Forum: Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Je res možno, da ženske ne opazijo, da njihov partner spolno zlorablja njenega otroka

Nova tema
Default avatar dabruhaš 16 Mar 2017 13:06

Zakaj sploh tu sprašuješ?!? napisal:Prikaži citat
ženska zakaj res ne vprašaj policijo, ki se ukvarja z odkrivanjem zločinov nad žrtvami? Povej.
Jaz sem. Poleg tega da sem onemu v obraz povedala kar mislim. Pa vse to hm, včasih nekdo ni samo pedofil, zna bit tud drugače nevaren.

Tudi za svojega bivšega tipa, nisem deset let vedela, kaj je narobe. Skrival je določene stvari pred menoj, pa nimam direktnih dokazov za varanje, je bilo tudi, samo ni bilo samo to. Njegova slika vjavnosti je super lepa, on je v redu oseba po mnenju nekaterih, in tudi do neke mere je. V določenih lažeh, prikrivanju, je pa mojster in ona slika te preslepi, si misliš, da bo boljše in da se ti mogoče zdi. Tega se ne da rešit s pogovori, rešitev je da bi šel narazen -problem je, da si misliš, da boš sam največji pacek. In mogoče eni nimajo kam it, služb ni, vsi nimajo družin in bližnjih. Meni je uspelo, tvegaš pa da padeš na totelni podn, začasno, pobrat se je zelo težko, veliko poguma zahteva to. Večina jih raje ostane nekje vmes, nikoli srečni v življenju.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar logično nič narobe 16 Mar 2017 13:12

dabruhaš napisal:Prikaži citat
Zakaj sploh tu sprašuješ?!? napisal:Prikaži citat
ženska zakaj res ne vprašaj policijo, ki se ukvarja z odkrivanjem zločinov nad žrtvami? Povej.
Jaz sem. Poleg tega da sem onemu v obraz povedala kar mislim. Pa vse to hm, včasih nekdo ni samo pedofil, zna bit tud drugače nevaren.

Tudi za svojega bivšega tipa, nisem deset let vedela, kaj je narobe. Skrival je določene stvari pred menoj, pa nimam direktnih dokazov za varanje, je bilo tudi, samo ni bilo samo to. Njegova slika vjavnosti je super lepa, on je v redu oseba po mnenju nekaterih, in tudi do neke mere je. V določenih lažeh, prikrivanju, je pa mojster in ona slika te preslepi, si misliš, da bo boljše in da se ti mogoče zdi. Tega se ne da rešit s pogovori, rešitev je da bi šel narazen -problem je, da si misliš, da boš sam največji pacek. In mogoče eni nimajo kam it, služb ni, vsi nimajo družin in bližnjih. Meni je uspelo, tvegaš pa da padeš na totelni podn, začasno, pobrat se je zelo težko, veliko poguma zahteva to. Večina jih raje ostane nekje vmes, nikoli srečni v življenju.

Saj zato pa ljudje težko prepoznajo zločince, ker se čisto enaki kot mi, na prvi pogled. Šele, ko človeka spoznavaš začutiš, da nekaj ni prav. Zato se tudi zločince zelo težko dobi. Ker imajo dobro stran, ki zavede nas ljudi, ki nimamo v sebi temno stran in jo ne prepoznamo na prvi pogled. Če bi bilo tako enostavno bi bili vsi po zaporih tako pa živijo normalno med nami.

Default avatar svetost nedotakljivosti 16 Mar 2017 13:19

ne verjamem napisal:Prikaži citat
Tega ne morem razumeti.
Kakšna je to mati, ki tega ne opazi?
Kako lahko tako grozoto dopušča?

Da jim ni mar. Zavila bi takem staršem vse organe. Razen, ko kdo potrdi, da so neprištevni, pa upam, da me tam ne bo. Ker potem bi bila vrsta slušnih deviacij.

Otroci in živali so svete.

Default avatar Morticia 16 Mar 2017 13:21

Ene ženske so nagravžne: tiste, ki vejo, da njihov moški spolno zlorablja njunega (ali njenega) otroka, pa nič ne storijo, pa ne iz strahu, a veste zaradi česa??? Zato, da ne bo ostala brez dedca!!! To je res pra*ica od babe.
In tiste, katerim otroci povedo, pa jim ne verjamejo ali jih celo kaznujejo. Npr. ji hči pove, kaj ji dela ati ali očim, ona jo pa nadere, zraven še sklofuta ali pretepe!!! Pa veste, zakaj? Iz istega razloga - da ne bo ostala brez dedca. Če taki babji šusi niso samo za v jamo zmetat, pa res ne vem...

Default avatar svetost nedotakljivosti 16 Mar 2017 13:25

TO NI HEC. TO JE RESNO. napisal:Prikaži citat
če koga poznaš, da to počne, si dolžna obvestiti policijo.

To drži. Vrrjetno je pa lažje tu. Zatiskanje oči tudi njo ne rešuje.

Default avatar prejfeministka 16 Mar 2017 13:34

Se ne spomnim, a je Friclova žena vedla, al ne?
Kolikor vem, obtožena ni bila?

Default avatar Katyusha 16 Mar 2017 13:56

Sama sem bila zlorabljena s strani družinskega prijatelja ko sem imela 12 let. Ne bom šla v detajle ampak prosim vas, če kdorkoli ve najmanjšo stvari, da nekdo zlorablja otroka naj prijavi policiji. Ni važno kako ste zvedeli tudi če samo sumite. Otrok potrebuje vašo pomoč, ker je tako zmanipuliran, da je sam ne bo iskal. Prav tako ga je gotovo strah, ker misli, da je sam kriv za to kar se mu dogaja. Spolna zloraba pusti ogromne posledice in če le lahko pomagajte, potem dajte. Prav tako je znano, da je redko zloraba enkratna ampak se nadaljuje dokler se otrok ne postavi po robu kar pa lahko traja tudi več let.

Default avatar figšod 16 Mar 2017 16:57

Čakajte mal, govorimo zdaj o mamah, ki ne opazijo, ali o mamah, ki vedo in to dopuščajo?
Morate vedet, da so pedofili lahko tudi veliki manipulatorji in ja, dopuščam možnost, da mama ne opazi, sploh če je veliko odsotna zaradi službe. Imaš ogromno primerov, ko otroci povedo in mame odreagirajo pravilno - torej s prijavo in ločitvijo. Torej lahko sklepam, da dejansko niso vedele.
Žal pa tudi jaz poznam primer, ko je mama vedela za hudo zlorabo dveh otrok - ne samo s strani partnerja, ampak tudi drugih oseb. Navzen pa špilala happy femili. Mislite, da se ji je kaj zgodilo? NIČ! Tip v zapor, ona pa prosta kot ptičica na veji. Otroke so ji vzeli, ampak je problem naredit druge?
Do tega je čist prevelika toleranca. Pa če je bila stokrat tudi ona žrtev.

Default avatar včeraj 16 Mar 2017 16:57

Katyusha napisal:Prikaži citat
Sama sem bila zlorabljena s strani družinskega prijatelja ko sem imela 12 let. Ne bom šla v detajle ampak prosim vas, če kdorkoli ve najmanjšo stvari, da nekdo zlorablja otroka naj prijavi policiji. Ni važno kako ste zvedeli tudi če samo sumite. Otrok potrebuje vašo pomoč, ker je tako zmanipuliran, da je sam ne bo iskal. Prav tako ga je gotovo strah, ker misli, da je sam kriv za to kar se mu dogaja. Spolna zloraba pusti ogromne posledice in če le lahko pomagajte, potem dajte. Prav tako je znano, da je redko zloraba enkratna ampak se nadaljuje dokler se otrok ne postavi po robu kar pa lahko traja tudi več let.

Ne pa kaj to pišeš. Monovci imajo moto ne vmešavaj se v tuje zadeve. Enkrat sem napisala, da sem prijavila sosedove, so se ornk spravili name......
Sicer pa hvala, da si delila svojo izkušnjo, in neizmerno prav je da se umazane skrivnosti spravijo izza zidov in izpod zaprašenih tepihov. Se že po tem vidi, ker nihče ni nič odgovoril. Če zdajle napišem, da sem ponosna, da sem uspela zapitega nasilnega očeta, ki se ni hotel zdraviti iz življenja svojih otrok, me bodo pa zagotovo spet zmerjali :) Taki smo ljudje, čudni, predvsem pa dvolični.

Default avatar Ogenj, rit in kače niso za igrače. 16 Mar 2017 18:11

Knjigo Ogenj, rit in kače niso za igrače si preberite ali poglejte istoimenski film,
Tega je zmeraj bilo in zmeraj bo, da matere vejo kaj se dogaja, to pa zato, ker ni vsaka ženska za mater in ni vsaki moški za očeta.

Default avatar Katyusha 16 Mar 2017 18:46

včeraj napisal:Prikaži citat

Ne pa kaj to pišeš. Monovci imajo moto ne vmešavaj se v tuje zadeve. Enkrat sem napisala, da sem prijavila sosedove, so se ornk spravili name......
Sicer pa hvala, da si delila svojo izkušnjo, in neizmerno prav je da se umazane skrivnosti spravijo izza zidov in izpod zaprašenih tepihov. Se že po tem vidi, ker nihče ni nič odgovoril. Če zdajle napišem, da sem ponosna, da sem uspela zapitega nasilnega očeta, ki se ni hotel zdraviti iz življenja svojih otrok, me bodo pa zagotovo spet zmerjali :) Taki smo ljudje, čudni, predvsem pa dvolični.

O tem da je najlažje si je zatisniti ušesa in oči pa iti mimo kot da nič ni, sploh ni dvoma. Malokdo se hoče vmešavati, ko pa se to začne dogajati njim je pa stvar drugačna.
Glede tvoje zgodbe pa ti lahko samo čestitam. Tudi sama sem bila v groznem razmerju iz katerega sem k sreči zelo kmalu odšla veliko preden bi imela otroke. Dobra mama si, ker kljub temu, da si ostala sama z otroci si naredila pravo odločitev in sebi ter svojim otrokom omogočila boljšo prihodnost. Ne dvomim, da odločitev ni bila lahka in sigurno si imela na poti veliko ovir, mogoče celo očitkov. Menim pa da si naredila prav in to samo dokazuje kako močna ženska si!

Default avatar Nevenič 16 Mar 2017 18:57

Kakšne posledice je pustila zloraba na tebi?

Default avatar Katyusha 16 Mar 2017 19:24

Nevenič napisal:Prikaži citat

Kakšne posledice je pustila zloraba na tebi?

Iskreno rečeno ne vem natančno. Če pogledam malo nazaj se mi zdi, da sem kot najstnica znala pridobiti pozornost moških večinoma samo s spolnostjo. Imela sem težave v šoli in zatekla sem se v slabo družbo. Za seboj imam tudi en poizkus samomora. K sreči sem se slabe družbe znebila prav tako pa sem postala zelo uspešna v šoli in si pridobila odlično izobrazbo. Nočem, da me preteklost ovira. Kar opažam sedaj pa je to, da ne prenesem kakršnih koli dotikov razen od partnerja. Ni važno ali se me dotakne moja mama ali pa prijateljica. Poleg tega pa sem zelo hitre jeze.

Avatar matjazko 16 Mar 2017 19:59

Tega ne morem razumeti.

Ne, ni možno. To je ravno tragedija tovrstne družinske patologije, kjer si še mati zatiska oči in noče vedeti.

Default avatar dasdfas 16 Mar 2017 21:56

Moja bližnja znanka je prijavila očeta svoje hčerke. Spoznan je za krivega. Ne sme več videvati svoje hčerke.
Sedaj ima drugo partnerico in z njo dva majhna otroka.

Center za socialno delo ve, da je zlorabljal svojo hčer. Glede teh dveh otrok ne ukrepa. Ta nova njegova partnerica pa itak pravi, da se ona in njena hči lažeta.

Vse nas, ki poznamo zgodbo lahko samo nemočno opazujemo kako rasteta ta dva otroka.

Naj omenim še to, da je on v družbi izredno priljubljen, zelo dobro situiran prav tako ima eno izmed vodilnih delovnih mest. Večina prijateljev je stopila na njegovo stran in ne ne stran njegove hčerke.

Default avatar Povejpive 16 Mar 2017 22:34

Povej ime priimek pizduna, se zdej vsedem v avto pa ga peljem v gozd

Default avatar ne blebetaj 16 Mar 2017 22:36

Povejpive napisal:Prikaži citat
Povej ime priimek pizduna, se zdej vsedem v avto pa ga peljem v gozd

Ja itak.

Default avatar sončnnica 16 Mar 2017 23:12

Tudi mene je zlorabil širši sorodnik, ko sem bila stara 7 let in tam na počitnicah. Ni bilo posilstvo (hvala bogu), sem pa vedela, da je vse narobe, da to ni prav, a sem bila premajhna in prešibka, da bi se uprla. Sem pa povedala mami, takoj, ko sem prišla domov. Mi je takoj verjela, a vseeno zabičala, da očetu tega ne smem povedati, ker bo znorel in človeku še kaj naredil.

Default avatar Ženska zlorablja in je vse tiho 17 Mar 2017 05:30

Tega ne morem razumeti.

Tako kot partner ne opazi,da ženska zlorablja otroka.Tudi jaz ne morem verjet,da kljub dokazom o pedofiliji si je policija zatisnila oči.Aja,ker ima strica na policiji.

Default avatar Ima zveze in mu nič ne smejo 17 Mar 2017 05:43

dasdfas napisal:Prikaži citat
Moja bližnja znanka je prijavila očeta svoje hčerke. Spoznan je za krivega. Ne sme več videvati svoje hčerke.
Sedaj ima drugo partnerico in z njo dva majhna otroka.

Center za socialno delo ve, da je zlorabljal svojo hčer. Glede teh dveh otrok ne ukrepa. Ta nova njegova partnerica pa itak pravi, da se ona in njena hči lažeta.

Vse nas, ki poznamo zgodbo lahko samo nemočno opazujemo kako rasteta ta dva otroka.

Naj omenim še to, da je on v družbi izredno priljubljen, zelo dobro situiran prav tako ima eno izmed vodilnih delovnih mest. Večina prijateljev je stopila na njegovo stran in ne ne stran njegove hčerke.

Enaka zgodba.Fotografiral se je celo z otroki,okoli pošiljal fotogtafije,pedofilski bisexualec,visok položaj,ima zveze,prijavljen,do kazenske ovadbe ni prišlo.Bogi otroci,ki so še naprej žrtve.

Pa tudi sedaj,češ,da so jih polovili,pa niso vse.Pedofila se takoj aretira in zapre,ne pa čez 3 leta,pa še sedaj noben ni v priporu.

Mogoče pa je res pedofilija dovoljena v sloveniji,le razmoževanje slik in prodaja je kaznivo???

Na vrh