Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Apaurin

Default avatar

za pomiritev

Bila sem v hudi stiski. Bolezen in smrt v družini, ki sta me zelo prizadeli. Nisem se zmogla obvladati, samo jokala sem in obupovala.
Zdravnica mi je predpisala apaurin, ki ga sedaj jemljem nepretrgoma eno leto.
Poskušala sem prenehati, toda stiska je spet postala tako huda, da nisem zmogla brez.
Kakšne bodo posledice, ali ima kdo kakšno izkušnjo.
Default avatar

antilopa

Uf, ta tvoja zdravnica pa takoj na najtežje pomirjevalo. Zakaj ti ni predpisala antidepresiva? Navlekla si se, počasi bo treba zmanjševati.
Default avatar

Student20

Pozdrav!

Apaurin je zdravilo, ki vsebuje diazepam, učinkovino, ki ima anksiolitični učinek (proti tesnobi), je pomirjevalo iz skupine benzodiazepinov. Za benzodiazepine je znacilno, da povzrocajo odvisnost, zato se po odlocitvi, da se z njimi preneha, odvaja postopoma. Nikar ne poskusaj kar naenkrat prenehati z Apaurinom, ker obstaja velika verjetnost, da se bodo pojavili razdrazljivost, nemir, glavobol, tesnoba... Pomembno je, da sodelujes z zdravnikom, on je tam zato, da ti pomaga.
Default avatar

draga sotrpinka

Draga sotrpinka, jaz sem v enem letu dala skozi tri smrti v ožji družini (mama, tast, stric - mamin brat). Ob smrti sem bila apatična in po eni strani sem čutila olajšanje, ker je bilo konec trpljenja. Huda žalost je prišla šele sedaj. Začelo se je z nespečnostjo (poslabšanje zdravja), zbujanje ponoči in s tesnobo. Nato sta se nemir in tesnoba začela pojavljati čez cel dan, zraven še telesne bolečine. Zaenkrat pijem Sanval (tudi s sanvalom težko zaspim, ker se ne morem umiriti). Bom pa šla h zdravnici, da mi predpiše nekaj,da me umiri.
Kolikor je meni znano je Apaurin pomirjevalo in pravijo, da te zasvoji. Za antidepresive pravijo, da te ne zasvojijo ???!!! Jaz bi na tvojem mestu vzela polovičko tablete, vsekakor pa se moraš posvetovati z zdravnikom. Morda bi ti namesto Apaurina predpisala antidepresiv. Vsekakor moraš govoriti z zdravnikom.
Jaz sem si kupila Baldrijanove kapljice in kapsule Relax v zeliščni lekarni, da me malo umiri. Sem tesnobna in nemirna čez cel dan, skušam se zamotiti z delom.
Drži se, razumem te, ker doživljam isto.
Default avatar

avt.

za pomiritev je napisal/a:
Bila sem v hudi stiski. Bolezen in smrt v družini, ki sta me zelo prizadeli. Nisem se zmogla obvladati, samo jokala sem in obupovala.
Poskušala sem prenehati, toda stiska je spet postala tako huda, da nisem zmogla brez.
avtorica, govorim ti iz izkušenj, . Tudi jaz sem zaradi nenadme smrti in stiske, strahu, precej zbolela na živcih. Kolikor sem
se umirala, je prišlo kaj hudega navmes. Tudi smrt sosedov, znancev, me je vrgla iz tira. Hodila sem v službo, družine takrat še nisem imela in se borila tudi s črnimi mislimi. Ja, bilo je hudo, nisem imela jasnih misli, nikjer nisem vzdržala dolgo,
Zdravnik mi je predpisal samo Apaurin. Jemala sem ga dve leti 3x na dan..Potem sem postajala močnejša, samozavestnejša, pogumna in sem tudi prenehala z jemanjem apaurina.. Nobenih posledic, ali težav , ali željo po nadaljevanju kakšnih mamil
ni bilo. Mnenja so različna. Če vidiš, da ti pomaga, da te sprosti, prežene strah, stisko, ga vzemi, počasi boš tudi ti postala
močnejša in potrebe po apaurinu ne bo.
Default avatar

dolgoročno-apaurin

Jaz ne morem več normalno funkcionirat, ne delat, ne se pogovarjat, če nism pod vplivom apaurina.
Se mi dogajajo hude stvari, smrt, sin brez dela, bolezen v hiši, otroci neobvladljivi...Pijem, samo, da gre čas mimo.
Do kdaj še ? Ali je kdo tukaj, ki jemlje nepretrgoma apaurin tri leta. Jaz sem prav otopela. Vendar s tem zdravilom vsaj za silo prenašam udarce, ki jim ni videti konca.
Default avatar

Ranklka

dolgoročno-apaurin je napisal/a:
Jaz ne morem več normalno funkcionirat, ne delat, ne se pogovarjat, če nism pod vplivom apaurina.
Se mi dogajajo hude stvari, smrt, sin brez dela, bolezen v hiši, otroci neobvladljivi...Pijem, samo, da gre čas mimo.
Do kdaj še ? Ali je kdo tukaj, ki jemlje nepretrgoma apaurin tri leta. Jaz sem prav otopela. Vendar s tem zdravilom vsaj za silo prenašam udarce, ki jim ni videti konca.
Verjamem, da ti je hudo, ampak ali ne bi bilo boljše, da bi ti zdravnik predpisal antidepresiv? Pravijo, da je apaurin pomirilo in te zasvoji.
Vsekakor ti želim, da se ti situacija izboljša in da bi bilo tvoje življenje prijetnejše.
Default avatar

Lexaurin helex

Kdo ve kaksna razlika na razpolozenje? Apaurin meni ne odgovarja ,leksaurin vzamem obcasno, ampak tudi ni glih zame, kako se obnese helex?
Default avatar

sem opustila

Sem opustila nekaj dni, toda nikomur ne privoščim te abstinenčne krize. Kot bi me secirali pri živem telesu. Migetanje pred očmi, šumenje v možganih , zatikanje besed, šumenje v ušesih.
Zato, svetujem, pazite pri predoziranju, svarim, pazite pri predolgem jemanju. Kriza, ki nastopi po odtegnitvi je skoraj tako huda kot šok, ki te prizadene ob hudi novici.
Sedaj sem dozo zmanjšala. Ne vem, kako bo šlo.
Default avatar

BonicaMellucci

Če še niste, pojdite do psihiatra in po možnosti tudi psihologa.
Default avatar

nisi sposoben

Ko doživiš hud šok, ko doživiš bolečino, ki tako boli, da misliš, da boš umrl od hudega, ne moreš niti h psihologu, niti h psihiatru, še do svojega zdravnika ne moreš. Če imaš svojce, pokličejo rešilca, če si sam, sežeš po sredstvih, ki jih imaš doma in ti jih je enkrat v podobni situaciji zdravnik predpisal.
Ko bolečina ne popusti, vzameš še eno dozo in še eno.
Potem strahotna bolečina za silo popusti in misliš, bo že bolje, bo že, saj bo šlo.
In čas beži, ti se tega tako navadiš, da bi brez znorel.
Potem pa je treba nekaj ukreniti, zdravnik, psiholog, psihiater, toda najprej moraš priti sam k sebi.
Default avatar

Prosim pomoč

Lexaurin helex je napisal/a:
Kdo ve kaksna razlika na razpolozenje? Apaurin meni ne odgovarja ,leksaurin vzamem obcasno, ampak tudi ni glih zame, kako se obnese helex?
Trenutno sem se znašla v zelo zelo težki življenjski situaciji, ki je ne privoščim nikomur. Zato bi nujno potrebovala karkoli za umiritev in /ali spanje....
Zaradi določenih razlogov ne morem k zdravniku po tablete, čeprav bi jih dobila...
Če bi mi jih lahko nekaj odstopili (bom plačala, seveda), vam bom neizmerno hvaležna in mi boste zelo pomagali.
Sem iz Maribora.
Mi lahko pišete na ZS ali mail!
Hvala, lep večer
Default avatar

Tuintam

Apaurin zasvoji ob rednem jemanju. Recimo 5 do 10 tabletk v težkem kriznem obdobju (ne naenkrat!!!) pa lahko zelo pomaga pri reševanju situacije.
Default avatar

ne razumem

Kaj ste vsi psihično bolani tu gor? Namesto da ješ apaurine, po katerih si vsa blentava, se raje stuširaj pod mrzlo vodo in pojdi služit denar in kruh,
Preveč imate časa, pa samo stokate in obupujete.
Šajtrgo pa lopato, pa delat!
Default avatar

ne ne ne

Prosim pomoč je napisal/a:
Trenutno sem se znašla v zelo zelo težki življenjski situaciji, ki je ne privoščim nikomur. Zato bi nujno potrebovala karkoli za umiritev in /ali spanje....
Zaradi določenih razlogov ne morem k zdravniku po tablete, čeprav bi jih dobila...
Če bi mi jih lahko nekaj odstopili (bom plačala, seveda), vam bom neizmerno hvaležna in mi boste zelo pomagali.
Sem iz Maribora.
Mi lahko pišete na ZS ali mail!
Hvala, lep večer

Težke življenjske situacije se rešujejo tako, da se usedeš za mizo in narediš načrt rešitve.Pokličeš domače in prijatelje, ki ti pomagajo.Vse se da.
Ne pa da daš glavo kot noj v pesek in se nažreš tablet.
To ni nobena rešitev!
Default avatar

po helexu

Po helexu boš mislila da je tvoja glava kanta za smeti.Ker ti sploh ne bo delala.Samo na vratu bo čepela.
Default avatar

Helexka

po helexu je napisal/a:

Po helexu boš mislila da je tvoja glava kanta za smeti.Ker ti sploh ne bo delala.Samo na vratu bo čepela.
Jaz Heley vzamem skoraj vsak dan že kakih 10 let. Možgani mi zaenkrat še delajo normalno.