Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odprta kuhna – kaj vam je najbolj všeč?

Odprta kuhna – kaj vam je najbolj všeč?

Kaj ponavadi izberete, ko greste jest na ‘odprto kuhno’?

Še nisem šla, je zame predrago. Mogoče me bo moj resni partner peljal tja na zmenek, če vsaj ne bo škrt!

Pred leti smo sli enkeat jest, pa smo ugotovili, da je brez veze, ker se guzvas tam med stanti, prakticno sam sebe postrezes in sam za samo.pospravis za konkretno ceno.
Zdaj ce smo glih ze v mestu, pa da se nam res zalusta, vzamemo kako malenkost, prigrizek, pa se to, ce ni guzve.
Mi je pa vprasljiva higiena, ker vode glih ni…

Sem bila danes. Gužva. Drago. Vzela sem kitajske rezance z rakci (t.j 5 škampovih repkov).
Bila sem v času kosila 13.30 – pa se mi zdi, da so obroki bolj kot malica.
Všeč mi je kako so okrašene nekatere stojnice in da so postavili gasilske mize in klopi kamor se lahko vsedeš.
Drugače imam pa za letos dovolj.

Smo redni obiskovalci v Celju. Kitajski rezanci – se najeva jaz in hčerka. Radi vzamemo tudi spomladanske zvitke, prekmursko kuhinjo, odojka izpod peke, egipčansko … Razočarani praktično še nismo bili, so ti pa seveda nekatere stvari bolj všeč kot druge. Mi gremo zelo radi.

Še nisem šla, je zame predrago. Mogoče me bo moj resni partner peljal tja na zmenek, če vsaj ne bo škrt![/quote]

Marička kakšne pa maš ti to izbirke, da te še nahranijo ne pošteno pred uporabo?

Men je všeč, da grem na zrak za kosilo. Poceni / drago je pa odvisno od tega kaj vzameš. Ne moreš pa pričakvat, da boš za 3 eur dobil kosilo. Če hočeš to, greš v trgovino po sendvič pa jogurt.
Tudi ne vem, zakaj bi bila čistoča problem. Je pa jasno, da je to odprta kuhinja, kar pač jasno pove, kaj pričakovat. Men je všeč. Gužva sicer je, ampak do hrane se da prit relativno hitro, potem pa itak poiščeš en primeren prostorček in poješ …
Za (pre)fine so pa kakšne bolj nobel gostilne tam okrog. Opppss, sam to pa stane….

Odprta kuhan je čisto izgubila svoj namen. Zelo draga povprečna hrana za katero moraš stati v vrsti pa še porcije so majhne. Samo še šminkerji hodijo tja…zguba časa in denarja.

Sem bil nekajkrat v LJ. Bom raje napisal kaj me moti (tega sem si bolj zapolnil kot to kaj mi je bilo všeč). Po navadi gužva za pop*, čakaš, nimaš se kam usest. Cene sorazmerno visoke. Raje dam še nekaj € pa grem v kakšno restavracijo.

No, ko najdem restavracijo, kjer bodo ponujali 15 različnih kuhenj, med katerimi bom lahko izbirala, sem pa jutri tam. 🙂 Meni je všeč ravno to, da lahko vzameš malo tega, malo onega. Če hočeš, se lahko naješ tudi za 5 evrov, ker imajo nekateri štanti velike porcije. Kdor se od tega ne najde, je sori, požeruh. Burito je tak, da ga ne poješ. Tudi egipčanska kuhinja ponuja ogromne porcije – prek zadost za odraslega človeka. In arabska. Malo manjša je porcija prekmurskega štanta, ampak je tudi cena na pol. Seveda ne moreš pričakovat, da boš dobil enormno porcijo teletine za 5 evrov.
Se pa res vidi, kako požrešen je folk. V restavracijah mora vse prek krožnikov gledat, drugače nimajo filinga, da so dobili dovolj za svoj denar. In vse je treba zbasat vase.
Porcije so za normalnega človeka čist dovolj za NAJEST, mogoče pa res ne za nažret.

[/quote]

No, ko najdem restavracijo, kjer bodo ponujali 15 različnih kuhenj, med katerimi bom lahko izbirala, sem pa jutri tam. 🙂 Meni je všeč ravno to, da lahko vzameš malo tega, malo onega. Če hočeš, se lahko naješ tudi za 5 evrov, ker imajo nekateri štanti velike porcije. Kdor se od tega ne najde, je sori, požeruh. Burito je tak, da ga ne poješ. Tudi egipčanska kuhinja ponuja ogromne porcije – prek zadost za odraslega človeka. In arabska. Malo manjša je porcija prekmurskega štanta, ampak je tudi cena na pol. Seveda ne moreš pričakovat, da boš dobil enormno porcijo teletine za 5 evrov.
Se pa res vidi, kako požrešen je folk. V restavracijah mora vse prek krožnikov gledat, drugače nimajo filinga, da so dobili dovolj za svoj denar. In vse je treba zbasat vase.
Ne vem kakšne so tvoje prehrambene navade, da ti ena kuhinja na en popoldan ni dovolj in da moraš zmikstati vso globalno kuhinjo, da si zadovoljna. Za nas ki ne pojemo veliko, je dovolj obisk ene restavracije na večer.

No, ko najdem restavracijo, kjer bodo ponujali 15 različnih kuhenj, med katerimi bom lahko izbirala, sem pa jutri tam. 🙂 Meni je všeč ravno to, da lahko vzameš malo tega, malo onega. Če hočeš, se lahko naješ tudi za 5 evrov, ker imajo nekateri štanti velike porcije. Kdor se od tega ne najde, je sori, požeruh. Burito je tak, da ga ne poješ. Tudi egipčanska kuhinja ponuja ogromne porcije – prek zadost za odraslega človeka. In arabska. Malo manjša je porcija prekmurskega štanta, ampak je tudi cena na pol. Seveda ne moreš pričakovat, da boš dobil enormno porcijo teletine za 5 evrov.
Se pa res vidi, kako požrešen je folk. V restavracijah mora vse prek krožnikov gledat, drugače nimajo filinga, da so dobili dovolj za svoj denar. In vse je treba zbasat vase. [/quote]
Ne vem kakšne so tvoje prehrambene navade, da ti ena kuhinja na en popoldan ni dovolj in da moraš zmikstati vso globalno kuhinjo, da si zadovoljna. Za nas ki ne pojemo veliko, je dovolj obisk ene restavracije na večer.

No, ko najdem restavracijo, kjer bodo ponujali 15 različnih kuhenj, med katerimi bom lahko izbirala, sem pa jutri tam. 🙂 Meni je všeč ravno to, da lahko vzameš malo tega, malo onega. Če hočeš, se lahko naješ tudi za 5 evrov, ker imajo nekateri štanti velike porcije. Kdor se od tega ne najde, je sori, požeruh. Burito je tak, da ga ne poješ. Tudi egipčanska kuhinja ponuja ogromne porcije – prek zadost za odraslega človeka. In arabska. Malo manjša je porcija prekmurskega štanta, ampak je tudi cena na pol. Seveda ne moreš pričakovat, da boš dobil enormno porcijo teletine za 5 evrov.
Se pa res vidi, kako požrešen je folk. V restavracijah mora vse prek krožnikov gledat, drugače nimajo filinga, da so dobili dovolj za svoj denar. In vse je treba zbasat vase. [/quote]
Ne vem kakšne so tvoje prehrambene navade, da ti ena kuhinja na en popoldan ni dovolj in da moraš zmikstati vso globalno kuhinjo, da si zadovoljna. Za nas ki ne pojemo veliko, je dovolj obisk ene restavracije na večer.[/quote]

No, ta komentar pa zmaga v kategoriji “krneki”.

Bi se strinjala s tem. Prvič sem bila prvo leto, nekaj tednov po odprtju. Do sedaj sem bila trikrat. Prvič iz firbca, drugič slučajno , tretjič sem se tam zmenila s prijateljico. Nekaj časa sva hodili okrog, potem nekaj pojedli. Res za precej denarja se malo naješ pa še res nič posebnega ni.

Kakšen pa je po tvoje namen Odprte kuhne?

Kakšen pa je po tvoje namen Odprte kuhne?[/quote]

A ti povem namen! Biznis! Zaslužek! Zato pa tisti, ki tam delajo nimajo niti odmora za malico niti solidnega wc, da o rednem umivanju rok ne govorimo! Še kaj? Da o umazaniji ne govorimo, če bi tako svinjarijo imeli gostinski lokali, bi jih inšpekcija že zdavnaj zaprla. A mislite,da so vsi tisti, ki se tam neposredno s futrom ukvarjajo, zdravi??
Malo morgen !

Kakšen pa je po tvoje namen Odprte kuhne?[/quote]

A ti povem namen! Biznis! Zaslužek! Zato pa tisti, ki tam delajo nimajo niti odmora za malico niti solidnega wc, da o rednem umivanju rok ne govorimo! Še kaj? Da o umazaniji ne govorimo, če bi tako svinjarijo imeli gostinski lokali, bi jih inšpekcija že zdavnaj zaprla. A mislite,da so vsi tisti, ki se tam neposredno s futrom ukvarjajo, zdravi??
Malo morgen ![/quote]

Za Ljubljano res ne vem, Celje pa je moderno mesto z veceji in vodo. 🙂 In glede na to, da živimo v Sloveniji, sem prepričana, da so razne imšpekcijske službe na takih dogodikih že skoraj inventar.
Neposredno s hrano se drugače ukvarjajo zaposleni v gostinskih lokalih – to je isti kader. Ali kako si to predstavljaš?
In seveda imajo tudi odmore za malico. Ti kar nekaj v prazno nabijaš.

Na take kraje ne hodim jest, ker je svinjarija, gužva, ni se kam usest, pa še precenjeno je. Ko grem jest, grem v dober lokal, s čistimi prti, za svojo mizo in jem dobro hrano. Lokalov z različno hrano je pa na tone in ni problema.

To je za rajo, ki nima niti tolk dignitete, da bi sla jest v restavracijo.

Mah, kaj pa vem….

Na začetku so pripravljali res top jedi, seveda je bilo drago, porcije majhne, ampak point je bil v tem, da je bila hrana res zanimiva, nova, drugačna.
Zdaj ti ponujajo hrano pripravljeno kot iz menz, seveda 3x dražjo.

Ve se, da je Odprta kuhna promocija dobrih gostiln. Res so se poslabšali. Če bi sedaj jedla (na trgu) jed iz določene dobre gostilne, sigurno ne bi šla tja. Zakaj? Zato, ker je narejeno zelo, zelo povprečno. Za to zelo povprečno (in še zelo malo) moraš odšteti kar precej denarja. Slaba promocija! Hočem reči, vse slabša.

Ze nekaj casa nisem bila. Od zacetka sem sla nekajkrat, poskusila kake jedi, naslednjic kaj novega, in ko je bilo tako obdelano vse, kar ne zanima, sem pocasi nehala. Spomnim se gostilne pri Kukiju ali nekaj takega. Malo naribanih jabolk v kuhanem testu s tremi ocvirki za tri evre. Dva grizljaja. Cene ni imel nikjer napisane, ko je ze postregel in povedal znesek, mi je bilo nerodno dati nazaj. Je bil pa to zadnji obisk na tistem stantu.

Po mestu je sicer kar nekaj lokalov z malo drugacno hrano, sploh na Trubarjevi, kjer lahko dobis za normalno ceno brez gnece, kar zelis.

Sem bil kar dostkrat na tem dogodku, tudi v petek, ko je bila otvoritev sem bil. Zadeva je postala pouplarna, in večina ljudi tam se poslika, da lahko potem te fotke objavi, in se hvali sem jedel to pa to…ne loči pa svinjine od govedine. V soboto je bila veliko boljša ponudba, podeželje v mestu, res kvalitetne jedi s podeželja z realnimi cenami. Popilacija pa čisto druga, tu ni selfijev.

Tudi letos, kljub dobičkom, ki ga imata lastnika, ni sanitarij, ne za obiskovalce (une pod štengami Tromostovja so za vse, ne samo za obiskovalce Odprte kuhne), ne za zaposlene. Roke si zaposlenci perejo na vodovodni pipi pred stolnico, ki je edina. Drugje vode ni.
Pred pripravljena hrana je sveža nekje do 15 ure, potem postane postana in ni več užitna.
Tisto, kar pa sproti pripravljajo pa delajo sicer z rokavicami, ampak so ves dan ene in iste.
Perejo rok ne, wok se pere pri isti pipi pred stolnico, svinjarija torej.
Inšpekcija pa nič, kot je že običaj v tejle vukoj …..
Ne vem kako je v drugih slovenskih mestih, ampak Ljubljana me ne vidi več. Do prve večje zastrupitve pozdravljeni!

Na začetku je bilo zanimivo, potem ne več. Prehuda gneča in lesene vilice mi ne grejo. Ponudba je vedno enaka.
Poleti ni dovolj senčnikov in da jem na vročini na 30C je pa too much.
Predrago je.

New Report

Close