Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj podariti bolniku z rakom?

kaj podariti bolniku z rakom?

Grem na obisk bolniku z rakom in bi mu rada nekaj podarila, pa ne vem kaj. Je na kemoterapiji in popolnoma izčrpan. Kaj bi lahko primernega nesla?

Odvisno koliko osebo poznaš in kako ji pri tem pomagaš(kakšna je tvoja vloga)
Pomagaj ji, vprašaj kaj želi/rabi.
Če ne kakšno prehr.dopolnilo, sadje, spodbudno knjigo – misli…
Ne, vem ti to osebo poznaš…

V bistvu sem imela v mislih prehransko dopolnilo ali kaj podobnega, kar si sami kupujejo in vem, da so te stvari drage, ne vem pa, kaj bi kupila. Ne želim spraševati, edino na obisku bi lahko svojce vprašala.

Ensure napitki. Po navadi pijejo te.

Ne kupovati tega. S temi napitki ga prav spomniš na to, da ima raka. Jaz bi rajši kupila kakšno sadje ali pa kakšen dober sok (npr. sok iz rdeče pese z medom). Običajno bolniki, ki so na kemoterapiji tudi nimajo okusa in apetita.
To so zelo delikatne stvari. Tudi raznih knjig ne bi nosila.

V bistvu sem imela v mislih prehransko dopolnilo ali kaj podobnega, kar si sami kupujejo in vem, da so te stvari drage, ne vem pa, kaj bi kupila. Ne želim spraševati, edino na obisku bi lahko svojce vprašala.[/quote]
Ma glej, ti veš kje ima raka in kaj lahko. Težko ti povemo, ker tudi premalo vemo.
Ne vem, sama sem kolegici ki je imela kožni rak in metastaze se najbolj razveselila sladkega peciva, pa olj.olja, prej kot prehr.dopolnilo. Še po kokto me je poslala – ker ji je pomagala ob slabosti, ok nisem mogla razumet…
(primer če je abdominalni rak – potem je tudi hrana vprašljiva, kaj lahko in kaj sploh prenese.)

http://www.endovital.com/domov.html
Ekološki sirup rdeče pese.

Mogoče kaj takšnega?

In Prosure.

Ensure, Prosure, Nutricomb – razlike

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

http://www.endovital.com/domov.html
Ekološki sirup rdeče pese.

Mogoče kaj takšnega?[/quote]

Upam, da to prenese… 🙂

Sama imam probleme s slabokrvnostjo, pa tega endovitala nisem prenesla, bilo mi je pretežko – za želodec, slabost,…


To pijejo tisti, ki nič več drugega ne morejo. V zadnjih stadijih bolezni. Raje poskusi z biološko aronijo, morda chia semena….Vsekakor biološko in čim manj predelano.


To pijejo tisti, ki nič več drugega ne morejo. V zadnjih stadijih bolezni. Raje poskusi z biološko aronijo, morda chia semena….Vsekakor biološko in čim manj predelano.[/quote]
Chia semena pospešujejo prebavo, jaz bi jih nekomu, ki ni ravno pri močeh, odsvetovala.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Moj bratranec je pojedel veliko sladoleda. Seveda sladoled ni zdrav, ampak sladoled je bil ena redkih stvari, ki mu je pasala. Moj oce, ki pa ni imel kemo in ne obsevanja, je pa do konca lahko jedel vse. Pri vsakem je drugace. Terapija mu unici apetit, ker jih hkrati z rakom unicuje tudi njihovo telo (hitro rastoce celice). In zato odsvetujem vso hrano in vse dodatke, ker ne ves, kaj vasemu bolniku ustreza.
O Ensure imam zelo slabo mnenje.
Jaz bi bolniku na tvojem mestu podarila svoj cas. Naj govorijo, ce in kar jim pase, ti jih pa poslusaj. To jim bo vec vredno kot vse nakupljene stvari.

Zelo, zelo delikatno vprasanje, vi, kot ostali zgoraj vem želite dobro…
Vendar na obiskih ne opominjajte, še posebej na to, da ima raka. Lahko te napitke daste svojcem, da mu prinašajo….vsekakor pa dobrodošla kakšna lepa košarica z sadjem…datelji, fige, kar obožuje. Lahko dodate v košarico najdeno v mladinski knjigi – izbor misli za prijatelje 🙂

Sok aronije, kupiš 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, pol litra je 8e. V Šparu sem ga videla. Lepo dekoriraš s kiviji, ananasom in kokosom. Potem not vtakneš še tiste dežničke, ki so nam jih včasih postregli v sokovih, pa v kaki reklami jih še vidiš. Pa rečeš. da si tropsko plažo k njemu prinesla. Evo, še brisačo lahko daš zraven – pa ne take za na plažo, raje eno nevtralno, ki pa se barvno ujema z darilom. Tko, da bo malo smeha.
Ne pozabi, prišla si na obisk k gospodu temu pa temu. Ne k gospodu na kemoterapiji…. Prinesi mu sonce s svojim značajem. Prinesi mu smeh.

Ensure, Prosure, Nutricomb… Da ne bi slučajno kupila in nesla teh napitkov! To je isto, kot če bi mu nesla vrednostni bon za pogrebne storitve. Te napitke pijejo samo tisti, ki so na koncu.

Sicer pa je odvisno, v kakšnem odnosu si z bolnikom. Če nista res neka velika prijatelja in zaupnika, je bolje kupiti kaj bolj “nevtralnega”, svetovati ne znam, ker ne vem, kaj mu je blizu.

Čisto nič ni treba nest. Pojdi na obisk, posveti človeku svoj čas. Tam povej, da bi rada naslednjič nekaj prinesla, ker nisi vedela, kaj je primerno. Največje darilo bo, če boš prišla tudi drugič,…


No, pretiravati pa tudi ni treba. Ko sem imela pred leti štalo z želodcem, so mi jih dajali v bolnišnici, ker sem po enem tednu zavračala bolnišnične juhe – imela sem predpisano tekočo hrano, ker želodec druge ni prenesel, pa tudi kasneje, ko sem lahko jedla vsaj pasirano, so mi jih dajali za domov… Pa nisem bila na koncu, nisem imela raka, samo to je bil za moj želodec najlažji način, kako obdržati nekaj hranilnega + pridobiti kalorije.

No, sama bi se vseeno raje pozanimala pri svojcih. Bi že prišla do telefonske enega od njih.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Prvo se prepričaj, če je bolnik sploh sposoben sprejemati bolnike. ……. in če je rabi samo prijazno besedo in nič drugega. Moj oče ni prebavljal cisto nic, nic napitkov in rdece pese ….


No, pretiravati pa tudi ni treba. Ko sem imela pred leti štalo z želodcem, so mi jih dajali v bolnišnici, ker sem po enem tednu zavračala bolnišnične juhe – imela sem predpisano tekočo hrano, ker želodec druge ni prenesel, pa tudi kasneje, ko sem lahko jedla vsaj pasirano, so mi jih dajali za domov… Pa nisem bila na koncu, nisem imela raka, samo to je bil za moj želodec najlažji način, kako obdržati nekaj hranilnega + pridobiti kalorije.

No, sama bi se vseeno raje pozanimala pri svojcih. Bi že prišla do telefonske enega od njih.[/quote]

Ti pač nisi imela raka in si dobila te napitke iz drugih razlogov. Nekateri jih pijejo ob postu, pa tudi niso na koncu.

Je razlika, če daš te napitke nekomu, ki je na smrt bolan, ali nekomu, ki jih pije iz drugih razlogov.


No, pretiravati pa tudi ni treba. Ko sem imela pred leti štalo z želodcem, so mi jih dajali v bolnišnici, ker sem po enem tednu zavračala bolnišnične juhe – imela sem predpisano tekočo hrano, ker želodec druge ni prenesel, pa tudi kasneje, ko sem lahko jedla vsaj pasirano, so mi jih dajali za domov… Pa nisem bila na koncu, nisem imela raka, samo to je bil za moj želodec najlažji način, kako obdržati nekaj hranilnega + pridobiti kalorije.

No, sama bi se vseeno raje pozanimala pri svojcih. Bi že prišla do telefonske enega od njih.[/quote]

Ti pač nisi imela raka in si dobila te napitke iz drugih razlogov. Nekateri jih pijejo ob postu, pa tudi niso na koncu.

Je razlika, če daš te napitke nekomu, ki je na smrt bolan, ali nekomu, ki jih pije iz drugih razlogov.[/quote]
Pa kaj je? Avtorica je vprašala po prehranskih dodatkih, jaz sem odgovorila. “ne kupuj tega!!!” je trdila, da Prosure ipd. dajejo samo tistim, ki so na koncu, kar sem demantirala. Res misliš, da se bom kregala s tabo? Malo morgen.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...



Doma smo imeli bolnico z rakom( mlado dekle), pa se je vse srečno končalo. Obiskov se je zelo razveselila, tudi med kemoterapijo in ja, tako kot si rekla, največje darilo je bilo, ko so prišli še drugič 🙂

Ti pač nisi imela raka in si dobila te napitke iz drugih razlogov. Nekateri jih pijejo ob postu, pa tudi niso na koncu.

Je razlika, če daš te napitke nekomu, ki je na smrt bolan, ali nekomu, ki jih pije iz drugih razlogov.[/quote]
Pa kaj je? Avtorica je vprašala po prehranskih dodatkih, jaz sem odgovorila. “ne kupuj tega!!!” je trdila, da Prosure ipd. dajejo samo tistim, ki so na koncu, kar sem demantirala. Res misliš, da se bom kregala s tabo? Malo morgen.[/quote]

Eni ste res…..

Podari mu 10ml konopljine smole

Če je kot praviš popolnoma izčrpan mu privošči mir, čez 2-3 tedne pa si vzemi nekaj časa, pa pojdita na sprehod.

Kaj pa kakšen cd z glasbo, ki jo rad posluša? Ali pa kaj uporabnega; termovka, natikači, copati, trenirka, majčka? Jaz prehranskih dopolnil ne bi nosila.

New Report

Close