Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A kdo res želi ostati večno samski?

A kdo res želi ostati večno samski?

Zanima me, če je kdo tu gor, da je recimo 40+ ali pa vsaj 35+ in je skoz samski, da ni nikoli z nikomer bil v tako resni vezi, da bi skupaj živela vsaj kak mesec?
Je kdo tak, ki je ostal večno samski, ker to preprosto želi? Ali je pri vseh splet okoliščin, torej, da bi želeli imeti partnerja pa se ni izšlo?

Definitivno pripelje do tega splet okoliščin, mogoče kakšne zdravstvene težave ali res globoka vera…..

Veš da.

nova
Uredništvo priporoča

Poskusi naslednjič s svojim nikom.

A je sploh kak večno samski tu gor?
Osebno drugače nobene take osebe ne poznam (razen primerov, ko gre za kake bolezni), razen sebe seveda.

Nekaj jih poznam, ampak so res čudni. V nesoglasji s svojo okolico, v sporih s svojimi sorodniki. Pa ni nujno da so oni čudni, lahko, da smo čudni tudi mi, ki smo “srečno” poročeni, v “srečni” zvezi ali partnerstvu.

Srečno poročenih ni. Je samo polno bleferjev, ki pred sosedi glumijo, da jim je v življenju fajn.

V kakem smislu čudni?
Zdaj v mislih imam primere, ki ne gre za kako bolezen. Pa, da ne gre za kako zasvojenost z alkoholom (čeprav ti so ponavadi poročeni in imajo otroke).
V mislih imam take samske, ki hodijo v službo, niso alkoholiki, mamilaši.
V bistvu me zanima zakaj se tebi zdijo čudni :). Da vidim, če spadam v katero od teh kategorij.

Veliko nas je, veliko.

Veliko vas je? Česa vas je veliko?

cca 50 let
Pa je čisto ok oseba.
Kaj pa vem zakaj.

cca 50 let
Pa je čisto ok oseba.
Kaj pa vem zakaj.[/quote]

Misliš, da si ta oseba sama želi ostati večno samska? In ji je tako ok ali pa želja po razmerju je bila, samo pravega ji/mu ni uspelo najti?

Nekaj časa čakaš boljšo zvezo. Se ne navežeš kar na vrat na nos na nekoga, izbiraš. Toda potem ostanejo samo izbirki, prebrani izbirki.
In ostaneš sam. Nehote. Nevede, da ti je čas potekel.
Ampak, ker je večina v okolici v vezah-takih ali drugačnih- ni nujno, da dobrih, še manj vzornih- ti izvisiš, ker si drugačen, ker ne poznaš komunikacije vezanih, ker se ti takorekoč dobro godi, ker nimaš skrbi. Izvisiš in si čuden.

cca 50 let
Pa je čisto ok oseba.
Kaj pa vem zakaj.[/quote]

Misliš, da si ta oseba sama želi ostati večno samska? In ji je tako ok ali pa želja po razmerju je bila, samo pravega ji/mu ni uspelo najti?[/quote]
Evo me. Včasih me prime, da bi imel koga, pa mi postane slabo ob misli, da moral nekoga prenašat. No go.

Misliš, da si ta oseba sama želi ostati večno samska? In ji je tako ok ali pa želja po razmerju je bila, samo pravega ji/mu ni uspelo najti?[/quote]
Evo me. Včasih me prime, da bi imel koga, pa mi postane slabo ob misli, da moral nekoga prenašat. No go.[/quote]

Se pravi, da nekako podobno kot jaz razmišljaš.
V mladih letih me je zelo imelo koga imet. Ampak po pravici povedano, če zdaj pomislim, da nekdo ponoči zraven mene smrči, da mi nekdo teži, ker grem malo po svetu… tako, da očitno res nisem material za živet v dvoje. Kaj pa vem. Drugič pa spet bi pa nikogar ni. Ne vem.


Evo me. Včasih me prime, da bi imel koga, pa mi postane slabo ob misli, da moral nekoga prenašat. No go.[/quote]

Se pravi, da nekako podobno kot jaz razmišljaš.
V mladih letih me je zelo imelo koga imet. Ampak po pravici povedano, če zdaj pomislim, da nekdo ponoči zraven mene smrči, da mi nekdo teži, ker grem malo po svetu… tako, da očitno res nisem material za živet v dvoje. Kaj pa vem. Drugič pa spet bi pa nikogar ni. Ne vem.[/quote]
Tako pač je. Jaz recimo niti kave ne morem popit do konca z nekom, ne da bi me začelo dušit. Tak pač sem in odkar sem se s tem sprijaznil, mi ni hudega. Dokler se pa nisem… vae misero mihi;-))
Ampak vsaj v nikogar ne rinem na silo, ker ne bi bilo pošteno, da bi me prenašal.

Jaz vedno nisem bil samski sem imel punce, sedaj sem poročiti se nimam namena ker mi lepše skoraj ne bi moglo biti…..svoboden kot ptica. Saj ne rečem da z nekaterimi ni bilo vredu samo skos je bilo neko nerganje, jaz bi to jaz bi ono pejva tja, to pa ne itd, itd. Sedaj počne kar hočem, kjer hočem in kadarkoli želim. Kot da sem vsak dan na dopustu. OK seks res nekoliko trpi, sicer bi lahko vsak dan hodil ven in porival 30+ letnice samo se mi ne da. Kadar mi paše pač kakšno najdem, je pa treba zelo pazit sploh take 30+, raje dva kondoma čez kot enega premalo (pa še to obvezno svoje) so zvite bolj kot lisice.

Se pravi, da nekako podobno kot jaz razmišljaš.
V mladih letih me je zelo imelo koga imet. Ampak po pravici povedano, če zdaj pomislim, da nekdo ponoči zraven mene smrči, da mi nekdo teži, ker grem malo po svetu… tako, da očitno res nisem material za živet v dvoje. Kaj pa vem. Drugič pa spet bi pa nikogar ni. Ne vem.[/quote]
Tako pač je. Jaz recimo niti kave ne morem popit do konca z nekom, ne da bi me začelo dušit. Tak pač sem in odkar sem se s tem sprijaznil, mi ni hudega. Dokler se pa nisem… vae misero mihi;-))
Ampak vsaj v nikogar ne rinem na silo, ker ne bi bilo pošteno, da bi me prenašal.[/quote]

A prav sklepam, da tudi nimaš rad žurk, ne hodiš rad na pijačke pa take zadeve?
Jaz ne maram teh zadev in je zelo neprijetno, ko mi stalno dopovedujejo, da pa moram hoditi na take stvari. Meni je pa to čisto odveč. Spadam med izjemne čudake, kar se teh zadev tiče po mnenju okolice.


Tako pač je. Jaz recimo niti kave ne morem popit do konca z nekom, ne da bi me začelo dušit. Tak pač sem in odkar sem se s tem sprijaznil, mi ni hudega. Dokler se pa nisem… vae misero mihi;-))
Ampak vsaj v nikogar ne rinem na silo, ker ne bi bilo pošteno, da bi me prenašal.[/quote]

A prav sklepam, da tudi nimaš rad žurk, ne hodiš rad na pijačke pa take zadeve?
Jaz ne maram teh zadev in je zelo neprijetno, ko mi stalno dopovedujejo, da pa moram hoditi na take stvari. Meni je pa to čisto odveč. Spadam med izjemne čudake, kar se teh zadev tiče po mnenju okolice.[/quote]
Prav sklepaš. Niti na službene fešte ne hodim, čeprav se mi maščuje. Sem jasno povedal, da nisem družaben tip, čeprav sem po prepričanju zafrkant. Kaj si okolica misli, mi je pa vseeno. Čeprav si to lažje privoščim odkar sem malo starejši, to je pa res.

A prav sklepam, da tudi nimaš rad žurk, ne hodiš rad na pijačke pa take zadeve?
Jaz ne maram teh zadev in je zelo neprijetno, ko mi stalno dopovedujejo, da pa moram hoditi na take stvari. Meni je pa to čisto odveč. Spadam med izjemne čudake, kar se teh zadev tiče po mnenju okolice.[/quote]
Prav sklepaš. Niti na službene fešte ne hodim, čeprav se mi maščuje. Sem jasno povedal, da nisem družaben tip, čeprav sem po prepričanju zafrkant. Kaj si okolica misli, mi je pa vseeno. Čeprav si to lažje privoščim odkar sem malo starejši, to je pa res.[/quote]

Super. Me veseli, da si se oglasil v tej temi. Včasih imam občutek, da sem edina taka na tem svetu :).
Kar naprej teženje s temi žurkami pa, da moramo svoje rojstne dne praznovati s sodelavci pa ona obletnica pa tretja obletnica pa božično-novoletno od štanta do štanta pa vse to posedanje po lokalih… jaz pa nočem. Če že kdaj kje pristanem mi je pa bedno.
Zato me res veseli, če še kdo napiše, da je glede tega podoben kot jaz.

Baje sem čudna na kvadrat, 35+ nikoli nisem z nikomer zaživela, najdaljša zveza slabe dve leti, splet okoliščin je samo izgovor;))) , poroke se bojim kot hudič križa. En teden morja to je največ kar sem z nekom “živela” in komaj preživela, vse mi je šlo na živce, prav vse, še to da ponoči diha;)))
O ja, zelo dobro poznam dušenje.
Čudna na kvadrat sem pa baje zato, ker imam družbo samih samskih moških 35+. Nisem vedela, da je čudno, če samska ženska pride na žurko z večimi samskimi moškimi godnimi za ženitev… Jaz pravim, da iste ptice skupaj letamo.
Ja, nas je kar nekaj takih samskih 35+, ki še nismo nikoli z nikomer zaživeli.
Med sabo se ne pogovarjamo zakaj smo samski, jaz zase vem zakaj sem in ne, ne želim si ostati samska, iščem nekoga, ki je za kompromise. Drug drugega sprejemamo takega kot je in mu želimo vse najboljše, pa vsi še vedno iščemo, vsi, noben še ni obupal.
Hm, pa vsi imamo svoje lastniško stanovanje, redno službo in noben ni na minimalcu. Ja, prijateljice 30+ pa res še vse živijo doma, si ne upajo iti same na svoje tako kot jaz.
Mogoče smo samozadostni. Za domače in okolico smo čudaki in so nad nami že obupali;)))

Tipični egoisti, nič narobe, samo priznati si ne upate

Tipični egoisti, nič narobe, samo priznati si ne upate[/quote]
Tega nisem nikdar zanikal, skrival, ali sramoval.

Ja, moja svakinja je samska. Zdaj jih ima 48, in nobenega namena najti koga. Je malo cudna, ampak kdo pa ni. Hodi v sluzbo, potem pa dela kar hoce. Ne vem, kaj je s tem tako narobe.

Rada s kom mimogrede kaj pove, na hitro, neki tesnejsi stiki ji ne sedejo, jih tudi z mano nima, ceprav sem z njenim bratom ze preko 20 let, pride na obisk dvakrat, trikrat na leto, jaz pri njej se nisem bila, ker nikoli ne povabi, ok, ni problema.

Ce okolica zanjo misli, da bi morala imet partnerja, to njej prav dol visi. In prav je tako.

Imam sorodnico, blizu 60 let od vedno in za vekomaj samska. Na prvi pogled normalna ženska, urejena, visoko izobražena, dobro službo in dobro situirana. Če si v njeni družbi malo dlje časa pa vidiš da ji manjka kolesce v glavi. Večni nergač, vse jo moti, nihče ni normalen, ostale sorodnike komandira in jim ukazuje čeprav so odrasli… Na skupnih družinskih dogodkih je nihče ne more prenašat, smo veseli če je ni in če pride se večinoma takoj poberemo.
Skratka ne verjamem da na svetu obstaja oseba, ki bi jo normalno prenašala več kot pet minut.

New Report

Close