Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

debele ženske - obutev?

Default avatar

silky.smooth

ženske, ki ste predebele, a imate tudi težave s kupovanjem obutve?
sama imam preveč kg in opažam, da so mi v trgovinah čevlji prozki, prenizki, skratka pretesni. številka večji isto, samo da so poleg vsega še predolgi.
imate ostale tudi take težave in če ja, kako si pomagate?
Default avatar

ne nimam

silky.smooth je napisal/a:
ženske, ki ste predebele, a imate tudi težave s kupovanjem obutve?
sama imam preveč kg in opažam, da so mi v trgovinah čevlji prozki, prenizki, skratka pretesni. številka večji isto, samo da so poleg vsega še predolgi.
imate ostale tudi take težave in če ja, kako si pomagate?
Ne, nimam takih težav.
Sem se zredila s 60 na 90kg in to v dobrem letu. Samo obutev je ostala ista. Hlače seveda ne, obutev pa sem nosila isto kot prej.
Default avatar

papapapacka

Shujšaj? :)
Default avatar

silky.smooth

papapapacka je napisal/a:
Shujšaj? :)
itak da se pojavi komentar kot je tvoj.
a do takrat naj pa bosa hodim?
če nisi pretežka in če nimaš težav z nabavo obutvije, a lahko prosim zaobideš to temo? hvala.
Default avatar

kr.ena

Številko čevljev imam isto že od osnovne šole. Ne glede na kg je velikost čevljev ostala ista. Nič mi ni ozko, prej široko.
Default avatar

pačioščešš

Kupuješ take bz (ponavadi so drage), ki imajo v ponudbi tudi široke modele ali celo zelo široke modele.
Default avatar

antigležnarka

Tudi jaz imam prekomerno težo. Z običajnimi čevlji na vezalke, balerinkami, supergami nimam težav. Do zdaj mi pa nikakor ni uspelo najti elegantnega gležnjarja z zadrgo ali škornjev, ki bi jih lahko obula kaj šele zapela. Imam št. 37-38.
Default avatar

katere bz?

pačioščešš je napisal/a:
Kupuješ take bz (ponavadi so drage), ki imajo v ponudbi tudi široke modele ali celo zelo široke modele.
katere bz imaš v mislih?
Default avatar

sdvsdlsdkjsvdhjs

V katerih trgovinah pa kupuješ? In kak stil?

Dolga leta sem bila tudi sama precej pretežka. Pa še visoko nogo imam, se pravi poznam prekletstvo pretesnih čevljev. Na daleč se izogibaj Deichmannu.. Tam je večina modelov res preozkih. Jaz sem veliko večino čevljev naročila na spletu. Vem da se sliši tvegano, ampak v zadnjih par letih sem kupila 90% čevljev preko slovenskih spletnih trgovin in vsi so mi ustrezali, v fizičnih trgovinah je pa bolj slabo.

Išči čevlje na vezalke, ki jih lahko vsaj malo refuliraš in izogibaj se balerink ali tipičnih salonarjev. Meni so v mojih "tadebelih" časih super odgovarjale superge s skrito peto. Je pa res veliko odvino od tega, koliko si stara in kak stil bi rada.
Default avatar

Ella's

Jaz nisem debela, no mislim, nosim 38 št. pa še ne dolgo nazaj sem 36 in ker sem majhna komaj dobim zase škornje, ker imam preširoko nogo spodaj, na mogoče pol cm. Pa treniram šport, ki tudi to mišico malo okrepi, pa niti ne zgleda, npr. v visokih petah in mini krilu, da bi imela nabite noge, enostavno na tistem delu, kjer je škorenj ozek, imam jaz najširši del, kako naj razložim, ker ponavadi pridejo čisto do pregiba, se pravi so itak predolgi zame. No, najdejo se, ampak jih moram en kup sprobat. In pol res študiram, ja kaj pa ženske, ki imajo res precej preveč kg ali kake malo bolj okrogle, za moje pojme meni še vedno seksapilne ženske.
Default avatar

poznam to

Poznam to, a ne kompliciram. Pač niso vsi čevlji prav, zato grem v trgovino Ara ali pa Alpina.
Tam imajo zagotovo obutev širine G ali še bolje H. In se da kvalitetno in dobro obuti, res pa, da ne za malo fičnikov
Default avatar

Alpina.

Tudi jaz kupujem Alpino, široko kopito. Letos sem na znižanju našla 3 pare salonarjev z nizko široko peto, za vse skupaj sem dala 130 eur.
Default avatar

silky.smooth

čevlji preko spleta? :) se samo smejem, ker mi je popolnoma nepredstvljivo.

v alpini dobim zase gojzarje. tudi z aro nisem imela sreče zaenkrat.

iščem obutev, ki bi mi šla na nogo, če sam malo patetična :) mi je pa dobra ideja superge s skrito peto, moram kakšne pomerit. sem bila zadnje čase precej po trgovina, pa jih nisem videla.
Default avatar

katere spletne trgovine?

preko katerih spetnih trgovin ste kupovale obutev?
Default avatar

in kaj točno je smešnega

iščem obutev, ki bi mi šla na nogo, če sam malo patetična :) mi je pa dobra ideja superge s skrito peto, moram kakšne pomerit. sem bila zadnje čase precej po trgovina, pa jih nisem videla.
Čemu se smeješ?

Jaz že par let nisem kupila čevljev v trgovini. V vseh letih sem samo enkrat dobile čevlje, ki mi niso bili prav in sem jih zamenjala. Izbire je veliko, cene so nižje, ker kupujem v outletih, ali čakam na akcije.

Tudi kopalke vedno kupujem preko spleta, pa kozmetiko. Edino hrano kupujem pri lokalnem kmetu.
Default avatar

silky.smooth

in kaj točno je smešnega je napisal/a:

Čemu se smeješ?

Jaz že par let nisem kupila čevljev v trgovini. V vseh letih sem samo enkrat dobile čevlje, ki mi niso bili prav in sem jih zamenjala. Izbire je veliko, cene so nižje, ker kupujem v outletih, ali čakam na akcije.

Tudi kopalke vedno kupujem preko spleta, pa kozmetiko. Edino hrano kupujem pri lokalnem kmetu.
Jaz da čevlje dobim prehodim VSE trgovine v mojem in dveh sosednjih mestih, zato se smejim. Nepredstavljivo mi je. Enako za obleko. Nesem v kabim celo naročje in ne kupim ničesar, ker mi ni všeč na meni.

A vseeno ppoveš, na katerih straneh kupuješ? Pa kako se za cifro odločiš? (Jaz imam v omari od 38 do 41, ker so pač različni modeli )
Default avatar

Jaz,tako

Sem debela, majhna...itd. Imam številko 37. O kakih salonarjih in balerinkah ni šans. Supergi in drugi čevlji na vezalke tudi ne pridejo v postev. Ker imam okrog nog močne izrastke, oziroma limfedem, tudi škornji ne. Skratka skoraj nič, pa vendar.
Pozimi nosim nizke zimske čevlje, na trak, ki ga z zelo malo truda lahko najprej hitro namestim. Spomladi, poleti in jeseni, pa zaprte natikače. V zgodnji sezoni bolj zaprte, v poletni bolj odprte, vendar spredaj skoraj vedno zaprte.
Gledam pa, da to niso natikači kupljeni kjer koli, ampak razkiram kak cent oziroma euro več in kupim kvalitetne ortopedske, ki jih prodajajo v lekarnah ali specializiranih trgovinah z invalidsko opremo.
Če jih kupim kjer koli drugje, jih lahko prej kot v mesecu dni vržem proč, saj se zaradi teže nekvalitetni materiali takoj stisnejo in ker imam tudi visoko nart, pada noga ven, kar zelo ovira hojo
To sem napisala zato, da boste dojele, da nekatere v bistvu sploh nimate resnih težav zaradi kilogramov.