Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Hepatitis B

Hepatitis B

Pozdravljeni,

Pred nekaj tedni sem izvedela za slabe jetrne izvide. Zdravnik mi je svetovak dieto, čeprav imam za glukozo in holesterol zelo dobre izvide. V pogovoru s svojo taščo, mi je omenila, da ima ona tudi slabe jetrne izvide zaradi prebolelega hepatitisa B v preteklosti. Skrbi me, da sem okužena, predvsem pa me skrbi, da je okužen tudi moj triletni otrok, za katerega je skrbela 2 leti, ko sem se jaz vrnila v službo. Tašča za nas tudi kuha… V času nosečnosti sem rutinsko bila testirana in negativna. Njen sin in moj partner je bil cepljen v službi. Zanima me, kako naj ukrepam sedaj. Dam testirat sebe in otroka. Če sva negativna (kar srčno upam), potem je najbrž smiselno cepljenje? Je to samoplačniško ? Je možno cepiti tako malega otroka? Predstavlja to kakšna tveganja za njega (otrok je pogosto bolan in zelo nejesc) ? Še eno vprašanje, je možno, da od zdravnika ni dobila nobenih navodil, kako ravnati in se obnašati v družinskem okolju? Bila je namreč zelo začudena, ko sem ji rekla, da hepatitis ni tako nedolžen in da lahko okuži svoje družinske člane?
Prosim za čimprejsen odgovor.
Hvala in lp

oštovani, najprej ne mešajte hrušk in jabolk! Navajate, da imate “slabe” jetrne teste? Kaj to pomeni? Če odmislimo okužbe (hepatitise A, B, C…) kot vzroke slabih testov, so jetrni testi lahko spremenjeni zaradi težave z žolčnikom, žolčnih kamnov, debelosti, ob zamaščenosti,uživanju nekaterih zdravil, pa, seveda, alkohola ….
Najprej sploh z zdravnikom razčistite, kaj je vzrok patoloških testov. Sicer pa se otroke proti hepatitisu B, če je to potrebno, cepi že ob rojstvu; rutinsko pa pred vstopom v šolo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close