Najdi forum

Pozdravljeni!
Imam nategnjeno notranjo kolensko vez na levi nogi (na desni strani levega kolena). Zdravnik je rekel da se bo to zacelilo samo in naj samo hladim. Cez 1 teden imam ponoven pregled. Imam občutek da je koleno zelo nestabilno in ob hoji me boli. Koleno ni oteklo. Zdravnik ni naredil nekih preizkav, le z različnimi gibi je ugotovil ob katerimi mi je koleno “zaskočilo”. Zanima me ali se to res samo zaceli, ali je potrebno zdravniško zdravljenje? Koliko časa moram počivati?
Hvala.

Spoštovani,

priporočam, da slikate poškodovano koleno z magnetno resonanco. Sam (klinični) pregled v prvih tednih po poškodbi ni zanesljiv. Ko boste naredili slikanje, priporočam pregled s posnetki.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za odgovor.
Naj vam razložim poškodbo:
Zgodilo se je v soboto. Soigralec pri nogometu me je pri igri brcnil v koleno. Po udarcu sem lahko hodil, ampak me je bolelo. Z igro nisem nadaljeval.
Začelo se je naslednji dan z preskakovanjem v kolenu in bolečinami ob hoji. Cez dva dni se stanje ni nič izboljšalo. Ko hodim me boli na zunanji in notranji strani kolena. Imam občutek da koleno ni stabilno in v njem mi nekaj poka.
Na kaj ciljate po vsem tem? Kaj bi to mogoče lahko bilo?
Zanima me pa glede nategnjenih vezi, ali je potrebna operacija, ali ne?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

če so vezi le nategnjene, običajno operacija ni potrebna. Drugače je, če so vezi strgane.

Glede na očutek nestabilnosti je precej verjetno, da je katera izmed vezi strgana. Bolečina v notranjem in zunanjem delu kolena je lahko posledica poškodbe vezi, sklpene ovojnice, meniskusov in/ali sklepnega hrustanca v teh predelih.

Vsekakor priporočam izvedbo že prej svetovanega slikanja kolena z magnetno resonanco, nato pa pregled s posnetki le-te.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepša hvala!
Bom odšel še enkrat k zdravniku.
Zanima me pa kakšne so bolečine, če so vezi strgane? Ker jaz lahko normalno hodim.

Spoštovani,

strgane vezi lahko povzročajno različne tipe in različne intenzivnosti bolečine, odvisno od tega, katera vez je strgana in v kakšnem obsegu.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close