Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek fant ima zagovor pri nadrejenih

fant ima zagovor pri nadrejenih

Fant dela v enem podjetju kot vzdrževalec. Pogodbo ima za določen čas in sicer še tri mesece. Pravi, da kot vzdrževalec dela zelo rad, ker ga to delo veseli, vendar je nastal problem, ker ga kdaj bodi vržejo delat na stroj v proizvodnjo. Vedno je izgovor, da so v proizvodnji v zaostanku, da jim manjka kateri delavec. Danes je prišel šef do njega in mu spet rekel, da bo šel jutri delat na stroj. Fant mu je rekel, da so njega zaposlili kot vzdrževalca in ne kot proizvodnjega delavca in da ne bo šel na stroj. Zdaj je cela štala in jutri ima zagovor. V pisarni bodo vsi taglavni, tako da si lahko mislim kako ga bodo pohodili. Kaj sploh lahko v zagovor pove. Itak se ve, da so vse pogodbe napisane tako, da moraš delat vse po navodilih nadrejenega.
Pravi, da bo sam dal odpoved, ker ve kaj bo sledilo, vedno več na stroju in vedno manj dela kot vzdrževalec. Pravi, da tega noče, ker če bi želel delat kot proizvodnji delavec, bi si takšno zaposlitev tudi iskal. Jaz ga mirim, da naj malo potrpi in si poskusi poiskat drugo službo preden bo dal odpoved. Zdaj pa bo verjetno tako naneslo, da bo jutri dobil odpoved, če ne bo sprejel dela na stroju.
Ima kdo kakšen pameten nasvet, kako v takšnem primeru odnesti celo kožo oz. tako, da bo najmanj posledic.

Placilo dobi kot vzdrzevalec tudi za cas, ko dela na stroju? In ali v casu, ko dela na stroju, njegovo delo stoji in sw nabira zamuda ali ga premestijo ma stroj takrat, ko ni kaj posebnega za vzdrzevanje?

Plačilo dobi kot vzdrževalec tudi ko dela na stroju. V vzdrževanju so vedno v zaostanku, pokvarjeni stroji stojijo, ker ali niso nabavli rezervnih delov ali pa nimajo časa popravit. Ampak za njih je vedno pomembnejša proizvodnja kot pa vzdrževanje. Fant pravi, ker baje nikoli nimajo remonta na strojih, da bo verjetno čez kakšno leto ali dve vse skupaj odpovedalo.

Se nista vidva slisala da se dela in si tiho ce zelis delat v sluzbi se dolgo casa? No, se bo pa zdaj fant tega naučil.

Nevem kaksno ima situacijo ali zivi fant doma ali zivita skupaj ipd.. ce rabi sluzbo za prezivetje potem naj gre tja pred sefe pove svojo plat potem ga bojo ene pol ure drkali in naj upa da bo ostal…
Ce pa lahko dobi sluzbo tudi drugje potem naj trdno stoji za svojo izjavo in naj jih vprasa kaj bo ce se on slucajno poskoduje za strojem za katerega ni izurjen oz solan?
Naj ima jajca in magar za ceno odpovedi olajsa duso…. ker za delodajalca ni kar tako najti dobrega delavca… ceprav igrajo na karto da drugi cakajo v vrsti za delo… cakajo ze samo koliko jih je sposobnih za delo je pa druga pesem.

Saj ni treba s prve iti na nož. Ne vem, koliko, če sploh, se je do sedaj o tem pogovarjal z nadrejenim. Sklepam, da ne prav dosti. Predlagam, da jasno izpostavi svojo bojazen: “Zaposlen sem bil za vzdrževanje strojev, zdaj pa pogosto delam v proizvodnji. Raje bi videl, da bi delal kot vzdrževalec.” oz. kaj podobnega. Naj malo odpre debato. Če ne doseže ničesar, ali pa če nekaj obljubijo, a se tega ne držijo, potem naj išče drugo službo. To je moje mnenje, vem pa da je mladost vihrava in bojevita 🙂

Se strinjam z napisanim.

Karkoli, samo odpovedi naj ne da.

Če ga oni odpustijo, morajo navesti razlog, zakaj. Če gre zaradi nesposobnosti, mu morajo to dokazati, kar traja, saj so predpisani postopki in mora imeti možnost zagovora. – kar je malo verjetno, če mu čez tri mesece poteče pogodba, je precej bolj elegantno, da mu je enostavno ne podaljšajo.

Če mu dajo odpoved iz poslovnih razlogov, mu pripada odpravnina, najbrž ne prav velika, ampak spet, čez tri mesece mu pogodba itak poteče.

Jutri naj lepo stopi pred nadrejene, naj bo prijazen, a odločen. Pove naj, kaj mu ni všeč, vključno s tem, da je vzdrževanja premalo. Potem naj pa čaka, kaj bo. V skrajnem primeru bo pač te tri mesece delal za strojem, če ne bo že prej našel druge službe.

V nobenem primeru pa naj ne da odpovedi, ker bo ostal brez vseh privilegijev. Tudi, če mu jo jutri slučajno izročijo, naj ne podpisuje ničesar. Naj jo vzame, reče, da jo bo v miru pregledal z odvetnikom in potem naj jo prinese domov, kjer vse skupaj v miru preberita.

Fant še živi doma. Se dogovarja tudi že za drugo službo, ampak jaz mu pravim, da naj toliko potrpi, da si dobi drugo službo, preden dobi ali da tukaj odpoved.
Bi pa imel najprej uvajanje na tem stroju in potem delo in prav zaradi tega se boji, da bo ostal na stroju. Ni mu težko delat, vendar on želi delo, kjer se nekaj dogaja in pravi, da se mu bo zmešalo 12 ur delat iste gibe ( devat neke kose v stroj). V to firmo noče nihče prit za vzdrževalca, ker so na zelo slabem glasu glede plače in odnosa nadrejenih do delavcev. Potrebujejo ga, ampak verjamem, da se mu ne bo en direktorček uklonil.

Če mu odpoved dajo jutri in notri napišejo razlog, da ni hotel upoštevat navodila nadrejenega (ni hotel iti delat na stroj), bo tudi ostal brez vseh privilegijev, ker to pomeni, da je prišlo do prekinitve delovnega razmerja po njegovi krivdi.

Plačilo dobi kot vzdrževalec tudi ko dela na stroju. V vzdrževanju so vedno v zaostanku, pokvarjeni stroji stojijo, ker ali niso nabavli rezervnih delov ali pa nimajo časa popravit. Ampak za njih je vedno pomembnejša proizvodnja kot pa vzdrževanje. Fant pravi, ker baje nikoli nimajo remonta na strojih, da bo verjetno čez kakšno leto ali dve vse skupaj odpovedalo.[/quote]

Tole je jasno, dokler ni delov in vzdrzevanja ne morejo izvajati, se delavca premesti na stroj (kot vzdrzevalec mora poznati stroje in varno delo z njimi, ne pa poslje domov na cakanje, se posebej, ce je proizvodnja v zaostanku in se dodatno, ker ga placajo se vedno kot vzdrzevalca.
Mora pa na zagovoru seveda mirno povedati, zakaj vzdrzevanje zamuja in zaradi tega proizvodnja zaostaja, ker ocitno je tole mocno povezano (sem delala tudi v proizvodnji na strojih, tako da take sisteme poznam).
On kot pravijo zgoraj, mirno, nic na noz in seveda naj nikakor ne podpisuje nicesar.

Midva sva vzgojena tako, da če je nekaj napisano, se tega drživa in tudi od druge strani pričakujeva enak odziv. Tudi če se nekaj ustno obljubi, se obljuba drži in ne pomete pod preprogo.
Tiho bit in delat vse kar si kdo izmisli- zato pa so nekateri delavci za delodajalca manj vredni kot kup dreka na cesti.

Dobrodošli v SLO. Tako je stanje, trpi, trpi, trpi….. sefe je glavni, pa ce je tiran, laznivec in nevem kaj vse…. zato jaz vec ne grem v privat vode, razen z lastnim spjem… izobrazbo pa mam za javni sektor…
Men se ne da sekirat ce me ljubi sef placuje vsak mesec, ce mi nakazuje prispevke….

Ce je zaposlen kot vzdrzevalec (pise v pogodbi) in ne kot proizvodni delavec nima kaj iskati za strojem.

To je tko,kot da bi sef nekemu administrativnemu delavcu rekel naj gre skrete pucat.

Lepo si naj odvetnika najde pa bo delodajalec utihnil.
Zdej bo pa ze vsak k…. k ima 5min casa tako nekoga j…. v glavo. Treba se je postavit zase.

Kot priporocilo v bodoce. Obstajajo zavarovalnice-pravno varstvo za sluzbo ali sindikat,kjer placujes mesecno clanarino in ti pripada zastonj odvetnik.
Lp

Plačilo dobi kot vzdrževalec tudi ko dela na stroju. V vzdrževanju so vedno v zaostanku, pokvarjeni stroji stojijo, ker ali niso nabavli rezervnih delov ali pa nimajo časa popravit. Ampak za njih je vedno pomembnejša proizvodnja kot pa vzdrževanje. Fant pravi, ker baje nikoli nimajo remonta na strojih, da bo verjetno čez kakšno leto ali dve vse skupaj odpovedalo.[/quote]

Tole je jasno, dokler ni delov in vzdrzevanja ne morejo izvajati, se delavca premesti na stroj (kot vzdrzevalec mora poznati stroje in varno delo z njimi, ne pa poslje domov na cakanje, se posebej, ce je proizvodnja v zaostanku in se dodatno, ker ga placajo se vedno kot vzdrzevalca.
Mora pa na zagovoru seveda mirno povedati, zakaj vzdrzevanje zamuja in zaradi tega proizvodnja zaostaja, ker ocitno je tole mocno povezano (sem delala tudi v proizvodnji na strojih, tako da take sisteme poznam).
On kot pravijo zgoraj, mirno, nic na noz in seveda naj nikakor ne podpisuje nicesar.[/quote]

Imajo tudi stroje za vzdrževat kjer se ne čaka na rezervne dele. Ampak mora pustit delo vzdrževanja, ker je v proizvodnji zastoj. Tukaj je zaposlen komaj nekaj mesecev in se še uvaja. Starejši vzdrževalec gre naslednjo leto v pokoj in ga skrbi kako bo on potem vse obvladal, če ga pa vedno vstran potegnejo od vzdrežavanja kjer bi se lahko prav zdaj veliko naučil.

Pogodbo ima za vzdrževalca. Vendar v pogodbi piše, da opravlja vsa dela po navodilih nadrejenega.

Po navodilih nadrejenega v zvezi z vzdrzevanjem.

Proizvodnja ni enako vzdrzevanje.

Lepo naj na zagovoru poslusa kaj imajo za povedat, naj on pove svoje pa,da ne bi kaj podpisoval. Nato pa k odvetniku v posvet.

Če mu odpoved dajo jutri in notri napišejo razlog, da ni hotel upoštevat navodila nadrejenega (ni hotel iti delat na stroj), bo tudi ostal brez vseh privilegijev, ker to pomeni, da je prišlo do prekinitve delovnega razmerja po njegovi krivdi.[/quote]

Kakorkoli v tem primeru gre za odpoved iz krivdnih razlogov in po zakonu, ga morajo prvič opozoriti oz. mu izdati opomin in potem po ne vem koliko časa, če se zadeva ne spremeni, šele odpoved. Pa vmes mora imeti možnost zagovora. Ni tko enostavno, je predpisan postopek, ki se zna vlečt. Če mu bodo dali jutri kakšno odpoved, bo ta zagotovo sporazumna.

Zato pa naj ne podpisuje ničesar.

Tu so v prekrsku oni. Ce ima pogodbo za vzdrzevalca ne more delati v proizvodnji. Mu morajo pogodbo spremenit v proiz. delavca.

Zal, seveda ga lahko po potrebi premesti, glej 33.clen ZDR-1 http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO5944 in vzdrzevalec je usposobljen za delo s strojem (drugace stroja ne bi mogel vzdrzevati).

Lahko zacasno,najvec tri mesece in mora biti prej obvescen pisno ter najvec eno stopnjo nizje. Se pravi,ce on opravlja delo za 6. stopnjo in je v proizvodnji opredeljena 4. stopnja mu ni potrbno opravljati tega dela.

Sem prav razumela

Sama delam v pisarni – logistika. Pretekli teden smo tri zaposlene (tudi moja nadrejena) pakirale in pripravljale robo za odpremo, ker je bilo kar nekaj ljudi odsotnih zaradi bolniške (sama sem potem brez prisile še oddelala eno soboto).

Ko je prišel generalni direktor in gledal šefico je ta samo komentirala: ” če je vojna, je vojna za vse”.
Danes pridem v službo in me čaka nova pogodba z novih točkah (čisto neplansko).

Je pa pri nas tako, da ti v pogodbi piše in ostala dela po navodilih narejenih. Prav tako imamo napisano, da se dela opravljajo ….(6 lokacij). Če se te hočejo znebit, dobiš vsekakor tisto, ki ti je najdlje.

Sama pa imam pomisleke, da tvoj partner ne obvlada dela v vzdrževanju in se ga hočejo na lep način znebit. Ni ti hujega, kot dobiti delavca s katerim si nimaš kaj pomagat. Takšni so pri nas končali v proizvodnji. (moj je vzdrževalec in tudi sama sem tesno povezana z naročanjem delov za vzdrževanje. )

Če obvlada dela vzdrževanja ali ne, tega ne morem ocenit. Velikokrat pride vesel k meni, češ da mu je spet uspelo popravit kak stroj. Je tudi drugače zelo fleksibilen in iznajdljiv in daleč od “levega”.
Mislim pa da za svojo prvo službo in glede na izkušnje zadevo dokaj dobro obvlada, saj mu drugače ne bi ponovno podaljšali pogodbe za 6 mesecev. Imajo pa žal slabo organizacijo v proizvodnji in zato pride velikokrat do izpadov in takrat izkoristijo njega kot tapridnega, ki vsako delo takoj obvlada. Mislim, da je preveč zagnan in je preveč pokazal, zdaj pa to izkoriščajo.

Žito?

Če je zagnan in priden se mu bo enkrat izplačalo. Ali tako da bo imel boljšo plačo in ostal tukaj ali tako da si bo nabral izkušnje in bo dobil sluzbo z boljšo plačo in odnosih drugje.

New Report

Close