Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vpisovanje dopustov in zdrahe

vpisovanje dopustov in zdrahe

Seznam za dopuste visi že en mesec, vpisane so tri, ostalih pet še ne ve. Ker iz izkušenj vem, kako se bo spet odvijalo tam julija in avgusta, me ima, da jim dneve dopusta določim. Ali bi bil v kakšnem prekršku??

Jaz bi jih še enkrat opozorila naj si napišejo kdaj mislijo na dopust, ker vsi naenkrat sigurn ne bodo šli v nasprotnem pa da jim boš dopust določil sam in mislm da s tem ne bi bil v prekršku, ker so bili o tem obveščeni.

Jaz bi jih še enkrat opozorila naj si napišejo kdaj mislijo na dopust, ker vsi naenkrat sigurn ne bodo šli v nasprotnem pa da jim boš dopust določil sam in mislm da s tem ne bi bil v prekršku, ker so bili o tem obveščeni.[/quote]

Pri nas so se “rezervacije” za prvomajske praznike začele že prot koncu lanskega leta, za poletne dopuste pa tud že nekje konc januarja. Pač prvi vpisani imajo prednost, ostali se bodo moral prilagajat.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz bi jih še enkrat opozorila naj si napišejo kdaj mislijo na dopust, ker vsi naenkrat sigurn ne bodo šli v nasprotnem pa da jim boš dopust določil sam in mislm da s tem ne bi bil v prekršku, ker so bili o tem obveščeni.[/quote]

Opozoril že večkrat, pa nič.

Določi sam. Sem tako nekajkrat naredil, sedaj pa lepo konec januarja je že vse vpisano.

Jaz bi jih še enkrat opozorila naj si napišejo kdaj mislijo na dopust, ker vsi naenkrat sigurn ne bodo šli v nasprotnem pa da jim boš dopust določil sam in mislm da s tem ne bi bil v prekršku, ker so bili o tem obveščeni.[/quote]

Pri nas so se “rezervacije” za prvomajske praznike začele že prot koncu lanskega leta, za poletne dopuste pa tud že nekje konc januarja. Pač prvi vpisani imajo prednost, ostali se bodo moral prilagajat.[/quote]

Za 1 majske so se spokregali, da je joj in dopust sem odobril samo materi samohranilki, ki ima tehten razlog za dopust, ostalim ne.

Jaz bi jih še enkrat opozorila naj si napišejo kdaj mislijo na dopust, ker vsi naenkrat sigurn ne bodo šli v nasprotnem pa da jim boš dopust določil sam in mislm da s tem ne bi bil v prekršku, ker so bili o tem obveščeni.[/quote]

Opozoril že večkrat, pa nič.[/quote]

Jah potem pa nimajo kaj, določi jim sam. Delo ne sme trpet, vsi naenkrat ne morejo na dopust.

Zakon pravi:

163. člen
(način izrabe letnega dopusta)
(1) Letni dopust se izrablja upoštevaje potrebe delovnega procesa ter možnosti za počitek in rekreacijo delavca ter upoštevaje njegove družinske obveznosti.
(2) Starši šoloobveznih otrok imajo pravico izrabiti najmanj teden dni letnega dopusta v času šolskih počitnic.
(3) Delavec ima pravico izrabiti en dan letnega dopusta na tisti dan, ki ga sam določi, o čemer mora obvestiti delodajalca najkasneje tri dni pred izrabo.
(4) Delodajalec lahko delavcu odreče izrabo letnega dopusta po drugem in tretjem odstavku tega člena, če bi odsotnost delavca resneje ogrozila delovni proces.

Če si torej predstavnik delodajalc, z določitvijo in razporeditvijo letnega dopusta ne bi bil v nobenem prekršku.

Ti si en bolj pnavrt vodja, če še dopusta ne moreš uredit v enem mesecu….me prav zanima kje te gledajo na tem položaju.

Pri nas so se “rezervacije” za prvomajske praznike začele že prot koncu lanskega leta, za poletne dopuste pa tud že nekje konc januarja. Pač prvi vpisani imajo prednost, ostali se bodo moral prilagajat.[/quote]

Za 1 majske so se spokregali, da je joj in dopust sem odobril samo materi samohranilki, ki ima tehten razlog za dopust, ostalim ne.[/quote]

Ja no, isto nardiš s poletnimi dopusti. Upoštevaš tiste ki so se vpisal, ostalim določiš sam. Opozorjeni so bili vsi.

Pri nas visi seznam na oglasni deski, kdo se prej vpiše, tistemu pripada dopust. Ponavadi se kar dogovorimo med seboj. Zaenkrat ni bilo še nobenih težav. So določeni časi v letu, ko dopusti niso zaželjeni, za ostalo pa ni težav.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Ti si en bolj pnavrt vodja, če še dopusta ne moreš uredit v enem mesecu….me prav zanima kje te gledajo na tem položaju.[/quote]

Že večkrat sem prosil za premestitev in imaš prav, sem premalo atoritaren vodja, to bom popravil.

Delodajalec lahko že s 1.1. objavi delovni koledar in sam razporedi dopuste vsem delavcem, paziti mora le, da ostane 1 dan dopusta (oz.3, če tako določa panožna kolektivna pogodba) za prosto izbiro delavca.

To mora biti zanimiv trenutek, ko se seznam pripenja na oglasno desko in vsi na seznamu stojijo okoli s svinčniki.

Ti si en bolj pnavrt vodja, če še dopusta ne moreš uredit v enem mesecu….me prav zanima kje te gledajo na tem položaju.[/quote]

Že večkrat sem prosil za premestitev in imaš prav, sem premalo atoritaren vodja, to bom popravil.[/quote]

Ni fajn če si zatežen ali strog vodja. Je fajn, če se tud vodja z delavci razume. Moraš jim dat pa vedet, da si vseen TI vodja in včasih tud udart po mizi.

Glej, stvar je čisto enostavna. Naj si sami napišejo in če bo kreg pa reši zadevo takole:
prednost imajo matere z otroci
potem sledijo poročeni, vezani, pari – pač tisti, ki nimajo otrok, so pa v vezi
potem pa ostanejo samski, ti se komot prilagajajo

Nič kdor prej pride, prej melje. Ampak, če se prekrivajo uporabi to lestvico. Delavci z družino prvi, potem tisti v vezi, potem samski.
Če se pričkata dva, ki sta recimo oba brez otrok pa oba v vezi pa daš prednost starejšemu.

Se strinjam. Sam glej, seznam že mesec dni stoji, 3 so se že vpisal ostalih 5 še ne in tisti 3 gredo pač takrat ko so vpisani, ostalih 5 se mora prilagajat že vpisanim 3. Tako da tvoj kriterij velja za ostalih 5 ki so še zmer nevpisani.

To mora biti zanimiv trenutek, ko se seznam pripenja na oglasno desko in vsi na seznamu stojijo okoli s svinčniki.[/quote]

Haha, vsi pripravljeni na skok, s sveže ošiljenimi svinčniki, text-markerji v raznih barvah in s štoparicami v rokah :))))

Se strinjam. Sam glej, seznam že mesec dni stoji, 3 so se že vpisal ostalih 5 še ne in tisti 3 gredo pač takrat ko so vpisani, ostalih 5 se mora prilagajat že vpisanim 3. Tako da tvoj kriterij velja za ostalih 5 ki so še zmer nevpisani.[/quote]

Se ne strinjam.
Sistem kdor se prej vpiše ima prednost, ni ok.
Tudi, če so se samski prej vpisali, ne morejo imet prednost pred recimo žensko, ki ima otroke.
Pa tudi pred nekom v vezi ne more imet prednost ,samo zato, ker se je prej vpisal, ampak ima on vezan prednost, ker se mora prilagodit partnerjevem dopustu.
Ni tu kdor prej pride, prej melje.

Se strinjam. Sam glej, seznam že mesec dni stoji, 3 so se že vpisal ostalih 5 še ne in tisti 3 gredo pač takrat ko so vpisani, ostalih 5 se mora prilagajat že vpisanim 3. Tako da tvoj kriterij velja za ostalih 5 ki so še zmer nevpisani.[/quote]

Se ne strinjam.
Sistem kdor se prej vpiše ima prednost, ni ok.
Tudi, če so se samski prej vpisali, ne morejo imet prednost pred recimo žensko, ki ima otroke.
Pa tudi pred nekom v vezi ne more imet prednost ,samo zato, ker se je prej vpisal, ampak ima on vezan prednost, ker se mora prilagodit partnerjevem dopustu.
Ni tu kdor prej pride, prej melje.[/quote]

Kot da samski brez otrok nimajo nobenih pravic, skrbi, nobenih obveznosti, nobenih morda bolnih članov družine, za katere morajo skrbeti…
ti si ena od tistih, ki misljo, da so najpomembnejše na svetu, ker so dale noge narazen.

Se ne strinjam.
Sistem kdor se prej vpiše ima prednost, ni ok.
Tudi, če so se samski prej vpisali, ne morejo imet prednost pred recimo žensko, ki ima otroke.
Pa tudi pred nekom v vezi ne more imet prednost ,samo zato, ker se je prej vpisal, ampak ima on vezan prednost, ker se mora prilagodit partnerjevem dopustu.
Ni tu kdor prej pride, prej melje.[/quote]

Kot da samski brez otrok nimajo nobenih pravic, skrbi, nobenih obveznosti, nobenih morda bolnih članov družine, za katere morajo skrbeti…
ti si ena od tistih, ki misljo, da so najpomembnejše na svetu, ker so dale noge narazen.[/quote]

Glej, samski nimajo partnerja s katerim bi morali usklajevat dopust. Kaj, če ima partner kolektivni dopust? Torej se mora ta drugi prilagodit. Tega samskim ni treba.
Tisti, ki imajo otroke pa sploh, bodo pa ja imeli takrat dopust, ko imajo otroci počitnice?
Tudi poročeni imajo starše, bolne družinske člane, obveznosti – tako kot samski. Samo, da se morajo prilagodit tudi otrokom in partnerju.

Se ne strinjam.
Sistem kdor se prej vpiše ima prednost, ni ok.
Tudi, če so se samski prej vpisali, ne morejo imet prednost pred recimo žensko, ki ima otroke.
Pa tudi pred nekom v vezi ne more imet prednost ,samo zato, ker se je prej vpisal, ampak ima on vezan prednost, ker se mora prilagodit partnerjevem dopustu.
Ni tu kdor prej pride, prej melje.[/quote]

Kot da samski brez otrok nimajo nobenih pravic, skrbi, nobenih obveznosti, nobenih morda bolnih članov družine, za katere morajo skrbeti…
ti si ena od tistih, ki misljo, da so najpomembnejše na svetu, ker so dale noge narazen.[/quote]

da se pri dopustu upoštevajo družinske razmere. Ja tudi samski lahko ima opravičljive družinske razmere in se jih upošteva, v kolikor ne gre za kaprice in nagajanje, kar je pogosta praksa samskih.
Moje mnenje.

čist tko: zakaj pa naj bi statusne, družinske razmere vplivale na razporeditev dopustov?
Dopust pripada zaposlenemu – pa naj on/a svoje doma pošlihta tako, kot dobi dopust.

Kot da samski brez otrok nimajo nobenih pravic, skrbi, nobenih obveznosti, nobenih morda bolnih članov družine, za katere morajo skrbeti…
ti si ena od tistih, ki misljo, da so najpomembnejše na svetu, ker so dale noge narazen.[/quote]

da se pri dopustu upoštevajo družinske razmere. Ja tudi samski lahko ima opravičljive družinske razmere in se jih upošteva, v kolikor ne gre za kaprice in nagajanje, kar je pogosta praksa samskih.
Moje mnenje.[/quote]

A bejž no? Večina so debelorite majke tiste, ki izsiljujejo na vse možne načine.

Se strinjam. Sam glej, seznam že mesec dni stoji, 3 so se že vpisal ostalih 5 še ne in tisti 3 gredo pač takrat ko so vpisani, ostalih 5 se mora prilagajat že vpisanim 3. Tako da tvoj kriterij velja za ostalih 5 ki so še zmer nevpisani.[/quote]

Se ne strinjam.
Sistem kdor se prej vpiše ima prednost, ni ok.
Tudi, če so se samski prej vpisali, ne morejo imet prednost pred recimo žensko, ki ima otroke.
Pa tudi pred nekom v vezi ne more imet prednost ,samo zato, ker se je prej vpisal, ampak ima on vezan prednost, ker se mora prilagodit partnerjevem dopustu.
Ni tu kdor prej pride, prej melje.[/quote]

Itak da imajo prednost ker so na seznamu že vpisani. To možnost so imel vsi, pa je niso izkoristl. Sicer pa so glavni dopusti v večini primerov julija in avgusta in ponavad gre vsak na dopust za 2 tedna, tako da se bodo tud poročeni, tisti z otrokom…lahk odločli kdaj na dopust.

New Report

Close