Forum: Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

Kia cee'd ali Hyundai i30

Nova tema
Default avatar Martelanac 10 Apr 2017 09:44

Katerega in zakaj? V obeh primerih gre za nova modela, cee'd sicer še ni na trgu, bo pa kmalu. So pa že slike, kjer so ponavlja stara zgodba v smislu bolj konzervativnega oblikovanja pri hyundaiu in bolj športnega pri kiji.
Slika
Slika

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar RožicaMuc 12 Apr 2017 09:30

Zelo zelo podobna z vseh strani, le spredaj je Kia meni lepša.

Default avatar Jocžnidaršič 14 Apr 2017 12:04

Saj je vseen. Oba delata dost boljš kot kakšna francoska, italijanska ali nemška skropucala. Pri rižotkarjih dobiš vsaj konkretno garancijo, ne pa neke izgovore. Raj mam avto ki ima 7 let garancije kot pa golfa z dvoletno da me potem na polno žerejo na servisih.

Default avatar Itak da je res 15 Apr 2017 11:28

s tabo se večinoma ne strinjam Imaš pa tokrat prav...hahaha
Slika

Default avatar Zlobnež-II 27 Apr 2017 12:24

A mi lahko nekdo razloži zakaj je Kia v smislu kvalitete uvrščena višje od Hyundaia, če sta pa oba avta mehansko enaka? Pa še motorji naj bi bili enaki, saj jih dela za obe znamki Kia.

Default avatar Trdabuča 2 Maj 2017 13:35

Saj si že sam napisal... Zato ker dela Kia za Hyundai motorje, ne pa obratno,,,,hahahahah

Default avatar typag 6 Maj 2017 13:02

opa, to pa ne, KIA ima HYUNDAJOVE motorje in podvozje...

Default avatar Erci 6 Maj 2017 15:06

Prikaži citattypag napisal:
opa, to pa ne, KIA ima HYUNDAJOVE motorje in podvozje...
Pozabi.. V tovarni Kia (Žilina) izdelujejo motorje za obe znamki.. V tovarni Hyndai (Nošovice) pa menjalnike, prav tako za obe znamki!

Default avatar Radoslavko 11 Maj 2017 08:11

Meni je cee'd vedno bil lepši. Sicer pa bo kmalu tu. Očitno so ga zopet razvijali v Nemčiji. Tablica pove vse...haha. Res so carji tele rižotkarji. Povsod vzamejo najboljše, razvoj nemški,roke pa slovaške, da imajo na koncu dober avto za dobro ceno
Slika

Default avatar Srečko Macarol 27 Maj 2017 09:23

Prikaži citatZlobnež-II napisal:
A mi lahko nekdo razloži zakaj je Kia v smislu kvalitete uvrščena višje od Hyundaia, če sta pa oba avta mehansko enaka? Pa še motorji naj bi bili enaki, saj jih dela za obe znamki Kia.
Po mojem zato ker Kia vedno predstavlja nove modele cca pol leta za Hyundaiem in zato še pred začetkom odpravijo vse težave, ki se pokažejo na začetku pri Hyundaiu. Ko enkrat zaženeš proizvodnjo, jo pa težko kar zaustaviš, kar pomeni da se težave pojavljajo še vsaj leto do dve. Zato je po mojem Hyundai vedno slabše uvrščen pri kakovosti.

Stran 1 od 1
Na vrh