Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kadilci na blagajnah – Mercator

Kadilci na blagajnah – Mercator

Ponavadi prediham podobne scene, danes sem pa pošteno jezna. Mudilo se mi je, spotoma iz službe pa sem želela še kupiti nekaj malenkosti. Na blagajni pred menoj sta bili samo 2 stranki. Super, bom hitro končala. Figo. Prva je želela neke kaj.pa.vem kake cigarete in potem je blagajničarka prebrskala tiste škatle nad vsemi tremi blagajnami. Že to je trajalo. Potem teh čikov ni našla in je šla v skladišče ponje. Pride po par minutah nazaj s šteko, ženska pa kupi 1 – eno! škatlico. 10 minut čakanja za eno škatlico, da bo lahko jutri spet zaprla blagajno za 10 minut. Ok. Druga je imela samo 3 stvari, pa semmislila,zdaj bo hitro. …….. pa da ne verjameš, ona bi tudi dve škatlici nekih plavih čikov, ki jih itak ni bilo na blagajni in je bilo treba ponje zadaj. Najmanj 20 minut dodatnega čakanja zaradi čikarjev. Predlagam sistem kot včasih. Cigarete in časopisi so se prodajali posebej, pa naj čikarji čakajo eden drugega. Res sem jezna, da sem porabila 1 uro za majhen nakup. Zakaj nisem šla na hitro blagajno? Ker sem kupila nekaj zelenjave, ki se prodaja na kos in tistega nemoreš potegniti na hitri blagajni.

Ta cajt, ki si ga zabila s temle pisanjem, bi že opravila nujen vsakodnevni sprehod.

To je pa res zanimivo… in očitno pogosto. Še ni dolgo, kar sem stoječ in čakajoč na blagajni ugotavljala (brez slabe volje, ker se mi slučajno ni mudilo), da vedno, kadar pred mano na blagajni kakšen ali kakšna kupuje cigarete, teh cigaret nikoli ni.

če je že povsod prepovedkajenja bi tud prodajo čikov izgnal v trfike,zgoraj opisan primer je pogost in moteč

jaz sem nehala hodit v mrkator … vedno je sranje na blagajni, vedno! pa pike pa čiki pa sprehodi v skladišče in na tehtnico itd.

No, jaz sem pa delala na blagajni in sem si vedno pred začetkom dela nafilala cigarete, ker itak veš, katere gredo bolj, katere manj in niti slučajno se mi ni dalo sprehajat za vsako škatlico.

Vedno, ampak vedno je na blagajni ravno, ko sem bila jaz na vrsti zmanjkalo ravno mojih cigaret !!:((.
Kadila sem znamko, ki je pri kadilcih zelo pogosta. Torej, naj bi imeli na blagajni večjo zalogo.

Ravno pred časom sem imela v mislih, da bi napisala tako temo.
Tudi pred mano se vedno vrivajo kadilci, ki so prišli le po eno škatlico. Jaz pa recimo po kruh in salamo. Pa imajo kadilci lepo prednost. Ne vem zakaj?! Če pa kaj rečeš, pa takoj dobiš nazaj, da si slabe volje.
Čikarji imajo vedno prednost!

Meni gredo pa na živce razni sadje – zelenjavcarji, ki raztreseni pozabijo stehtat tiste plodove in nalepke nalepit ali jih nalepijo tako zmečkane, da jih čitalec ne prebere, potem pa mora blagajničarka na drugo stran štacune to še enkrat tehtat, budali nesposobni pred blagajno se pa to ne zdi nič posebnega, če za sabo vrsto dela.

Blagajničarko je treba poučiti, naj v takih primerih jasno pove, da vrsta velja za vse.

Men gre pa na zivce,ko cakam na hlebec kruha 10minut ker je treba mesojedcem salamce in prsutke rezat. Got the point? Na tem svetu pac nismo sami.

Meni gre pa na živce na delikatesi, ker si zmišljujete točno pet dek unr, pa osem dek une, pa štiri rezine une salame…..

Če nimam časa, pa tudi v trgovino ne grem, pa ni doma še noben umrl od lakote.

Ste tečni u tri krasne!

Saj kadilci točno vejo, koliko pokadijo tedensko. Zakaj si pri plači ne nabavijo recimo 2 šteki, pa ko zmanjka, spet. Mene tudi moti, da se na blagajnah dogajajo še položnice. Saj ne bi bil problem, če bi imeli položnice in cigarete na svoji blagajni. Tako pa čakaš tudi na hitri blagajni, če ni ravno tistih cigaret, ki jih nekdo želi.

Kje pa ti misliš, da imajo blagajničarke v tistih ozkih kabinah prostor za cele šteke vseh možnih znamk cigaret? Kam naj jih dajo? Če bi se kadilci zmišljevali, da bi vsak svojo šteko, to bi se šele hodilo za vsakega v skladišče.

Na vsakem vogalu je trafika, tam pa čikov od vrha do tal.

Ti priporočam, da po službi ne hodiš po nakupih, ker ti škoduje.

Usi nestrpni….grozn. Ni cudno, da smo tam kjer smo, sej vec si ne zasluzite…ljudje a mine kksn dan, kjer vam kaj/kdo ne gre na zivce??? Groza…

Vedno, ampak vedno je na blagajni ravno, ko sem bila jaz na vrsti zmanjkalo ravno mojih cigaret !!:((.
Kadila sem znamko, ki je pri kadilcih zelo pogosta. Torej, naj bi imeli na blagajni večjo zalogo.[/quote]

ne morejo imet teh zalog “pod pultom” – enako, kot alkohola naprimer ne. Ker je to artikel, ki se tudi prodaja 18+ starim oseba in ker gre za robo, ki se mora prodajat pod posebnimi pogoji.

Ne morejo imet, ker imajo tiste kasete za čike nad blagajnami omejeno nosilnost. Pred leti se je že dogajalo, da so škatle zgrmele na prodajalko in nad blagajno…..

Tako bi moral imet, kot v tujini:

posebne “uradne” prodajalne/diskonte za cigarete in alkohol. Pa tam to kupujte.

Saj ista fora je z alkoholnimi vrednejšimi pijačami, ko imajo gor tista varovala proti kraji. Včasih traja tudi po 10 minut, da prodajalka to dol sname, ker ne gre tako preprosto. Vrsta za kupcem tega pa čaka dodatno ……

Takih čakanj je mnogo mnogo manj, kot čakanja zaradi iskanja čikov. Tudi jaz imam to smolo, da pred mano vedno kupujejo čike, ki jih itak ni ravno na tej blagajni.
Čiki sploh ne sodijo v trgovine!

prej gredo v grob, tako, da se ne obremenjuj z čikarji

Meni ne gre pa noben na živce.

Najbrž je neki narobe z mano.

Ne vem, če je to ravno krivda čikarjev !? Srčika problema je v organizaciji dela v dotičnih trgovinah, kjer se to dogaja. Artikli, ki jih prodajajo morajo biti na policah in na dosegu roke in nikakor ne v skladišču!

Če se boš razburjala nad kadilci, ne boš razen slabe volje ničesar dosegla, če pa dregneš poslovodjo trgovine pa lahko upaš, da bo kaj bolje.

P.S. Ne kadim !

Pa v Hofer hodiš, ker gre hitro in ne zapravljaš časa :)))))

Je kje kakšen kadilec, ki bi kupil šteko ali dve? lahko me pošlje po čike v trgovino. Mu grem iskat po eno pa eno škatlico posebej. Tako malo za hec. Ker je zatežence treba še dodatno hecat, dokler jim para ne spusti iz ušes. Pol je pa smešno in se jim bomo skup smejali.

New Report

Close