Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vaša največja hitrost

Vaša največja hitrost

Jaz pokesano priznam,sem vozil po ac 246 km/h.Z Bmw 530da in model e39.Neuničljiv in najlepši.Pa še bi šlo navzgor ampak me je zapekla vest.In sem upočasnil staro kripo na 130.

OMG, s tabo se ne bi vozila, brrr prehitro.
Dosti manj…br brrr brmm brmmmmmmmm, brm. 🙂

Pred mnogimi leti sem imel Laguno 3.0 V6 in ko se spomnim za nazaj, me kar zmrazi kaj sem počel z njo…po AC sem večkrat gonil do podna, to je tam okrog 230-240 km/h, sploh iz nočne, ko ni blo nobenega avta nikjer…avto pa razštelan do amena…

Z bivšim partnerjem, yamaha R1. Avtocesta, 220 km na uro. Komaj sem uspela glavo dol tiščat da mi jo ne odtrga. Pa vidni kot zelo majhen.

Ne priporočam.

Cca 220 je bilo. Z avtom. Moj je tud bil bolj formula varianta oz gokart, ker je bil mali :)))) Sem ženska. Pa to je bilo 1x. Z motorjem pa ne vem, nimam pojma. Pa hvala bogu, da imam še izpit in da jih takrat še niso jemali, ko so me lovili policaji enkrat 😛


Ne to se ne šteje, koliko si sama peljala. Jaz z bivšim cca 290 če ne 300. Je pa bivši dirkač. In motor je bil R1, predelan za dirke. V bistvu sem se ga držača tako močno, da so me 14 dni ful bolele prsne mišice in mišice na rokah, čeprav sem ful trenirala v fitnesu takrat. Glavo itak moraš tiščat dol pri taki hitrosti, ker ni šans da si naravnost. To ti tud vse leti iz kakih nahrbtnikov itd. in odpira zadrge morš prav pazit.

Res me peče vest,imel sem in še imam AR 166 turbo v6 in s tem prekrasnim avtom sem vozil iz Čateža do Nm z tempomatom 200 kmh vso pot.V vsej dolžini nisem niti enkrat izklopil tempomata.Tista Alfa Romeo zadeva je šla tudi čez 250 na uro.Mislim,da je to najlepši avto vseh časov,lepši od vseh Bmw in Mercov.In predvsem boljši.2.0 v6 motor nor kot kajla.Gre v neskončnost.Ni ga čez Italijane in to jaz kot pristaš nemških svete trojice lahko zatrdim.


Ne to se ne šteje, koliko si sama peljala. Jaz z bivšim cca 290 če ne 300. Je pa bivši dirkač. In motor je bil R1, predelan za dirke. V bistvu sem se ga držača tako močno, da so me 14 dni ful bolele prsne mišice in mišice na rokah, čeprav sem ful trenirala v fitnesu takrat. Glavo itak moraš tiščat dol pri taki hitrosti, ker ni šans da si naravnost. To ti tud vse leti iz kakih nahrbtnikov itd. in odpira zadrge morš prav pazit.[/quote]

čak mal…moja izkušnja ne šteje, svojo kjer tudi nisi bila voznik pa opisuješ v detajle???
ja ok, zmagala si…bravo bejba!

Svašta.

jaz vozim do 220, vec mi ni, ceprav avto potegne 260, samo tam moras biti res skoncentriran in dober voznik, ce ti kdo potegne s 130 ven. Naceloma pa vozim 160 na avtocesti, to je res skulirano.

200 je dovolj za naše ovinkaste avtoceste.220 je preveč.Kriva je narava ,isto kot v Avstriji.Tam je že 150 polna kapa hitrosti.Jaz se veliko vozim po nemških avtocestah in tam je najbolj običajna hitrost 180 na iro in to po dnevi,ponoči se potegne rahlo več.
Svetujem,da pri nas čez 200 ne greste ,razen na odcepu nm kk ,tam je edina ravnina in ni panike.

Drugače pa moji dragi sonarodnjaki,ne vozite prehitro,ker tista minuta ali dve ,nista nič v primerjavi z smrtnimi žrtvami.Bavarci delajo močne avte zaradi zaščite potnikov in ne zaradi dirkanja Javne ceste so namenjene umirjeni vožnji,če pa kdo želi glavo v torbi ima dirkališče Grobnik.

Moj post je namenjen zaščiti vas voznikov.Ne bodite bedaki,kot sem bil jaz nekdaj.Pravi voznik ima dober avto in res umirjeno vožnjo.Ne smete ogrozit svoje družine z nepotrebnimi prehitevanji.Čuvajte svoje otroke in ženo.Oni so največje bogatstvo.Nič ni bolj vredno od otrok in žene,zato vozniki pamet v glavo.Lepo počasi in niti slučajno alkohola.Še manj pa hitrosti.

Se vam zdi povzrocanje smrtne nevarnosti zaradi obcutka adrenalina res povsem v redu? Tukaj se hvalite s tem, da ste potencialni morilci.

ZALOSTNA IN GROZNA TEMA

Ne smemo nabijat adrenalina na cestah.To je bistvo teme.Ne narobe razumet.Pišem kot voznik,ki ni nikoli povzročil nesreče in,ki vozi ne 130 ja uro ampak 120 po ac.Že kar nekaj časa.Tisto 200 in več je bilo bolano.

Voznica vozi po nemskih avocestah, kjer s 130 znas biti ze prepocasen v prometu in ze tako se ogrozat.

Po nemški ac je šlo 240-250. Mi ni bilo prijetno.
Po Sloveniji ga ne tiščim veliko čez omejitev, razen včasih po enem odseku a1 180-190, drugače pa v povprečju vozim po ac med 130-150.

E39 je res fajni avto ja 🙂 Je šlo 235, več ne.

Drgač pa jst da sem sam peljal je šlo 270 z Gallardotom, ampak po pisti ne po avtocesti.
Po cesti pa 250 po autobanu max.

Če pa nisem jst peljal je mogl bit pa nekje preko 900km/h. A380 pa 777, 747… ne vem kolk je šlo točno, ker sem mal pozabil

Ljubljana – Ankaran 38 min povprečna hitrost okoli 220 km/h odsek postojna – divača okoli 260 km/h. MB E AMG 55

Croma in prej Xsara imata enako končno hitrost, okoli 196 km/h, in to je to. Včasih s familijo vozim okoli 185, pa opazijo šele čez nekaj časa, ker ne bremzam sunkovito ipd.
Se pa strinjam, prave potrebe ni, to je bolj hec, ker na koncu po Sloveniji je razlike par minut. Izven avtocest komajda še kdaj prehitevam.
Je pa to tudi adrenalin, ki mi preprečuje biti zaspan. Pri nizkih hitrostih popušča koncentracija in po svoje hitro vozim varneje kot pri 120.

Videti je, da vas je kar nekaj butlov.

Tisto z avtom mi je bilo vedno nekako brez veze! 80+ s kolesom dol s Soriške palnine, je bilo pa čisti užitek. Seveda samo na enem mestu, kjer je bilo dosti placa za bremzanje!

850km/h – z letalom seveda.


Na zacetku je tvoje pisanje izgledalo kot hvala. Hvaljenje ogrozanja zivljenja nedolznih.


Ne da so v Avstriji bolj ovinkaste ceste, samo kazni pisejo bolj resno kot pri nas in naenkrat se vsem zdi 150 cisto dovolj hitro. :)))

Pa pravijo, da so pri nas kazni previsoke???????
Za takšne bedake, ki se tukaj hvalijo kako so odšli na morilski pohod je treba kazni dvignit v višave.
Kaznovat, da tud za burek ne bo ostalo.

Takšne teme bi morali admini pa itak skenslat.

New Report

Close