoče bo težko verjeti zakaj tako – a odgovor je dokaj enostaven, čeprav večplasten;
ne da se mi lagat.
In ugotovil sem, da je ne-laganje izraz spoštovanja do ljudi okrog mene, ki ga čutim.

Moje življenje je prekratko, da bi ga zapletal z lažmi in ga krajšal s kompliciranjem kjer res ni potrebno.[/quote]
lahko bi si te še kakšen moški za vzgled vzel. Poznam enega, ki je poosebljena laž – laže tako, da sam sebi verjame… in potem je v kolesju vedno znova in vedno bolj, ker ga prva laž izda, si potem izmisli novo, da laže spet še naprej vedno znova in vedno bolj, zato,da bi zakril prvotno laž na kateri se ga je ugotovilo. Ampak se vedno bolj zapleta – v lažeh.

Življenje brez laži ne obstaja – par, ki bi si povedal vse po pravici, bi šel že prvi narazen.
Ne lažem pa iz žehtnobe, ampak ker ljudi nočem prizadet. In sem hvaležna partnerju, da počne enako. 🙂

Rajs sama ko z laznivem skupaj drugac pa s hinavci in podobnimi ne komuniciram kr mi ni treba…

Pri takšnem izzivu – evo me, dvigujem roko.

Mogoče bo težko verjeti zakaj tako – a odgovor je dokaj enostaven, čeprav večplasten;
ne da se mi lagat.
In ugotovil sem, da je ne-laganje izraz spoštovanja do ljudi okrog mene, ki ga čutim.

Moje življenje je prekratko, da bi ga zapletal z lažmi in ga krajšal s kompliciranjem kjer res ni potrebno.[/quote]
lahko bi si te še kakšen moški za vzgled vzel. Poznam enega, ki je poosebljena laž – laže tako, da sam sebi verjame… in potem je v kolesju vedno znova in vedno bolj, ker ga prva laž izda, si potem izmisli novo, da laže spet še naprej vedno znova in vedno bolj, zato,da bi zakril prvotno laž na kateri se ga je ugotovilo. Ampak se vedno bolj zapleta – v lažeh.[/quote]

Tudi jaz sem imel takšno manj direktno (pošteno) obdobje – in zdaj – za nazaj – ugotavljam da je to enostavno nekaj (kot faza), kar lahko pustiš za sabo. Z nekaj sreče.

dvigam obe roki … ne znam lagat … včasih sem probala, a so me takoj dobili na laži … povem resnico ali pa sem tiho

Odvisno kako gledaš na to; Način je sigurno zelo pomemben, prikrivanje stvari (ali celo direktno laganje) ki so partnerju pomembne oz bi jih rad vedel – pa ni nujno nekaj, za kar so vsi ljudje hvaležni.

Jaz lahko, ker enostavn ne znam lagat, sm pa tud poštena, vsaj do zdaj.

Še eden. Ne lažem, ker …sem prelen…


če se človeku zlažeš ga prizadane – ni važno kako ti sam seb iščeš izgovor,da to ni iz žlehtnobe. O tem ali si koga prizadel z lažjo odločajo in sodijo tisti, ki si se jim zlagal -ne pa ti.
Oni povedo kaj jih prizadane – ne pa ti. eden bo rekel,d a ga varanje ne prizadane, kar ne pomeni da z varanjem ne moreš prizadeti človeka.

Človeka lahko prizadaneš že z najmanjšo lažjo, če je njemu pomembna tvoja iskrenost – ti je pa ne daš, ampak raje poveš laž.
Dotični iz moje zgodbe tudi ves čas ponavlja, saj nisem hotel nič slabega in nočem nič slabega – pa hočeš – pika… in me prizadaneš in to veš in to še vseeno počneš. In povzroča škodo pa to kljub vsemu počne. zato ni nobenehga izgovora ne počnem s slabim namenom.
če se zabiješ v nekoga – nenamenoma – si mu povzročil škodo in odgovarjaš – kljub temu,d a to nisi naredil iz žlehtnobe in namenoma nekoga prizadeti, prizadel si ga in škodo ima in ti moraš odgovarjati. In enako je v odnosih. Laž je laž- majhna ali velika- uniči iskrenost za vedno in zaupanje tudi.


če se človeku zlažeš ga prizadane – ni važno kako ti sam seb iščeš izgovor,da to ni iz žlehtnobe. O tem ali si koga prizadel z lažjo odločajo in sodijo tisti, ki si se jim zlagal -ne pa ti.
Oni povedo kaj jih prizadane – ne pa ti. eden bo rekel,d a ga varanje ne prizadane, kar ne pomeni da z varanjem ne moreš prizadeti človeka.

Človeka lahko prizadaneš že z najmanjšo lažjo, če je njemu pomembna tvoja iskrenost – ti je pa ne daš, ampak raje poveš laž.
Dotični iz moje zgodbe tudi ves čas ponavlja, saj nisem hotel nič slabega in nočem nič slabega – pa hočeš – pika… in me prizadaneš in to veš in to še vseeno počneš. In povzroča škodo pa to kljub vsemu počne. zato ni nobenehga izgovora ne počnem s slabim namenom.
če se zabiješ v nekoga – nenamenoma – si mu povzročil škodo in odgovarjaš – kljub temu,d a to nisi naredil iz žlehtnobe in namenoma nekoga prizadeti, prizadel si ga in škodo ima in ti moraš odgovarjati. In enako je v odnosih. Laž je laž- majhna ali velika- uniči iskrenost za vedno in zaupanje tudi.[/quote]

Aj, če možu torej rečem, da super izgleda za svoja leta, ga prizadenem? :))) Pa ti veš, koliko ljudi se tebi zlaže v enem dnevu?


če se človeku zlažeš ga prizadane – ni važno kako ti sam seb iščeš izgovor,da to ni iz žlehtnobe. O tem ali si koga prizadel z lažjo odločajo in sodijo tisti, ki si se jim zlagal -ne pa ti.
Oni povedo kaj jih prizadane – ne pa ti. eden bo rekel,d a ga varanje ne prizadane, kar ne pomeni da z varanjem ne moreš prizadeti človeka.

Človeka lahko prizadaneš že z najmanjšo lažjo, če je njemu pomembna tvoja iskrenost – ti je pa ne daš, ampak raje poveš laž.
Dotični iz moje zgodbe tudi ves čas ponavlja, saj nisem hotel nič slabega in nočem nič slabega – pa hočeš – pika… in me prizadaneš in to veš in to še vseeno počneš. In povzroča škodo pa to kljub vsemu počne. zato ni nobenehga izgovora ne počnem s slabim namenom.
če se zabiješ v nekoga – nenamenoma – si mu povzročil škodo in odgovarjaš – kljub temu,d a to nisi naredil iz žlehtnobe in namenoma nekoga prizadeti, prizadel si ga in škodo ima in ti moraš odgovarjati. In enako je v odnosih. Laž je laž- majhna ali velika- uniči iskrenost za vedno in zaupanje tudi.[/quote]

Aj, če možu torej rečem, da super izgleda za svoja leta, ga prizadenem? :))) Pa ti veš, koliko ljudi se tebi zlaže v enem dnevu?[/quote]
ja ga , če v resnici okoli govoriš drugače on njem – to o tebi pove, da si hinavska in neiskrena.
Pa kakšna opravičila imate vi to – ker se drugi lažejo, je zate to dovoljenje,d a smeš tudi ti. A ker obstajajo kradljivci, torej po tvoje kradeš tudi ti in je tebi to dovoljeno in opravičljivo- ker saj če drugi lahko tudi ti. Mislim logiko imaš pa nemalo čudno.
vem da se jih veliko zlaže – celo na odgovornih del. mestih – danes celo ena, včeraj več njih vse brezsramno. In me imajo za budalo -pač. So odgovorni za svoje delo. In tisti, ki zadaj za tem stoji pač z veseljem bo že še dobil svojo porcijo laži lahko čez celo življenje – se bo obrnila plošča. kar naj pride – če si še želi… kar je iskal to je dobil. če nekdo iskoristi mojo iskrenost – dobi to kar dobi. In lepo se ljudje pokažejo,.

Aj, če možu torej rečem, da super izgleda za svoja leta, ga prizadenem? :))) Pa ti veš, koliko ljudi se tebi zlaže v enem dnevu?[/quote]
ja ga , če v resnici okoli govoriš drugače on njem – to o tebi pove, da si hinavska in neiskrena.
Pa kakšna opravičila imate vi to – ker se drugi lažejo, je zate to dovoljenje,d a smeš tudi ti. A ker obstajajo kradljivci, torej po tvoje kradeš tudi ti in je tebi to dovoljeno in opravičljivo- ker saj če drugi lahko tudi ti. Mislim logiko imaš pa nemalo čudno.
vem da se jih veliko zlaže – celo na odgovornih del. mestih – danes celo ena, včeraj več njih vse brezsramno. In me imajo za budalo -pač. So odgovorni za svoje delo. In tisti, ki zadaj za tem stoji pač z veseljem bo že še dobil svojo porcijo laži lahko čez celo življenje – se bo obrnila plošča. kar naj pride – če si še želi… kar je iskal to je dobil. če nekdo iskoristi mojo iskrenost – dobi to kar dobi. In lepo se ljudje pokažejo,.[/quote]

Hecno, da o lažeh govoriš ravno ti, ki mi v prvem stavku podtakneš nekaj, česar nisem napisala in je samo tvoja laž. Aja, ker smo na forumu, je dovoljeno? Sami iskreni ste tukaj, res. Pa enega sestavkah ne znaš napisat brez laži.

No meni se že na faci vidi, če povem nekaj, kar malo prikrojim – sploh tiste kao male in nedolžne laži. Enostano ne znam skriti/prikriti laži.. Z večjimi lažmi se ne zapletam in naučila sem se tudi, da je lažje reči, da si za nekaj kriv in da ti je žal, kot da napleteš laž, ki te spremlja še naprej. Tako da se niti tudim več ne. 🙂 Ne maram si zapletati življenja bolj kot je potrebno.

Glede laganja sebi pa ne bi bila tako prepričana. Marsikdaj sebe prepričujem, da je nekaj tako, čeprav vem da ni. Pa gre tudi na tem področju na bolje.

He, he… tole gre tudi meni občasno še vedno dobro do rok! Je pa tudi res, da se stanje izboljšuje tudi na tem področju.

Imam pa tu en pomislek – takole laganje samemu sebi mi marsikdaj omogoči spregledati stvari, ki jih sicer ne bi – in bi se zapletal v še več malih nepotrebnih bitk. Če pa si malo lažem, se dostikrat zadeve uredijo na dolgi rok…
Mogoče je to tudi ena verzija tolerance?

He, he… tole gre tudi meni občasno še vedno dobro do rok! Je pa tudi res, da se stanje izboljšuje tudi na tem področju.

Imam pa tu en pomislek – takole laganje samemu sebi mi marsikdaj omogoči spregledati stvari, ki jih sicer ne bi – in bi se zapletal v še več malih nepotrebnih bitk. Če pa si malo lažem, se dostikrat zadeve uredijo na dolgi rok…
Mogoče je to tudi ena verzija tolerance?[/quote]

Ja se mi zdi da gre res bolj ali manj za “toleranco” oz. status quo ko čakaš kaj bo iz vsega skupaj se izcimilo. 🙂 In večkrat niti ni tako slabo potem.. 🙂 Je pa res, da moraš vedeti kje je meja temu laganju sebi.

New Report

Close