Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko imate zaloge hrane

Koliko imate zaloge hrane

Po mojih izracunih sigurno vec kot mesec dni..pri vas?

Vsak dan vse frišno iz štacune. Hrana s konzervansi ni zdrava.

Odvisno česa – krompirja, čebule, česna, koruze, fižola, pšenične in polentne moke za celo leto; isto marmelade in paradižnikove omake. Sadja in zelenjave samo za par dni. Mesa in nekatere zelenjave, če ne ostanemo brez elektrike, za ene par mesecev v skrinji. Če nismo primorani zapustiti doma ali kaj takega pa imamo mesa, sadja in zelenjave časovno neomejeno (na njivi), čeprav bi jedli bolj enolično in skromno kot smo vajeni, ker v trgovinah dokupujemo.

Kakšne zaloge neki…tud če je prazen hladilnik, se da čez mesec normalno preživet, isto kot če bi hodil v štacuno…Rutar ima kompletni zajtrk z 3 dcl kakava, bele kave ali čaja -2 €, dunajc in pomfri pa 2.5 €…še doma ne prideš ceneje skozi pri enaki hrani…

Konzervansi v domacih jabolkah, susenem sadju, krompirju, zdrobu, moki, zamrznjenem mesu? Prav nic vec jih ni v domacih marmeladah, vlozeni zelenjavi in prav nic v domaci zamrznjeni zelenjavi….

Verjetno je takih zalog doma za vec kot mesec dni…

Zaloge…?
nedavno sem brala, da si nemci delajo zalogo…za hude čase.
ne vabim slabih časov, sicer pa, boj se časov , ko bo nenaden hud padec zlata.
do takrat pa imam… za sproti….:)))

Jaz imam piva na zalogi za 2 meseca.
Hrano kupujem sproti.

Lp,
Shakesbeer

Zaloge… jah za kakšen teden. Razen tistih, ki jih ne maram, jih je pa za celo leto.

Nič, kupujemo vse sprot.

Narobe si slisala. To je bil öredlog vlade, par mesecev nazaj, pa ni nihce tega uposteval.

Mi imamo za par tednov verjetno.

Narobe si slisala. To je bil öredlog vlade, par mesecev nazaj, pa ni nihce tega uposteval.

Mi imamo za par tednov verjetno.[/quote]

Žal narobe replicirate…nemci so dejansko panično delali zalogo!!!
Naivnost ljudstva, nima veze z predlogom vlade….

Do konec meseca bi preživeli.

Ne vem, če bi bilo več kot za 14 dni. ?

verjetno bi preživeli kakšen mesec, dva brez odhoda v trgovino, posledično tudi brez svežega sadja, zelenjave, jajc in mlečnih izdelkov.

Določenih živil bi seveda zmanjkalo prej, ampak če bi bila kriza in bi bolj skromno in enolično jedli, zagotovo ne bi bili lačni ene 2 meseca.

Tisti, ki pišete, da vse sproti, a to pomeni, da nimate niti zavitka špagetov, škatle riža, kilograma moke, sladkorja, soli, litra olja … na zalogi? Da greste res vse od kraja kupiti v trgovino in to vsak dan?

Narobe si slisala. To je bil öredlog vlade, par mesecev nazaj, pa ni nihce tega uposteval.

Mi imamo za par tednov verjetno.[/quote]

Žal narobe replicirate…nemci so dejansko panično delali zalogo!!!
Naivnost ljudstva, nima veze z predlogom vlade….[/quote]

A res? Si stala v dolgih kolonah pred blagajno? Jaz ne in prav nic bolj niso/nismo nakupovali.

Dalo bi preživet ziher ene 2 mseca

Od moje prve plače VEDNO za 6 mesecev. NIKOLI ne veš, kaj prinese jutrišnji dan…. Pa še Gorenc sem ….Morda si toliko zalog ne bi mogel privoščiti (spraviti), če ne bi živel v hiši (“špajza”) in imel poleg velik vrt (1200 m2) ….po tej plati sem pa res pravi skladiščnik, kot ste nekateri uganjevali moj poklic :-))))).

Sicer pa podobno, kot je ena že pisala:

Odvisno česa – krompirja, koruze, fižola, pšenične in ajdove moke za celo leto; isto marmelade in medu. Sadja in zelenjave samo za par mesecevi. Na njivi pridelam marsikaj, v trgovini zgolj dokupujem …v glavnem pa po bližnjih in daljnih kmetijah.

Ga ni čez domače meso ….mnjam!

Vesel oče

Bolj malo. Ja, je toliko sicer, da bi par dni zagotovo preživeli s hčerko… Ampak živiva v garsonjeri, imava majhno kuhinjo, majhen hladilnik z mini zamrzovalnikom… tako da ja, niti ne bi mogle imeti pretirane zaloge.

Imam kilo moke in še mogoče za eno šalico odprte.
Sladkorja imam načeto kilo.
Olja imam nekaj več, čisto slučajno, sem dobila dve litri, pa še eno za eno šalco, običajno imam le odprto olje in kupim novo, ko je to odprto že na koncu.
Testenin imam 3 vrečke, tudi izjemoma, ampak se kupila polnozrnate eurospinove za probat, pa Hoferjeve tudi, tako da so se našle zdaj 3 pakunge po pol kile, običajno je ena odprta in ena zaprta.
Krompirja imam enih 7 kil, kobomo to pojedli, bom kupovala le po 2-3kg krompirja na zalogo čez poletje.
Riža imamo za pol šalčke, griza prav tako, imam še po pol kile polnozrnate in koruzne moke.
Mleka 2 litra in en odprt. Jogurta en liter in en odprt. Pa 2 flaši juica, obe odprti.
2x paradižnikova mezga litrska flaša.
Imam ene 7-8 paketov zamrznjene zelenjave in ene toliko tudi mesa v skrinji.
Par paštet, slučajno, ker je bil mož v Bosni in je tam njegova prešes Gavriovička pol cenejša, drugače paštet niti ne kupujemo.
Od konzerv se njdeta po dve prebranca, ker je bil v Hoferju v akciji, a ga še nismo uspeli pojest, de fižola, en grah, ena koruza in en stročji fižol.
Jajc imamo 16, sem dobila domača, drugače kupim nova, ko porabimo.
Maslo eno odprto, eno zaprto.
Po ene odprte kumarice, rdečo peso, pečene paprike.

Na zalogi imam pa vedno kruh 🙂 Kupim v Eurospinu tistega narezanega polnozrnatega trajnega, da če zmanjka kruha, da ne letim zdaj v trgovino samo za kruh. In marmelade domače seveda, teh je pa enih 20 kozarčkov 🙂

Koliko bi te zaloge zdržale, ne vem. Če bi bil plin za kuhat, bi verjetno z racionanim in skromnim prehranjevanjem imeli za par tednov kuhane hrane.
Si ne predstavljam kakšne zaloge morateimeti tisti, ki imate zaloge za nekaj mesecev, kam hudiča spravite vso to hrano?

Imam kilo moke in še mogoče za eno šalico odprte.
Sladkorja imam načeto kilo.
Olja imam nekaj več, čisto slučajno, sem dobila dve litri, pa še eno za eno šalco, običajno imam le odprto olje in kupim novo, ko je to odprto že na koncu.
Testenin imam 3 vrečke, tudi izjemoma, ampak se kupila polnozrnate eurospinove za probat, pa Hoferjeve tudi, tako da so se našle zdaj 3 pakunge po pol kile, običajno je ena odprta in ena zaprta.
Krompirja imam enih 7 kil, kobomo to pojedli, bom kupovala le po 2-3kg krompirja na zalogo čez poletje.
Riža imamo za pol šalčke, griza prav tako, imam še po pol kile polnozrnate in koruzne moke.
Mleka 2 litra in en odprt. Jogurta en liter in en odprt. Pa 2 flaši juica, obe odprti.
2x paradižnikova mezga litrska flaša.
Imam ene 7-8 paketov zamrznjene zelenjave in ene toliko tudi mesa v skrinji.
Par paštet, slučajno, ker je bil mož v Bosni in je tam njegova prešes Gavriovička pol cenejša, drugače paštet niti ne kupujemo.
Od konzerv se njdeta po dve prebranca, ker je bil v Hoferju v akciji, a ga še nismo uspeli pojest, de fižola, en grah, ena koruza in en stročji fižol.
Jajc imamo 16, sem dobila domača, drugače kupim nova, ko porabimo.
Maslo eno odprto, eno zaprto.
Po ene odprte kumarice, rdečo peso, pečene paprike.

Na zalogi imam pa vedno kruh 🙂 Kupim v Eurospinu tistega narezanega polnozrnatega trajnega, da če zmanjka kruha, da ne letim zdaj v trgovino samo za kruh. In marmelade domače seveda, teh je pa enih 20 kozarčkov 🙂

Koliko bi te zaloge zdržale, ne vem. Če bi bil plin za kuhat, bi verjetno z racionanim in skromnim prehranjevanjem imeli za par tednov kuhane hrane.
Si ne predstavljam kakšne zaloge morateimeti tisti, ki imate zaloge za nekaj mesecev, kam hudiča spravite vso to hrano?[/quote]

V kleti – zato jih imamo 🙂 Ampak to je na kmetih, ker je pač treba spravit pridelek za celo leto, ne. Imamo vsi vsaj suho in vlažno klet, kolikor vem. V mestu ne vem, kako imajo ljudje organizirano.

Za kakšnih 5 do 10 dni.

New Report

Close