Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vnetje pri odprtini v noznico

Vnetje pri odprtini v noznico

Živjo,
Stara sem 20let in vceraj zjutraj sva s partnerjem imela spolni odnos. Od takrat dalje pa me na predelu odprtine v noznico ne neha boleti. Ne uporabljava kondomov, ker jemljem kontracepcijske tabletke in nimava spolnih odnosov z nikomer drugim. Opazila sem da je okoli odprtine v noznico zelo rdece in ce se dotikam tega dela je obcutek kot da me reze in pece. Izcedek pa je normalen.
Zanima me ali je lahko to posledica drgnenje na tem predelu, saj druge razlage nimam… Kako lahko pekoc obcutek oblazim? Imaste kaksno izkusnjo s tem?

Umij vhod s kamelicami.

In nekaj časa (merjeno v dneh) ne imej spolnih odnosov, tudi oralnih ne. Umij s kamilicami, ja.

Ce pece ob ustju in po celi vagini, vkljucno z malimi sramnimi ustnicami, potem je lahko to prehlad noznice, do katerega pride vedno zaradi izgube normalne flore, (depilacija z agresivno kremo, spolni odnos in drgnjenje na suho.)

Sama se po depilaciji vedno 2 dni zaporedoma po 2 x dnevno namazem z Bepanthen Plus kremo za hitrejse celjenje in nimam tezav.

Fasala pa sem sama ze ene 3 x v zivljenju prehlad sluznice celotne noznice, kar tako, brez zunanjega razloga In to traja tocno 7 dni.

Za ublazitev ne pomaga nic kaj dosti, pa kar vzemi vsak dan 3 x po 2 lekadola za ublazitev bolecine in se vsak dan namazi vsaj po umivanju dnevno z Bepanthen navadno kremo.
(ne Plus in ne mazilo, samo krema) .

Pri higieni uporabljaj pa samo peno od neznega sampona Nivea care in sicer razmazi sampon po trebuhu in dlakah, ce jih kje kaj imas in samo s cisto peno nezno zdrgni tudi vagino in vedno operi s toplo vodo potem, ne vroco in ne mlacno, obrisi samo s pritiskom brisace, ki mora biti cista in sveza samo z nekaj pralnega praha na visji temperaturi oprana, nikar pa z mehcalcem, ker tudi ta skoduje flori vagine.

Spodnje perilo vedno prekuhavaj vsaj na 90+C, ali 80 vsaj, brez mehcalca te dni, nabavi si bombazen gate.

Ne jej in ne pij nic pikantnega, nic alkohol, pa veliko vode, nic kislega, ker tudi kisel urin otezuje celjenje sluznice

Ali imam prav, da si se pred spolnimi odnosi na sveze depilirala? To je namrec poglavitni razlog. Da te je peklo ze prej zato, ker si izbrala prevec ucinkovito depilacijsko kremo in jo predolgo pustila na sebi – tako da je zal njena pena unicila tudi noznicno floro – s kasnejsim drgnjenjem pri spolnem odnosu pa se je to poslabsalo in zdaj se mora enostavno zaceliti – v te primeru sama presodi, ali morda potrebujes BEPANTHEN PLUS na depolirane dele in Bepanthen kremo na mokre dele noznice za cimprejsnje celjenje, probaj bit brez spodnjih gat vsaj kaksno uro, da to deluje, npr obleko gor. Ne morem verjet, kake probleme povzroci en spolni odnos!

Zacelila se bos, samo povej kdaj, me zanima vzrok, depilacija, spolni odnos na suho, ali cisto slucjano prehlad noznice, ki je zal sovpadal s tem spolnim odnosom – niti pomislit pa ne upam na kaksno bakterijsko bolezen partnerja..

Naj dodam da ima moj fant konkretnega, takega kot valjar. A imam mogoče premajhno nožnico? Zdaj tudi čutim, kot da mi v maternico sega.

A cestni valjar?

Naj te z valjarjem po glavi…

New Report

Close