Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V lekarni odslej zaračunavajo za svetovanje

V lekarni odslej zaračunavajo za svetovanje

Ko je farmacevtki postavila vprašanje o zdravilu, jo je ta opozorila, da bo za to treba plačati.

Uporabnica se je na osebje v Lekarni Maribor obrnila z vprašanjem “ali obstaja kakšno zdravilo, ki poskrbi za želodčno sluznico, ne da bi pri tem oviralo absorpcijo vitamina B12”. Pojasnili so ji, da gre za vprašanje, ki zahteva strokovni pristop, kar pa po novem zaračunavajo, poroča TV Slovenija.

Kot je povedala ženska, je zahtevala cenik, na katerem je bilo navedenih več postavk. Za eno od strokovnih svetovanj je bilo treba odšteti nekaj več kot 27 evrov.

Ta storitev je plačljiva od 1. marca

Strokovna direktorica Lekarne Maribor Ljubica Lovišček je za televizijo pojasnila, da od 1. marca dalje za storitev Pregled uporabe zdravil zaračunavajo 27,54 evra. Pregled uporabe zdravil je koristen za bolnike, ki uporabljajo več zdravil, imajo več različnih bolezni, so zamenjali eno ali več zdravil, jim zdravila predpisuje več zdravnikov ali so bili pred kratkim odpuščeni iz bolnišnice.

Plačljiva so tudi svetovanja o homeopatskem zdravljenju (9,95 evra), samozdravljenju (4,89 evra), negi kože (6,57 evra), prehranskih dopolnilih (3,32 evra) in biometričnih vrednostih (4,89 evra).

Loviščkova je dejala, da bi si želela, da bi bila storitev obravnavana v kakšnem paketu zavarovanj.

Ob tem so poudarili, da izdaja zdravil, ki ne zahtevajo daljšega svetovanja, ostaja brezplačna.

(zurnal)

svetovanje je storitev in prav je da se plača, ampak pri tej farmacevtski varjanti je preveč neznank ..

kako bodo obračunavali to svetovanje? 28€ je svetovanje za uro? ne vem kako bodo tole implementirali v sistem … dvomim da ti bo za nasvet o uporabi zdravila za nekaj €, kar farmacevtki vzame cca.30 sekund zaračunali 5€ … lahko pa tudi ….

Prasci pogoltni! Namesto da bi se razčetverili, da svetujejo pri izbiri iz svoje TRŽNE ponudbe, od katere imajo že tako profit, glejte samo, kakšne so marže!, bojo gospodje še zaračunavali? Kako jih ni sram!!
Grem raje v Italijo ali Avstrijo in pustim tam svoj denar. Homeopatija je cenejša, lekarnarji pa strokovni in vljudni, saj vedo, da je kupec tisti, ki jim ustvarja dobiček.

Da jih ni sram, svojat oholo. Kot da ima človek, ki potrebuje svetovanje, dodatni denar še za to, ob vseh diagnozah in morebitni nezaposlenosti, invalidnosti itd. Ravno takšni so socialno najšibkejši. Upam, da se bo še vedno kje našla kakšna dobra duša, pokazala sredinec novim smernicam in še naprej svetovala po starem.

najbolj, da mi še za pozdrav zaračunajo npr “VIP bonton sprejem”. Še malo pa nam bodo v živilski trgovini računal za prehranske nasvete ..ali vsaj za eksluziven recept ribe v ribarnici :-). Zgubili so vse pike dostojanstva s to gesto res.

Zakaj imamo potem lekarne in v njih zaposlene farmacevte, če ne želijo zastonj svetovat?
Jih ne rabimo, tablete lahko kupujemo tudi v navadnih trgovinah!

Svojat pogoltna!

cujte v tur. agenciji – zeliš rezervirati počitnice – če hočeš kakšne info o destinacijah, svetovanje kaj bi bilo najbolj primerno glede na želje – bodo tudi potemtakem posebej zaračunali?
ker po tej logiki, ki jo ti zgoraj razlagaš – se svetovanje plača –
tore v takem primeru plačaš ceno aranžmaja in še dodatno ceno svetovanja zraven po tej logiki – tistega , ki to opravičuje.
V gostilni – če natakarja vprašaš kaj ponujajo in ti začne vse naštevati – je to svetovanje in ga ima pravico dodatno zaračunati… plačaš samo naročeno v primeru, da ti on ne pove nič in samo naročiš izbrano…
povsod se potem lahko dogaja taka bedasta logika, ki je bedasta in ne pije vode nikakor.
Potem povsod bi lahko, kjer karkoli prodajajo zaračunali svetovanje- in to vedno kadar izrecno ne prideš in reče, želim to in to in plačaš in greš… vse ostalo je svetovanje povsod – in se po tej logiki bedasti lahko zaračuna… NOT! butasto in nesprejemljivo.

Meni pa ni jasno, kako je šlo to skozi pri ustanovitelju lekarn, ki so občine.

Kaj pa tisto, da je treba o uporabi se posvetovati z zdravnikom ali farmacevtom – ja, ampak samo, če plačate?

Osnovna funkcija lekarn je tudi svetovanje in ne samo izdaja zdravil. Ker po tej logiki lahko zdavila izdaja kdorkoli, ni treba, da je farmacevt.

In se strinjam z tisto zgoraj 28 € je cena za kaj? Koliko časa s farmacevtom ti pripada, koliko vprašanj mu lahko postaviš …

Mislim, svašta …

TOČNO TAKO!

Tale bi bila pa skoraj za 1. april. Sem mislila, da je svetovanje o zdravilih osnovna dejavnost farmacetov, ki je vključena njihovo plačo. Drugače lahko zdravila prodaja tudi mesar.

Bingo! V Sloveniji lahko torej iz navodil za uporabo in reklam na televiziji odstranijo tisti obvezni stavek – pred uporabo se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom – ker spada med plačljive storitve.
Kaj takega svet še ni videl. Kako je to sploh šlo zakonsko skozi? Pa to je slabše od vsake države tretjega sveta… Kam gremo…

Jaz to vidim kot poslovno priložnost za novo “lekarno” – ki svetovanja ne bo zaračunavala. Po eni strani pa jih razumem – kadar pridem v lekarno je nabito polna … To je najboljša trgovina, če mene vprašate …

to je očitno možno samo v slovenistanu…

sedaj bi se morala vsa zdravila poceniti, ker jih lahko prodaja vsak navaden trgovec, ki je pismen in plačan za minimalca….danes za prodajat v bistvu niti ne rabiš več poklica trgovec….v vsaki lekarni pa se ne potrebuje več kot enega farmacevta za svetovanje in enega, da vsake toliko zmeša kak prašek….vsi ostali na zavod……to bi sedaj pričakoval od svetov zavodov lekarn….

upam, da bo tu svoje naredila konkurenca ( zasebne lekarne), ki ne bodo zaračunavale teh banalnih svetovanj…če pa bodo vsi začeli to zaračunavat, je zrelo za pritožbo varuhu konkurence, ker bo šlo očitno za kartelni dogovor. ostala bo samo še tujina. v Italiji imajo skoraj v vsaki lekarni tudi zdravnika, ki te pregleda, svetuje itd….večinoma zastonj, če ne gre ravno za neke ekstra preiskave.

Aha, potem naj se pa osredotocijo samo na zdravila na recept. Ostalo bodo pa prodajale prodajalke, ki seveda tudi svetujejo brez tecnarjenja, da ti bodo zaracunale, da ti povejo katera krema je za suho kozo. Ma razlog zakaj se stvari kupuje v lekarni in ne Mercatorju je ravno svetovanje. Drugace bi izdajal zdravila lahko dejansko kdorkoli! Mimo so udarili s temle, me zanima ali bodo to uspeli hitro ugotovit. Ker nekateri bomo sli na splet oz v druge trgovine za cisto vse stvari, ki jih lahko kupis brez recepta, ker so v lekarni itak drazje! Ker ni dodatne vrednosti (prej je bilo to svetovanje) bomo sli drugam

pa sej to ni res, zato so se učili in zato so tam, da svetujejo..če pridem v neko kmetijsko trgovino, ali trgovino z malimi zivalmi, tudi nimam pojma o stvareh in mi svetujejo, brezplačno, seveda..pa to svet ni videl, kaj takega..itak je vse tako drago, da ne veš, a ti je računala vsakega po 3 komade ali kaj..ravno danes sem kupila magnezij, najcenejše tablete in peroksid100ml, ki ti ga itak prelije iz večje flaše..pa sem dala skoraj15 eur..me je skoraj na rit vrglo..ni variante, da vlekarni plačaš manj kot 10 eur..in kam greš na to svetovanje, v posebno sobico ali kaj..in če mi svetuje, jaz pa nočem plačat, ker valjda se pozanimam prej, kaj bom kupila, kaj bodo naredili..me prijavili ali kaj..

Ne samo, da je svetovanje vsteto v njihovo placo, je krepko vsteto tudi v vsako zdravilo, ki ga krepko (pre)placamo!

NEVERJETNO KAJ SI DOVOLIJO. Banda

Ne samo, da je svetovanje vsteto v njihovo placo, je krepko vsteto tudi v vsako zdravilo, ki ga krepko (pre)placamo![/quote]
tčno tako. Že sama zdravila imajo pri nas nabito ceno do daske. V primerjavi s tujino. Pa jim še to ni dovolj, zdaj bi pa še dodatno vsako njihovo besedo zaračunali.
resno iz principa ne bi šla več v tako lekarno.

Kaj si mislimo o tem, je itak jasno. Če kdo ve, za kakšno preverjeno spletno stran za nakup zdravil, si lahko pomagamo med sabo na ta način. Jih izgleda ne bo zdramilo nič, le bojkot teh dragih trgovin. In še, zastonj mi svetujejo v trgovini z oblačili, prehrano, čevlji, sanolaborju itd….. banda je pokapirala, da lekarne pač rabimo, ker smo bolni in je profit zagotovljen.

Samo v Butalah….
Se pravi, pridem v lekarno, vprašam, kaj bi bilo dobro pri bolečem grlu, se odločim, da ne bom nič vzela in grem ven, in kaj zdej? Bojo klicali policijo? S kakšnim razlogom?
Bojo turistom tudi računali, če bo kakšen zalutal noter in vprašal za pot?
Kot da niso že dovolj osovraženi zaradi farmacevtskih lobijev in cen zdravil, da ljudje že zdaj hodijo čez mejo ponje….
toda Butalci smo tudi mi, folk, ker tiho požiramo te v nebo vpijoče nepravilnosti.

net vabi… e bay je poln tega,, prav tako Iherb. Itak bomo morali sami pogruntat kaj rabimo, potem pa za polovico cene nabavit iz tujine.

sama kupujem D vitamin preko ebaya. Izdelek firme Now (isti, kot ga prodajajo tudi naše lekarne) me s poštnino vred pride polovico cene pri nas.

Evo že dolgo se nisem takole kakšni temi nasmejala. Doesedno do solz :))))

PS: Smejim se odgovorom in ne resnosti teme.

a je to prvoaprilska šala?

Kupi “kalodont” v lekarni in enakega v navadni štacuni. Prišparaš 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}!
In ne samo to!

Ne samo, da je svetovanje vsteto v njihovo placo, je krepko vsteto tudi v vsako zdravilo, ki ga krepko (pre)placamo![/quote]
tčno tako. Že sama zdravila imajo pri nas nabito ceno do daske. V primerjavi s tujino. Pa jim še to ni dovolj, zdaj bi pa še dodatno vsako njihovo besedo zaračunali.
resno iz principa ne bi šla več v tako lekarno.[/quote]

Odvisno, o kateri tujini govoris. Jaz sem v tujini in ti povem, da so cene zdravil v Sloveniji malenkost proti cenam pri nas.

Tudi pri nas so se zaceli farmacevti zbirati v lobi, ker je bilo ravno vceraj oddaja, da lekarnarji hocejo spet vec pooblastil, in da bo to ceneje za zdravstvo, dokler niso cisto na koncu mimogrede povedali, da bo to svetovanje glede zdravil placljivo. Do zdaj je bilo zastonj. So se vasi in nasi lekarnarji povezali, ali je v ozadju razpredena mreza na novo organiziranih lekarniskih lobistov?

New Report

Close