Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali kdo pozna koga – zastrupitev

Ali kdo pozna koga – zastrupitev

Mene pa zanima, koliko vas pozna, res pozna in ne da ste od nekoga slišali, ki se je
– zastrupil z gobami
– zastrupil z rastlinami, za katere je mislil, da so čemaž
– zbolel za klopnim meningitisom

Kakšne so bile posledice?

Jaz poznam. Zastrupitev z gobami. Zares hudo.

Podobnost z golobico, panterjeva mušnica. Hudo. Bruhanje, spiranje želodca, infuzije, jetra pošteno zdelana, ampak glede na mladost so se relativno dobro porihtala. Relativno…
Bruhanje vzemi za znak za alarm, če dvomiš v hrano, ki si jo zaužila

Poznam – gobe – dva poročena para – pri obeh ona po nekaj dneh umrla, moža preživela, s tem, da ima en kar nekaj posledic.

Poznam, tako klopni meningoencefalitis kot tudi borelioza, en znanec se ravno zdravi (prejsnji teden potrdili diagnozo), z zastrupitvami z gobami ali drugimi rastlinami pa ne poznam.

Osebno poznam modela, ki je zbolel za klopnim meningitisom.
Noro.
Od lepega, postavnega, res fajn tipa … do (še danes) živega mrtvaka.
Shujšal je ca. 30 kg, od takrat ima nenehne glavobole, tudi migrene, večkrat dnevno (!) mu je slabo, da mora pustiti vse pri miru in se usest, uležt … vrti se mu, pooočasi je začel z leti spet dojemat, kaj je okolica govorila, mislila z izrečenim … ne razume povedanega. Sam pravi, da ima glavo kot balon, skoz mu piska v ušesih … aaa, norija.
Bogi.
Je pa 30-letnik.

jzst 2x meningitis v otroštvu, 1x klopni, 1x virusni- baje brez posledic 🙂
poznam družinske prijatelje, hči po meningitisu prizadeta telesno in duševno, groza od groze.
Meni so zatrdili da klopnega ne morem dobiti več , ker sem se hotela cepit, sin je cepljen, moža pa klopi ne marajo tok, grejo raj name. oziroma tudi ne toliko ker imam skozi obešen na sebi bajbaj in jih niti nimam, pa še špricam se z vsemi čudeži, ker me imajo res radi.

Sad 🙁

OMG, dejansko sta umrli zaradi zaužitja gob? Kdaj pa je to bilo, katere gobe so bile?

Se mi zdi, da se ljubiteljski nabiralci premalo zavedajo, da gobe niso hec. Jaz jih sploh ne jem.

Tocka 1 : poznam 4 clansko druzino, kjer so se vsi zastrupili z gobami. Starsa sta dosti hitro prisla k sebi, otroka sta ostala v bolnici dlje, zlasti 6-letna hci, za katero se ni vedelo, ali bo prezivela ali ne, a se je le zvlekla. Brat je bil nekaj let starejsi in si je prej opomogel. Od takrat je minilo ze precej let. Danes nima nihce posledic.

Tocka 3: klopni meningitis. Imel ga je en moj bivsi fant se kot otrok, tudi brez posledic. Ampak sorodnica, ki je imela virusnega, in je bilo tudi ali bo ostala ali ne, je imela po bolezni tezave pri ucenju.

Moja mami borelioza. Nobenih znakov samo po piku se ji je naredil velik rdeč flek dobila antibiotike.

Gobe – nobenega.
Rastline – nobenega.
Klopni meningitis – štiri zagotovo, mogoče še koga. Trije brez večjih posledic, čeprav je bil eden od teh kar nekaj časa v komi, vsi so pa rabili kakšno leto, da so prišli k sebi. Eden ima pa težave s sluhom in vrtoglavico.

Borelioza, če že lih o tem tudi pišete – več, kot bi jih lahko preštela. Mama, dve teti, bratranec, nečakinja… samo v bližnem sorodstvu. HB za antibiotike!


Poznam par z borelio in enega z klopnim meningitisom. Kaj naj rečem… bolnica kar za nekaj časa in potem invalidsko v penzijo. Resno sranje.

Mene pa zanima, koliko vas pozna, res pozna in ne da ste od nekoga slišali, ki se je
– zastrupil z gobami
– zastrupil z rastlinami, za katere je mislil, da so čemaž
– zbolel za klopnim meningitisom

Kakšne so bile posledice?[/quote

POznnam 2 primera z gobami:le bruhanje

Poznam 1primer z rastlinami,bil je le hudo zmeden,dezorijentiran,po hidraciji prišel k sebi v 12 urah.

Poznam 7 primerov klopi meningitis.Od tega le antibiotiki,od tega 2 primera na infekcijski kliniki

Zastrupitve z gobami, jaz. Med marele mi je tamali vrgel zeleno mušnico ki jo je imel za gozdni projekt v OŠ, med pohanjem itak ne vidiš. Poleg sem jedel pire krompir, začutil sem po drugem ugrizu da nekaj ni ok in šel na cigaret. Čez 20min sem bruhal in peljali so me na kliničnega, takšne jebene bolečine v trebuhu še nisem doživel. So me spumpali, vzeli kri in imeli na opazovanju še drug dan. Gob razen lisičk in jurčkov ne jem več v življenju.

OMG, dejansko sta umrli zaradi zaužitja gob? Kdaj pa je to bilo, katere gobe so bile?

Se mi zdi, da se ljubiteljski nabiralci premalo zavedajo, da gobe niso hec. Jaz jih sploh nejem.[/quote]

Ja, zaradi gob – odpovedali so jima nekateri organi – prva jetra, potem pa počasi še ostalo. Za prvo vem, da se je kar dolgo matrala, je bilo pa to tam 26 let nazaj, pa oba izkušena gobarja. Druga pa par let nazaj, ravno dobro se je upokojila. Katere gobe so bile, pojma nimam. Sem se pa ravno te dni, ko sem brala razne strokovnjake za čemaž tule gor, nanju spomnila.

poznam družino. zastupitev z gobami. oče in sin preživela,mama in mlajša deklica (6 let) umrli.
grozno.

Moja bivša je imela klopa v lasišču kot otrok. Ker je imela zelo goste in kodraste lase, dolgo niso opazili, da ima klopa … potem pa je rekla, da je imela stalno probleme … spala je na primer z eno oko odprto, čeljust ji je na stran začelo vlečti, ter ostale težave … ampak se je pozdravila, tak da je vse v redu danes z njo.

Spomnim se še to, da sem kot otrok hodil z mojo mamo nabirat gobe – oz. ona nabirat gobe, jaz pa ji samo družbo delat … V glavnem, ko sem končno eno gobo našel, jo vtrgal in nesel mami, je rekla vrži to na tla, ker je strupena, pa je bila ista videti, kot tiste, ki jih je nabirala, no na las podobna … taprave gobe pa sem nevede pohodil. Kar hočem rečti, moreš biti hud maher, da ločiš gobe. Jaz jih ne ločim … mušnico bi zamenjal hitro s pravo gobo, pa če tudi zelo rad jem gobovo juho in gobovo omako.


Po Tv sem gledala zdravnika, ki je trdil drugace, da nisi trajno zasciten, ce si menigitis prebolel. Vem zato, ker ga je imel oče, pred mnogimi leti, kasneje brez tezav.


Po Tv sem gledala zdravnika, ki je trdil drugace, da nisi trajno zasciten, ce si menigitis prebolel. Vem zato, ker ga je imel oče, pred mnogimi leti, kasneje brez tezav.[/quote]
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=37&t=7671299
Malo sem poguglala. Potem pa vec ne ves, sem za meningitis bila prav pozorna.

Ene par primerov – zastrupitev z gobami, hudo bruhanje, hospitalizacija, končalo k sreči brez posledic.
Bivši mož – klopni meningitis v otroštvu, dolga hospitalizacija, kot posledice hude migrene, ki pa k sreči niso zelo pogoste.
Moja mama – boreliza, 2x hospitalizirana intravenozno zdravljenje z antibiotiki, je neozdravljivo bolna, ima v krvi še vedno toliko protiteles, da jih nobena naprava ne zazna. Vseeno je bolje, kot pred zdravljenjem, ko ene 7 let nihče ni vedel, kaj je z njo narobe, le vse na njej je bilo narobe, odpovedovalo, grozno, ko se spomnim (sem bila še otrok, mladostnica in takrat se za borelizo še ni vedelo sploh, da obstaja). v bolniškem stažu je bilo po zdravljenju 3 leta. Od tega je zdaj 30 let. Živi, z bolečinami.

New Report

Close