Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Umor v Podčetrtku – velika bajta z podnajemniki

Umor v Podčetrtku – velika bajta z podnajemniki

Gledam zdaj posnetke na poročilih: Oče, ki je ubil sina, je živel v lepi, dokaj novi hiši, urejeni, sveža fasada, lepa nova okna, škarpa okoli hiše, avtomobil, vse zrihtano v nulo.
Tudi podnajemnike je imel, torej je nek vir prihodka vendarle bil.

Imam občutek, da ni bilo samo slabo finančno stanje krivo za vse tegobe v družini.

In kaj naj porečejo vse mame, ki živijo z otroci same, očetje ne plačujejo preživnine, ostanejo brez službe, v stiskah, podobnih tej. Tudi z otroci s posebnimi potrebami, ko očeje spizdijo takoj po porodu in nikoli več ni slišati za njih. Poznam primerov kar nekaj. Ali naj tudi one pomorijo otroke.

Tu pa enkrat en foter ne zmore, pa je katastrofa, je najbolj ubogi, groozno je trpel itd itd.
A ženske pa ne trpijo ??

Je pač treba priznat, da oče enostavno ni bil sposoben srbet za sina in to je dejstvo.
Zdaj pa naj še kdo reče, da nismo ženske trikrat bolj sposobne od moških.

Ne vemo vzroka za to, kar se je zgodilo, a ga je hotel samo namlatit, pa mu je spodletelo ali pa dejansko ubit in še sebe. Ker dejstvo je pa, da precej več moških naredi samomor.

Ne poznamo ozadja, ne vemo, zakaj je oče to storil? Mogoče je bil psihični bolnik, morda mu je udarilo na živce. Če je skrbel za sina, domnevam, da ga je imel rad. Morda je bil v taki situaciji, da sploh ni bil sposoben racionalno razmišljati in potem je naredil grozljivo dejanje.
Če bi bil sposoben pametno in racionalno razmišljati, bi dal sina v rejo, če ni bil sposoben skrbeti zanj. Redno bi ga obiskoval. Kdo ve, zakaj se je to zgodilo?
Spomnim se, kaj se je pred leti zgodilo v sosednji vasi. Sin je ubil očeta in nato sodil še sebi. Fant je bil miren, nihče mu ne bi pripisal tako grozljivega dejanja. Niti kokoši ni bil sposoben ubiti.
To so grozljive stvari. Naj ubogi fant, pa tudi oče počivata v miru.

Res nekako ne gre skupaj. Kajti dom izgleda urejen. Okolica je urejena, hiša porihtana, vidi se, da ni propadalo oz. bilo uničeno.
Ne vem, morda so podnajemniki skrbeli za okolico, vendar dvomim, da v toliki meri.
Verjetno je bila hiša zgrajena prej, preden je oče izgubil službo.

Vprašanje tudi, zakaj je pobegnila mama. Ali zaradi otroka, ali pa zaradi očeta.
Nekaj mi v zgodbi manjka – oče nasilen, morda alkohol.

Mislim, da oče ni mogel hiše prodati, verjetno tam ni veliko interesa za nakup hiše.
Škoda, da se je moralo tako tragično končati.

Sploh je bila tale mama (tudi ženska) blazno sposobna, ko je pobegnila pred obveznostmi in šla na lepše, a ne?

Vse bo jasno, ko bodo oz. so že prebrali poslovilno pismo, ki da je oče napisal.
Tam je verjetno napisal, zakaj je to storil.

V rejo? Sklepam, da si zelo zainteresirana, da v svoj dom vzameš hudo prizadetega otroka. Za koliko hudo prizadetih otrok že skrbiš?

V rejo? Sklepam, da si zelo zainteresirana, da v svoj dom vzameš hudo prizadetega otroka. Za koliko hudo prizadetih otrok že skrbiš?[/quote]

Pokojni deček je bil otrok s posebnimi potrebami. Ne vem, kako hudo je bil prizadet. Je razlika. Soseda ima težko prizadetega otroka (že starejšega) in ga ima zadnjih nekaj let v zavodu, ker sama ni več sposobna skrbeti zanj. Sigurno je obstajala kakšna rešitev, da do take tragedije ne bi prišlo.

V rejo? Sklepam, da si zelo zainteresirana, da v svoj dom vzameš hudo prizadetega otroka. Za koliko hudo prizadetih otrok že skrbiš?[/quote]

Pa kaj je z vami? Kje ste našli laž, da je bil fant prizadet? Neeeeehajte!!!!!!

Na eno tako mamo je gotovo več tisoč moških, ki to storijo – pobegnejo pred obveznostmi in mamo ter otroka pustijo sama. Ampak za fotre je to normalno, ane? Ko pa ena mama takole gre, zapusti moža in otroka, je pa cel škandal.

Ma daj, avtorica, krizo imaš ti. Kaj tebe briga VELIKA BAJTA (hiša, mimogrede), kaj tebe brigajo podnajemniki. Pa prav je S podnajemniki in ne Z podnajemniki. Ne moreš, da ti ne bi šlo v nos, a ne?

Ker dejstvo je pa, da precej več moških naredi samomor.

Nekaj dejstev:

1) Podčetrtek je še vedno Štajerska, kajne? (Zraven pa še ZLOČesti vpliv Kumrovca…).

2) Vprašnje je, katerega rodu je bila pobegla mati, ki to sploh ni. Morda Ukrajinka? Čeprav
je za tragedijo potreben in zadosten pogoj, da je pač Štajerka (značilnost: alkohol, incest)

Vsekakor sta s sinom zdaj skupaj in se nam smejeta z višav.

OČE :-)))))))))))))

SIN :-))))))))

Vesel oče

Res ste bolni.

Ti si pa res udarjen.

Tole je pa čisti odraz današnje družbe. Kupi si veliko lepo hišo, avto, lepe cunje…važni, da na ven zgleda kako ti je lepo v življenju. Res je postalo smešno, da tako, več kot očitno razmišlja večina….ampak žal ni tako. So nekateri dosti bolj srečni pa živijo v pomanjkanju. Ker denar in materiaone dobrine niso vse. Ampak, to povprečnemu Slovenceljnu še vedno ni jasno….eh ja, na ven vse lepo, na notr (odnosi, notranje zadovoljstvo) pa vse gnilo…. in drugi dejansko gledate to in mislite, da če ima nekdo lepo hišo, da potem bi pa že moral biti srečen ane??

In mone spet lahko orgazmirajo:(

Kaj ti nuca lepa velika hiša, pa super avto, če odznotraj nisi srečen? Avtor, mogoče nisi pomislil, da je bajta nastala, ko je oče še imel službo? Da se je zato zapufal in je treba pufe plačevati? Tudi to je lahko zelo velik problem.

V rejo? Sklepam, da si zelo zainteresirana, da v svoj dom vzameš hudo prizadetega otroka. Za koliko hudo prizadetih otrok že skrbiš?[/quote]

Pa kaj je z vami? Kje ste našli laž, da je bil fant prizadet? Neeeeehajte!!!!!![/quote]

Da ni bil prizadet??? Fant ni hodil v redno šolo!!! Oče ga je vozil v Celje…

Ti si pa en močno, močno bolan osebek.

Jaz ga pa po svoje razumem. Sem ženska in imam otroke. Imeti otroka s posebnimi potrebami ni kar tako. Otrok je hodil v šolo s prilagojenim programom, to piše v časopisu. Kako hudo je bilo z njim ne vem. Vem pa, da ko v življenju pride do situacije, ko ne vidiš več poti naprej, lahko škoduješ tudi otroku.
Sama sem imela pred porodno depresijo. Nihče mi ni verjel, ker te v knjigah ni, oziroma ti nihče ne verjame. Zdravnica samo zamahne z roko in ti reče saj si že rodila česa te je strah. Vendar to je neko psihično stanje, ki ga ne znam opisati in zgine takoj s porodom. Proti koncu nosečnosti sem vsak sleherni dan razmišljala, kako bi naredila samomor in zraven umorila otroke. Vsakič ko sem bila v avtu sem si predstavljala kako zapeljem na nasprotni vozni pas…. Vedno sem imela na srečo nek glasek, kaj pa če ne rata, kaj pa moji starši ne moreš jim tega naredit…. na moža sploh nisem mislila.
Pa v vednost imam urejeno življenje, ljubečega moža in danes ko sem brala o tem očetu sem se spomnila na moje misli takrat in vem da je manjkalo samo malo korajže. Toda moja glava je bila tako zmedena in moje telo tako utrujeno, da sem si želela samo umreti, ker pa sem se bala kaj bo z mojimi otroki se razmišljala tudi v tej smeri.
Mogoče je bilo očeta samo strah kaj bo z Majem ko ostane sam, brez njega. Ni opravičila za tako dejanje vendar, ko ni poti….

Ja, ampak tehtnica ima in mora imet dva konca…..Vedno. Zagotovo se ne bo samo enemu poslovilnemu pismu verjelo… to je ena plat. Glede na to, da je mama , ex. partnerka odseljena, se bodo še z njo dodobra pogovorili in jo izprašali, zakaj se je odselila. Ker verjetno mora bit partnerski vzrok prvi, ne samo otrok s posebnimi potrebami.

Glede avtorice in njej podobnim enakomislečim: predstavljaj si sebe, da živiš nkje takole na periferiji, daleč od frekventnih mest, vsem na očem, manjši zaselek, vsi se med seboj poznajo; kako prikrit, da si postal finančno broke? Ne glede na to, ali piješ, ali izgubiš službo, skratka, da ne moreš več živet tako, kot si v časih, ko si si lahko tako hišo postavil? Ja, ženske to drugače sprejmemo, kot moški, to je dejstvo! Za moške je to osebni pogrom! Ženske se že znajdemo! In ob tem imeti kot moški s takim mišljenjem na skrbi še potomca s posebno potrebo? Postavite se v to vlogo: jasno, brez pomoči dobrih ročic vaših staršev seveda, ki so ali niso ravno pri roki, bi pa zagotovo priskočili takoj…… Da ste sami takole. Zagotovo si naštimate najemnike, ali pa oddate bajto v celoti ( če jo sploh v takih odročnih krajih sploh lahko), da imate vsaj nekaj za sproti. Za preživet…. Zato podnajemniki v tako “uštimani” bajti, koti pišejo nekateri.

Vsak strokovnjak, ki dela z otroci s PP, sploh s hujšimi primeri, ti bo povedal, da nenormalno veliko zakonov razpade, ko se otrok rodi s PP. Tako hudo je, da se celo najdejo eni strokovnjaki, ki te dobesedno hočejo pripraviti na to, da te bo mož zapustil. Citat: Gospa, da ne boste začudeni, ko jo bo mož popihal, večina jo popiha.

Ko jo oče popiha, se krivi otrok s posebnimi potrebami. Ko jo popiha mama, bomo pa trdili, da otrok s posebnimi potrebami ni vzrok, ampak je sigurno kaj drugega? A ni to malo nefer? On je ostal in se je trudil, dokler se je, ona je pa odšla. Pa ne odšla v sosednjo vas, da bi vseeno še malo priskočila na pomoč, šla je tako daleč, da ni pomagala čisto nič. Če ona samo ni mogla živeti z njim, za otroka bi ji bilo pa mar, bi ostala vsaj v radijusu 50 km.

Vsak strokovnjak, ki dela z otroci s PP, sploh s hujšimi primeri, ti bo povedal, da nenormalno veliko zakonov razpade, ko se otrok rodi s PP. Tako hudo je, da se celo najdejo eni strokovnjaki, ki te dobesedno hočejo pripraviti na to, da te bo mož zapustil. Citat: Gospa, da ne boste začudeni, ko jo bo mož popihal, večina jo popiha.

Ko jo oče popiha, se krivi otrok s posebnimi potrebami. Ko jo popiha mama, bomo pa trdili, da otrok s posebnimi potrebami ni vzrok, ampak je sigurno kaj drugega? A ni to malo nefer? On je ostal in se je trudil, dokler se je, ona je pa odšla. Pa ne odšla v sosednjo vas, da bi vseeno še malo priskočila na pomoč, šla je tako daleč, da ni pomagala čisto nič. Če ona samo ni mogla živeti z njim, za otroka bi ji bilo pa mar, bi ostala vsaj v radijusu 50 km.[/quote]

si bila zraven, med njihovimi štirimi stenami, da lahko tako pišeš?

No da se se js izpisem
Oce je v litiji prodal hiso in s tistim denarjem kupil to in jo napol zrihtal. Hotel se je igrat igro kupim,zrihtam,prodam. Svoji zeni ni pustil delati ne nc. Se o vzgoji otroka ni smela govoriti… Vedno jo je le on komandiral. Zato je tudi od njega odsla. Tukaj je bila tista 1. Tocka… Ker se pa s sinom ni nihce obadau vedno sano racunalnik in tv z risankami kjer ne govorijo se je njegov razvoj ustavil. Oceta je pri 7 letih klical gogi in to je bilo vse. Zaradi tako slabega stanja je kasneje hodil v posebno solo v mariboru… Ker pa ga oce ni redno vozil v solo je imel na vratih 3 leta socialno… Pno prisli so podnajemniki,ki so se zaceli s sinom ukvarjat,se z njim pogovarjat,ga podpirali in celo pomagal jim je pri opravilih… Takrat se mu je stanje pobolsalo in so malega prestavli v celje na lavo. Med vsem tem casu se je oce zdravil proti depresiji (10let) pri osevni zdravnici ki se ga je bala zaradi njegovih prejsnih pristopov in ga ni hotela poslati k psihjatru. Sam pa je tudi v poslovilnem pismu napisal da ni nasel vec izhoda

New Report

Close