Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj to pomeni, da se imajo Ljubljančani za nekaj več?

Kaj to pomeni, da se imajo Ljubljančani za nekaj več?

Kako več? V kakšnem smislu? Kar naprej v teh regijskih sporih to berem in poslušam, pa nihče ne konkretizira tega domnevnega ljubljanskega hohštaplerstva.

Jaz sem dobila občutek, da se imajo Neljubljančani iz meni neznanega razloga za nekaj manj, zato porabijo vso svojo energijo, da bi dokazali, da to ni res. Medtem pa moje življenje umirjeno in neobremenjeno teče dalje.

od rojstva živim v Ljubljani.
Mislim, da gre za predsodek oz. nekakšno omalovaževano spoštovanje do ljudi iz “velikega mesta” (haha, koliko pa nas je – mogoče 400.000 z vsemi periferijami vred). Nekateri pa ljubljančanom zavidajo infrastrukturo, bližino šol, fakultet, delovnih mest, gledališč in obenem jim gremo na živce.

Prvič sem se s tem srečala na Štajerskem.
“A, iz Ljubljane ste?”
Ženska srednjih let me je imela pol za boga, pol za snoba.

Hecno, res.
Kot bi se šli “povej mi, od kod si in povem ti, kdo si.”
Mesto ne naredi človeka, človek postaneš zaradi drugih kvalitet.

https://www.youtube.com/watch?v=s-LntmK2c4Y

Večno lepa – evergreen!

v bistvu to, da kamor pridete izven lj se v povprečju obnašate kot da je vse vaše in da lahko vse počnete, povsod lahko parkirate, greste, svinjate…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


Natanko to počnete tudi periferci v Ljubljani.


Natanko to počnete tudi periferci v Ljubljani.[/quote]

a res? ne vem če vam to počnejo tako in toliko številčno kot vi iz žabadorfa, ko pridete na periferijo.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ne bo držalo. Nisem iz LJ, niti si tega ne želim in nikoli se nisem imela za nekaj manj. Pa kljub temu opažam, da se imajo Ljubljančani za nekaj več. Saj to vidiš tudi na tem forumu. Že samo po tem, da nekdo nekaj išče, kupuje, pa ne pove kje, ker se mu zdi samoumevno, da pride v poštev samo LJ.
In veš, tudi moje življenje teče mirno naprej, ker moje mišljenje je, da tisti, ki se ima za nekaj več, ima v bistvu v glavi nekaj manj 🙂


Natanko to počnete tudi periferci v Ljubljani.[/quote]

a res? ne vem če vam to počnejo tako in toliko številčno kot vi iz žabadorfa, ko pridete na periferijo.[/quote]
Odpri oči in se razglej. Saj vem, težko je slišati, da niste nič boljši.
Registracije KP, KR in CE se na cesti obnašajo, kot da prvič v življenju vidijo semaforje. V gneči ne vedo natanko, kako postopati, a najrajši bi videli, če bi imeli en pas izključno zase. Na parkirišču je treba obvezno zavzeti dve parkirni mesti, da se ve, da ste tukaj.
V živalskem vrtu sem opazila, da zlasti družine s primorskih naglasom zelo rade hranijo živali. Ko jim pokažeš tablo, da je hranjenje prepovedano, so užaljeni, ker imajo ja pravico, da delajo po svoje, saj so samo danes v Ljubljani.
Lepo bi bilo, ko bi se končno nehali ukvarjati s tem, od kod prihajamo, in se rajši posvetili drug drugemu.

a res? ne vem če vam to počnejo tako in toliko številčno kot vi iz žabadorfa, ko pridete na periferijo.[/quote]
Odpri oči in se razglej. Saj vem, težko je slišati, da niste nič boljši.
Registracije KP, KR in CE se na cesti obnašajo, kot da prvič v življenju vidijo semaforje. V gneči ne vedo natanko, kako postopati, a najrajši bi videli, če bi imeli en pas izključno zase. Na parkirišču je treba obvezno zavzeti dve parkirni mesti, da se ve, da ste tukaj.
V živalskem vrtu sem opazila, da zlasti družine s primorskih naglasom zelo rade hranijo živali. Ko jim pokažeš tablo, da je hranjenje prepovedano, so užaljeni, ker imajo ja pravico, da delajo po svoje, saj so samo danes v Ljubljani.
Lepo bi bilo, ko bi se končno nehali ukvarjati s tem, od kod prihajamo, in se rajši posvetili drug drugemu.[/quote]

to so malenkosti proti vašemu obnašanju…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

V Ljubljani živim 30 let in opazila sem kako deluje ta sistem v Ljubljani.
Ljubljančani, sploh Ljubljančanke se nimajo za nekaj več ampak za nekaj manj, zato govorijo zelo glasno in se s tem potrjujejo (drugače jih nihče ne bi opazil):)))
Kar prisluhnite – ko boste v Ljubljani 🙂

Meni so ves čas pravili kako je v Ljubljani super in seveda boljše, veliko mesto, več služb.
Tako sem se preselila v to bajnost in zdržala ubogih šest mesecev, spokala in šla nazaj na Primorsko.
Namreč veliko ljudi v Ljubljani živi prav katastrofalno – sami bloki, majhna stanovanja, visoke najemnine – ne, hvala.
In potem se ravno tisti, ki živijo po teh blokovskih naseljih, imajo za nekaj več.

a res? ne vem če vam to počnejo tako in toliko številčno kot vi iz žabadorfa, ko pridete na periferijo.[/quote]
Odpri oči in se razglej. Saj vem, težko je slišati, da niste nič boljši.
Registracije KP, KR in CE se na cesti obnašajo, kot da prvič v življenju vidijo semaforje. V gneči ne vedo natanko, kako postopati, a najrajši bi videli, če bi imeli en pas izključno zase. Na parkirišču je treba obvezno zavzeti dve parkirni mesti, da se ve, da ste tukaj.
V živalskem vrtu sem opazila, da zlasti družine s primorskih naglasom zelo rade hranijo živali. Ko jim pokažeš tablo, da je hranjenje prepovedano, so užaljeni, ker imajo ja pravico, da delajo po svoje, saj so samo danes v Ljubljani.
Lepo bi bilo, ko bi se končno nehali ukvarjati s tem, od kod prihajamo, in se rajši posvetili drug drugemu.[/quote]

V primeru KP registracij je to nerazumevanje semaforjev zato, ker imamo skoraj samo še krožišča in nas je večina mlajših od 70 let delala izpit po tem, ko so semaforje pri nas že odstranili… veste, ker smo bolj naprej s časom 😉
Da me ne bo kdo resno vzel, prosim in napadel, se hecam.


Bi rekla, da ravno obratno. Ni hujšega kot ko se ti seljak priseli v blok. Govorijo tako naglas, da jih v drugih stanovanjih razločno slišimo, da ne rečem na parkirišču in hodniku. Ne vem zakaj. Ne morejo biti toliko egocentrični , predvidevam, da imajo občutek da so v svoji bajti in na dvorišču in da okoli njih ne živi še 100 ljudi. Povsod, tudi pri dr, v knjižnici itd se derejo (govorijo prenaglas!) rade štajerke, dolenjke..no, seveda moški tudi. Kmetuzleraj v mestu mi gre res na živce. Včasih so ljudi na vaseh učili skromnosti, ponižnosti, lepega obnašanja, tihosti..zdaj to bolj obvladamo v mestu oni pa lomastijo okoli kot po hosti.


Odpri oči in se razglej. Saj vem, težko je slišati, da niste nič boljši.
Registracije KP, KR in CE se na cesti obnašajo, kot da prvič v življenju vidijo semaforje. V gneči ne vedo natanko, kako postopati, a najrajši bi videli, če bi imeli en pas izključno zase. Na parkirišču je treba obvezno zavzeti dve parkirni mesti, da se ve, da ste tukaj.
V živalskem vrtu sem opazila, da zlasti družine s primorskih naglasom zelo rade hranijo živali. Ko jim pokažeš tablo, da je hranjenje prepovedano, so užaljeni, ker imajo ja pravico, da delajo po svoje, saj so samo danes v Ljubljani.
Lepo bi bilo, ko bi se končno nehali ukvarjati s tem, od kod prihajamo, in se rajši posvetili drug drugemu.[/quote]

to so malenkosti proti vašemu obnašanju…[/quote]
Res je, še zlasti, ko vozite v škarje in ogrožate vse okrog sebe. Ali ko prevozite rdečo luč, ker prvič v življenju vidite semafor.


kdo in kako se ima za nekaj več? Kako pa to zgleda? Sama poveš, da so najemnine visoke, cene nepremičnin tudi in hrati poveličuješ svojo hišo (predvidevam) v pm. Kdo se zdaj nekaj nosi? Mimogrede..vrednost novega 4 sobnega stanovanja v Lj je verjetno primerljiva vrednosti tvoje hiše (z bonusom vse infrastrukture). Tole prepucavanje v istem bazenu (Slo) je sila smešna stvar..kot bi se dva petelina kregala kdo je pomembnejši ker stojita vsak na svojem kupčku istega gnoja.. .

Se mi je zdelo, da ne bo nobenega konkretnega odgovora. Pravzaprav ravno tisti, ki zaničujejo Ljubljančane, se imajo za nekaj boljšega – od njih.


Natanko to počnete tudi periferci v Ljubljani.[/quote]

To pa fejst lažeš.
Če bi bilo to res, bi vaši redarji namestili kazni, lisice, pajka. Tako, da se vidi, da lažeš.

Sem Ljubljančan od rojstva. Tudi vsi predniki za kar vem so Ljubljančani in kar poznam pravih ljubljančanov se nihče nima za nekaj več. Glede tega da se držijo kot da so nekaj več pa velikokrat drži za periferce ki se v srednji šoli preselijo v ljubljano in kasneje tam ostanejo. Po parih letih začnejo govorit tisto spakedrajščino in se obnašat kot mali bogovi. Pa sedaj razumi tole.


Natanko to počnete tudi periferci v Ljubljani.[/quote]

To pa fejst lažeš.
Če bi bilo to res, bi vaši redarji namestili kazni, lisice, pajka. Tako, da se vidi, da lažeš.[/quote]

Redarji lahko pišejo kazni le na določenih punktih. Pajka ne kličem, ker sem potem plačnik za odvoz jaz. Take padalce enostavno zaparkiram za par dni.

Veš zakaj?
Ko pridejo LJ-čani in drugi meščani k nam na podeželje zgleda tako kot, da so center vesolja.
Parkirajo, kjer se jim zdi. Ja, tudi na dvorišču pred hišo ti pustijo avto. Preden kdo začne vpiti, da podeželani isto delamo v LJ, saj naj spomni, da imate v LJ lisice, pajke. In, da je treba kar lepo na urejeno parkirišče parkirat in plačat. Ne pa nekomu na njegovo zemljišče kot prakticirajo LJ-čani in drugi mešačni pri nas.
Potem gredo v gozd, se derejo kot jesiharji, da ne veš kaj se dogaja. Nismo gluhi, živali pa še toliko manj. Naberejo kostanj, gobe…obrcajo vse gobe, ki jih ne poznajo. Smeti odvržejo v gozd. Eni pripeljejo celo cele kombije, tovornjake smeti na podeželje. Inšpekcija pa nič.
Da ne omenjam, da eni poberejo na vrtu, njivi tudi malo fižola pa celo krompir kopljejo pa jabolka obirajo…
In, ja, tega je ogormno. Zato ne maramo LJ-čanov in drugih meščanov. Teh z gnilim obnašanjem je toliko, da mečejo slabo luč na vse tiste, ki so ok.

Veš zakaj?
Ko pridejo LJ-čani in drugi meščani k nam na podeželje zgleda tako kot, da so center vesolja.
Parkirajo, kjer se jim zdi. Ja, tudi na dvorišču pred hišo ti pustijo avto. Preden kdo začne vpiti, da podeželani isto delamo v LJ, saj naj spomni, da imate v LJ lisice, pajke. In, da je treba kar lepo na urejeno parkirišče parkirat in plačat. Ne pa nekomu na njegovo zemljišče kot prakticirajo LJ-čani in drugi mešačni pri nas.
Potem gredo v gozd, se derejo kot jesiharji, da ne veš kaj se dogaja. Nismo gluhi, živali pa še toliko manj. Naberejo kostanj, gobe…obrcajo vse gobe, ki jih ne poznajo. Smeti odvržejo v gozd. Eni pripeljejo celo cele kombije, tovornjake smeti na podeželje. Inšpekcija pa nič.
Da ne omenjam, da eni poberejo na vrtu, njivi tudi malo fižola pa celo krompir kopljejo pa jabolka obirajo…
In, ja, tega je ogormno. Zato ne maramo LJ-čanov in drugih meščanov. Teh z gnilim obnašanjem je toliko, da mečejo slabo luč na vse tiste, ki so ok.[/quote]

Tole se pa orenk zmišljuješ.

Glede pajkov itd. sem že napisala. Nič ne bo. Ko nekdo parkira na mojem parkingu, bo tam zaparkiran par dni. Pajka pač ne bom plačevala.

Vklopi tv. Iz štajerskega narečja se delajo neprestano norca, čeprav je znano, da je štajerščina bolj pravilna slovenščina kot ljubljansko narečje, ker izpuščate črke. Torej nas imate tisti iz Lj za butaste? Jaz osebno se nisem nikoli počutila, da bi me kdo imel za nekaj manj, ker sem iz Mb. Je pa res, da si tega niti ne dovolim. Se mi pa počasi le dozdeva, da imate še več južnjakov kot mi. Na vlaku sama takšna glasba, saj ste že prava balkanska prestolnica. Malo razmislite v tej smeri. Govorim iz izkušenj, ker sem študirala v Ljubljani. Ni ravno nekega razloga, da bi se kdo imel za kaj več.

Veš zakaj?
Ko pridejo LJ-čani in drugi meščani k nam na podeželje zgleda tako kot, da so center vesolja.
Parkirajo, kjer se jim zdi. Ja, tudi na dvorišču pred hišo ti pustijo avto. Preden kdo začne vpiti, da podeželani isto delamo v LJ, saj naj spomni, da imate v LJ lisice, pajke. In, da je treba kar lepo na urejeno parkirišče parkirat in plačat. Ne pa nekomu na njegovo zemljišče kot prakticirajo LJ-čani in drugi mešačni pri nas.
Potem gredo v gozd, se derejo kot jesiharji, da ne veš kaj se dogaja. Nismo gluhi, živali pa še toliko manj. Naberejo kostanj, gobe…obrcajo vse gobe, ki jih ne poznajo. Smeti odvržejo v gozd. Eni pripeljejo celo cele kombije, tovornjake smeti na podeželje. Inšpekcija pa nič.
Da ne omenjam, da eni poberejo na vrtu, njivi tudi malo fižola pa celo krompir kopljejo pa jabolka obirajo…
In, ja, tega je ogormno. Zato ne maramo LJ-čanov in drugih meščanov. Teh z gnilim obnašanjem je toliko, da mečejo slabo luč na vse tiste, ki so ok.[/quote]

Tole se pa orenk zmišljuješ.[/quote]

Želiš dokaze? Te povabim.
Sploh potem jeseni je zanimivo. Obiranje sadja. Vpitje po gozdovih. IN podobno.
Ali pa ti mogoče zdajle na mail pošljem fotografije svežega odlagališča odpadkov, kjer je iz osebnih stvari med odpapadki, ki nosijo naslove iz LJ? Da je stvari pripeljal kar s tovornjakom? Upam, da bo inšpekcija zadevo resno vzela in da bo kaznovala vandala.

New Report

Close