Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Zataknjena ribja koščica v grlu?

Zataknjena ribja koščica v grlu?

Pozdravljeni dr. Rebolj,

danes za kosilo smo pripravili ribo (orado), in po kosilu imam obcutek zataknjene koščice v grlu, ko požrem slino. V grlo sem si ze svetila z lucko , vendar bi videti nic, boli pa pri poziranju. Prej tezav z poziranjem ni bilo.
Kaj storiti v tem primeru? Se bo razgradila sama ali je to nevarno in je treba na urgenco ( sobota) ? Se lahko clovek zaduši?
Probala sem s skorjo kruha, vodo, limonin sok…pa nic bolje.

Ker me skrbi, bi vas lepo prosila za odgovor.

Hvala in lep pozdrav.

Barbara

Lahko se zatakne in to ni redko, od tega se ne zaduši, včasih izpade kost sama, pogosto pa jo je treba odstraniti pri zdravniku s pinceto. Stopila pa se ne bo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najlepsa hvala za hiter odgovor.

Kaj mi potem priporocate? Naj pocakam do ponedeljka do svoje zdravnice ali je stanje urgentno in bi mogla k dezurnemu?

Pri poziranju se kar zelo moti, zareze vedno bolj pod levim mandljem, ob strani jezika.

Ne vem kaj naj naredim, ali pocakam in vidim ce bo slo naprej ali pa iti pokazati dezurnemu? Kaksne so vase izkusnje glede tega?

Hvala za pomoc.

Barbara

Pozdravljeni, za čakanje ne vidim nobene potrebe.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni. Danes sem za kosilo jedla zelenjavno lazanjo s piscancjim mesom in endivijo. Od takrat obcasno cutim, da me.zareze na levi strani pri mandlju. Skrbime,da je bila kaka kost piscancja ali pa solata alikaj. Kaj naj storim?

Hja, če imate občutek tujka, vidite ga pa ne, je najbolje, da pogleda še zdravnik. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala. Zdaj pavec nitega obcutka. A se je vedni.lahko not?

Na svetu je vse mogoče, bolj verjetno pa ne kot pa ja

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close