Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje kupujete oblačila?

Kje kupujete oblačila?

Če niste več 20 do 30 letnice, ki jim vse modne cunjice lepo pristajajo, kje kupujete oblačila solidne kvalitete in cene? Včasih je bilo v Zari kaj pametnega, zdaj pa tudi tam vidiš vse iste ne-kvalitete kot v H&M, Berscha, itd. vse je narejeno v Vietnamu, Turčiji, Bangladešu, cunjice so vse po vrsti prozorne, da te je kar strah pomerjanja, da jih ne strgaš že v kabini. Pa tudi poceni niso za tistih 5 dek blaga.

Ja, vedno drazje je treba kupovati. Jaz sem in tja kaj od Esprit ali S Oliver, Tommy H, Comma, Marc O Polo. Ta rang, drugo mi je predrago, samo tudi tu med temi se siri poliester in plastika.

Dejansko sem z leti, s starostjo pri 40 pristala na Commi.

Js že v 20ih nisem kupovala v naštetih trgovinah, razen morda kaj v Zari. V Zari kdaj tudi moja mama, ki ima 60 let, kaj dobi, ampak moraš imet zelo srečo. Razne Bershke, Stradivariusi in H&M so pa itak samo za najstnice – ne zato, ker starejše nimajo več postave, ampak zato ker re za škart robo, ki je grda že ko jo drugič oblečeš.

Sama dam večino stvari zašit, če kdaj kaj kupim v trgovini, pa imam OK izkušnje s commo, Marello, Max Maro, Diesel, G-Star, 7camicie in včasih tudi z Zaro, ampak žal vse redkeje.

kupim samo takrat ko res kaj rabim, največkrat v vseh sportininih trgovinah, kjer moraš tudi pošteno prebrskat, da najdeš kvaliteto.
športno kupujem v intersportu ali na netu

je pa tako, da malo daš denarja, malo je muzike.

S Oliver – lepo zapakirana ciganarija. Škart roba.
Lani kupila zensko zimsko bundo, cena 179,99 €. GROZLJIVO.
Tako slabe kvalitete pa še ne. Po prvem pranju je tako smrdela, da je bolela glava. Sem jo morala še trikrat oprati, da je smrad ‘popustil’. Voda,nenormalno črna … ne tako črna, kot pri črnih oblačilih … strupeno črna! Puh leti ven tako močno, da zgledam kot ‘kura’. Vsa bunda je prepletena s puhom, ki ga sploh ne moreš sproti čistiti.
DRAGO, NEKVALITETNO in STRUPENO – več kot očitno.

Banda!!!!!!!!

Pri nas ne, pa ne zato, da bi špilala nek high society, ampak ker so mi pri nas cene enostavno prenavite, pa tudi kolekcije oblačil preveč enolično in v preveč kosih za en tako mali trg, kot je Slovenija, izbrane ( preeč uniformiranosti je potem na cesti, enakih oblačil).

Kupujem pa znamke: za športno eleganco pretežno Esprit ( Nemčija, Avstrija), SuperDry in Next ( UK) American Eagle, Hollister, (USA), za poslovno elegantno modo pa : Massimo Rebecchi ( Italija), T.J. maxx (UK), Banana Republic, Marcus Nieman Last Call in Nordstrom Rack, pa razni Tanger in premium outleti ( USA), spodnje perilo Intimissimi (Italija) in Victorias Secret (USA). Dokupujem, kar pač potreujem sezonsko, na letni ravni.

V Nami sem kupila dva moška puloverja s kapuco na zadrgo (hoodija) od SuperDrya.
Sta se razvlekla, blago ob zadrgi totalno nagubalo, da po treh mesecih sploh ni bilo več za nosit. Cena (87€/ kos). Ne vem, ali je za slo trg šivano drugje, kot za UK?
Jaz imam nenornalno smolo z oblačili, vse kar kupim, naj bo poceni ali drago … vse se mi v večini trga, razvleče, mucka, raztegne nenormalno … pa vedno perem po navodilih in priporočilih. Sem pa prenehala kupovati v Nami (Lj), ker imam same slabe izkušnje z oblačili, ki sem jih tam kupila.

V Nami sem kupila dva moška puloverja s kapuco na zadrgo (hoodija) od SuperDrya.
Sta se razvlekla, blago ob zadrgi totalno nagubalo, da po treh mesecih sploh ni bilo več za nosit. Cena (87€/ kos). Ne vem, ali je za slo trg šivano drugje, kot za UK?
Jaz imam nenornalno smolo z oblačili, vse kar kupim, naj bo poceni ali drago … vse se mi v večini trga, razvleče, mucka, raztegne nenormalno … pa vedno perem po navodilih in priporočilih. Sem pa prenehala kupovati v Nami (Lj), ker imam same slabe izkušnje z oblačili, ki sem jih tam kupila.[/quote]

Velika krivda je lahko tvoj pralni stroj ali preagresivno pralno sredstvo…. Imaš lahko boben, ki poškoduje oblačila v tej smeri, da se začne ravno tvoje našteto. Imam izmušnje s prejšnjim pralnim strojem. Pa tudi glede mehčalca prezmehča vlakna, da so preveč razrahljana in se začne problematika s perilom…

Glavnino v Sportini. Se tudi najde škart, ampak cenovno mi je najbolj ugodna, ker ne mislim delat samo za cunje. Je pa treba seveda prebrskat.

Imate prav, vse od H&M, Zare, Oliver, tudi če kakšen kos zgleda OK za 40+, je kvaliteta obup. V Ljubljani pogledam Massimo Tutti, Marello, puliverje/jopice Banana Republic, Marco Polo (vse v Emporiumu v BTC), kupim pa seveda bore malo, ker je kar drago. Sreča, da imam v tujini ogledano firmo, ki je sicer draga, ampak vedno se dobi stvari, in kar je najbolj pomembno, njihove hlače oblečem in mi jih ni treba krajšat, čeprav nisem prav nizke sorte.

Masimmo Dutti, ne Tutti :)))) Je dobra ta znamka ja, samo jaz jo kupujem po Italiji, pa italianskih outletih, srednja in južna Italija, ko sem tam.

Ja, tudi tvoj mnenje je še kako resnično in šteje.

Še en primer: Marella – pri nas v Emporiumu, cena enega kosa, ki mi je bil všeč 230 eur… V Italiji, Sorrele Ramonda v Udinah, iz iste kolekcije, enak kos oblačila – cena 110 eur, pa ne na razprodaji….

Difussione tessile v mugii, takoj za italijansko mejo. Je v bistvu outlet Max Mare, Marelle, Pennyblack in Max&Co.
Trgovina ne izgleda najbolj glamurozno, sploh ker so etikete s firmo porezane, ampak kvaliteta glede na ceno je odlicna. Vcasih si celo pri nas nagledam kaj v omenjenih trgovinah, pa slej kot prej pride tudi tja.

Drugace pa se Mc Arthur Glenn outleti v Parndorfu in pri Benetkah ter yoox in flannels na netu (ravno kupila Diane von Furstenberg wrap oblekco za 100€ iz sicersnje 550€ – noro vem)

Kupujem v Emporiumu in v Peek&Cloppenburg

Outleti. Italija v bližini Firenc je odličen. Sem dobila tudi že Tom Ford hlače za 80€. Dunaj je tudi super za nakupe. Potem pa Banana Republic, včasih kaj Next.
Na netu pa:
http://www.yoox.com/si/women
http://www.fashionesta.com/en/
občasno najdem kaj na Asos in tukaj: http://eu.boohoo.com/
Lepe stvari, ampak je treba počakat na kakšno akcijo:
https://www.lkbennett.com/
Včasih najdem tudi tukaj kaj:
https://www.theoutnet.com/en-GB/
Malo dražje stvari pa na fartfecth, včasih imajo kakšno dobro akcijo:
https://www.farfetch.com/uk/shopping/women/items.aspx

Čevlji so poceni in odlični od Nine West:
https://www.ninewest.co.uk/

Meni osebno najboljši pa Cole Haan, ampak jih ne prodajajo v EU, vsaj da bi jaz vedela. Se jih sicer da naročit preko neta, ampak jaz čevlje raje pomerim, ker niso vsi ok na nogi.

A z robo iz outletov imate pa dobre izkušnje? Jaz imam slabe – bunda se je strgala, pravzaprav je blago preperelo na delih, kjer res ne bi smelo, če bi bilo blago ok. So mi sicer dali dobropis, ampak tudi druga jakna kasneje ni bila kaj boljša. V glavnem sem prenehala kupovati v teh outletih, ko sem lani gledala eno nemško oddajo, kjer so razkrili, da firme namenoma izdelujejo oblačila za outlete. Da tam ne prodajajo neprodane robe iz svojih normalnih trgovin, pač pa drugorazredno robo, delano prav za outlete.

Mana, Nkd, kik, hm, ca, tudi hofer, lidl… pa sem vedno lepo urejena. To kar vi naštevate je pa za jaro gospodo…

S Oliver – lepo zapakirana ciganarija. Škart roba.
Lani kupila zensko zimsko bundo, cena 179,99 €. GROZLJIVO.
Tako slabe kvalitete pa še ne. Po prvem pranju je tako smrdela, da je bolela glava. Sem jo morala še trikrat oprati, da je smrad ‘popustil’. Voda,nenormalno črna … ne tako črna, kot pri črnih oblačilih … strupeno črna! Puh leti ven tako močno, da zgledam kot ‘kura’. Vsa bunda je prepletena s puhom, ki ga sploh ne moreš sproti čistiti.
DRAGO, NEKVALITETNO in STRUPENO – več kot očitno.

Banda!!!!!!!![/quote]

Zakaj pa nisi odnesla bunde po prvem pranju nazaj in reklamirala? Za toliko denarja ti morajo priznati napako. Jaz imam njihovo bundo, plascek varianta, je bila znizana in verjeto cca 100 eur. Res topla, dobra kvaliteta, jo imam res rada in imam jo ze 3 ali 4 zime za najhujsi mraz.
Ne pravim, da je SOliver super, tudi oni imajo vse vec mesanja s poliestrom in umetnimi tkaninami, samo kaksna zadeva se pa vseeno najde. Sem kupila eno majcko, bombaz in mi je ta teden kolegica rekla, kje kupujem take lepe majcke. Sem pa recimo mozu sla reklamirat hlace Tom Tailor in to precej vec kot po prvem pranju in so mi vrnili denar. Hlace so nenormalno spuscale barvo. Ampak glej, vceraj po delu pride v stanovanje in mu recem kaj imas to za ene hlace, kako so dobre in me ne se nekaj hecal, potem pogledam zadaj na pas in vidim, da so Tom Tailor. Ocitno je treba res imeti oci odprte pri nakupovanju in skart robo reklamirati. Ker, tudi Comma, to je boljsa kvaliteta znamke SOliver in se dragi so, pa tudi oni imajo res veliko poliestra v tkaninah.

Js pa outletov ne prenašam. Vem, da se da najt zelo ugodno tudi kvalitetne stvari, ampak mene brskanje po trgovinah grozno utruja. Tudi zato dajem šivat, če pa že kupujem imam raje male trgovine, da grem lahko not in hitro ven 🙂

Jara gospoda…ne bi rekla ravno tako. Veš tudi v butikih in trgovinah ki jih ene naštevajo se najde šit roba, ki je samo draga. Človek mora imet občutek sam, da ugotovi kaj je šit roba in kaj je vredno nakupa. Ni ravno cena tista, ki odlikuje oblačila.

Sicer pa je danes kar težko najti kvaliteto. Tiste, ki vedo kaj hočejo in ki hočejo mali več že vedo kam po nakupih. Več ali manj je to tujina…

http://www.emporium.si/zenska_moda.php

Marella, Pennyblack, Punt Roma, Olsen, Comma, Wallis,…

Velik plus: velika izbira perila, saj kdaj ob določenem kosu oblačila potrebuješ tudi drugačno “podlago”.

Ma ne dam toliko denarja za cunje, pa da se svet podre. Pa imam daleč nadpovprečno plačo in funkcijo, ampak se mi zdi zamalo, ker take razlike v kvaliteti pa spet ni. Kupujem v trgovinah, kjer so nižje cene, veliko poceni oblačil iz UKja in ves čas dobivam komplimente in vprašanja, kje sem nekaj kupila. Recimo imam eno jopico malo drugačnega dizajna, ki me je stala 5€ po internetu in vsakič me vsaj ena oseba vpraša, kje sem jo kupila ali pohvali. Pa malo morje imam še takih oblačil. Je pa res, da je treba kupovati previdno, dobro pogledati, da ne deluje poceni, ker nočem pri svojih letih tako izpasti. Ampak gre, komot gre. In pere in vzdržuje se vse čisto ok. Ampak vsak po svoje, jaz dam raje denar drugam, tja kjer mi je res pomemben.

No jaz ima raje manj dobrih kosov in vedno pogledam sestavo, ker imam obcutljivo kozo in mi umetni materiali velikokrat delajo tezave. Nekako pa dvomim, da tvoje poceni majice zdrzijo dalj kot eno sezono.

Sama imam nekatere kvalitetne kose ze krepko preko 10 let in mi nikakor ni zal, da sem jih kupila. Ko enkrat v zivo primerjas kvaliteto materialov in izdelave, se pac zelo dobro vidi razlika. Ne pravim pa, da je vse, kar je drago tudi kvalitetno, dalec od tega.

Z outleti imam dobre izkusnje, ampak vedno pogledam surovinsko sestavo in kako je stvar izdelana, ker tja pride pac tudi veliko zgresenih kosov, ki se jih hocejo znebiti. Kaksni Gucci-ji in Armaniji znajo biti v outletu neverjetno zanic, medtem ko je Escada res dobra (spet ne vsi kosi).

Le, že 15 let kupjem po outletih v Italiji Avstriji, Nemčiji , Kanadi in Ameriki, pa nikoli problemov. po moje imaš ti težave s svojim pralnim strojem, da ti trga oblačila :). ALi pa ne znaš zapenjat zadrg in si nervozna, pa gre 🙂
Ker tale, da oblačila izdelujejo za outlete, je pa mal bosa – če je gor etiketa z redno ceno, ko je potegnjeno blago iz naprimer redne prodajalne na MariaHilfe strasse v Dunaju, pa dano v parndorf outlet, ni nič delano poesebej za outlet :). ( Mi je čisto prijazno razložila prodajalka, ki pozna sledenje kod in označb ) Samo razlika v ceni je pa velika iz 500 eur na 100 🙂 Pa v istem sezonskem letu, ne neka stara roba, ki naj bi se valjala po skladiščih.

Ja, Barberino Outlet (McArthurGlen verig) Firenze outlet je zakon :). Ravno pred 14 dnevi je bilo malo zapravljanja tam 🙂 Sem skoraj izropala tudi Columbia trgovino, ker so imeli smešno nizke cene, ravno je bil promocijski vikend – Jakne , Omni Heat podloga po 49 eur, znižane iz outlet cene 170 eur in več ( trgovinska etiketa kor je bila 210 eur :)))) 🙂 Pa puloverji in T shirti, flis kapucarji z dolgimi rokavi so bili med 7 in 15 eur; redna outlet cena med 30 in 60 eur 🙂

Ene čevlje dobre tudi ulovila, znižane z 270 na 105 eur. Komplet usnjeni – podplat, steljka in zunanjost.

New Report

Close