Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek LETOS ŽE TRIJE MRTVI ! BODITE POZORNI !

LETOS ŽE TRIJE MRTVI ! BODITE POZORNI !

Okoli 17.20 so sporočili, da je zaradi hujše prometne nesreče v Kranju zaprta Jezer‎ska cesta na Primskovem.

Trčila sta 51-letni motorist, ki je vozil iz smeri Preddvora proti Kranju, in 46-letni voznik osebnega avtomobila, ki se je s stranske ceste vključeval na to prednostno cesto in je v manevru zaprl pot motoristu.

Udeleženca sta trčila, motorist je umrl, odpadli deli vozil pa so poškodovali še dve motorni kolesi‎ motoristov, ki sta peljala v nasprotni smeri proti Preddvoru.‎ Ta dva motorista glede na prva obvestila nista poškodovana, prav tako naj ne bi bil poškodovan voznik avtomobila.

Cesta je bila zaprta do 19.40 ure.To je letošnja tretja smrtna žrtev na gorenjskih cestah.

PAZITE NA MOTORISTE ! SPET SMO NA CESTAH !!!

Žalostno res ! Spet bodo nekateri rekli, zakaj pa norimo po cestah, res nismo vedno mi krivi.

VOZNIKI NE SPREGLEJTE NAS, RAJE DVAKRAT POGLEJTE PREDEN NAM ZAPRETE POT.

Sožalje družini.

Da, pazim!
Vedno se izključim iz prometa, v kolikor za mano vozi motorist.

Sem slišal tisto ja, motorist velik kot svinčnik na 100m . Ja ampak pri 200 km/h se je pa tudi težko ustavit, bi tudi vi motoristi morali malo zmanjšat hitrost.

A samo vozniki osebnih avtov morajo pazit? Kaj pa motoristi? Kolesarji? Oni se zanašajo na to, da bodo vozniki avtov pazili, ampak to je neumno. Sami nase morajo pazit. Marskido med njimi se obnaša nespametno in misli, da bodo vsi drugi pazili, samo njim ni treba. Nekateri se pa vedejo kot norci.

Sicer nisem motorist, ampak vozim tako, da upoštevam tudi možnost, da me nekdo na cesti ne opazi…
Na tak način nisem imel prometne nesreče že več kot 25 let in po več kot 1mio prevoženih km.

Ne samo čelada…vsa oprema… Tudi če je vroče v usnju… Sožalje za kolega včeraj, pa še onadva prej…vedno preberem…
Lansko leto sem komaj…jedva preživel…vso opremo imel na sebi…usnje, čelado za 450 €…hvala Bogu… pa da so me HE Policije odpeljali v UKC…. Rehabilitacija še poteka trenutno, od julija 2016… Vedno sem peljal previdno…a ma vedno… pol je bil pa pesek ( šoder) na cesti… mi je padel motor …še zdej vem kako je blo…. pa sem pod kamion priletel v ovinku… Sreči sem imel kompletno opremo, hotel sem it od doma v kavbojkah pa All Starkah…
Polomljen ko”svinja”reanimacija 2x… zdrobljena medenica… ( mi je poln kamion hlodovine peljal z desno gumo čez), 13 reber vsepovsod…. pa imam desno ramo protezo… Jeba je bla…. sem pa hvaležen vsem, tako šoferju kamiona ( je motorist tudi), pa v UKC Ljubljana je en kup motoristov na CIT-u pa Traumi…pa vsi spodbujajo… po dveh mesecih sem shodil…aja… prvo sem se naučil dihat spet, pa jesti, piti… pa hoditi…sedaj sem top…vsi motoristi vedo…so mi govorili… da bom spet šel nazaj… ja, bom…čimprej… ampak vedno bom dal gor KOMPLETNO opremo, ne samo jakno pa čelado…ne ne… je blo prehudo… Aja…peljal sem 68 na omejitev izven naselja 90…
Punce pa fantje na motorjih… moj nasvet…pa upam vsakemu to povedat, kako sem IRONMAN… imam veliko titana zdej… pred tem sem delal…ufff svašta… sem bil športnik kar precej… zdej pa … že grem na Šmarjetno Goro…peš…pa na kolo…
Pa nikoli nisem šel…ok…malo čez omejitve… sploh naselje…50 je 50, tud 60 gre skozi… tako ko je bil ta primer na Jezerski, takih je ogromno…. Motorist mira opazovat vse…tudi travo koliko je zrastla v zadnji sekundi…vse…a ma res…
Bo ta sezona boljša… 🙂
Srečno res srečno…vsem na motorjih…pa tudi tistim, ki nas rešujejo….

Sej je u redu… tud če nisi motorist… poglej občasno v “špegle nazaj” ( vzratna ogedala), pa k si v koloni na mestu, ne odpiraj vrat brez da preveriš…. Se vozim zdej z avtom okrog… pa se da malo umaknit na desno ko vidiš motorista zadaj… pusti mu svobodo…. itak bo šel naprej…prej ali slej… pa ko havbo porineš na sredino pasu, dej še enkrat…levo, pa desno, pa spet levo…tko otroke učijo v šoli čez prehod it… tud jaz ima cca. 3 MIOkm za sabo v kamionu pa avtu… motoristi imamo 100 KM pod ritjo… kadar hočeš te prehiti…
Pa hvala k nas upoštevaš… 🙂
Je pa res enih 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} norcev, k bi radi šli na nož…

Sej je u redu… tud če nisi motorist… poglej občasno v “špegle nazaj” ( vzratna ogedala), pa k si v koloni na mestu, ne odpiraj vrat brez da preveriš…. Se vozim zdej z avtom okrog… pa se da malo umaknit na desno ko vidiš motorista zadaj… pusti mu svobodo…. itak bo šel naprej…prej ali slej… pa ko havbo porineš na sredino pasu, dej še enkrat…levo, pa desno, pa spet levo…tko otroke učijo v šoli čez prehod it… tud jaz ima cca. 3 MIOkm za sabo v kamionu pa avtu… motoristi imamo 100 KM pod ritjo… kadar hočeš te prehiti…
Pa hvala k nas upoštevaš… 🙂
Je pa res enih 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} norcev, k bi radi šli na nož…

Na CIT-u pa traumi rečejo: ” motorist=darovalec organov…”
Žalostno…

Dejmo skupaj narest to drugače….

Sej vedno se bo kdo razsul… ampak…če je le mogoče…opremo gor…pa ne poceni opremo…
Dejte punce, fantje… tud az sem mislil, da če sem viden, previden…da nč ne more bit…mislu sm…res..
Pa če se tole enega dotakne…pa tud fajn…

Srečno vožnjo….

Zelo iskrena izpoved, mi je prišla do živega… ja tudi jaz včasih sedem na mojo zverinico brez popolne opreme …
Če boš kje srečal roza čelado in črnega suzukia bandita 1200 naked, me rukni to sem jaz. Sem ps velikokrat v kranju. Srečno in cumprej se vrni med nas.

S takimi sem imel precej težav pred leti, ko sem pa dojel, da folk retrovizorje uporablja predvsem za stiskanje mozoljev in šminkanje in sem temu primerno spremenil način vožnje pa s tem nimam več težav.
Je pa res, če hočeš danes na cesti preživeti brez prask, moraš biti pozoren prav na vse, če si pa na motorju pa verjetno tudi to ni dovolj.
Predvčerajšnjim dopoldne sem se peljal mimo ženske (smer rodndo Tomačevo – Črnuče), ki je v novem modelu VW Sharana očitno odgovarjala nekomu na SMS… Ta gotovo ne bi opazila ne motorista ne pešca pred sabo… Dokler je tako pač ne more biti drugače in drugače tudi nikoli ne bo, ker je folk totalno neodgovoren in se jim sladko J*be za druge, zato moramo predvsem paziti nase.

ja. bom…. zna bit, da…začnem sezono tam kjer sem lansko nehal…. mi je rojstni dan ponovni…. sej se bomo srečali… glej…. sem vesel, k…
ne vem kaj naj rečem…
na kakšnem motozboru se srečava…
Zadej na floruscentno zeleni al pa rumeni Nolan 401 čeladi…tudi naslednji bo v barvah Doktorja nalepka DOTTORE… ja…primi me za ramo….pa reci…glej…sem prebral…. Ta čelada…mi je rešila… lahko rečem da življeneje.. ti pokažem staro…raztrgano…res… dobra oprema je res zakon… vse sem pri Vombergerju kupil…. vse je fuč….ali nisem imel praske….res ne…na zunej ne… polomljen pa ko prase….ene praske ni blo…
Ne glejte na 20 € gor dol….da kupite opremo… kupite dobro…najboljšo… jaz osebno… Vomberger Britof pri Kranju.. Nolan original, enako ko v Velenju cena, imel Spyke vse razen Held jakne…vse je …raztrgano…. jaz sem pa cel..hrbet…nisem imel želve…noge…smola je bla…
Uživejte v vožnji…pogledam vas vedno… ne pretiravat na gasu… sej nas punce opazijo….tud sam k sedimo tam…na motorju…
Je pa Bogovski občutek… vsem vam dam moje šraufe za pošlatat….hhhaahahahaa…

No hotel sem to povedat… da nasednjo opremo bom spet kupil tam… pa briga me, koliko stane…ne bom se zaradi 30€ se vozil v Trst ali Kozino… ne ne… so mi v Britofu pokazali profesionalnost…..res..ne delam reklamo…ampak čelada bo fuorusencna Nolan 401… krasna izbira…. vsaj zame… Glava je glava, noge so noge… dejte nase…. najboljše…res…
Motor danes za 2000 – 3000€ dobiš soliden, močen, dober…re… dejte punce pa fantje še polovico tega, (cca 1200€) za kompletno opremo… potem je roka na gasu vaša….

Bolj kot zapor (6,5 let) je zame največja kazen zavedanje, da mi družina Krevs verjetno nikoli ne bo oprostila povzročitve te prometne nesreče. Druga največja kazen je to, ker ne vem, če mi je to oprostila moja družina. Pa tudi to je kazen, da ne vem, če bom lahko sam kdaj oprostil sebi. Kar sem storil, je svinjarija na kvadrat. Z 0.38 mg alkohola sem z hitrostjo 92 km/h priletel v motorista, ki ni imel nobene možnosti ne se rešit ne preživet.

Šoferji res pazite na motoriste trikrat poglejte kot pravi dottore46, zame so posledice zelo hude in boleče.

Sožalje vsem, ki ste izgubili svojce v prometnih nesrečah.

Bolj kot zapor (6,5 let) je zame največja kazen zavedanje, da mi družina Krevs verjetno nikoli ne bo oprostila povzročitve te prometne nesreče. Druga največja kazen je to, ker ne vem, če mi je to oprostila moja družina. Pa tudi to je kazen, da ne vem, če bom lahko sam kdaj oprostil sebi. Kar sem storil, je svinjarija na kvadrat. Z 0.38 mg alkohola sem z hitrostjo 92 km/h priletel v motorista, ki ni imel nobene možnosti ne se rešit ne preživet.

Šoferji res pazite na motoriste trikrat poglejte kot pravi dottore46, zame so posledice zelo hude in boleče.

Sožalje vsem, ki ste izgubili svojce v prometnih nesrečah.

A u taki situaciji lahko kej narediš’???Ne moreš… Kot motorist sem vsaki babi pa tipu na fonu visel na vratu…pa kazal fakiče, pa vse da nehajo…Oni v avtu gledajo ko budale…..ko da sm prfuknjen jest….

oj prjatu… kaj da rečem…nočem bit v tvoji koži… vsi bluzimo….vsi bi bli fensi….nekomu se ne izide….tko se vama ni… ampak se vsaj zavedaš te situacije….tud meni se ni sešlo…
Sej se prerivamo…dokler ni nobenmu nič…Se mi zdiš iskren..verjamem…naredil si napako..tud jest sm jo,,,,,nikoli ne bomo vedli kaj je dobro….dejte vozniki dat možnost včasih stopit na zavoro…..tud če EGO pade….
Tud 6,5 let bo 24 mesecev… glej… bodi priden, pa pazi dalje…. verjamemo mi motoristi, da nisi za nalašč…ja, prej si 2-3 pire ruknu… sej jest sm tud včasih 200 km/h pa levi žmigavc…. zdej sm pa polomljen…
A veš da…če bi za nalašč ali pa namerno…verjamem da nebi tukej objavljal…
se bomo srečali na cesti…spet… sam glavo pokonci….

Sej vem da zdejle je malokdo tu….
Dekline pa fantje….jutri bo lepa nedelja…pejte u Koper k Popotu na tiramisu…..ali…pojdite previdno… ja u Postojni na OMV na kavico…. tud jest sem prej…včasih… pejte previdno čez Kalce… ej… sem vam bom kmalu pridružil….
Po pameti….

Dej prijatelj…k si očitaš… dej ZS…pa pridem kamorkoli….pa glej…vsi delamo napake… tud motoristi včasih…. mal zasanjaš na motorju….motor ne dopušča napak…tud ene ne…pa nej e popljuvajo eni stručkoti pa profesionalci…
Motor NE dopušča napak… ene ne….na žalost….pa tud če se kdo tolaži…motor je…. luštno… vsa svoboda…res I belive i can fly.. tisti k se ne vsedete na motor….pojma nimate kakšno je to življenje….
Motor je zakon…
Dekline pa fantje… sam gas….po pameti…. pa da ste mi živi i zdravi….držim fige….

Res je, motor ne dopusca napak …. in zal je zelo pogosta napaka bistveno previsoka hitrost motorista …. meni se je enkrat popolnoma iznenada pripeljal motorist pred avto – pripeljala sem iz stranske ceste, omejitev tam 50km/h, sem ustavila (stop znak) preverila 2x na obe strani in speljala… na sreco res zelo pocasi, ker bi drugace zaprla pot motoristu, ki je peljal vec kot 120 (je ravno tam tabla z meritvami hitrosti). In spet bi brali, da je sofer avtomobila izsilil prednost :((

Veliko srece vsem,’predvsem pa – po pameti, cesta ni dirkalisce!

ni ga lepšega, ko me prehiti motorist, naenkrat, kot bi padel z neba, z nekje 160 na uro, tam kjer je omejitev 90..ni večjega filinga..po možnosti tik pred ovinkom, ki ga on seveda seka..


res fajn :))) še kakšne pol ure ti srček utripa pospešeno 🙂

Res je, motor ne dopusca napak …. in zal je zelo pogosta napaka bistveno previsoka hitrost motorista …. meni se je enkrat popolnoma iznenada pripeljal motorist pred avto – pripeljala sem iz stranske ceste, omejitev tam 50km/h, sem ustavila (stop znak) preverila 2x na obe strani in speljala… na sreco res zelo pocasi, ker bi drugace zaprla pot motoristu, ki je peljal vec kot 120 (je ravno tam tabla z meritvami hitrosti). In spet bi brali, da je sofer avtomobila izsilil prednost :((

Veliko srece vsem,’predvsem pa – po pameti, cesta ni dirkalisce!

Tako je! Počasi in podrobno pogledaš levo, potem zelo pazljivo v desno, s pogledom poiščeš prestavno ročico, pretakneš v prvo in zelo počasi zapelješ na prednostno.
V naslednjem hipu ti v bok prileti avtobus ki je tam vozil 180, čeprav je omejitev na 90.

Res je, motor ne dopusca napak …. in zal je zelo pogosta napaka bistveno previsoka hitrost motorista …. meni se je enkrat popolnoma iznenada pripeljal motorist pred avto – pripeljala sem iz stranske ceste, omejitev tam 50km/h, sem ustavila (stop znak) preverila 2x na obe strani in speljala… na sreco res zelo pocasi, ker bi drugace zaprla pot motoristu, ki je peljal vec kot 120 (je ravno tam tabla z meritvami hitrosti). In spet bi brali, da je sofer avtomobila izsilil prednost :((

Veliko srece vsem,’predvsem pa – po pameti, cesta ni dirkalisce!

Tako je! Počasi in podrobno pogledaš levo, potem zelo pazljivo v desno, s pogledom poiščeš prestavno ročico, pretakneš v prvo in zelo počasi zapelješ na prednostno.
V naslednjem hipu ti v bok prileti avtobus ki je tam vozil 180, čeprav je omejitev na 90.

New Report

Close