Forum.Over.Net

Starševski čvek

katere beljakovine

Default avatar

xxxy

iščem beljakovine v prahu za napitek za nadomestilo obroka. (ne za fitnes, ampak enostavno morm zjutraj nekaj dat vase, časa za več kot napitek nimam). ker sem vegetarijanka, se mi zdi, da bi bilo dobro pojest beljakovine (raje kot zelenjavni smoothie, ker zelenjave pojem veliko popoldne in zvečer).
katero znamko naj kupim? tega je res veliko vrst... pa različne so.. a so sirotkine najboljše?
hvala za pomoč.
Default avatar

Eneja34

Raje kot nadomestek obroka pojej kakšno jajce ali omleto.
Default avatar

xxxy

žal nimam časa, da si to pripravljam zjutraj. mrzlo od prejšnjega dneva mi pa ne diši...
Default avatar

000

Jaz sem si enkrat kupila beljakovine v prahu, katere glavna sestavina je bil grah. Je bilo kar nasitno. Sicer ti tudi jaz svetujem naraven napitek zmešan skupaj eno sruovo jajce in mleko.
Default avatar

MAP beljakovine

Ali poznaš MAP beljakovine (Master Amino Acid Pattern)? Daj v brskalnik besedo MAP beljakovine, pa boš izvedela vse in še več. Jaz jih uporabljam in sem izredno zadovoljna.
Default avatar

Zanimivo

MAP beljakovine je napisal/a:
Nisem pričakoval, da bom našel podoben odgovor tu, je pa res in to drži, tudi sam sem jih nekaj časa uporabljal, sedaj pa sem bolj šel na lečo, ki ima 26% beljakovin, kar je več kakor jih ima piščančje meso in rdeča, ki se jo najhitreje pripravi, je pripravljena v pičlih desetih minutah, potem pa imamo tu še špinačo, ego je tudi razvil serijo jogurtov quark, ki imajo praktvično nič maščob in navadni jogurt ima 25 g beljakovin na porcijo, potem je tukaj še lunin (sojin) kruh, ki se ga prodaja v Hoferju in še bi se dalo naštevati.
Default avatar

gluteus

xxxy je napisal/a:
Vseeno je katere kupiš samo tistih za fitnes se pa izogni v velikem loku, ker povzročajo hipertrofijo ščegetala ;-)
Default avatar

DobraBejba

xxxy je napisal/a:
Verjetno znaš tule najt kaj uporabnega zase (tako informacije kot izdelke).
http://www.vitja.si/content/beljakovins ... k-prehrani