Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Če si odkrit, si žleht, če si tiho, si hinavec

Default avatar

potem pa ne izzivat

če zineš kaj nesramnega se ti vrne, treba je to razumet

Kaj zdaj? je napisal/a:
Če vam kdo v obraz pove svoje, je žleht. Če pa je tiho, je za vas hinavec. Kdaj vam je sploh prav?
Default avatar

povem naravnost

Povem naravnost. Ne nesramno, a točno to, kar mislim. Včasih sem imela tudi malo problemov zaradi tega. V glavnem pa ne. Družim se z ljudmi, ki me poznajo, ki poznajo moj način in tudi oni so precej podobni. Laže prenesem, če mi neprijetno mišljenje povedo v obraz, kot da ga izvem kasneje od nekje zadaj.
Default avatar

Poletna3

povem naravnost je napisal/a:
Povem naravnost. Ne nesramno, a točno to, kar mislim. Včasih sem imela tudi malo problemov zaradi tega. V glavnem pa ne. Družim se z ljudmi, ki me poznajo, ki poznajo moj način in tudi oni so precej podobni. Laže prenesem, če mi neprijetno mišljenje povedo v obraz, kot da ga izvem kasneje od nekje zadaj.
Ja, veliko je takih. In mnenje takih je, da je takšna komunikacija najboljša. Imam eno sodelavko, tako odrto, vse kar pove je v zvišanem tonu in to opravičuje s tem, da je to pač njen način govora. Meni je to čisto dretje. Potem pa še ženska preklinja, res, niti malo mi ni do tega, da bi šla v neke hude debate z njo. Itak so večinoma samo njeni monologi in moje prikimavanje ali prazen pogled. Sploh ne razmišljam o tem, da bi ji rekla kaj kontra. Sem pač raje "hinavska". Pri takih ljudeh itak nikoli ni konca. Sicer pa, zakaj je moje mnenje o njej sploh pomembno? Če me o njem neposredno ne vpraša, je čisto nepomembno in je to mnenje moja "frustracija", ne njena. Mene ta vedno opevana opravljanja za hrbtom sploh ne ganejo. Če komu nisem všeč, mu nisem. Trudim se, da sem z vsemi vljudna in prijazna, če gre pa to komu v nos, pa mu naj gre. Ne rabi mi tega povedati v obraz. Pa tudi ne bom jezna, če bom po ovinkih izvedela za to. Mnenja ljudi, s katerimi nisem v "poglobljenih" osebnih odnosih, mi res niso breme. Drugače pa je s tistimi, ki so mi blizu.
Default avatar

Srečko5

Temu skupaj, še slabše, se reče "Pritlehnost". Nacionalni šport nekaterih slovencev.

Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami.

povem naravnost

Poletna3 je napisal/a:
Ja, veliko je takih. In mnenje takih je, da je takšna komunikacija najboljša. Imam eno sodelavko, tako odrto, vse kar pove je v zvišanem tonu in to opravičuje s tem, da je to pač njen način govora. Meni je to čisto dretje. Potem pa še ženska preklinja, res, niti malo mi ni do tega, da bi šla v neke hude debate z njo. Itak so večinoma samo njeni monologi in moje prikimavanje ali prazen pogled. Sploh ne razmišljam o tem, da bi ji rekla kaj kontra. Sem pač raje "hinavska". Pri takih ljudeh itak nikoli ni konca. Sicer pa, zakaj je moje mnenje o njej sploh pomembno? Če me o njem neposredno ne vpraša, je čisto nepomembno in je to mnenje moja "frustracija", ne njena. Mene ta vedno opevana opravljanja za hrbtom sploh ne ganejo. Če komu nisem všeč, mu nisem. Trudim se, da sem z vsemi vljudna in prijazna, če gre pa to komu v nos, pa mu naj gre. Ne rabi mi tega povedati v obraz. Pa tudi ne bom jezna, če bom po ovinkih izvedela za to. Mnenja ljudi, s katerimi nisem v "poglobljenih" osebnih odnosih, mi res niso breme. Drugače pa je s tistimi, ki so mi blizu.
Tisti, ki govorimo, povemo naravnost nismo vsi vzvišeni. Če si opazila, sem napisala, da ne povem nesramno. Tudi vzvišeno ne. Ne morem npr. nekomu reči, da mi je njegov predlog, mišljenje všeč, če mislim popolnoma drugače. To pač ne gre.
Default avatar

moj mož olepšuje

Moj mož pove približno tako, da nikogar ne užali. Večkrat se je že zgodilo, da sva zaradi tega imela potem nenapovedane, nepovabljene goste ( tudi njemu ni pasalo, ali pa kake nama nevšečne stvari.). Ne vem, zakaj ljudje ne povedo tako, kot mislijo? Ne bi bilo nič nesramno, samo izognili bi se določenim stvarem.
Default avatar

Poletna3

Poletna3 je napisal/a:

Tisti, ki govorimo, povemo naravnost nismo vsi vzvišeni. Če si opazila, sem napisala, da ne povem nesramno. Tudi vzvišeno ne. Ne morem npr. nekomu reči, da mi je njegov predlog, mišljenje všeč, če mislim popolnoma drugače. To pač ne gre.
Glede tega se strinjam. Vem, da ni normalno, da kar z vsem izraziš svoje strinjanje. In debata je izmenjava mnenj, tudi če niso enaka.

Mene pri samooklicanih "direktnih" ljudeh v komunikaciji ustavi to, da je njihovo mnenje edino pravilno, in pri njih ni prostora za debato, tako kulturno.

So pa še ene cvetke. Taki, ki svoje resnice o drugih prodajajo kot splošne resnice, govorijo v eno in ko končajo z monologom pride še najboljši stavek: "Ampak nič ne bom rekla." Mislim.. a je še sploh kaj, česa nisi povedala? 😊
Default avatar

ena zlata sredina

Najboljša je ena zlata sredina. Da znaš direkt povedat, khrati pa si toliko spreten, da stvar malo zaviješ.
Default avatar

ego na cesti

ena zlata sredina je napisal/a:
Najboljša je ena zlata sredina. Da znaš direkt povedat, khrati pa si toliko spreten, da stvar malo zaviješ.
Skratka, da se znaš naredit lepega :)

Ampak, ne resno, mislim, da je razlika ali si iskreno odkrit, ker recimo hočeš razrešiti nek problem ali pa si hinavsko tiho in stisneš rit. Morda nastane problem, ker si nekateri agresivnost, sadizem tolmačijo kot direktnost. Direktnost ni alibi za nesramnost.

Ne vem še vedno je boljše, če ti nekdo direktno pove kaj ga moti in potem skupaj preko debate prideta do neke konstruktivne rešitve.
Default avatar

sredina je ok

ena zlata sredina je napisal/a: