Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja prvo cepljenej OMR

prvo cepljenej OMR

Spoštovani.

Prosila bi za nasvet oz. mnenj . Sin rojen septembra 2014. Do enega leta sem bila s pediatrom dogovorjena, da z vsemi cepljenji počakamo. V tem času se je sinu razvil dermatitis, prebolel je veliko število viroz, vendar nič hujšega. Sedaj bo star tri leta in ni še nič cepljen. Radi bi s cepljenji začeli. Zanima me vaše mnenje, kako naj s cepljenji začnemo. Najprej DI-TE-PER ali mogoče začnemo kar z OMR? Je pričakovat drugačno reakcijo, če je otrok najprej cepljen OMR, v smislu ker je cepivo živo, kot če bi bil po programu najprej z mrtvim cepivom?

Koliko odmerkov in v kakšnih razmakih naj bi sploh prejel odmerkov DI-TE-PER?

Najlepša hvala za vaše mnenje in nasvet.

Spoštovani, glede na ogromno zamudo se mi zdi smiselno simultano (hkratno) cepljenje proti OMR in Di-Te-Per Hib-IPV. Proti OMR prejme otrok 1 odmerek, proti Di-Te-PerHiB-IPV pa 3.
Drugi in tretji odmerek odmerek Di-Te-PerHiB-IPV sledita enako, kot pri dojenčku.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani.
Smem vprašat zakaj skupaj? Se mi zdi to res velika obremenitev organizma.
Kaj če se odločimo najprej za OMR. Kako je s pričakovano reakcijo? Je kaj drugačna, kot če bi najprej cepili DI-TE-PER?
Hvala!

nova
Uredništvo priporoča

Pogostnost neželenih učinkov je praktično primerljiva, če cepite posamično ali skupaj. Popolnoma vseeno je, kaj cepite prej, če se ne boste odločili za hkratno cepljenje. Tudi predpisanih zamikov, ki bi jih morali upoštevati med cepljenjem OMR in Di-Te-Per-HiB-IPV, ni. Zamiki so priporočjivi le, če bi cepili z dvema vrstama živih cepiv zaporedno. Pričakovani stranski pojavi po cepljenju proti OMR so nekoiko drugačni od pričakovanih stranskih pojavov po cepljenju proti Di-Te-Per_HiB-IPV in sicer se najpogosteje pojavijo v cca 1 tednu po cepljenju.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close