Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako najstniki sprejmejo da bodo dobili pol sestro ali brata

kako najstniki sprejmejo da bodo dobili pol sestro ali brata

Z možem sva skupaj že 5 let in pol ..sedaj pričakujeva dojenčka..bile so težave zato tako pozno (on 41)… ima pa 2 najstnika od prej s katerima zadnja leta nimamo preveč stikov oz. skoraj nič..že poroko sta sprejela odvrnilnno kaj bo šele zdaj k bota zvedela za dojenčka..

meni je po eni strani vseeno kako bosta – verjetno pa ne bo nobenih kontaktov….

kako je bilo pri vas?

popravim – stiki so z njim samo večinoma telefonski….

Dobra!

Potrudila bi se za stike.
Si tem najstnikom speljala očeta?

si tako predstavljata ja…čeprav sta se z bv non stop kregala in je eden od njiju rekel, da je vesel, da sta šla narazen…

Seveda, da jima ga je. Jaz bi zamerila tako ocetu kot novi zenski. Pa nisem vec najstnica…
No , pa saj njej je pravzaprav vseeno. Karma bo ze poracunala 🙂

je tudi tebe mož zapustil? avtorica je povedala da je otrok hvaležen da sta šla narazen a to je pa zdravo okolje za otroke?

Seveda, da jima ga je. Jaz bi zamerila tako ocetu kot novi zenski. Pa nisem vec najstnica…
No , pa saj njej je pravzaprav vseeno. Karma bo ze poracunala :)[/quote]

Seveda, da jima ga je. Jaz bi zamerila tako ocetu kot novi zenski. Pa nisem vec najstnica…
No , pa saj njej je pravzaprav vseeno. Karma bo ze poracunala :)[/quote][/quote]

Ce pa ti tako reces 🙂
Otroci so tudi mnenja, da ga je ona speljala…pa vseeno ji je za stike…sej pravim. Lahko, da sm nedorasla zate. Ampak tvoje mnenje zame ne steje 🙂

Po čem sklepate, da jima je ukradla očeta?

Jaz mislim, da nekih sprememb zaradi dojencka ni za pričakovat.

Moja polsestra je bila stara 10 let, ko sta se njena starša ločila. Ko sta se moja starša spoznala, jih je imela 17-18 in ko sem se jaz rodila, je bila stara 20, imela je moža in otroka, pa je jokala kot dež in hodila težit najinemu očetu, zakaj sem se jaz morala rodit.

Ne vem, kako bosta pri vas najstnika reagirala, je pa na očetu vseh teh otrok, da najprej sm vzpostavi odnos in vez znjimi, potem pa še med njimi.

Ja, no, odvisno od situacije.
Moja hčerka je pri cca 18-ih izvedela, da naj bi dobila polbrata, pa se ji do danes zameri, ker ni skočila v luft.

Tega pa nebrazumem kdobzdaj komu zameri?

quote=”Yo_”]Ja, no, odvisno od situacije.
Moja hčerka je pri cca 18-ih izvedela, da naj bi dobila polbrata, pa se ji do danes zameri, ker ni skočila v luft.[/quote]

Ah, najstniki so naravnost navdušeni nad norostjo staršev, kot že sama ugotvljaš, da je v to nadušenost bila že v šteta poroka, pa zagotovo tudi prej ločitev, zdaj za piko na i pa še otrok.

Itak pa vse poveš za kako zblojenost gre, ko praviš da ti je vseeno in to bo nadaljevanje same sreče še pri enem novem otroku.


A da ne? Poznam eno, ki ima izredno slab odnos s sinom, ampak toliko pameti je pa premogla, da je očitno šla splavit po razmisleku, kak šmorn bo nastal in kaj bo še sploh kateri od otrok imel od tega in najbrž tudi ob reakciji sina s katerim imat zelo labilen odnos, tako da menda ni nič več noseča, vsaj tako zatrjuje.

A nekatere babe sploh dojamete, da otrok ni vreča krompirja kupljenega v trgovini?

Vem, da znajo najstniki težko prenesti še brata ali sestro, vem pa po drugi strani za primer, da je fant sredi srednje šole ves navdušen povedal, da je med odmorom zvedel, da je dobil polbratca in da ga je že taakoo težko čakal. Menim, da ni pravila za vse, a zaradi (ne)stikov je možnost za nesprejemanje otroka toliko večja.


A da ne? Poznam eno, ki ima izredno slab odnos s sinom, ampak toliko pameti je pa premogla, da je očitno šla splavit po razmisleku, kak šmorn bo nastal in kaj bo še sploh kateri od otrok imel od tega in najbrž tudi ob reakciji sina s katerim imat zelo labilen odnos, tako da menda ni nič več noseča, vsaj tako zatrjuje.

A nekatere babe sploh dojamete, da otrok ni vreča krompirja kupljenega v trgovini?[/quote]
Ti otroka dojemas se slabse kot vreco krompirja modri, ker tako z lahkoto in lahkomiselno bi splavljal zarodke v zenski maternici. In potem lapas o spostovanju in vzgoji otro, bodi raje tiho no.

Katalena ne se sprenevedat ali bit naivna. Ta najstnik, ki ga kot izjemo navajaš, da je bil navdušen, je kvelčjemu lahko bil popolnoma zindoktrinirano uničeno bitje, ki sploh ni imel lastnih možganov in pameti, temveč materino, ker je posrkal vase vse, kar si mati želi, ne on sam, svojega jaz sploh ni mogel razvit. Takih primerov ni malo, so pa bolj značilni za punce, kot fante, čeprav se da videt tudi nekaj fantov, ki imajo celo gibe in besede enake materi v odraslosti in ničesar lastnega – moškega.

Ja, polarni sij, itak, sploh ker je otroka dobil njegov ločeni oče, on pa je živel pri mami…. Dobro, da vse veš…

Glej Katalena tako je, nič ni skrito ali novo, o tem je ogromno tega napisanega v strokovni literaturi in vzorci so povsod enaki in izvirajo iz enakega, ne glede na različne zgodbe in naivno ali prej hinavsko zatrjevanje , pri meni pa ni tako. Le da babe nič od tega ne berete lai hočete slišat, ampak trmasto in hladno kot kamen blodite naprej s tem, da slišite in vidite izključno sebe in to je za vas tudi edina resnica.

Meni že to dosti pove, da nimate stikov. Kako je to sploh možno, da oče nima stikov s svojima otrokoma??!??

In kaj zdaj ti pričakuješ od teh dveh zapuščenih otrok? Da bosta skakala od sreče, ker bo njun oče dobil naslednjega otroka, zaradi katerega bo po vsej verjetnosti njiju zanemarjal še bolj?

Najstnikom so dojenčki že itak, tudi v normalnih družinah, čisto odveč navlaka. Si predstavljam, da bi moj najstnik morebitnega brata ali sestro (vsaj sprva) zagotovo dojel kot nepotrebno nevšečnost v našem sicer urejenem življenju, pa ima veliko pozornosti in ljubezni z najine strani. Če bi pa že zdaj pogrešal najina čustva, bi bil konkurenta še toliko manj vesel.

A ni čudno?

Meni tvoje vprašanje zveni ful egoistično. Midva sva ful srečna blablabla, pričakujeva dojenčka blablabla, samo tista dva mulca nama kazita vso to lepo sliko … Kako bi naredili, da bi bila tudi onadva kao vesela in da bo vse – vsaj na zunaj – prekrasno in srečno in lepa slika za na FB


Nič drugega ne pričakuje kot, Jaz hočem, otrociu niso pomembeni, ni ti ta, ki se bo rodil, otrok je le lastnina in igrača dokler je, potem pa magari sovražnik, če se ji ne podredi. In otrok bo samo zato , ker ona hoče in si želi, ne da bi ga bila sposobna dojemat kot enakovredno človeško bitje z lastnim razumom in čustvi in to mirne duše potrdi s tem, da ji je vseeno, ker šteje in obstaja le ona.

Miljonkrat videno v današnjem času, trpijo pa vsi, tudi egoistična baba sama, pa se ne zaveda, če pa že, so itak tisti krivi, ki jih je prizadela.


Nič drugega ne pričakuje kot, Jaz hočem, otrociu niso pomembeni, ni ti ta, ki se bo rodil, otrok je le lastnina in igrača dokler je, potem pa magari sovražnik, če se ji ne podredi. In otrok bo samo zato , ker ona hoče in si želi, ne da bi ga bila sposobna dojemat kot enakovredno človeško bitje z lastnim razumom in čustvi in to mirne duše potrdi s tem, da ji je vseeno, ker šteje in obstaja le ona.

Miljonkrat videno v današnjem času, trpijo pa vsi, tudi egoistična baba sama, pa se ne zaveda, če pa že, so itak tisti krivi, ki jih je prizadela.[/quote]
V tem zapisu zgoraj opisujes matancno svoj odnos do otrok, samo sebe ne vidis.

Saj dedc pa more bit v tem primeru tudi pravi biser brihtnosti, da je še drugi nasedel, ko mu je že prva očitno dobesedno odvzela dva otroka in ju odtujila od njega. To so res tako srečne življenske zgodbe, da se jim je za klanjat, vidimo jih pa v današnjem času že na vsakem koraku. In kako prihodnost naj bi imeli otroci teh nikoli dozorelih zbloojencev?

[/quote]

Oče hčerki.

Stari, sej bi blo vse ql pa fajn, CE ne bi bill tudi ti locen – a se ti he zdi, da nimas kaj pametovat?

New Report

Close