Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj vozite in parkirate ter hodite po kolesarskih stezah?

Zakaj vozite in parkirate ter hodite po kolesarskih stezah?

Mene pa zanima zakaj vas toliko kar z avtom zapelje na kolesarsko stezo? Tam celo parkirate?
Pa zakaj hodite po kolesarski stezi? Včasih je toliko ljudi na kolesarski stezi, da se je nemogoče prebiti skozi vse pešce.
Recimo dve gospe, peljeta cel razred otrok in to po kolesarski stezi. Zraven pa prost pločnik. In kolesarska steza je tam celo rdeče pobarvana. Obe dami pa celo skupino po kolesarski. Kako se bodo otroci naučili, če imajo pa tak zgled?
Pa dama z vozičkom z otrkom in še z večjim otrokom. Vsi po kolesarski. Jih pozdravim in vljudno prosim, če se malce umknejo, da grem s kolesom mimo. In potem slišim, da reče otroku, da se morajo umaknit kolesarju in potem gredo spet nazaj na kolesarsko? Zraven pa prost pločnik. Zakaj se vrne na kolesarsko? Ok, se je zmotila, ampak ona je prepričana, da ima ona pravico tam hoditi, jaz jo motim, ker kolesarim po kolesarski.
Ali pa peljem po kolesarski, avto zapelje direkt pred mene na kolesarsko. Ampak res, direkt pred mene in to na kolesarsko. Da dama ustavi in ven da otroka, da gre v šolo. Ne bi mogla ustaviti 5 m naprej, da ne bi mene ogrožala? Če izpustim to, da itak nima z avtom kaj delat na kolesarski.

In zakaj vi vozite po Čopovi, da se mora pešec ves čas umikat podivjanim kolesarjem?

Dajte si dopovedat, da ste najbolj nevarni, nekulturni, nespametni in ignorantski udeleženci v prometu kolesarji.

Ravno včeraj vidim kolesarko šibne čez prehod za pešce v krožišču pri Žalah pa ni niti pogledala ne levo ne desno. Malo je manjkalo, da jo ni en avto zbil. Saj bi bil on kriv, ampak kaj bi to njej pomagalo, če bi imela raztreščeno betico?

Namen teme je, da se bo vsaj kak voznik, ki sedaj ogroža kolesarje zamislil in tega ne bo več počel.
Da bo vsaj kak pešec stopil dol s kolesarske. Se zgodi, da po pomoti greš po kolesarski. Se tudi meni zgodi. Ampak, da pa se to redno počne…

nova
Uredništvo priporoča

No zadnjic sem se po dolgem casu kljub nosecnosti spet usedla na kolo, peljala sem izkljucno po kolesarski po Zaloski mimo UKC. In kaj se mi zgodi tik za prehodom za pesce pri UKC? Direkt pred mene na kolesarsko stezo zapelje RESILEC, seveda ne na nujni voznji in tam PARKIRA. Komaj sem se uspela ustaviti, razjahati kolo in ga obiti po plocniku.

Je pa res, da je tudi na strani kolesarjev ogromno butcev, ki se tudi priblizno ne zavedajo, da so kakorkoli ze v prometu bistveno bolj ogrozeni kot vozniki avtomobilov.

In ja tudi mene zelo motijo tisti, ki nadirajo pesce (po moznosti se mame z vozicki) na pes conah (npr ena na Trubarjevi, ki se je razburjala, zakaj za vraga tukaj nihce ne hodi po plocniku 😉

Ja, od rešilcev bi človek pričakoval, da so vzor ostalim.
Sem se peljala na neko lokacijo, kjer je tam tudi poligon za avto šolo. Tako, da me je prehitelo kar nekaj avto šol. Omejitev je bila 30. Peljala sem se s kolesom tudi 30km. Pa so me veselo in konkretno prehitevali, ker so vozili bistveno bistveno prehitro. Pa skoraj noben ni dal žmigovca.
Pa sami inštruktorji avto šole. So bili pa brez tečajnikov.

in to je to ☺

Mene pa zanima, zakaj kolesarji peljete po pločniku? In nam potem še od daleč cingljate, da se vam ja pravočasno umaknemo (pa čeprav včasih ni druge, kot da odskočimo v grmovje ali pa na cesto).

Zanima me tudi, zakaj vozite po dva ali troje “vštric” in pa po sredini vozišča, ko pa zakon jasno določa koliko cm vam pripada od roba vozišča?

Copova je pes cona. V pes coni se je dovoljeno voziti s kolesom. Pescem ni dovoljeno hoditi po kolesarski stezi, vozilom ni dovoljeno parkirati na kolesarski stezi.

Voznja s kolesom po plocniku NI DOVOLJENA, plocnik je povrsina samo za pesce. Ce ni kolesarske steze, je treba sestopiti s kolesa in iti pes s kolesom zraven.

Obstajajo prometna pravila, nobeni skupini udelezencev v prometu ne bi skodilo, da si jih kdaj pogledate.

Copova je pes cona. V pes coni se je dovoljeno voziti s kolesom. Pescem ni dovoljeno hoditi po kolesarski stezi, vozilom ni dovoljeno parkirati na kolesarski stezi.

Voznja s kolesom po plocniku NI DOVOLJENA, plocnik je povrsina samo za pesce. Ce ni kolesarske steze, je treba sestopiti s kolesa in iti pes s kolesom zraven.

Obstajajo prometna pravila, nobeni skupini udelezencev v prometu ne bi skodilo, da si jih kdaj pogledate.[/quote]

Ja, je, ampak tako, da s tem ne ogrožajo pešcev – če navajaš CPP, navedi vse.

Mene še vedno zanimajo odgovori samo tistih, ki parkirajo avte na kolesarski stezi, vozijo z avtom po kolesarski in pa tudi odgovori tistih, ki hodite po kolesarski.
Prosim, dajmo se držati teme.
Glede na odgovore enih, sklepam, da zato to počnete, ker kolesarji tudi kršijo CPP?
Torej je to edini odgovor, ki ga imate za vožnjo in parkiranje na kolesarski ter hojo? ALi imate še kak drug odgovor?

ker po balkanski mentaliteti lahko
in se jim toliko je.be za druge, da se jim tudi je.be ne ☺


besedi, zakaj bedaki parkirajo/vozijo/hodijo po kolesarskih, ker NI NADZORA!!!

Torej, zato parkiraš in voziš z avtom po kolesarski stezi in hodiš po njej, ker si videla tudi kolesarje kršiti CPP?
Torej, če vidiš ljudi, ki kradejo, začneš tudi ti krasti?
Ko vidiš pijance, ki se kotalijo po jarku, začneš tudi ti pijančevati?
Si kdaj pomislila, da bi bila pa ti vzgled ostalim in ne bi parkirala na kolesarski, ne bi hodila po kolesarski?

In zakaj kolesarji vneto vozite direkt po parkirišču? Recimo Petkovškovo nabrežje v Ljubljani, kjer so parkingi, pa še to enosmerni promet, kolesarji vozite vztrajno v nasprotno smer, direkt po sredini cestišča. Ni, da bi se kdo umaknil, avto se mora ustaviti, da vi mirno peljete mimo v nasprotni smeri.
Za vse veljajo isti predpisi, tudi za vas kolesarje… se mi pa zdi, da ste najbolj nekulturni v prometu prav kolesarji.

Torej, zato parkiraš in voziš z avtom po kolesarski stezi in hodiš po njej, ker si videla tudi kolesarje kršiti CPP?
Torej, če vidiš ljudi, ki kradejo, začneš tudi ti krasti?
Ko vidiš pijance, ki se kotalijo po jarku, začneš tudi ti pijančevati?
Si kdaj pomislila, da bi bila pa ti vzgled ostalim in ne bi parkirala na kolesarski, ne bi hodila po kolesarski?

Copova je pes cona. V pes coni se je dovoljeno voziti s kolesom. Pescem ni dovoljeno hoditi po kolesarski stezi, vozilom ni dovoljeno parkirati na kolesarski stezi.

Voznja s kolesom po plocniku NI DOVOLJENA, plocnik je povrsina samo za pesce. Ce ni kolesarske steze, je treba sestopiti s kolesa in iti pes s kolesom zraven.

Obstajajo prometna pravila, nobeni skupini udelezencev v prometu ne bi skodilo, da si jih kdaj pogledate.[/quote]

Ja, je, ampak tako, da s tem ne ogrožajo pešcev – če navajaš CPP, navedi vse.[/quote]

Res je

Torej, zato parkiraš in voziš z avtom po kolesarski stezi in hodiš po njej, ker si videla tudi kolesarje kršiti CPP?
Torej, če vidiš ljudi, ki kradejo, začneš tudi ti krasti?
Ko vidiš pijance, ki se kotalijo po jarku, začneš tudi ti pijančevati?
Si kdaj pomislila, da bi bila pa ti vzgled ostalim in ne bi parkirala na kolesarski, ne bi hodila po kolesarski?


besedi, zakaj bedaki parkirajo/vozijo/hodijo po kolesarskih, ker NI NADZORA!!![/quote]

Ja, verjetno bo kar držalo in pa seveda zgornji zapis: da gre za balkansko mentaliteto.

Torej, zato parkiraš in voziš z avtom po kolesarski stezi in hodiš po njej, ker si videla tudi kolesarje kršiti CPP?
Torej, če vidiš ljudi, ki kradejo, začneš tudi ti krasti?
Ko vidiš pijance, ki se kotalijo po jarku, začneš tudi ti pijančevati?
Si kdaj pomislila, da bi bila pa ti vzgled ostalim in ne bi parkirala na kolesarski, ne bi hodila po kolesarski?[/quote]
Sicer nisem nikjer napisala, da jaz parkiram na kolesarsi stezi in na pločniku, kar resnično tudi ne počnem. Parkiram tam, kjer je za to predviden prostor in seveda to tudi plačam. Tebe moti zgolj to, da s kolesom ne moreš švignit nemoteno mimo vsega prometa, pa saj vendar voziš po zato predvideni cesti, a ne? No vidiš, tudi jaz iz parkinga vozim po zato predvideni cesti v dovoljeno smer, ko se eden tak na kolesu ( beri več njih) mirno vozi v kontra smer direkt po sredini. Pa hitrosti nima prilagojene prometu, pač vozi, ker on je na kolesu, krivda bo itak od voznika avtomobila , kot vedno.
Kot vedno, egoistično razmišljanje, samo, da je meni ok, za drugo me ne briga.
Vsi, tudi ti na kolesu, bi moral razmišljati o pravilih.
Pa še vprašanje… zakaj , ko se konča kolesarska steza in se zlije v pločnik, ki se konča pred semaforjem, kjer čakajo pešci, kolesarji vneto zvonite, da se vam pešci umaknejo? Ker ste na kolesu? Težko ustavite svoje kolo ? Aja, imate že hitrost, pa je ne želite zmanjšati?

Torej, zato parkiraš in voziš z avtom po kolesarski stezi in hodiš po njej, ker si videla tudi kolesarje kršiti CPP?
Torej, če vidiš ljudi, ki kradejo, začneš tudi ti krasti?
Ko vidiš pijance, ki se kotalijo po jarku, začneš tudi ti pijančevati?
Si kdaj pomislila, da bi bila pa ti vzgled ostalim in ne bi parkirala na kolesarski, ne bi hodila po kolesarski?[/quote]
Sicer nisem nikjer napisala, da jaz parkiram na kolesarsi stezi in na pločniku, kar resnično tudi ne počnem. Parkiram tam, kjer je za to predviden prostor in seveda to tudi plačam. Tebe moti zgolj to, da s kolesom ne moreš švignit nemoteno mimo vsega prometa, pa saj vendar voziš po zato predvideni cesti, a ne? No vidiš, tudi jaz iz parkinga vozim po zato predvideni cesti v dovoljeno smer, ko se eden tak na kolesu ( beri več njih) mirno vozi v kontra smer direkt po sredini. Pa hitrosti nima prilagojene prometu, pač vozi, ker on je na kolesu, krivda bo itak od voznika avtomobila , kot vedno.
Kot vedno, egoistično razmišljanje, samo, da je meni ok, za drugo me ne briga.
Vsi, tudi ti na kolesu, bi moral razmišljati o pravilih.
Pa še vprašanje… zakaj , ko se konča kolesarska steza in se zlije v pločnik, ki se konča pred semaforjem, kjer čakajo pešci, kolesarji vneto zvonite, da se vam pešci umaknejo? Ker ste na kolesu? Težko ustavite svoje kolo ? Aja, imate že hitrost, pa je ne želite zmanjšati?[/quote]

Prosim, da prebereš naslov teme in tudi moj uvodni post.
Upam, da ti bo jasno, če ne, preberi še enkrat, da boš vendarle dojela komu je namenjena ta tema in zakaj.

Torej, zato parkiraš in voziš z avtom po kolesarski stezi in hodiš po njej, ker si videla tudi kolesarje kršiti CPP?
Torej, če vidiš ljudi, ki kradejo, začneš tudi ti krasti?
Ko vidiš pijance, ki se kotalijo po jarku, začneš tudi ti pijančevati?
Si kdaj pomislila, da bi bila pa ti vzgled ostalim in ne bi parkirala na kolesarski, ne bi hodila po kolesarski?[/quote]

Nikjer nisem izjavila, da vozim in parkiram po kolesarski stezi, saj mi kaj takega ne pade na kraj pameti.

pred desetletji sem v (D) v manjšem mestu naletel na tole:
mlad mulc je s kolesom pridivjal po napačni strani nasproti starejši gospe, ki je hodila s palico.
Gospa je mulca ustavila, da je moral sestopiti s kolesa in ga poslala na drugo stran ceste. Mulc je hotel čez cesto kar tam, pa ga je ponovno ustavila (z ročajem palice za vrat) in ga dobesedno odgnala do prehoda za pešce (cca 10 m daleč), da je tam prečkal cesto in nadaljeval vožnjo

Ne vozim in ne parkiram na kolesarskih stezah in tudi peš ne hodim po njih.
Me pa zanima, ko grem peš recimo po Čopovi v Ljubljani ali pa ob Ljubljanici, zakaj tam stalno švigajo kolesarji med pešci. Saj tam ni kolesarska steza. Zelo rada se tam okoli sprehajam, ampak sem zmeraj malo nervozna, ker nikoli ne vem, kdaj mi bo od zadaj/spredaj/od strani priletel kdo na biciklu …

Zanimivo. Ogromno avtomobilov in pešcev po kolesarskih stezah. Odgovorov pa nobenih. Razen seveda to, da so videli kolesarje delat prekrške in zdaj očitno zato tudi sami počno.

lahko da..
je ustavila Hansa..in je ta vzel kritiko na znanje..
ker..
nadebudni balkanac..
bi ji je.bavao sve po spisku..
kot je to zdej že v navadi pri nas..kajne..

New Report

Close