Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ime za punčko?

Ime za punčko?

Kakšen predlog? Naj bo kratko in brez šumnikov.

Loti , Inti , Leni , Gabi

Ela, Jona, Brita, Tea, Hana, Ida, Mia, Alea.

nova
Uredništvo priporoča

Spomnila sem se na Lena, Lola, Lia, Lana, Kim, Luisa, Nela, Nia, Zala, Ela.

Pa še Tija, Teja, Ula, Ines

Kaj pa Zoja Amber?

Gaja, Alma, Taja

Uf veliko predlogov , sm ful vesela hvala . Pogledam izvor imena in izberem nekaj kar bo skladno z priimkom Bebler – Hafner

Loti Bebler-Hafner , hm zveni zaupanja vredno ime, samo še dr. spredaj in bo taprava 😉

Moderne mame zaupajte nam starokopitnezem zakaj mora imeti po novem otrok oba priimka? Se imate mame za prikrajsane ce ima otrok samo ocetov priimek? To je totalni kretenizem z dvema priimkoma.

Od teh bi izbrala Alma. Zelo redko. Zagotovo pa ne Teja, Taja in takšne, ki se lahko pišejo z dvema crkama, recimo Lotti.
Moj sin ima tudi dva priimka in mojega ta prvega. Zasluženo. Moja stran ga ima veliko raje.

Pika. 🙂

v starih časih pankrti niti slučajno niso imeli očetovega priimka. Kretenizem je dajati očetov priimek, saj se nikoli 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne ve, kdo je oče hehe.

Kaj pa če se dva poročita in bi recimo ženska prevzela možev priimek?

Loti Bebler Hafner Novak Kovačič

Ali pa se bo tako pisal otrok, ki bo imel priimek po očetu in mamici, sam pa seveda dvojno ime:

Maks Lar Bebler Hafner Novak Kovačič

Pri bolj klasičnih osebnih imenih radi preverimo, od kod prihajajo in kaj pomenijo, čedalje bolj pa se uveljavljajo tudi imena resnično eksotičnih porekel, ki so lahko v svojem izvirnem jeziku ravno tako nosilke pomena, mogoče celo v več jezikih, ni pa to nujno.

V Nemčiji se je glede osebnih imen izoblikovalo prav posebno ločevanje njihovih imetnikov, ki zna imeti tudi negativne posledice.

Tako se vam lahko hitro zgodi, da bo vaš mali Kevin v šoli načeloma dobival slabše ocene od Christiana, čeprav je vaš Kevinček brihten dečko, veliko bolj od razvajenega, lenega Christiana. Tudi vaša Chantal ne bo ljubljenka učiteljic, vsekakor ne bolj od Marie.

Tako vsaj pravijo raziskave in mediji.

V čem je finta?

Poimenovanje svojih otrok z očitno tuje zvenečimi imeni, posebej ameriškega/anglosaškega ali francoskega izvora, kot so Kevin, Justin, Angelina, Jacqueline, Chantal ali pa Peggy in Mandy, se dojema kot potreba nižjih slojev, da z mednarodnim zvenom imen svojim otrokom podelijo neko dodano vrednost.

Dandanašnji pa menda povprečen učitelj za takšnega otroka meni, da prihaja iz nižjih, manj izobraženih slojev ali pa iz bivše Vzhodne Nemčije, kjer naj bi bil ta trend še posebej razvit, zato jim avtomatsko pripiše manjšo inteligenco, primernost obnašanja ter sposobnost sodelovanja v razredu. Takšna imena potem niso več osebna imena, temveč čisto ta prave diagnoze.

In s katerimi imeni boste v Nemčiji (domnevno) bolje šli skozi življenje? S klasiki, seveda, sploh ta krščanskimi.

Maria, Sophie, Christiana, Charlotte, Katharina, Andrea, Barbara …

Christian, Johannes, Andreas, Alexander, Maximilian …

v Sloveniji imaš lahko uradno največ dve imeni in dva priimka. vsebina imena in priimka pa je stvar čiste izbire. Ni potrebno, da se otrok piše po komerkoli od staršev itd.

Pia, Mia, Ana, Ula, Eva, Ema, Iva… preveri se na strani statisticnega urada kako pogosto je ime, da se ne bos potem cudila ko bodo 3 ista v vrtcu.


Ampak to velja za Nemcijo, ne Slovenijo. Pomoje so pri nas na slabsem ravno razni Janezi, Lojzeti, Marije, Polde itd. ker jim ima ucitelj za kmete, ki so bolj za v stalo kot v solo.

Pa še to povej, kje stanuješ, da vidimo, če se sklada z imenom ulice in krajem.

Naj bo Veronika ali pa Liu. Eno starinsko, pa eno pasje.


Ampak to velja za Nemcijo, ne Slovenijo. Pomoje so pri nas na slabsem ravno razni Janezi, Lojzeti, Marije, Polde itd. ker jim ima ucitelj za kmete, ki so bolj za v stalo kot v solo.[/quote]

Vprašaj učitelje, kateri so najbolj problematični. Bolj kot je ime “in” ali posebno, večja je verjetnost, da gre za “sončka”.

Ana Bebler Hafner
Meta Bebler Hafner
Maja Bebler Hafner
Mara Bebler Hafner
Tanja Bebler Hafner
Tajda Bebler Hafner

Srečno, Bebler Hafnerjevi.

Lep pozdrav.

Eneja, Sara, Tila

Sem učiteljica in vam povem, da imamo rade stara imena. To pomeni, da imajo starše, ki to cenijo. Všeč so nam Marije, Ivani, Antoni, Viktorji. Ob raznih Megi, Lin, Zo, Naj, Pan, Baja, Taja, Naja in podobne neumnosti si pa res rečeš kakšne prfuknjene starše imajo, predvsem pa zakompleksane.

Tisa

Učiteljice si na podlagi imen pač ne bi smele o učencih in njihovih starših ničesar misliti.

New Report

Close