Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Zakaj Slovenci tako obožujemo Nemce in Avstrijce?

Default avatar

austirol

Radi bi bili (kot) oni. Zakaj smo tako zaljubljeni v njih?
Default avatar

_piroman_

Jaz jih ne obožujem, niti ne želim biti kot oni. Ali to pomeni, da nisem slovenec?
Mislim, da nisem edini.
Default avatar

ker so

Ker so Slovenclji globoko v duši tudi sami Hitlerji in Fritzli.
Default avatar

Ordnung und Disziplin

Meni so fajn, ker so delovni in disciplinirani, vse imajo urejeno, čisto nasprotje od balkanjerosov.
Všeč so mi nemška mentaliteta, kultura, jezik, skratka vse.
Default avatar

Senza

_piroman_ je napisal/a:
Jaz jih ne obožujem, niti ne želim biti kot oni. Ali to pomeni, da nisem slovenec?
Mislim, da nisem edini.
Ne, nisi.
_____________________________________________________________________________________________________________
V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...
Default avatar

Senza

Edini, namreč.
_____________________________________________________________________________________________________________
V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...
Default avatar

Janez Johanes

Zato ker smo si podobni, kar ni čudno, saj smo dolgo živeli v isti državi. Vsaj z Avstrijci. Najboljši dokaz je narodnozabavna glazba. Če odmisliš jezik ni razlik. Upal bi si trditi, da je manjša razlika med Slovenci in Bavarci kot med Bavarci in severnimi Nemci.
Default avatar

Znalec -

Janez Johanes je napisal/a:
Zato ker smo si podobni, kar ni čudno, saj smo dolgo živeli v isti državi. Vsaj z Avstrijci. Najboljši dokaz je narodnozabavna glazba. Če odmisliš jezik ni razlik. Upal bi si trditi, da je manjša razlika med Slovenci in Bavarci kot med Bavarci in severnimi Nemci.
Se strinjam. Dokaz narodno zabavna glasba, tenstan krompir, kranjske klobase, kislino zelje, goveja juha.

Pa še dober vzgled so nam disciplinirani, redoljubni, odločni in zavedni !
Default avatar

Ni čisto tako

Slovenci ne želijo biti enaki Nemcem. Želijo pa po nemško in ne po balkansko urejeno državo, kar je pomembna razlika.
Default avatar

Ena južna

austirol je napisal/a:
Niste zaljubljeni v njih, jih ne obožujete preveč. Tuki se gre sam za to, da nočete bit v ničemer povezani z balkanci, da nočete, da vas kdorkol povezuje z balkanci. Čeprav ko bereš kakšne teme bi človek rekel da so določeni Slovenci še slabši od balkancev, ki pa so v večini čist normalni ljudje.
Itak pa Slovenci so in bodo skoz za Avstrijce in Nemce južnjaki, balkanci, skratka del bivše juge pa vam je to všeč ali ne, tako je in tako bo.
Default avatar

Himmler

Ni čisto tako je napisal/a:
Slovenci ne želijo biti enaki Nemcem. Želijo pa po nemško in ne po balkansko urejeno državo, kar je pomembna razlika.
Podpišem!

Zavedni Slovenci obožujemo Slovenke in Slovenijo.

Slava Sloveniji !
Default avatar

Slovenija

V Jugoslaviji je je bila Slovenija gosp. velesila, zavirana s strani monarhov
Default avatar

vsi na enem kupu

Slovenija je premajhna. To je problem.
Default avatar

Dietlieb

Ena južna je napisal/a:
austirol je napisal/a:
Niste zaljubljeni v njih, jih ne obožujete preveč. Tuki se gre sam za to, da nočete bit v ničemer povezani z balkanci, da nočete, da vas kdorkol povezuje z balkanci. Čeprav ko bereš kakšne teme bi človek rekel da so določeni Slovenci še slabši od balkancev, ki pa so v večini čist normalni ljudje.
Itak pa Slovenci so in bodo skoz za Avstrijce in Nemce južnjaki, balkanci, skratka del bivše juge pa vam je to všeč ali ne, tako je in tako bo.
Razlika je v tem, da je germanski svet praviloma urejen za razliko od balkanskega 'nadmudrivanja', vozni res vlakov je pa recimo zgolj za okras.

Jaz imam raje red, medtem ko germanov samih ne častim ravno.

In brez skrbi, Avstrijci zelo dobro vedo kaj je bila Avstro-Ogrska in kdo je bil notri. Mimogrede, že v času Habsbružanov je bila večina slovenskih dežel imenovana 'Notranja Avstrija'...hmmmmm

Kar se pa 'krvi' tiče, smo Slovenci zahodni slovani, naši najbližji 'bratje', pa so Slovaki in Čehi, potem pa že mislim, da Rusi...pač so Ogri zabili klin med nas, zato ni neposredne povezave
Default avatar

tarči

austirol je napisal/a:
MIslim, da imaš probleme. Slovenci smo boljši od germanov, tudi Slovenija je lepša.
Default avatar

NYCI

Zato ker se je Slovencelj zmerom rad pod tuj škorenj metal in se še sam za hlapca ponujal.
Default avatar

ne,čisto nič

_piroman_ je napisal/a:
Mislim, da nisem edini.
Tudi jaz jih čisto nič ne obožujem. Moji znanci tudi ne. Pravzaprav ne poznam nikogar ki bi jih oboževal. Avtor/ica od kje ti to?? Najbrž so tudi ljudje, ki jih obožujejo, a so v manjšini. Torej, to ne more biti neka trditev, nekaj značilnega za Slovence. Kje si to pobrala???:))
Default avatar

gvakamola

???! Meni so všeč Islandci.
Default avatar

BTDT

NYCI je napisal/a:
Zato ker se je Slovencelj zmerom rad pod tuj škorenj metal in se še sam za hlapca ponujal.
Drži. Predzadnjič pod ruski škorenj in nato pod srbskega.
Ob pokvarjenih oblastnikih ni bilo pričakovati kaj drugega, kot to, da bi raje imeli kaos motne mlake kot urejenost germanskega sveta.
Default avatar

Barca

Glede na vso zavist, milijon načinov goljufanj .... se mi niti slučajno ne zdi, da bi Slovenci oboževali Avstrijce in Nemce.