Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Starši, ste normalni?

Starši, ste normalni?

Sedaj na Preverjeno, ena deklica v vrtcu se je imenovala TRAJA in druga GRUŠA.
Pa kaj se vam je res že zmešalo?

Po podatkih statističnega urada je v Sloveniji 8 oseb z imenom Gruša. Za Traje ne piše.

Gruša je ruska pomanjševalnica ženskega imena Agrafena oz. Agripina.
Kaj pa pomeni Traja, pa ne vem.

nova
Uredništvo priporoča

Sprašujem se enako. Zadnjič slišim za fantka, ki mu je ime Taš. To je žalostno. Da ne veš a kličejo otroka ali psa 🙁

še dobr da je vaš edini problem ime tujega otroka.
oglasite se še, ko boste imeli resnične težave v živlljenju.

Mogoče pa kupujejo prašek? 😉

Mogoče pa kupujejo prašek? ;)[/quote]

Se mi zdi da je bil svoje čase pralni prašek Daš :).

PA STE VI NORMALNI? ogabno mi je brati take teme! Kaj pa mislte da ste, da se lahko vtikujete v druge ljudi oz. otroke? Raje poskrbite da bo vaš otrok lepo vzgojen. Veš, ni važno ali mu je ime Gašper ali Taj. Lahko je Taj zelo lepo vzgojen fant,, Gašper pa ravno obratno. Govorim na primeru.
Res mi je grozno brati to. Ko bo pa vaš otrok zbolel, vas v bolnici ne bodo sprasevali kako mu je ime, in na podlagi imena izbrali kako ga bodo zdravili/ali ga sploh bodo.
Upam da me razumete.
PS: LAHKO VAS JE SRAM

Mogoče pa kupujejo prašek? ;)[/quote]

Se mi zdi da je bil svoje čase pralni prašek Daš :).[/quote]

sliši se isto;) Ni bil svoje čase, še vedno je med boljšimi;))

Zakaj te je pa zmotila ta debata?
Ker ti je dolgčas in imaš rešene že vse življenjske težave?
Pač, pogovarjamo se o nenavadnih, včasih nesmiselnih imenih, ki jih starši izberejo zaradi nam neznanih razlogov.

Ok, mogoče Tash nekje na Solomonovih otokih kaj pomeni, tukaj pa je tričrkovna novodobna spakedranka, moderna zaradi kratkosti.

A NI ZANIMIVO, sebi takih podn imen ne dajejo, medtem, ko otroku dajo tako ime

Trajan(k)a je juznoslovansko ime (Srbija, Makedonija, Bolgarija). Traja je ena od okrajsav.
Lahko si pa narobe slisala in je Tarja, ki pa je finska verzija Darje, a ga uporabljajo tudi drugje v Skandinaviji.
Za Gruso so ti pa ze povedali.

In ne se tolk razburjat. Ce se bos ti selila v Litvo, verjeto bo tvoj otrok verjetno se naprej ostal Gasper, in mu ne bos spreminjala imena v tamkajsnjo klasiko Nojus.


Kar je zate poden ime, je nekomu drugemu lahko cudovito ime. In obratno.
Sebi pac ne morejo dati nepodn imena, ker ime ponavadi dajejo starsi. Velika vecina ljudi ohrani ime, kot so ga dobili ob rojstvu.

Zakaj te je pa zmotila ta debata?
Ker ti je dolgčas in imaš rešene že vse življenjske težave?
Pač, pogovarjamo se o nenavadnih, včasih nesmiselnih imenih, ki jih starši izberejo zaradi nam neznanih razlogov.

Ok, mogoče Tash nekje na Solomonovih otokih kaj pomeni, tukaj pa je tričrkovna novodobna spakedranka, moderna zaradi kratkosti.[/quote]
Katero ime je pa smiselno? Tisto ki nekaj pomeni? Ampak Ruj ali Brina vam spet ni vsec ne? Franci in Nina bi bil ok? Kaj pa pomenita?

Še bolj čudno je, da se odrasli s tem obremenjujete, medtem ko se sovrstniki teh otrok ne.

Zakaj te je pa zmotila ta debata?
Ker ti je dolgčas in imaš rešene že vse življenjske težave?
Pač, pogovarjamo se o nenavadnih, včasih nesmiselnih imenih, ki jih starši izberejo zaradi nam neznanih razlogov.

Ok, mogoče Tash nekje na Solomonovih otokih kaj pomeni, tukaj pa je tričrkovna novodobna spakedranka, moderna zaradi kratkosti.[/quote]
smiselno – nesmiselno … pa kdo si res ti da si sposobna to definirat ?
in … debata ja, ampak na najnižjem možnem nivoju.

Debat na to temo je bilo že kar nekaj, tako da nič novega. Tudi meni te okrajšave in novodobne skovanke niso všeč, moji imajo malo daljša, slovenska in v splošnem lepa imena. Res je, da smo različni, a ne moreš kaj, da se ne zamisliš, ko starši pokličejo svojega otroka z res “izvirnim” imenom. So pa delali neke raziskave, v kateri se je pokazalo, da takšna imena dajejo starši “nižjega ranga”, če se grdo izrazim. Imena s 3 črkami pač niso zame, kaj čmo.

Soseda ima psico z imenom Maja,
sodelavka pa sina z imenom Rex.
Enim se je res zmešalo.

Jaz sem imel pa v kampu soseda Nemca, ki je psu dal ime Mirko…
Ko so prišli na obisk prijatelji z maltežanom, sem ga peljal na sprehod in ga klical Hans. 😉


Si pomislila, da gre za priseljence iz drugih držav?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Imamo sigurno hujse probleme kot so imena otrok. Ampak komentiramo pa lahko, sicer ta forum ne bi obstajal, kenede.

Imena pa – groza je premil izraz. Sebicni in vase ste zaverovani pa kratkovidni ste starsi , ki dajete imena ala lilu, traja ( kaj pa traja), sava- ta je sploh huda. Čakam še na cesto, pa venero….wtf

Jaz sem imel pa v kampu soseda Nemca, ki je psu dal ime Mirko…
Ko so prišli na obisk prijatelji z maltežanom, sem ga peljal na sprehod in ga klical Hans. ;)[/quote]

Hahahahaha, dobra! Hvala za polepšan dan.

Oddajo sem gledala bolj tako tako, ampak se mi zdi, da je vesoljski lutki tako ime, morda se motim…pa tudi ce je to eno izmed imen, zakaj imate toliko dela z drugimi, vsak se odloca po svoje in s temi odlocitvami tudi zivi

Ta novodobna imena so res “kr neki”.
Anton in Alojz sta zakon.

Moj mož ima tuje ime in je rekel, da so se otroci iz njega v osnovni šoli zelo posmehovali. Tudi v službi smo njegovo ime kar spremenili tako da je zvenelo bolj običajno. Njegovi starši so bili vedno malo bolj fancy (čeprav tega ne bi priznali za nič na svetu) in so mu dali bolj fancy tuje ime, v bistvu pa so mu naredili škodo.
Rekel je, da nikoli ne bi dal svojim otrokom tako ime. Najina sinova imata lepo slovensko ime – Jan in Domen. Mislim da gre tukaj tudi malo za komplekse staršev, ki hočejo svoje otroke povzdigniti nad ostale – tudi na tak način, da jim dajo čudno ime.

New Report

Close